SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
sanjas
Posts: 19
Joined: 13/06/2005 13:22

#1 SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by sanjas »

S tri hica upucan u tučnjavi, tri osobe privedene

SARAJEVO – Davud Beganović (31) teško je ozlijeđen u pucnjavi koja se u četvrtak pola sata prije ponoći dogodila u Ulici Safeta Zajke, u naselju Briješće. Pucnjavi je prethodila tučnjava između nekoliko osoba, nakon čega je, prema policijskom priopćenju, 19-godišnji Edis Hamzić s tri hica iz pištolja pucao u Beganovića. Nanio mu je teške ozljede, a Beganović je dovezen u bolnicu Koševo u 23.55 sati.

Pacijent stabilan

Tu je konstatirano da je ustrijeljen u predjelu grudnog koša te u području lumbalne i desne nadlaktične regije. “Pacijent je operiran i smješten je na Kliniku za anesteziju i reanimaciju. Njegovo je stanje zasad stabilno”, kazala nam je jučer popodne glasnogovornica bolnice Koševo Biljana Jandrić. U neposrednoj blizini mjesta na kojem se odigrao obračun policajci su našli pištolj CZ, kalibra 6,35 milimetara. Edis Hamzić je uhićen deset minuta nakon što je pucao pod sumnjom da je počinio kazneno djelo pokušaja ubojstva. Zbog sumnje da su sudjelovali u tučnjavi koja je prethodila pucnjavi, uhićeni su Edisov otac Ibro Hamzić (49) i Mustafa Velić (56). Sva trojica uhićenih su jučer nakon saslušanja u policiji uz službeno izvješće predani Županijskom tužiteljstvu. Očevidom, koji su obavili pripadnici MUP-a, na mjestu događaja rukovodio je dežurni županijski tužitelj.

Trojica na jednog

Kako smo neslužbeno doznali, dvojica Hamzića i Velić su se prvo svađali s Beganovićem, a potom su ga napali, da bi u jednom trenutku Edis posegnuo za pištoljem i pucao u Beganovića. Prema informacijama do kojih smo došli, i Edis Hamzić i Beganović otprije su poznati policiji po činjenju kaznenih djela. Neslužbeno smo doznali da je do obračuna došlo jer je Beganović duže vrijeme maltretirao Edisa, no, u policiji te informacije nisu mogli potvrditi.
sanjas
Posts: 19
Joined: 13/06/2005 13:22

#2 Re: OPET PUCNJAVA

Post by sanjas »

slucajno poznajem ovu dvojicu ,edis je vec jednom pokusao ubiti beganovica prije 6 mjeseci,kada ga je sacekao u ulici gdje zivi i rafalao po autu,inace taj edis je bio uhapsen pa pusten na slobodu da bi prije tri mjeseca opet pucao na nekog debu na omw pumpi u brijescu.eto fino pa neka ga opet puste mozda napokon nekoga uspije ubiti :x
User avatar
rajvosa^
Posts: 1787
Joined: 18/05/2006 19:38

#3 Re: OPET PUCNJAVA

Post by rajvosa^ »

To je ba Brijesce, nije centar - tako da nikog ne tangira. Nazalost.
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#4 Re: OPET PUCNJAVA

Post by amrica »

Nije pucnjava, ali jos jedan maloljetnik u akciji

Maljoljetnik izbo mladića u centru Sarajeva
Josipović smješten na Klinički centar Univerziteta u Sarajevu gdje mu se ljekari bore za život
13.07.2008. 10:30

Noćas iza ponoći u centru Sarajeva, kod velikog parka, zboden je 21-godišnji Goran Josipović. Njemu je nožem povrede opasne po život nanio A.Č. rođen 1992. godine iz Sarajeva. Josipović je dobio dva uboda nožem u leđa, a jedan u vilicu. Koliko je moguće saznati, on je je smješten na Klinički centar Univerziteta u Sarajevu i još uvijek se nalazi u životnoj opasnosti.
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#5 Re: OPET PUCNJAVA

Post by fixer »

momku stabilno stanje
hvala Bogu
User avatar
Topla voda
Posts: 8148
Joined: 06/11/2006 23:59
Location: Auberge

#6 Re: OPET PUCNJAVA

Post by Topla voda »

ah,opet atak na hrvatski narod u teheranu :roll:
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#7 Re: OPET PUCNJAVA

Post by d2 »

valja sad opet danima citati sranja po monitoru, indexu i 24 sata...
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#8 Re: OPET PUCNJAVA

Post by fixer »

ljudi, je li potrebno ovo? kad se desio mrnjavac, najglasniji u osudi onog sto je nova tv pisala su bili hrvati. mi se ovdje trebamo baviti ovom maloljetnickom delikvencijom. ako je u svemu ovom problem sto bi par glupih novinara mogli napisati da je ovo drugi napad na hrvata, onda stvarno ...
evo indexa http://www.index.hr/vijesti/clanak/-mal ... 94823.aspx
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#9 Re: OPET PUCNJAVA

Post by d2 »

nije se dugo cekalo
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#10 Re: OPET PUCNJAVA

Post by callmethebreeeze »

jebo mater, 16 godina i bode raju nozem...
:-)
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#11 Re: OPET PUCNJAVA

Post by fixer »

d2 wrote:nije se dugo cekalo
i ja ne vidim da negdje pise da je na nacionalnoj osnovi. zar je pogresno objaviti?
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#12 Re: OPET PUCNJAVA

Post by d2 »

sto nisu objavili da su poginula 2 deminera u maglaju neki dan a objavili su ovo ?
nemoj meni suplje majke ti

ako ti se cini ok sacekaj sat dva pa procitaj komentare, tj mozes ih vec sada procitati
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#13 Re: OPET PUCNJAVA

Post by fixer »

daj decko. razlika je do sad i vishe nego ocigledna. za mrnjavca je nova tv objavila da su ga ubili jer je hrvat. za ovog je index objavio stvarne razloge. i decko, ja ovog gorana znam. ja u ovom svemu ne vidim da je uboden hrvat, ja vidim da je uboden moj prijatelj. ja u ovom vidim da sam na tom mjestu mogao biti ja, ili moj neki drugi prijatelj, druge nacionalnosti. zasto pomjeramo fokus sa onog vaznog na ono sto bas i nije?
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#14 Re: OPET PUCNJAVA

Post by d2 »

prvo nisam decko drugo jako dugo pratim njihove portale trece radim u medijima vec 15 godina sto je tek malo manje od onoga koliko ti imas sada...

ne ulazim u to da li je tvoj prijatelj ili nije i sta ti on znaci ili ne znaci kazem ti ponovo sacekaj malo pa procitaj komentare.

nemamo sta dalje pricati na ovu temu, nedavno je neko dao presjek odnosa medija u hrvatskoj prema BiH na ovom forumu, to misljenje je potpuno u skladu sa mojim i ako te zanima izvoli pa citaj sta tamo ima.

zao mi je tvog poznanika a i tvoje naivnosti

gud baj i razmisli zasto nisu napisali bilo sta od ovoga http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/crna-hronika osim ove vijesti koju ti spominjes.
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#15 Re: OPET PUCNJAVA

Post by fixer »

s obzirom da radis u medijima, poprilicno sam siguran da ces ti ispraviti "krivu drinu". bas mi je drago da znam da ce neko napisati text u novinama da nije uboden hrvat, vec mladic i da nije razlog nacionalna pripadnost. izuzetno sam ponosan sto imamo novinara koji ce pisati o jedinoj ispravnoj stvari ovdje, o maloljetnickoj delikvenciji koja uzima maha i usprkos svim donesenim zakonima. hvala ti na objektivnosti i dobroj namjeri. lijepo je znati da ima novinara koji na ovo ne gledaju kroz nacionalnu prizmu.
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#16 Re: OPET PUCNJAVA

Post by pape »

fixer wrote:ljudi, je li potrebno ovo? kad se desio mrnjavac, najglasniji u osudi onog sto je nova tv pisala su bili hrvati. mi se ovdje trebamo baviti ovom maloljetnickom delikvencijom. ako je u svemu ovom problem sto bi par glupih novinara mogli napisati da je ovo drugi napad na hrvata, onda stvarno ...
evo indexa http://www.index.hr/vijesti/clanak/-mal ... 94823.aspx
Na nasu zalost, .... uvijek su drugi glasniji od nas kad se nesto ovako desi.
A ko je pozvaniji od nas samih, od "nase" vlasti, da krikne do neba zbog terora kojem je svakodnevno izlozen obican mirni gradjanin?
Gradjanski protesti su utihnuli, ... propustena je sansa da se "mama" penzionise.
Neki ce reci, ... pa sta ona ima sa ovim, ... ima, ... jednostavno zato sto kaze da je nasa "mama". Prava mama uvijek stiti svoju djecu, od macehe se to ne ocekuje.
@fixer, ... vijest na ovom linku je normalna, agencijska, i bez ikakavih zlonamjernih konotacija.
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#17 Re: OPET PUCNJAVA

Post by fixer »

http://www.24sata.hr/news/clanak/bih-ro ... eta/70868/
mora da je i ova beba iste nacionalnosti sa novinarima iz 24 sata.
ja opet ne kazem da nece neko napisati da je zboden goran samo zbog nacionalne pripadnosti, ali sta je nama veci problem? neobjektivnost i huskaska politka hrvatskih medija, ili maloljetnicka delikvencija u nashem sarajevu?
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#18 Re: OPET PUCNJAVA

Post by dalmatinka »

fixer wrote:http://www.24sata.hr/news/clanak/bih-ro ... eta/70868/
mora da je i ova beba iste nacionalnosti sa novinarima iz 24 sata.
ja opet ne kazem da nece neko napisati da je zboden goran samo zbog nacionalne pripadnosti, ali sta je nama veci problem? neobjektivnost i huskaska politka hrvatskih medija, ili maloljetnicka delikvencija u nashem sarajevu?
Meni se čini da si ti taj koji stalno poteže pitanje nacionalnosti. Znaš ono - rugala se jedna palačinka drugoj: što si ti smotana... Misliš li da nitko iz Hr ne čita vaše komentare na ovom forumu? A fala bogu ima se što pročitati. :oops:
User avatar
Ivy
Posts: 1689
Joined: 08/02/2004 00:00
Location: Sarajevo, BiH
Contact:

#19 Opet mladić izboden u Sarajevu

Post by Ivy »

Sarajevo
Mladić izboden u Velikom parku

Zavod za hitnu medicinsku pomoć u nedjelju u 01.08 sati obavijestio je Operativni centar MUPKS da se u tamo nalazi povrijeđena osoba koja tvrdi da su joj povrede nanesene nožem na lokalitetu Velikog parka, u ulici Maršala Tita, općina Centar Sarajevo.
Policijski službenici su konstatirali da se radi o J. G. (1987) iz Sarajeva. Prema izjavi dežurnog ljekara njemu su najvjerovatnije oštrim predmetom - nožem, nanesene teške tjelesne povrede opasne po život u predjelu glave, leđa i ramena.

Na mjestu događaja, gdje je odmah upućeno više patrola, nije bilo nikoga, a policijski službenici su u blizini fontane u Velikom parku uočili više tragova krvi, kao i više praznih boca od različitih alkoholnih pića.

U rasvjetljavanju događaja utvrđeno je da je J. G. sjedio na klupi u Velikom parku, u društvu još tri osobe. U njihovoj blizini nalazila se druga grupa mlađih osoba od koji je jedan mladić iz te grupe prišao djevojci koja je bila u društvu J. G., među njima je došlo do kraće prepirke, nakon čega je ovaj mladić šakom udario djevojku u glavu.

Nakon toga došlo je do tuče između J. G. i nepoznatog mladića, kome su se pridružila još dvojica iz njegove grupe kada su J. G. najvjerovatnije upotrebom noža nanesene teške povrede opasne po život.

Oko 02.35 uhapšen je maloljetni Č. A. (1992) iz Sarajeva zbog osnova sumnje da je on izvršilac ovog krivičnog djela, kao i K. K. (1989) iz Sarajeva zbog osnova sumnje da je počinio krivično djelo prikrivanja. U kući K. K. je pronađen nož kojim je izvršeno krivično djelo.
:x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#20 Re: OPET PUCNJAVA

Post by fixer »

dalmatinka wrote:
fixer wrote:http://www.24sata.hr/news/clanak/bih-ro ... eta/70868/
mora da je i ova beba iste nacionalnosti sa novinarima iz 24 sata.
ja opet ne kazem da nece neko napisati da je zboden goran samo zbog nacionalne pripadnosti, ali sta je nama veci problem? neobjektivnost i huskaska politka hrvatskih medija, ili maloljetnicka delikvencija u nashem sarajevu?
Meni se čini da si ti taj koji stalno poteže pitanje nacionalnosti. Znaš ono - rugala se jedna palačinka drugoj: što si ti smotana... Misliš li da nitko iz Hr ne čita vaše komentare na ovom forumu? A fala bogu ima se što pročitati. :oops:
to mora da je i ta beba iste nacionalnosti je...... sarkazam. time sam htio pokazati ovom d2, medijskom strucnjaku, da se tamo objavljuju desavanja iz crne hronike u kojem direkne zrtve nisu hrvati. kapish?
stari_sarajevski_gospodin
Posts: 332
Joined: 09/12/2007 23:29

#21 Re: OPET PUCNJAVA

Post by stari_sarajevski_gospodin »

Ma ovo je vise katastrofa sta se desava na ulicama. Evo gledam ove godine i nemogu doc sebi. Djecak od 16 god da zbode drugog. Ma ovo je nesto sto nisam ni vidio u SAD-u. Vrati nam staro Sarajevo. :x :x
User avatar
dalmatinka
Posts: 2882
Joined: 31/07/2005 22:30
Location: Krešimirov Grad

#22 Re: OPET PUCNJAVA

Post by dalmatinka »

stari_sarajevski_gospodin wrote:Ma ovo je vise katastrofa sta se desava na ulicama. Evo gledam ove godine i nemogu doc sebi. Djecak od 16 god da zbode drugog. Ma ovo je nesto sto nisam ni vidio u SAD-u. Vrati nam staro Sarajevo. :x :x
Nije samo Sarajevo i svaki, ali ama baš svaki dan čitam nešto slično a radnja se dešava u svim gradovima bivše YU. U 50 % slučajeva je smrtni ishod, a sve klinci od 15 -19 godina. :(
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#23 Re: OPET PUCNJAVA

Post by pici »

ma za sve je kriv roditeljski odgoj,nemarnost,izostanci i ne ucenje u skoli,druzenje sa starijim kriminalcima,droga,alkohol.Ko ce o tome da brine ...tajo,mama ili pravi roditelj,koji jedini ima uticaj na svoje dijete,ako ti svome djetetu to pustas i opravdavas,a kad se desi zlo krivi su drugi....licemjerje.Ja poznajem roditelja koji idu sa mojim sinom u skolu koji cak opravdavaju izostanke iz skole,tuce,vrijedanje profesora itd.
Desilo se je cak da su mi sina napala petorica maloljetnika i pretukli ga,razrednik je bio nemocan,skola disciplinske mjere itd.....ja sto sam uradio je da sam svakom otisao na vrata i zaprijetio i njemu i roditeljima pa da vidimo cija majka crnu vunu prede.......mislis da su ga ikad vise poprijeko pogledali.....balavurdija upisana. :x :evil:
newone
Posts: 630
Joined: 31/07/2006 19:02

#24 Re: OPET PUCNJAVA

Post by newone »

Istina je da je roditeljska odgovornost i odgoj na prvom mjestu, ali kada to zakaze onda drzava treba da se pozabavi tim maloljetnim kriminalcima kao i sa svim drugim kriminalcima i da ih skloni sa ulica u odgovarajuce institucije i zatvore. Te akcije od strane drzave nema.
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#25 Re: OPET PUCNJAVA

Post by callmethebreeeze »

ja mislim da je nemoguce ovakve incidente sprijeciti u polumilionskom gradu. na zalost. i da postoje institucije za kaznjavanje maloljetnika opet bi se ovakve stvari desavale, samo bi se onda zalili kako institucije nisu efikasne. tako se bar prica u svedskoj.
ja stvarno ne znam da li je moguce rijesiti problem sa maloljetnickom delikvencijom.
Locked