SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1151 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by vjesticanametli »

eeeeeeeeeeee ima ih i tamo ko mrava..........ako vide nesto u autu onda kucaju i govore daj mi :lol:
User avatar
VR6
Posts: 1215
Joined: 28/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#1152 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by VR6 »

Da, tamo ih ima najvise :)

Skacu po onom blatu na onom ostrvu izmedju dvije trake...
User avatar
Topla voda
Posts: 8148
Joined: 06/11/2006 23:59
Location: Auberge

#1153 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by Topla voda »

cuj to :-?
nemam auta po godine,nemam pojma za to

onda dole do avaza,pa kroz vojnicko do dobrinje :razz:
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#1154 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by zonbirile »

Topla voda wrote:cuj to :-?
nemam auta po godine,nemam pojma za to

onda dole do avaza,pa kroz vojnicko do dobrinje :razz:

pa dosta je poslanik u parlamentu,šta još trebam ići po šumskim đadama,radi ciganije.Država ima da preduzme zaštitu ,kako poreznih obveznika,tako i tih socijalno ugroženih.
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#1155 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by Skyfox »

Ja zbrisem u krajnu desnu ako vidim da ce me zausataviti crveno...
delightful
Posts: 1409
Joined: 07/07/2006 16:58

#1156 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by delightful »

zonbirile wrote:
Topla voda wrote:cuj to :-?
nemam auta po godine,nemam pojma za to

onda dole do avaza,pa kroz vojnicko do dobrinje :razz:

pa dosta je poslanik u parlamentu,šta još trebam ići po šumskim đadama,radi ciganije.Država ima da preduzme zaštitu ,kako poreznih obveznika,tako i tih socijalno ugroženih.
od sada idu opomene za upotrebu pogrdnih izraza i naziva. ovo je prva.
sigurno ovdje ima dovoljno pametnih ljudi da mogu smisliti nacin na koji se moze povesti pitanje o iskoristenoj djeci koja nemaju nikakvu sansu za normalan zivot, koji mogu otvoriti posebnu temu.
User avatar
slavkoimamodilera
Posts: 2823
Joined: 19/03/2008 15:39

#1157 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by slavkoimamodilera »

Citam u Oslobodjenju danas.... u banjaluci policija uhapsila dvije osobe zbog prosijacenja, a posto nisu BH drzavljani fino su proslijedjeni nadleznim sluzbama do deportacije...

Slazem se da su djeca iskoristavana, ali to ne znaci da moraju biti nasilnici i potencijalni kriminalci...
User avatar
scooter21ba
Posts: 2891
Joined: 10/07/2003 00:00

#1158 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by scooter21ba »

dobro rece slavko jesu iskoristena ali moraju li biti lopovi zbog toga

ne zelim da ja budem meta njih ako su iskoristeni
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#1159 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by PipiDugaDevetka »

slavkoimamodilera wrote:Citam u Oslobodjenju danas.... u banjaluci policija uhapsila dvije osobe zbog prosijacenja, a posto nisu BH drzavljani fino su proslijedjeni nadleznim sluzbama do deportacije...

Slazem se da su djeca iskoristavana, ali to ne znaci da moraju biti nasilnici i potencijalni kriminalci...
Ja ne vjerujem da će ova smrtna presuda (Slanje nazad) biti izvršena. Zašto ih ne vratiti u Srbiju, jer oni i onako tvrde da je Kosovo srbijansko?
Znam da sa braćom Romima nije baš sve tako jednostavno, ali zapaliti ženu, pa opet,...
User avatar
slavkoimamodilera
Posts: 2823
Joined: 19/03/2008 15:39

#1160 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by slavkoimamodilera »

Pa naravno, vrnes ih u srbiju i vozdra... jok, jedino kod nas slobodno secu ulicama i maltretiraju na svakom cosku...
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#1161 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by PipiDugaDevetka »

slavkoimamodilera wrote:Pa naravno, vrnes ih u srbiju i vozdra... jok, jedino kod nas slobodno secu ulicama i maltretiraju na svakom cosku...
Oprez @slavko, nije sve tako jednostavno, a sjećam se kako su čak i u novinama govorili da one šahtove, rešetkaste poklopce od slivnika za kišnicu kradu Romi.

Ma, isti mjesec uhvatiše, a TV Hayat prikaza, ljude sa kombijem koji je na dnu imao otvor, kako kradu te poklopce. Naravno, nisu ličili na Rome.
User avatar
slavkoimamodilera
Posts: 2823
Joined: 19/03/2008 15:39

#1162 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by slavkoimamodilera »

Znam ja da nije jednostavno i nisam od onih sto pate od predrasuda, ali se pitam "dokle?" svakim danom... dokle ce se njihov broj na ulicama povecavati, a sa tim brojem i stepen ozbiljnosti kriminogenog ponasanja??
Kada ce neko konacno reci (ako nista drugo) "evo, skontali smo da je situacija kriticna, imamo namjeru napraviti plan, okupili smo strucnjake, sociologe, socijalne radnike, pravnike, policajce, ministre, u narednih 3 mjeseca cemo razviti plan koji ce po hitnoj proceduri biti usvojen kao zakon i vec za godinu dana ocekujemo poboljsanje stanja!"

Po mojoj slobodnoj procjeni ili nikad ili dok sin/kcer nekog ministra ili guzonje ne bude polivena benzinom i zapaljena...
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#1163 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by Qler »

ima li ko da zna sta je bilo na grbavici danas, sudar, jedan momak poginuo drugi povrijedjen. ovog sto je povrijedjen znam dobro ali ne znam sta je bilo.....
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#1164 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by Qler »

znam ime poginulog, evo saznao sam i gdje tacno, u onoj jednosmijernoj kad ides prema aquariusu, buba stara (da odamh kazem u odlicnom teh. stanju).. ali boga pitaj kakva je voznja bila.. u glavnom 1990. godiste je momak povrijedjen.. a poginuli vjerovatno generacija....
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#1165 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by Skyfox »

Qler wrote:znam ime poginulog, evo saznao sam i gdje tacno, u onoj jednosmijernoj kad ides prema aquariusu, buba stara (da odamh kazem u odlicnom teh. stanju).. ali boga pitaj kakva je voznja bila.. u glavnom 1990. godiste je momak povrijedjen.. a poginuli vjerovatno generacija....
u koliko je to bilo ja tu zivim al jutros oko 07.40. kad sa prolazio nije nista bilo.

Izlaz sa parkinga od Aquarijusa na jednosmjernu je malo ne pregledan ali ne toliko. Cesto mi se desi da vozaci izljecu ne postujuci pravo prvenstva kao desperadosi. Ni doleze nize na ulazu u parking prema DP-u ista situacija samo se zapice pravo
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#1166 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by mIRCerka »

koje boje buba?
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#1167 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by mIRCerka »

Zabio se u stub ulične rasvijete
U saobraćajnoj nesreći koja se dogodila jutros na Grbavici, jedna osoba je poginula, a jedna povrijeđena...
11.02.2009. 11:36

Jedna osoba je poginula, a jedna povrijeđena u saobraćajnoj nesreći koja se jutros dogodila u ulici Behdžeta Mutevelića do broja 73 na Grbavici.

Kako je Agenciji ONASA rečeno u Operativnom centru Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP) Kantona Sarajevo (KS) do nesreće je došlo kada je vozilo "volkswagen buba", kojim je upravljao Nino Bilajac (1990), skrenulo sa kolovoza i udarilo u stub ulične rasvjete.

Suvozač u ovom automobilu je na licu mjesta poginuo, dok je Bilajac zadobio povrede i prevezen je na Klinički centar Univerziteta u Sarajevu (KCUS).

Identitet suvozača još nije poznat.

Glasnogovornica KCUS-a Biljana Jandrić izjavila je za Agenciju ONASA da je Nino Bilajac u bolnicu dovezen jutros u 9.05 sa frakturom kostiju lica i povredom grudnog koša.

"Još uvijek nije gotova sva dijagnostika, a uglavnom on je stabilan", kazala je B.Jandrić.

Uviđaj o ovoj saobraćajnoj nesreći je u toku, nakon čega će biti poznato više detalja.


Autor: Onasa
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#1168 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by Qler »

sad sam bio sa momkom, on je fizicki dobar, ali psihicki je jos u soku i nije ni svjestan jos ja mislim. kaze da je isao 40km/h, i da mu je "nesto zablokiralo" i da je udario. vjerovatno neiskustvo, u glavnom, crnjak, evo ja jos ne mogu sebi da dodjem. bas crnjak....
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#1169 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by Troll_Happens »

Qler wrote:sad sam bio sa momkom, on je fizicki dobar, ali psihicki je jos u soku i nije ni svjestan jos ja mislim. kaze da je isao 40km/h, i da mu je "nesto zablokiralo" i da je udario. vjerovatno neiskustvo, u glavnom, crnjak, evo ja jos ne mogu sebi da dodjem. bas crnjak....
mora da je buba bila od kartona ako neko moze poginut sa 40km brzine. Mogao je reci da je bandera udarila u njega kriva je sto je bila na putu.
sto ne mogu suplje... :-)
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#1170 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by Qler »

jarane, ni meni nije jasno kako je momak poginuo :( jer vozac je relativno ne ozlijedjen... da je isao brze i njemu bi bilo nesto.. mislim da nije udario glavom ili nesto.. ipak je to buba.. nije bas 5 zvijezdica... :(:(
User avatar
potpuni stranac
Posts: 807
Joined: 13/03/2008 09:54
Location: Lost at space and time

#1171 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by potpuni stranac »

Qler wrote:jarane, ni meni nije jasno kako je momak poginuo :( jer vozac je relativno ne ozlijedjen... da je isao brze i njemu bi bilo nesto.. mislim da nije udario glavom ili nesto.. ipak je to buba.. nije bas 5 zvijezdica... :(:(
poznato je da suvozači uvijek gore prođu. i kao što neko reče, da je vozio 40/h obojica bi sada bili zivi i zdravi.
beliver
Posts: 175
Joined: 21/03/2008 18:04

#1172 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by beliver »

Molim vas ne pravite se pametni, lako je moguće da je išao 40km/h, auto je prestaro, klizava cesta, iako mi nije jasno kako je momak ostao mrtav na licu mjesta, užasno.. :(

poznavao sam ga, dobar momak, grozno nešto... :(
dimu
Posts: 970
Joined: 22/06/2007 16:21
Location: Rajvosa

#1173 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by dimu »

Qler wrote:jarane, ni meni nije jasno kako je momak poginuo :( jer vozac je relativno ne ozlijedjen... da je isao brze i njemu bi bilo nesto.. mislim da nije udario glavom ili nesto.. ipak je to buba.. nije bas 5 zvijezdica... :(:(
jbg vozac ima volan da se uhvati pri udari ako vec nije vezan, a suvozac tu gore prodje...
slatkusina
Posts: 121
Joined: 12/09/2006 15:42
Location: Sarajevo

#1174 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by slatkusina »

Kolegica mi je tada u vrijeme udesa prosla tim putem i kaze da je dio stuba (ulicne rasvjete) pao na bubu i to bas na mjesto suvozaca (dio rasvjete).
Nije ni ona puno gledala jer se pravo nasekirala kada je to vidjela.
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#1175 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by Troll_Happens »

dimu wrote:
Qler wrote:jarane, ni meni nije jasno kako je momak poginuo :( jer vozac je relativno ne ozlijedjen... da je isao brze i njemu bi bilo nesto.. mislim da nije udario glavom ili nesto.. ipak je to buba.. nije bas 5 zvijezdica... :(:(
jbg vozac ima volan da se uhvati pri udari ako vec nije vezan, a suvozac tu gore prodje...
imao bi i suvozac pojas koji bi ga vratio pri naglom kocenju i udaru. Sad je druga stvar sto se prave mangupi pa sjedaju bez da se veze... konta faca i to je inn.. zato i prolaze kako prolaze. Sem toga neko gore rece staro auto mozda je i nova buba bila, prije mislim da je nova ali svedno auto je previse sminkasto i nije za sudare napravljeno. :roll:
Locked