Sarajevo Construction

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Logovan
Posts: 94389
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#7801 Re: Sarajevo Construction

Post by Logovan »

iceman ze wrote:Kako su rjesili stanare one stare zgrade izmedju Bristola i Turkish Z zgrade..?
Eksplozivom. :mrgreen:
Sociolog
Posts: 4348
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#7802 Re: Sarajevo Construction

Post by Sociolog »

Hajvan wrote:Vama nije, te polazeci iz vlastoga mikrokozmosa ne vidite da ikomu je…. a je

samo Vam je to tesko mozda prihvatiti.
Mi prave Sarajlije bez obzira ba krvna zrnca,i gdje se nalazimo,uvijek se pomazemo,nemali broj nas pravih su mi pomogli u Hrvatskoj,i u Novom Sadu,konkluzija"Dosli divlji otjerali pitome" .Izvinite svi za off,necemo vise offtopic
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#7803 Re: Sarajevo Construction

Post by Tuzla111 »

Cuj kome je Sarajevo dream destination. Svasta.
Onome ko drzi do sebe i svoga, koji zeli neki identitet, koji ne zeli pocinjati novi zivot i praviti nove prijatelje svakih 5-10 godina, onome ko zeli da radi u struci za koju je ulozio xx godina truda i skole. Sta to fali realno Sarajevu, pa zar vi stvarno mislite negdje otici i da vam tece med i mlijeko i svako da vas docekuje rasirenih ruku? "Dohafizajte" se vec jednom i zavrnite rukave, da se borimo da rijesimo neka socijalna pitanja, koja je moguce rijesiti, a gradu kao fizickoj lokaciji i ekonomskom centru jedne drzave ne fali nista.
Boriti se za poboljsanje kvalitete zraka, povecanje minimalne plate(bez obzira ako ne radite za istu), iskorjevanju korupcije, sve su to stvari na kojima se moze raditi i postoji jos mnogo slicnih.
User avatar
Logovan
Posts: 94389
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#7804 Re: Sarajevo Construction

Post by Logovan »

forum skyscrapercity, @FastDriver
Image
Image
Image
Sociolog
Posts: 4348
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#7805 Re: Sarajevo Construction

Post by Sociolog »

Tuzla111 wrote:Cuj kome je Sarajevo dream destination. Svasta.
Onome ko drzi do sebe i svoga, koji zeli neki identitet, koji ne zeli pocinjati novi zivot i praviti nove prijatelje svakih 5-10 godina, onome ko zeli da radi u struci za koju je ulozio xx godina truda i skole. Sta to fali realno Sarajevu, pa zar vi stvarno mislite negdje otici i da vam tece med i mlijeko i svako da vas docekuje rasirenih ruku? "Dohafizajte" se vec jednom i zavrnite rukave, da se borimo da rijesimo neka socijalna pitanja, koja je moguce rijesiti, a gradu kao fizickoj lokaciji i ekonomskom centru jedne drzave ne fali nista.
Boriti se za poboljsanje kvalitete zraka, povecanje minimalne plate(bez obzira ako ne radite za istu), iskorjevanju korupcije, sve su to stvari na kojima se moze raditi i postoji jos mnogo slicnih.
Tuzlak,sigurno te Sda ,,sljegla,, na asfalt,vidim po prici,ko si i sta,uz duzno postovanje,zaobidji moj post,ja sam srebrena znacka univerziteta,neko kome je zenski clan U ONO VRIJEME ,prije 2 sv.rata bio skolovan Vani,nazalost od Istocnjaka i Sandzaklija ne mogu ovdje ni minimum
dzipalo
Posts: 844
Joined: 07/08/2018 22:31

#7806 Re: Sarajevo Construction

Post by dzipalo »

Sociolog wrote:
Tuzla111 wrote:Cuj kome je Sarajevo dream destination. Svasta.
Onome ko drzi do sebe i svoga, koji zeli neki identitet, koji ne zeli pocinjati novi zivot i praviti nove prijatelje svakih 5-10 godina, onome ko zeli da radi u struci za koju je ulozio xx godina truda i skole. Sta to fali realno Sarajevu, pa zar vi stvarno mislite negdje otici i da vam tece med i mlijeko i svako da vas docekuje rasirenih ruku? "Dohafizajte" se vec jednom i zavrnite rukave, da se borimo da rijesimo neka socijalna pitanja, koja je moguce rijesiti, a gradu kao fizickoj lokaciji i ekonomskom centru jedne drzave ne fali nista.
Boriti se za poboljsanje kvalitete zraka, povecanje minimalne plate(bez obzira ako ne radite za istu), iskorjevanju korupcije, sve su to stvari na kojima se moze raditi i postoji jos mnogo slicnih.
Tuzlak,sigurno te Sda ,,sljegla,, na asfalt,vidim po prici,ko si i sta,uz duzno postovanje,zaobidji moj post,ja sam srebrena znacka univerziteta,neko kome je zenski clan U ONO VRIJEME ,prije 2 sv.rata bio skolovan Vani,nazalost od Istocnjaka i Sandzaklija ne mogu ovdje ni minimum
Jesi zaje*aT je*o te, evo jos jedna znacka.
mistek
Posts: 3391
Joined: 23/05/2010 15:16

#7807 Re: Sarajevo Construction

Post by mistek »

Ma da mladi odlaze, odlaze, ali da ima onih koji će ostati i onih koji će doći - ima. Generalno, Sarajevo najmanje trpi taj problem sa odlaskom mladih, jer ovdje mladi još i mogu naći posao i živjeti normalno, ma šta to znaćilo. Problem su manje sredine za koje nikog nije briga više. Odnosno, sve osim Sarajeva haman :)

Što se tiče mladih, mlad sam i u tim godinama kad raja započinje život samostalni (nakon fakulteta, s poslovima itd.). Mogu reći da je u mom bližem okruženju barem 5-6 prijatelja s bračnim partnerom uzelo stan na Otoci (kad kažem Otoka, mislim na svu novogradnju dole, od Miljacke, Dijamanta, Veneta, pizdarija :D ). Znači, masovno. Analogno, isto možeš i očekivati i na Pofalićima, kako god okreneš.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66187
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#7808 Re: Sarajevo Construction

Post by _BataZiv_0809 »

Kupaca nece faliti to je sigurno. Kako ce tu biti zivjeti sa par hiljada novih stanovnika i automobila, e to je pravo pitanje.

Pri narednoj promjeni lokacije, prvi kriterij poslije blizine posla i centra ce mi biti potencijalna mogucnost da mi pod prozorom nikne zgradurina....
User avatar
Haris.ba
Posts: 24840
Joined: 08/09/2005 20:08

#7809 Re: Sarajevo Construction

Post by Haris.ba »

Jedina sigutnost od zgrade ispod prozora ti je da ti je pod prozorom cesta, brdo ili vjerski objekat.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#7810 Re: Sarajevo Construction

Post by славянин »

Logovan wrote:forum skyscrapercity, @FastDriver
Image
Image
Image
Jesu ga osusili ? Brzo ce oni ga montirati samo da se suhne nije to nista.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#7811 Re: Sarajevo Construction

Post by Hajvan »

terapiju voda izgleda vam odnijela…
prenosi neki opasni…
deluzije, mrtve
User avatar
Thorgerson
Posts: 8545
Joined: 15/04/2015 11:26

#7812 Re: Sarajevo Construction

Post by Thorgerson »

Meni se ovaj Tower nikako ne svidja. Jednostavno ne lezi mi ondje ili generalno bilo gdje u gradu vise onako visoka i gabaritna zgrada. :roll:

Sad kad ides u pravcu ilidze sjevernom long, ova grdosija 30% pogleda uzima. Ne znam uopste kako su dobili dozvolu za ovakvo nesto. :(
User avatar
Logovan
Posts: 94389
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#7813 Re: Sarajevo Construction

Post by Logovan »

Thorgerson wrote: Sad kad ides u pravcu ilidze sjevernom long, ova grdosija 30% pogleda uzima.
Biće još veći postotak kada završe. :oops: :D
abdulazizsarajevo
Posts: 368
Joined: 23/01/2008 14:55

#7814 Re: Sarajevo Construction

Post by abdulazizsarajevo »

Thorgerson wrote:Meni se ovaj Tower nikako ne svidja. Jednostavno ne lezi mi ondje ili generalno bilo gdje u gradu vise onako visoka i gabaritna zgrada. :roll:

Sad kad ides u pravcu ilidze sjevernom long, ova grdosija 30% pogleda uzima. Ne znam uopste kako su dobili dozvolu za ovakvo nesto. :(

tacno tako...uzas...gdje ce ljudi ti izaci sa autom..ulice koje su svakako pune..nevjerovatno...putna infrastruktura nula..

btw kako napreduje 1 transferzala radi li bager ima li raje iz tog djela grada?
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#7815 Re: Sarajevo Construction

Post by Hajvan »

abdulazizsarajevo wrote:
Thorgerson wrote:Meni se ovaj Tower nikako ne svidja. Jednostavno ne lezi mi ondje ili generalno bilo gdje u gradu vise onako visoka i gabaritna zgrada. :roll:

Sad kad ides u pravcu ilidze sjevernom long, ova grdosija 30% pogleda uzima. Ne znam uopste kako su dobili dozvolu za ovakvo nesto. :(

tacno tako...uzas...gdje ce ljudi ti izaci sa autom..ulice koje su svakako pune..nevjerovatno...putna infrastruktura nula..

btw kako napreduje 1 transferzala radi li bager ima li raje iz tog djela grada?
uzas nije, vec metropola u najavi… velike zgrade, gusta naseljenost- sto blize centru- gusca i tako to

od potpune metropole, tj od katastrofe u najavi, nas dijeli cestovna infrastruktura i kvalitetna povezanost satelitskih naselja (Ilijas, Breza, Visoko, Hadzici) barem laHkom zeljeznicom.
dakle, nije problem u zgradi, vec u lokalnoj vlasti koja nece da kanalise nase pare (stanovnika, porenika) u rijesavanje infrastrukturnih i drugih zivotnih problem, vec istim sredstvima dolme vlastite armije glasaca buDJetlija.

da se ne ponavljam:
Hajvan wrote:

Zgrada ovakvih gabarita mora biti sama ili sa jos par manjih objekata u bloku (blok je obicno 100x200 ili 100x100 m, ako je u ili blize centru), te oivicina barem sa dvije strane saobracajnicama 2+2, ili jos bolje kao dio superbloka koji je oivicen arterijskim saobracajnicama velike propusnosti gdje unutrasnje saobracajnice sluze samo za lokalce, a ne i tranzitni saoobracaj… no , i takve, te servisne/lokalne saobracajnice moraju biti siroke: za mirujuci saobracaj, plocnik, drvored, biciklisticku stazu- a time se dobija i potrebna sirina izmedju objekata pa to sve ne izgleda ko' u Kandaharu, vec kao u Settlu ili Stockholmu - dakle, ugodno za zivot.

:lol:
Hajvan wrote:
So What! wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Cuj obratili paznju na pristup saobracajnicama a 26 spratova hoce zagurati na onu lokaciju :lol:
Kolodvorska (1+1), a zatim Ložionička ulica (2+2) su više nego dovoljne da servisiraju Pofaliće sa još dva ovakva tornja, stoga je pristup itekako omogućen.

Moze samo i jedino ako svaka od tih zgrada, ukljucujuci i ovu sto se sad upravo gradi bude zaseban gradski blok, dakle omedjena sa svih strana ulicama, najmanje u 2 + 2 formatu, gdje neke od tih mogu imati 1+1 trake rezervisane za mirujuci saobracaj, a svi ti tornjevi zjedno da su omedjeni arterijskim saobracajnicama u jedan veliki superblok…
posto znamo da to nije slucaj po RP, ja cu reci- ma samo nek se gradi, jer sve je bolje od onog trenutno….
no, dodacu i da se Kabul gradi takodje, a i Sijetl se gradi.. razlika je u planiranju i infrastrukturi… sarajvo je blize Kabulu, no sijetlu… znatno blize
da ne bude zabune u tumacenju

jos da dodam, planirati i graditi ovoliko zgradurina, sto meni samo po sebi nije problem uopce, a imati samo jednu arteriju po duzini (LOGITUDILALU :D) i dvije u polu-izgradnji je kolaps u najavi. Izmedju sjeverne i glavne, logika nalaze bar jos jednu 2+2 ulicu koja bi servisirala sve ove nove gradjevine… Ovako, imate Zmaja od Bosne/Mese Selimovica koja je funkcionise kao lijevak za saobracaj iz skoro svih gradskih naselja … previse da je 5+5, a ne duplo uza.

Samo nek se gradi. 8-)
User avatar
Thorgerson
Posts: 8545
Joined: 15/04/2015 11:26

#7816 Re: Sarajevo Construction

Post by Thorgerson »

Da bi bio metropola ne moras imati hrpu visokih zgradurina koje se uklapaju u sve kao "krme u teheranu".

Bez obzria sta se nalazilo pored ove zgrade, jednostavno strsi. Strsi jer je vecina zgrada okrenuta Istok - Zapad. Pa tako ma koliko siroke bile, uklapaju se u tu neku cjelinu.

Ova je okrenuta "naopako". Okrenuta je u smjeru Sjever - Jug. I pri tom je jos siroka i nezgrapna. I zato mi se ne svidja. Jer kvari tu neku panoramu grada, ma kakva da je bila.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#7817 Re: Sarajevo Construction

Post by Hajvan »

Dobro.
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2536
Joined: 16/06/2014 20:33

#7818 Re: Sarajevo Construction

Post by Dosadno mii »

Zgrada će biti super aBd, sve ovo u okolini zgrade je srednja žalost, počevši od merkatora, onih zgradica, žiša pa i tamo do ex intereksa / binga. :bih:
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#7819 Re: Sarajevo Construction

Post by Tuzla111 »

Neka forumasi znaju da zgrada od 100 miliona ne valja. Ko vas je pitao za misljenja molim vas lijepo. Oni bi sad nekakav velegrad sa parkovia i bez guzve, bez velikih zgrada.

Problem nije u zgradi i onaj dio ce tek da se gradi, problem je sto imamo besposlicare u vlasti koji nista novo ne znaju da skontaju i urade, pa tako ni puteve.
BadBoy
Posts: 8087
Joined: 01/11/2005 21:55

#7820 Re: Sarajevo Construction

Post by BadBoy »

Tuzla111 wrote:Cuj kome je Sarajevo dream destination. Svasta.
Onome ko drzi do sebe i svoga, koji zeli neki identitet, koji ne zeli pocinjati novi zivot i praviti nove prijatelje svakih 5-10 godina, onome ko zeli da radi u struci za koju je ulozio xx godina truda i skole. Sta to fali realno Sarajevu, pa zar vi stvarno mislite negdje otici i da vam tece med i mlijeko i svako da vas docekuje rasirenih ruku? "Dohafizajte" se vec jednom i zavrnite rukave, da se borimo da rijesimo neka socijalna pitanja, koja je moguce rijesiti, a gradu kao fizickoj lokaciji i ekonomskom centru jedne drzave ne fali nista.
Boriti se za poboljsanje kvalitete zraka, povecanje minimalne plate(bez obzira ako ne radite za istu), iskorjevanju korupcije, sve su to stvari na kojima se moze raditi i postoji jos mnogo slicnih.
Ko će se s tim zajebavat, laške otići u Njemačku na gotovo.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#7821 Re: Sarajevo Construction

Post by vješalica »

Tuzla111 wrote:Neka forumasi znaju da zgrada od 100 miliona ne valja. Ko vas je pitao za misljenja molim vas lijepo. Oni bi sad nekakav velegrad sa parkovia i bez guzve, bez velikih zgrada.

Problem nije u zgradi i onaj dio ce tek da se gradi, problem je sto imamo besposlicare u vlasti koji nista novo ne znaju da skontaju i urade, pa tako ni puteve.
Gdje to znači da valja ako je zakrhano u nju 100 miliona?
dado_
Posts: 697
Joined: 25/12/2012 11:35

#7822 Re: Sarajevo Construction

Post by dado_ »

Tuzla111 wrote:Neka forumasi znaju da zgrada od 100 miliona ne valja. Ko vas je pitao za misljenja molim vas lijepo. Oni bi sad nekakav velegrad sa parkovia i bez guzve, bez velikih zgrada.

Problem nije u zgradi i onaj dio ce tek da se gradi, problem je sto imamo besposlicare u vlasti koji nista novo ne znaju da skontaju i urade, pa tako ni puteve.
Ljudi pricaju o lokaciji i tome kako ce infrastruktura tog naselja podnijet tu tvoju zgradu od 100 miliona, a ti si izgleda dobro iskompleksiran i niko ne smije prokomentarisat nista jer si ti tu kupio stan. Da zivis u Sarajevu i kreces se svaki dan tuda mozda bi skontao
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#7823 Re: Sarajevo Construction

Post by animus »

.
User avatar
sime_cipol
Posts: 16292
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#7824 Re: Sarajevo Construction

Post by sime_cipol »

Vi se palite na komentare tuzlaka :-)
Frajer je do sada kupio 10ak stanova u Sarajevu i 4-5 poslovnih. Usput je promjenio i 20ak auta. Frajer vozi trolu po cijelom forumu, a vi upadate bez karte :oops:
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#7825 Re: Sarajevo Construction

Post by Tuzla111 »

sime_cipol wrote:Vi se palite na komentare tuzlaka :-)
Frajer je do sada kupio 10ak stanova u Sarajevu i 4-5 poslovnih. Usput je promjenio i 20ak auta. Frajer vozi trolu po cijelom forumu, a vi upadate bez karte :oops:
hos uplatnicu na pp? Sliku auta i kuce? jos da stavim tvoje ime da bude laznjak?Nisam razmisljao kao vecinai uklapao se u prosjek, imao sa druge ciljeve i radio za to, vidio stvari sa pozitivnije strane. Ko misli da je rjesenje da se ide u drugu zemlju i da ga ceka sve na gotovo bujrum neka ide. ja svakome kazem sretno i idi, bice ti bolje, a to da li ce stvarno biti bolje neka samo ljudi procjene. Hoce ako nisu nikakvih ciljeva imali ni ovdje. I nisam nikada rekao te brojke za poslove i stanove.
Post Reply