Sarajevo Construction

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
made_in_sarajevo
Posts: 5584
Joined: 06/05/2013 23:05

#9901 Re: Sarajevo Construction

Post by made_in_sarajevo »

BadBoy wrote:A šta je ovo ovdje (označeno crvenom strelicom)

Image
O tom.prostoru sam vec pricao na prethodnoj stranici. Nista bukvalno i ide koracima da postane nova dzungla. Nekad se tu igralo lopte kad se skupi raja iz okolnih zgrada, a sad nista. Lokacija za igralista, park, parking se ubila ali eto. Valjda ce se neko sjetiti prije nego neko uvali stambenu zgradu.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3543
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#9902 Re: Sarajevo Construction

Post by JavierBosnia »

Ja kad cujem od raje kad traze parkove najezim se.
Volim kad ima i zelenila i uredjenih prostora, a takvih po Sarajevu zaista i ima i ne nedostaje ih, i vecih i manjih i srednjih.

Treba se posvetiti uredjenji postojecih i odrzavanju, novi ne trebaju
User avatar
Haris033
Posts: 3865
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#9903 Re: Sarajevo Construction

Post by Haris033 »

JavierBosnia wrote:Ja kad cujem od raje kad traze parkove najezim se.
Volim kad ima i zelenila i uredjenih prostora, a takvih po Sarajevu zaista i ima i ne nedostaje ih, i vecih i manjih i srednjih.

Treba se posvetiti uredjenji postojecih i odrzavanju, novi ne trebaju
Reci mi da se šališ? :roll:
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#9904 Re: Sarajevo Construction

Post by Hajvan »

pa realno je u pravu.

evo taj gore superblok okruzen sa svih strana arterijskim saobracajnicama (lokalitet bivse kasarne tito + ambasada s jedne, te zgrade s druge strane) je totalno neizgradjen…
sta god tu bude- najavljeni kampus ili sta god drugo- treba biti podjeljeno u vise blokova od kojih jedan moze biti parkovska povrsina ... a sa sirokim ulicama koje bi imale vlastite drvorede to je sasvim dovoljno zelenila u strogom centru drzave i tom superbloku…

ali, neeeee!!
kakva gradnja, to je anticivilizacijski, daj paaarkovaaa
mi definitivno imamo neki problem u glavama- svi kao trazimo nake parkove, a pritom protivimo se gradnji svega, bilo chega, nasumicno, bez ikakvog suvislog obrazlozenja…
User avatar
ledeni_caj
Posts: 2827
Joined: 14/01/2011 18:21

#9905 Re: Sarajevo Construction

Post by ledeni_caj »

Velik park i trg u centru grada su poprilicna atrakcija gdje god sam bio, al haj, mozda je bolje ovako. :D
User avatar
thekupus
Posts: 6812
Joined: 25/06/2011 22:38

#9906 Re: Sarajevo Construction

Post by thekupus »

JavierBosnia wrote:Ja kad cujem od raje kad traze parkove najezim se.
Volim kad ima i zelenila i uredjenih prostora, a takvih po Sarajevu zaista i ima i ne nedostaje ih, i vecih i manjih i srednjih.

Treba se posvetiti uredjenji postojecih i odrzavanju, novi ne trebaju
Ti I ja smo bili u različitom Sarajevu, izgleda. Ili ti nisi nikad bio u nekom drugom velikom gradu.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#9907 Re: Sarajevo Construction

Post by Hajvan »

ledeni_caj wrote:Velik park i trg u centru grada su poprilicna atrakcija gdje god sam bio, al haj, mozda je bolje ovako. :D

a ovo je na teskoj “periferiji”(?!?):

Image


uzgred, za lokaciju na kojoj se nalazi, je jako dosadna jedanobrazna, amorfna zelena povrsina- bez imalo sarenila, nijansi, arhitektonskog (neobicnog) bilja, te vrlo jadnog mobilijara.

al daj josh, a ni ovo ne znaju podici, osmisliti i odrzavati…
pa ne zanju ili nece da odrzavaju ostre linije izmedju putreljaka i trave, a kamoli sta dalje

a travnate povrsine su prica za sebe— pasnjaci su to, zapravo…


al daj paaark, da uzivamo :lol:
User avatar
ledeni_caj
Posts: 2827
Joined: 14/01/2011 18:21

#9908 Re: Sarajevo Construction

Post by ledeni_caj »

To je vala jedan od najruznijih parkova koje sam vidio. a nije ni povrsinom dovoljno velik da bude nesto zanimljiv.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3543
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#9909 Re: Sarajevo Construction

Post by JavierBosnia »

Evo covjek prica za mene sve

Image

Jos Hastahana kad se dovede u red prema onom planiranom, za stari grad je ovo dovoljno.
Onda ide potez prema Ilidzi taj dio grada je bogat manjim parkovima kod zgrada, Hrasno, Grbavica, Otoka, Alipasino i onda dolazimo opet jedan veci park - Safet Zajko
I onda dole prema Stupu je vec specificno, ali Ilidza vrelo bosne i oni parkovi kod Hotela Hercegovina

Meni je dovoljno i previse kao stanovniku Sarajeva, a bojim se da vi sto trazite parkova, najmanje vremena provodite u njima
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#9910 Re: Sarajevo Construction

Post by Hajvan »

ledeni_caj wrote:To je vala jedan od najruznijih parkova koje sam vidio. a nije ni povrsinom dovoljno velik da bude nesto zanimljiv.
da.
no, ima i tih ogromnih parkova u Sa:
Park Vrelo Bosne, Park Mojmilo, Park Betanija…

Prvi je na 6,03 km2 - tri put veci od npr central parka u NY, cini mi se

nazalost, sva tri su prilicno jadni- Vrelo Bosne bi terebalo imati za (povrsinu na kojoj se prostire) i jezera, i ergele i ostale qrce-palce

Betanija i Mojmilo, bar ono sto sam vidio, kao veliki parkovi u nastajanju, ne obecavaju opet puno- osim sto ce biti dosadna, bezoblicna park-shuma… a shuma nam ne nedostaje oko grada (k tome na dohvat samom centru i staroj jezgri).
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3543
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#9911 Re: Sarajevo Construction

Post by JavierBosnia »

Ja o tome pricam. Park kao prostora ne treba novog praviti i rusiti nesto da bi se park ugurao. Dovoljno je postojece sredjivati i uredjivati i odrzavati i pojačavati sa sadržajima..
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#9912 Re: Sarajevo Construction

Post by breuer »

Vrelo Bosne jadno? šta vi očekujete, da zelenilo priča sa vama? usput, Vrelo Bosne je puno vode, pa i jezeraca, a i kočije vode kroz Aleju, fkt mi nije jasno...

Park kod Druge ne da je najljepši u Sa već je taj dio uopšte najljepši dio grada.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#9913 Re: Sarajevo Construction

Post by Hajvan »

JavierBosnia wrote:Ja o tome pricam. Park kao prostora ne treba novog praviti i rusiti nesto da bi se park ugurao. Dovoljno je postojece sredjivati i uredjivati i odrzavati i pojačavati sa sadržajima..
neki urbani planeri smatraju da svaki stanovnik velikog grada treba imati dostupan park na max 10 minuta hoda, tako da nam ipak treba parkova…

no, nashi urbani planeri dobiju haman chistu povrshinu za re-developement (bivsa kasarna Tito) i sta urade- daju 1/5 nakoj ambasadi da tu izgardi svoje generichki objekt. u sred centra drzave…
toliko o vizionarstvu.
jbg
breuer wrote:Vrelo Bosne jadno? šta vi očekujete, da zelenilo priča sa vama? usput, Vrelo Bosne je puno vode, pa i jezeraca, a i kočije vode kroz Aleju, fkt mi nije jasno...

Park kod Druge ne da je najljepši u Sa već je taj dio uopšte najljepši dio grada.

OK.
No, mozda su Vam ocekivanja na niskom nivou…

ja ocekujem od parka u centru grada da vrishti- -kako hortikulturno, tako i mobilijarom…. a da je odrzavan tako da uvijek izgleda da je tek frishko napravljen…

a Park Vrelo Bosne je vecim procentom zabranjen za koristenje (vodozastitna zona, pa im lakse zabraniit no li nadzirati upotrebu)… a fali mu biciklistickih staza, veslackih staza, trim staza, i naravno- raznovrsnije hortikulturno uredjenje
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#9914 Re: Sarajevo Construction

Post by breuer »

ma veze ti nemaš

čuj Vrelu Bosne fali trim staza :lol:
User avatar
travar
Posts: 2764
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#9915 Re: Sarajevo Construction

Post by travar »

Dosta su one džungle počistili za kratko vrijeme.
Samo se nadam da kakvom hajvanu neće pasti na pamet da posadi kakvu zgradurinu.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#9916 Re: Sarajevo Construction

Post by Hajvan »

breuer wrote:ma veze ti nemaš

čuj Vrelu Bosne fali trim staza :lol:

ok, nek vi imate…
foe.
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2538
Joined: 16/06/2014 20:33

#9917 Re: Sarajevo Construction

Post by Dosadno mii »

Sto jest jest ambasade uzele najbolje lokacije
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#9918 Re: Sarajevo Construction

Post by breuer »

travar wrote:Dosta su one džungle počistili za kratko vrijeme.
Samo se nadam da kakvom hajvanu neće pasti na pamet da posadi kakvu zgradurinu.
jesu, ne ide tamo nikakva zgrada svakako, stvar je zadržati postojeću u pozadini koja je po Regulacionom planu predviđena za rušenje...

inače, ovim projektom je predviđeno urediti čitav Kampus hortikulturno, ali sam iskreno skeptik što se tiče dijela između Hotela Una i kapije na Pofalićima, prvo, tu su ostaci srušenog objekta, a drugo, čitave deponije savjesnih građana koji se tu uredno iskipaju :oops:

valjda će Ministarstvo ispoštovati gore navedeno ili će se sve završiti na površnoj priči o parku za građane, što realno nije ni 10% potrebnog posla u Kampusu...
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#9919 Re: Sarajevo Construction

Post by breuer »

Dosadno mii wrote:Sto jest jest ambasade uzele najbolje lokacije
Američka ambasada ili ambasade u Vilsu? Ove druge nemaju veze sa Kampusom, a haj odbij ove prve :D
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#9920 Re: Sarajevo Construction

Post by Hajvan »

evo jedne izvrsne lokacije za neki buduci park, za zitelje nekih buducih rezidencijalnih naselja na obliznjim brdima :mrgreen: :lol:
prostor svakako nije pametno koristiti u druge svrhe, zbog petlje, te mogucih poplava (uprkos regulaciji korita rijeka u blizini)



Image
mistek
Posts: 3391
Joined: 23/05/2010 15:16

#9921 Re: Sarajevo Construction

Post by mistek »

Već smo pisali nekada o tome, ali Sarajevu primarno treba uređenje postojećih parkova u starom dijelu i centru, a u Novom Sarajevu i Novom Gradu su dobrodošli novi.

U tom smislu, uređenje i održavanje ovog parka kod Druge gimnazije, Malog parka, Velikog parka i onih parkova iza Predsjedništva i Alipašine džamije, Park Mirze i Davora, pa Hastahana, recimo, bili bi više nego dovoljni za taj dio grada. Onda bi udarno pitanje čim prije trebalo biti sređivanje Trga Alije Izetbegovića i mi smo ovdje imali malo radikalne ideje možda, ali u svakom slučaju, taj prostor nudi mogućnosti parka i trga po uzoru na evropske metropole. Onda je tu i At Mejdan koji bih ja lišio svih onih parkinga i automobila i realno je sasvim pristojan park za Sarajevo.

U Novom Sarajevu ima mali milion mikrolokacija uz Vilsonovo šetalište koje će prije ili kasnije postati zgrade. Onaj prostor kod muzeja, između UNDP i turske ambasade, izta Ziraat kosih zgrada i Elektroprivrede - grehota je da se na nekom od ovih lokaliteta ne napravi uređen park ili trg koji će biti centralno mjesto Vilsa. U Kampusu je budalaština očekivati, pa i željeti da cijeli prostor bude park. Doduše, bilo bi fantastično ondje napraviti Safeta Zajku,ali bi sasvim pristojno bilo da urede prostor oko fakulteta, skinu ogradu, omoguće šetkanje po travi, uključe eventualno neku fontanu, nešto. :)
made_in_sarajevo
Posts: 5584
Joined: 06/05/2013 23:05

#9922 Re: Sarajevo Construction

Post by made_in_sarajevo »

Auta i elektricni romobili su krivi za zagusljivost, smog koji po mjesec se ne dize. Nije gradnja i zgrade sa 10+ spratova. Ovo oko kampusa bi ja jos jednu zgradu od 500+ stanova napravio ha ja. Boli nas kurac sto nema.zelenila, parkinga, sto su nam ulice za kapacitet auta iz 2003. Samo rokaj zgrade i sve u beton stavljaj. Imamo "veliki" park, sta hocemo vise u gradu da imamo.
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#9923 Re: Sarajevo Construction

Post by strong69 »

Sto se zagadjenja tice pogledajte malo London. Ima jako mnogo strucnih tekstova u vezi borbe koja traje od 13. vijeka a intenzivno od 1952. Ne moze se samo gradnja kriviti za ovo stanje.

London je borbu sa zagadjenjem poceo 1952. i ulozio milijarde funti u to. Od lozista u privrednim subjektima, kucama, zgradama do regulisanja statusa vozila javnog prevoza, komercijalnih vozila i privatnih vozila. Ovi nasi sjede i ne preduzimaju nijednu mjeru koja bi omogucila smanjenje emisije gasova.

Red radnji je jednostavan:

- Utvrditi glavne polutante a to su cestice PM2,5 i PM10, NO2, SO2, O3 i CO.
- Utvrditi izvore polutanata (lozista, saobracaj, industrija...)
- Utvrditi uticaj geografskih i vremenskih uslova na zagadjenje
- Efekti na zdravlje i troskove zdravstenog sistema zbog ovoga


U EU se propisuju i mjere kakva fasada mora biti i koja je emisija zracenja dozvoljena za industriju i stanogradnju i dat je rok starim industrijskim objektima, zgradama i kucama da sa prilagodbom zavrse do 2024. i 2029. Izdata je direktiva da se posadi drvece gdje god je to moguce u gradu.

E sad, ko ce se uhvatiti u kostac i zabraniti koristenje uglja, zabraniti koristenje vozila ispod odredjenih normi za dizel i benzinske motore, uvesti i propisati mjere i standarde za fasade... Znamo dobro da je ogromna vecina kuca u Sarajevu u naseljima Boljakov, Buca potok, Sokolje, Brijesce i drugim bez fasada i da se griju uglavnom na ugalj.

Neko je dobro napisao prije i ja se s tim slazem da treba rijesiti pitanje starih i napustenih industrijskih objekata i rusevnih i unistenih zgrada kao i objekata koji vise ne koriste svojoj namjeni. Ja bih se zalozio da opstina/grad/kanton kupe zemljiste u privatnom vlasnistvu (Milkos Pofalici, AC Quatro, Strojarad itd) i da tamo naprave parkove, jezera i sumu. Ali hajmo biti realni, oni onda gube izvor prihoda koji dobijaju kroz placanje uredjenja zemljista a nema tog vlasnika zemljista koji ce dopustiti da mu to propada a pogledajte na sta lice stari pogoni Milkosa, Strojorada...
mistek wrote:Već smo pisali nekada o tome, ali Sarajevu primarno treba uređenje postojećih parkova u starom dijelu i centru, a u Novom Sarajevu i Novom Gradu su dobrodošli novi.

U tom smislu, uređenje i održavanje ovog parka kod Druge gimnazije, Malog parka, Velikog parka i onih parkova iza Predsjedništva i Alipašine džamije, Park Mirze i Davora, pa Hastahana, recimo, bili bi više nego dovoljni za taj dio grada. Onda bi udarno pitanje čim prije trebalo biti sređivanje Trga Alije Izetbegovića i mi smo ovdje imali malo radikalne ideje možda, ali u svakom slučaju, taj prostor nudi mogućnosti parka i trga po uzoru na evropske metropole. Onda je tu i At Mejdan koji bih ja lišio svih onih parkinga i automobila i realno je sasvim pristojan park za Sarajevo.

U Novom Sarajevu ima mali milion mikrolokacija uz Vilsonovo šetalište koje će prije ili kasnije postati zgrade. Onaj prostor kod muzeja, između UNDP i turske ambasade, izta Ziraat kosih zgrada i Elektroprivrede - grehota je da se na nekom od ovih lokaliteta ne napravi uređen park ili trg koji će biti centralno mjesto Vilsa. U Kampusu je budalaština očekivati, pa i željeti da cijeli prostor bude park. Doduše, bilo bi fantastično ondje napraviti Safeta Zajku,ali bi sasvim pristojno bilo da urede prostor oko fakulteta, skinu ogradu, omoguće šetkanje po travi, uključe eventualno neku fontanu, nešto. :)
Treba ovome dodati jos Betaniju koja je jako lijepo uredjena. Opstina NS moze razmotriti uredjenje one dzungle izmedju Velesica i Pofalica iznad Zelj. stanice gdje se moze napraviti nesto slicno Betaniji sa jos vise sadrzaja...
User avatar
Haris033
Posts: 3865
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#9924 Re: Sarajevo Construction

Post by Haris033 »

Hajvan wrote:
JavierBosnia wrote:Ja o tome pricam. Park kao prostora ne treba novog praviti i rusiti nesto da bi se park ugurao. Dovoljno je postojece sredjivati i uredjivati i odrzavati i pojačavati sa sadržajima..
neki urbani planeri smatraju da svaki stanovnik velikog grada treba imati dostupan park na max 10 minuta hoda, tako da nam ipak treba parkova…

no, nashi urbani planeri dobiju haman chistu povrshinu za re-developement (bivsa kasarna Tito) i sta urade- daju 1/5 nakoj ambasadi da tu izgardi svoje generichki objekt. u sred centra drzave…
toliko o vizionarstvu.
jbg
breuer wrote:Vrelo Bosne jadno? šta vi očekujete, da zelenilo priča sa vama? usput, Vrelo Bosne je puno vode, pa i jezeraca, a i kočije vode kroz Aleju, fkt mi nije jasno...

Park kod Druge ne da je najljepši u Sa već je taj dio uopšte najljepši dio grada.

OK.
No, mozda su Vam ocekivanja na niskom nivou…

ja ocekujem od parka u centru grada da vrishti- -kako hortikulturno, tako i mobilijarom…. a da je odrzavan tako da uvijek izgleda da je tek frishko napravljen…

a Park Vrelo Bosne je vecim procentom zabranjen za koristenje (vodozastitna zona, pa im lakse zabraniit no li nadzirati upotrebu)… a fali mu biciklistickih staza, veslackih staza, trim staza, i naravno- raznovrsnije hortikulturno uredjenje
:thumbup:
I uvesti red u Velikoj aleji kako konjski izmet ne bi bio po asfaltu.
Dovoljno je samo pogledati sve veće gradove na prostoru exYU i uporediti njihove parkovske povrsine sa sarajevskim.. Sarajevo, skoro, pa i nema parka kako treba.
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#9925 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

Izgradnja kompleksa Green City u Sarajevu trebala bi početi na proljeće
Image

Gradnja stambeno-poslovnog kompleksa Green City, planiranog na lokaciji bivšeg Milkosa u sarajevskom naselju Pofalići, bit će započeta na proljeće 2020. godine ukoliko projekt bude uvršen u urbanistički plan.
Cilj investitora, kako se ističe, jeste podići kvalitet življenja u ovom dijelu grada, ponuditi nove sadržaje koji nedostaju, obdaništa, dječije igraone, pedijatrijske ordinacije. Fokus je na djeci svih uzrasta obzirom da u Velešićima i Pofalićima ovakvi sadržaji upravo nedostaju.

"Tu će na usluzi biti i kafe restorani, poslovni prostori i razni drugi komercijalni i uslužni sadržaji, čime će stanovnici ovog naselja i šire dobiti sve te usluge i sadržaje na jednom mjestu", kažu projektanti.

Kako je za portal Klix.ba rekao Adin Fakić, direktor Milkosa koji je u vlasništvu kompanije Green City, u toku je faza odobravanja projekta koji je prilagođavan u dva navrata.

"Desile su se dvije javne rasprave u mjesnoj zajednici. Veliki dio primjedbi smo i usvojili pa smo potencijalni objekt prilagodili zahtjevima građana. Prva javna rasprava bila je prije godinu i glavne primjedbe ticale su se gužvi pa će zato biti izgrađena dva kružna toka i ulaz s južne strane", rekao je Fakić.

Naime, kako je objašnjeno, izgradnjom predloženih kružnih tokova riješit će se dugogodišnji problem saobraćajnih gužvi u ovom dijelu grada, a izgradnjom kompleksa sa tri priključne tačke, posebno ulazom sa južne strane ispod pruge, izbjeći će se dodatno opterećenje saobraćaja. Obzirom da se radi o nekadašnjoj industrijskoj zoni i proizvodnim objektima, lokacija je opremljena potrebnom infrastrukturom i posjeduje priključke na vodu i kanalizaciju, električnu energiju i gas koji su bili namijenjeni za rad mljekare kao velikog potrošača.

Image

"Nekadašnja mljekara je na ovoj lokaciji prerađivala 200.000 litara mlijeka dnevno, a za potrebe pranja, čišćenja, održavanja i hlađenja/zagrijavanja mlijeka je uzimala i ispuštala oko 1 milion litara vode dnevno. U tom smislu kompleks neće opteretiti vodovodno-kanalizacioni sistem", rečeno je za Klix.ba.

Također, druga značajna primjedba bila je visina najviše lamele koja je korigovana ranije.

"Problem je predstavljala i visina objekta. U prvoj raspravi išlo se na 26 spratova pa na 20, a danas je ona najviše 15 spratova. Mi kao investitori moramo gledati i na povrat uloženog i minimum za to je 15 spratova", objasnio je Fakić koji je dodao kako vrijednost radova još nije određena zbog nepredviđenih velikih dodatnih troškova.

Što se tiče same lokacije bivše mljekare, prema riječima direktora Milkosa, na njoj nema značajnih aktivnosti već 12 godina.

"Ona postaje teret s aspekta čuvanja lokacije i njenog održavanja. U nekoliko navrata smo primjećivali migrante koji tu prespavaju. Tamo se nalaze objekti koji su izgrađeni u '50-im godinama prošlog vijeka kada većina današnjeg naselja Pofalići nije postojala. Tu se danas nalaze dva poslovna prostora koji ne predstavljaju problem i tri stana koji su u vlasništvu Milkosa, čiji će stanari dobiti novi smještaj", zaključio je Fakić.

Podsjećamo, Green City uključuje 777 stanova i približno 1.000 garažnih mjesta, a procjenjuje se da će u ovom području stanovati 2.100 do 2.500 građana.

Image

Izgradnjom ovog kompleksa se dobija, kako je gore i navedeno, približno 1.000 parking mjesta u podzemnoj garaži koja ce imati četiri etaže i bit će na raspolaganju cijelom naselju čime će biti riješen problem nedostatka parking mjesta u ovom dijelu grada.

Ipak, Zavod za urbanizam i općina Novo Sarajevo dat će konačnu riječ kada je u pitanju budućnost ovog kompleksa, a nakon sagledavanja svih prijedloga i primjedbi.
Klix
Post Reply