Sarajevo Construction

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
drug_profi
Posts: 50134
Joined: 16/07/2012 16:00

#9576 Re: Sarajevo Construction

Post by drug_profi »

Grbavica je u Koldžinoj nadležnosti. Nije za sve ni Ajnadžić kriv.
Doduše sve njih, kao i investitora, povezuje nešto drugo.

Ali kad bi to prosječan glasač mogao razumjeti.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#9577 Re: Sarajevo Construction

Post by nosara »

Ljude ne treba uciti na besplatno ostvarivanje prava, a profit je osnovni prioritet. :lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 50134
Joined: 16/07/2012 16:00

#9578 Re: Sarajevo Construction

Post by drug_profi »

nosara wrote:Ljude ne treba uciti na besplatno ostvarivanje prava, a profit je osnovni prioritet. :lol:
Jok nego ih treba učiti da se prava kupuju.
A povelja o ljudskim pravima se spomene samo kad je u interesu kapitala.
User avatar
mk ultra
Posts: 19129
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#9579 Re: Sarajevo Construction

Post by mk ultra »

Image

Ovdje butmir uskoro otvara gradiliste

Vektor integra radi novi objekat, duljevic ovamo uz Han, gore na dijelu puta dva nova nikla za nove se priprema teren itd itd
User avatar
thekupus
Posts: 6773
Joined: 25/06/2011 22:38

#9580 Re: Sarajevo Construction

Post by thekupus »

FUJ!
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#9581 Re: Sarajevo Construction

Post by P308 »

Bulevar, Tibra

Image

Image

Image
User avatar
mk ultra
Posts: 19129
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#9582 Re: Sarajevo Construction

Post by mk ultra »

thekupus wrote:FUJ!
Ja sam se prije nervirao radi ove nemarnosti, ali sam prestao
Jednostavno, to je narod odabrao, a protiv većine se ne može. Neka prave, tako su odabrali, a svi nivoi vlasti su im odobrili...

A vec sam pisao, ide i restoran na vrhu :mrgreen:
Ide i hotelić ovamo na K2 liftu
Itd itd, nacinju stazu, za 15 godina mozemo ocekivati zgrade na cijelom šumskom dijelu oko staze :lol:
Samo naprijed :thumbup: :thumbup:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#9583 Re: Sarajevo Construction

Post by salik79 »

mk ultra wrote:
thekupus wrote:FUJ!
Ja sam se prije nervirao radi ove nemarnosti, ali sam prestao
Jednostavno, to je narod odabrao, a protiv većine se ne može. Neka prave, tako su odabrali, a svi nivoi vlasti su im odobrili...

A vec sam pisao, ide i restoran na vrhu :mrgreen:
Ide i hotelić ovamo na K2 liftu
Itd itd, nacinju stazu, za 15 godina mozemo ocekivati zgrade na cijelom šumskom dijelu oko staze :lol:
Samo naprijed :thumbup: :thumbup:
Kopija francuskih zimovalista. Samo sto je kod Francuza jos veca spratnost.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40170
Joined: 29/06/2011 23:39

#9584 Re: Sarajevo Construction

Post by dječak sa šibicama »

Znaci, slijedi betoniranje Bjelasnice.

Ne vidim razlog da ne predju i na Igman, ionako su ga sanitarno sjebali.
User avatar
mk ultra
Posts: 19129
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#9585 Re: Sarajevo Construction

Post by mk ultra »

salik79 wrote:
mk ultra wrote:
thekupus wrote:FUJ!
Ja sam se prije nervirao radi ove nemarnosti, ali sam prestao
Jednostavno, to je narod odabrao, a protiv većine se ne može. Neka prave, tako su odabrali, a svi nivoi vlasti su im odobrili...

A vec sam pisao, ide i restoran na vrhu :mrgreen:
Ide i hotelić ovamo na K2 liftu
Itd itd, nacinju stazu, za 15 godina mozemo ocekivati zgrade na cijelom šumskom dijelu oko staze :lol:
Samo naprijed :thumbup: :thumbup:
Kopija francuskih zimovalista. Samo sto je kod Francuza jos veca spratnost.
Tamo vjerovatno imaju trotoar :-)
Ne znam sta kopiraju, ono izgleda loše na onom terenu. Mozda bi na ravnijem igmanu ovo izgledalo bolje

Ide i izgradnja plinskog napajanja sa strane hadzica i ide zatvaranje prstena sa postojecim plinovodom

Igman veliko polje je vec isplanirano, za koju godinu kurko ces moci na igraliste ili u setnju
Feri je preuzeo sunnyland , ne znam dokel je to
Dobio je i igraliste pod koncesiju
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#9586 Re: Sarajevo Construction

Post by salik79 »

mk ultra wrote:
salik79 wrote:
mk ultra wrote: Ja sam se prije nervirao radi ove nemarnosti, ali sam prestao
Jednostavno, to je narod odabrao, a protiv većine se ne može. Neka prave, tako su odabrali, a svi nivoi vlasti su im odobrili...

A vec sam pisao, ide i restoran na vrhu :mrgreen:
Ide i hotelić ovamo na K2 liftu
Itd itd, nacinju stazu, za 15 godina mozemo ocekivati zgrade na cijelom šumskom dijelu oko staze :lol:
Samo naprijed :thumbup: :thumbup:
Kopija francuskih zimovalista. Samo sto je kod Francuza jos veca spratnost.
Tamo vjerovatno imaju trotoar :-)
Ne znam sta kopiraju, ono izgleda loše na onom terenu. Mozda bi na ravnijem igmanu ovo izgledalo bolje

Ide i izgradnja plinskog napajanja sa strane hadzica i ide zatvaranje prstena sa postojecim plinovodom

Igman veliko polje je vec isplanirano, za koju godinu kurko ces moci na igraliste ili u setnju
Feri je preuzeo sunnyland , ne znam dokel je to
Dobio je i igraliste pod koncesiju
Sve ti je, uglavnom, ovako:
User avatar
drug_profi
Posts: 50134
Joined: 16/07/2012 16:00

#9587 Re: Sarajevo Construction

Post by drug_profi »

Nekad davno, kad je Predsjednik po zemlji hodao, moja ekipa i ja smo imali hodocasca po Bjelasnici. Divljoj planini.
Bili smo zaljubljeni u tu ljepoticu sa mnogo lica. Mogao si tri dana hodati, ne proci istim putem i ne sici sa Bjelasnice. Pri tom sretati samo divlje svinje, vukove i ponekog medu i risa.
Kad naidjes na selo, ljudi ti se obraduju. Pocaste, ugoste...

Nestvarno iz danasnje perpsektive.

Jebem ja onoga ko kaze da je ovo napredak.
User avatar
zubi
Posts: 5127
Joined: 16/07/2009 00:27

#9588 Re: Sarajevo Construction

Post by zubi »

So What! wrote: mislim suludo je što ljudi mržnju prema svakoj novogradnji u Sarajevu ustvari potiču iz frustracije vlastitim životnim neuspjesima.
Jest, dobro si ti to snimio, bice da je to u pitanju... :D
User avatar
So What!
Posts: 11144
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#9589 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

zubi wrote:
So What! wrote: mislim suludo je što ljudi mržnju prema svakoj novogradnji u Sarajevu ustvari potiču iz frustracije vlastitim životnim neuspjesima.
Jest, dobro si ti to snimio, bice da je to u pitanju... :D
Nakon bogate demonstracije znanja iz urbanizma, arhitekture i građevinarstva, dobrog dijela učesnika ove teme, koji vrlo brzo nakon toga počnu pričati o garnituri ljudi koji kupuju stanove u Sarajevu ili u novogradnji, lahko se zaključi koliko je teško mnogima što se nisu ostvarili u životu.

Sreća pa je forum slobodan, može pisati ko šta hoće, pa ponekad (ovdje nažalost prečesto) izbaci svoje životne frustracije, a pritom se kune kako je sve prošao i sve vidio i da to "niđe na svijetu nema", osim kod nas, i pritom se sjeti kako je nekad bilo bolje, a sad k...u ne valja.

Džaba silni dokazi kako se isto ili slično radi u mnogim razvijenim zemljama svijeta, džaba statistike, džaba svjedočenja, fotografije, prosječni Klix forumaš će uvijek naći način da nešto ospori, što je opet i odlika prosječnog Bosanca. Nažalost u tom svemu, ako se nađe neko pametniji da mu kaže da griješi, bude naravno 'ta ćee oon, a usput ti prišiju etiketu neke stranke.
User avatar
So What!
Posts: 11144
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#9590 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

Sportsko - rekreativni centar Dobrinja - 17. 07. 2019. @ SA-C

Image

Image

Image

Image

Image
User avatar
So What!
Posts: 11144
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#9591 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

Podzemna garaža i trg - Stari grad - 20. 07. 2019. @ SA-C

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
azdralovic
Posts: 4422
Joined: 29/05/2010 21:46

#9592 Re: Sarajevo Construction

Post by azdralovic »

So What! wrote:
zubi wrote:
So What! wrote: mislim suludo je što ljudi mržnju prema svakoj novogradnji u Sarajevu ustvari potiču iz frustracije vlastitim životnim neuspjesima.
Jest, dobro si ti to snimio, bice da je to u pitanju... :D
Nakon bogate demonstracije znanja iz urbanizma, arhitekture i građevinarstva, dobrog dijela učesnika ove teme, koji vrlo brzo nakon toga počnu pričati o garnituri ljudi koji kupuju stanove u Sarajevu ili u novogradnji, lahko se zaključi koliko je teško mnogima što se nisu ostvarili u životu.

Sreća pa je forum slobodan, može pisati ko šta hoće, pa ponekad (ovdje nažalost prečesto) izbaci svoje životne frustracije, a pritom se kune kako je sve prošao i sve vidio i da to "niđe na svijetu nema", osim kod nas, i pritom se sjeti kako je nekad bilo bolje, a sad k...u ne valja.

Džaba silni dokazi kako se isto ili slično radi u mnogim razvijenim zemljama svijeta, džaba statistike, džaba svjedočenja, fotografije, prosječni Klix forumaš će uvijek naći način da nešto ospori, što je opet i odlika prosječnog Bosanca. Nažalost u tom svemu, ako se nađe neko pametniji da mu kaže da griješi, bude naravno 'ta ćee oon, a usput ti prišiju etiketu neke stranke.
Ovo je toliko primjenjivo, da moze komotno na svaku temu na forumu da se zalijepi
User avatar
mk ultra
Posts: 19129
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#9593 Re: Sarajevo Construction

Post by mk ultra »

mayab wrote:Tu je lokacije željene Hifa pumpe, i zna li se šta će tu biti, zar gradnja pumpe tu nije definitivno zabranjena, otkazana ?
da potrvdrim, Hifa :lol: :bih:
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#9594 Re: Sarajevo Construction

Post by nosara »

azdralovic wrote:
So What! wrote:
Nakon bogate demonstracije znanja iz urbanizma, arhitekture i građevinarstva, dobrog dijela učesnika ove teme, koji vrlo brzo nakon toga počnu pričati o garnituri ljudi koji kupuju stanove u Sarajevu ili u novogradnji, lahko se zaključi koliko je teško mnogima što se nisu ostvarili u životu.

Sreća pa je forum slobodan, može pisati ko šta hoće, pa ponekad (ovdje nažalost prečesto) izbaci svoje životne frustracije, a pritom se kune kako je sve prošao i sve vidio i da to "niđe na svijetu nema", osim kod nas, i pritom se sjeti kako je nekad bilo bolje, a sad k...u ne valja.

Džaba silni dokazi kako se isto ili slično radi u mnogim razvijenim zemljama svijeta, džaba statistike, džaba svjedočenja, fotografije, prosječni Klix forumaš će uvijek naći način da nešto ospori, što je opet i odlika prosječnog Bosanca. Nažalost u tom svemu, ako se nađe neko pametniji da mu kaže da griješi, bude naravno 'ta ćee oon, a usput ti prišiju etiketu neke stranke.
Ovo je toliko primjenjivo, da moze komotno na svaku temu na forumu da se zalijepi
Slazem se u potpunosti da je najnoviji urbicid proistekao iz osobnih frustracija. Seljo beljo kad vidi park dobije poriv da bleji, mekece... Tu uskacu investitori, beduini, politika i nakon sto se teren izbetonira, seljo beljo prodise. :D
User avatar
Hajvan
Posts: 9602
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#9596 Re: Sarajevo Construction

Post by Hajvan »

sta bi da nema para za ovo?!?
dakle, imaju pare al nece da ubrzaju proces…
dok se smoisle da ovo pocnu graditi, dok zavrse nece vise imati kome ni sluziti…
ponasaju se ko da ima vrmena na pretek…

https://www.akta.ba/investicije/zbog-ne ... eke/103586

Image

Image
User avatar
Cossack
Posts: 7140
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#9597 Re: Sarajevo Construction

Post by Cossack »

User avatar
Cossack
Posts: 7140
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#9598 Re: Sarajevo Construction

Post by Cossack »

User avatar
zubi
Posts: 5127
Joined: 16/07/2009 00:27

#9599 Re: Sarajevo Construction

Post by zubi »

Masala sve Mibral radi...
User avatar
Cossack
Posts: 7140
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#9600 Re: Sarajevo Construction

Post by Cossack »

Post Reply