Sarajevo Construction

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Tuzla111
Posts: 3027
Joined: 29/04/2013 09:43

#7776 Re: Sarajevo Construction

Post by Tuzla111 »

ma prelijepa ideja i prelijepa zgrada, jos jedan od simbola sarajeva ce da postane. Ako cemo metropolu zaboravite taj prostor oko zgrada i neke parkove aman zaman. Pogledajte druge velike gradove.
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#7777 Re: Sarajevo Construction

Post by DaffyDuck »

Dobro tuzlak, ako si kupio stan tamo ne moras nam sad drat predavanja sta je metropola. Iz licnog iskustva, pretpostavljam.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66201
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#7778 Re: Sarajevo Construction

Post by _BataZiv_0809 »

:lol:

Jedino sto ce nas vjerovatno spasiti od kolapsa u ovom dijelu grada je cinjenica da bar 50% kupaca stanova nece tu zivjeti tokom cijele godine. Inace samo treba zamisliti na sta ce liciti Kolodvorska, Put Zivota, Lozionicka i Hamdije Cemerlica kad raja iz ovolike zgradurine nagrne na posao ujutru.
Sociolog
Posts: 4348
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#7779 Re: Sarajevo Construction

Post by Sociolog »

Jos ako Meho Kodro jedno 70 metara nize, bude pravio zgradu na onoj livadi,+cirkulisanje zraka u jesen,bice jos vece magle
User avatar
Logovan
Posts: 94404
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#7780 Re: Sarajevo Construction

Post by Logovan »

Sociolog wrote:Jos ako Meho Kodro jedno 70 metara nize, bude pravio zgradu na onoj livadi,+cirkulisanje zraka u jesen,bice jos vece magle
Prodao je on to zemljište :D ali dobro opet ostaje isto, gradit će se neka zgradurina. :D
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#7781 Re: Sarajevo Construction

Post by Nivelacija »

Tuzla111 wrote:ma prelijepa ideja i prelijepa zgrada, jos jedan od simbola sarajeva ce da postane. Ako cemo metropolu zaboravite taj prostor oko zgrada i neke parkove aman zaman. Pogledajte druge velike gradove.
Tuzlak metropola se ne postaje ako umjesto 300 000 hiljada ljudi imas 3 000 0000.

Onda bi Kina imala 20+ metropola.

Svako ce prije izabrati za zivot uredjeni grad, prostran, cist , sirok, cist zrak, siguran, sa dobrim javnim prevozom tipa npr Bern, Graz, Lozana, neko neki Chengsen 50ti po velicini u Kini sa 2 miliona ljudi sa nabijenim zgradama i zagadjenim zrakom na sto sve vise lici glavni grad BiH.

I sta znaci pogledajte druge velike gradove? Sta smatras velikim gradom?

Sarajevo za malu BiH je veliki grad ali Sarajevo na globalnom nivou je jedan mali gradic.

Npr u Kini bi bio medju 150 najvecih gradova. :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66201
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#7782 Re: Sarajevo Construction

Post by _BataZiv_0809 »

Logovan wrote:
Sociolog wrote:Jos ako Meho Kodro jedno 70 metara nize, bude pravio zgradu na onoj livadi,+cirkulisanje zraka u jesen,bice jos vece magle
Prodao je on to zemljište :D ali dobro opet ostaje isto, gradit će se neka zgradurina. :D
Koje je to zemljiste?
User avatar
Logovan
Posts: 94404
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#7783 Re: Sarajevo Construction

Post by Logovan »

_BataZiv_0809 wrote:
Logovan wrote:
Sociolog wrote:Jos ako Meho Kodro jedno 70 metara nize, bude pravio zgradu na onoj livadi,+cirkulisanje zraka u jesen,bice jos vece magle
Prodao je on to zemljište :D ali dobro opet ostaje isto, gradit će se neka zgradurina. :D
Koje je to zemljiste?
Između Merkatora i ŽŠC-a, fina livada. :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66201
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#7784 Re: Sarajevo Construction

Post by _BataZiv_0809 »

Logovan wrote: Između Merkatora i ŽŠC-a, fina livada. :D
Aha, aha, ide i tu zgrada od preko 10 spratova, mislim da ce neka firma iz Zenice to graditi. :-)
User avatar
Logovan
Posts: 94404
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#7785 Re: Sarajevo Construction

Post by Logovan »

_BataZiv_0809 wrote:
Logovan wrote: Između Merkatora i ŽŠC-a, fina livada. :D
Aha, aha, ide i tu zgrada od preko 10 spratova, mislim da ce neka firma iz Zenice to graditi. :-)
Da, to su ti.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66201
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#7786 Re: Sarajevo Construction

Post by _BataZiv_0809 »

Logovan wrote:
_BataZiv_0809 wrote:
Logovan wrote: Između Merkatora i ŽŠC-a, fina livada. :D
Aha, aha, ide i tu zgrada od preko 10 spratova, mislim da ce neka firma iz Zenice to graditi. :-)
Da, to su ti.
Ma napravit ce predgradje od jednog pitomog i ugodnog kvarta nazalost.
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2537
Joined: 16/06/2014 20:33

#7787 Re: Sarajevo Construction

Post by Dosadno mii »

Zgrada super
Sto ste ljubomorni
:bih:
User avatar
mk ultra
Posts: 19522
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#7788 Re: Sarajevo Construction

Post by mk ultra »

Dosadno mii wrote:Zgrada super
Sto ste ljubomorni
:bih:
Jel ovaj vertikalni stadion? :skoljka:

Nedavno rekose ovdje da je uredu i da nije natrpano, nek nije, ja vec gledam kucu u mostaru :run:

Mene vise od svega zanima ko su ljudi koji u periodu od 10 do 14h upravo u ovom podrucju obitavaju, ne rade ali je tu tolika guzva da parking neces naci, tek u mercatoru, i mozda na malti i to iakljucivo oko jedne zgrade, ostalo je krcato
Sta ce biti kad se jos uvali koji SPO, jerbo SVAKA zgrada mora biti SPO, ne moze nekim divnim cudom iskljucivo biti Stambena u pm, da se malo rastereti i odvoji Stambeno od Poslovnog... sto je u svakom normalnom svijetu normalno.
Samo je kod nas normalno potkopati groblje 10m da napravis autosalon jer moras imati poslovnu zgradu sto blize. Kad sam neki dan vidio rupu, ono je horor. :? :shock:
Sociolog
Posts: 4348
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#7789 Re: Sarajevo Construction

Post by Sociolog »

Logovan wrote:
Sociolog wrote:Jos ako Meho Kodro jedno 70 metara nize, bude pravio zgradu na onoj livadi,+cirkulisanje zraka u jesen,bice jos vece magle
Prodao je on to zemljište :D ali dobro opet ostaje isto, gradit će se neka zgradurina. :D
Stvarno,kad bi trebala poceti gradnja,ima li nrki link?
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2537
Joined: 16/06/2014 20:33

#7790 Re: Sarajevo Construction

Post by Dosadno mii »

mk ultra wrote:
Dosadno mii wrote:Zgrada super
Sto ste ljubomorni
:bih:
Jel ovaj vertikalni stadion? :skoljka:

Nedavno rekose ovdje da je uredu i da nije natrpano, nek nije, ja vec gledam kucu u mostaru :run:

Mene vise od svega zanima ko su ljudi koji u periodu od 10 do 14h upravo u ovom podrucju obitavaju, ne rade ali je tu tolika guzva da parking neces naci, tek u mercatoru, i mozda na malti i to iakljucivo oko jedne zgrade, ostalo je krcato
Sta ce biti kad se jos uvali koji SPO, jerbo SVAKA zgrada mora biti SPO, ne moze nekim divnim cudom iskljucivo biti Stambena u pm, da se malo rastereti i odvoji Stambeno od Poslovnog... sto je u svakom normalnom svijetu normalno.
Samo je kod nas normalno potkopati groblje 10m da napravis autosalon jer moras imati poslovnu zgradu sto blize. Kad sam neki dan vidio rupu, ono je horor. :? :shock:
u mostaru ti je vjetrovito previše :D
pa oni iz telecoma zauzmu parking sav okolo

grozota ono kod groblja, bojkotujmo pežo :bih:
User avatar
Logovan
Posts: 94404
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#7791 Re: Sarajevo Construction

Post by Logovan »

Sociolog wrote:
Logovan wrote:
Sociolog wrote:Jos ako Meho Kodro jedno 70 metara nize, bude pravio zgradu na onoj livadi,+cirkulisanje zraka u jesen,bice jos vece magle
Prodao je on to zemljište :D ali dobro opet ostaje isto, gradit će se neka zgradurina. :D
Stvarno,kad bi trebala poceti gradnja,ima li nrki link?
Ne zna se još ništa, barem koliko ja znam.
User avatar
So What!
Posts: 11159
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#7792 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

Napreduju radovi na izgradnji objekta Sarajevo Tower
Image

Izgradnja stambeno-poslovnog objekta Sarajevo Tower sa planiranom visinom od 26 spratova teče planiranom dimanikom.

Objekat se nalazi između ulica Džavida Haverića i Kolodvorska. Saobraćajni pristup zgradi je nešto na što je obraćena posebna pažnja i uradilo se sve kako bi se spriječile gužve i saobraćajni "čepovi". Tako je izlaz iz podzemnih garaža na ulicu Džavida Haverića sa sjeverne strane, dok je na južnoj strani predviđena nova saobraćajnica okomita na objekat koja spaja južni izlaz iz podzemnih garaža i Kolodvorsku ulicu. Saobraćaj u mirovanju je riješen podzemnim garažama i vanjskim parkinzima na nivou prizemlja, a kojima je omogućen prilaz i sa sjeverne i južne strane objekta.

Podsjećamo, stanovi su rasporođeni od 3. do 26. sprata. Na prvih osam etaža stambenog dijela zgrade (od 3. do 11. sprata) predviđeno je da svaki sprat ima po 22 stana. Na narednih 10 etaža (od 12. do 22.) na svakoj etaži je 18 stambenih jedinica, dok će se penthausi nalaziti na 23. i 24. spratu, kao i na 25. i 26. Planirano je da se druga etaža penthausa projektuje u dogovoru sa kupcima, kako bi se prostor maksimalno prilagodio njihovim željama.

Nakon što bude završen, "Sarajevo Tower" će imati više od 350 stambenih jedinica.

U video prilogu pgledajte kako trenutno izgleda gradilište:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
SA-C
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66201
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#7793 Re: Sarajevo Construction

Post by _BataZiv_0809 »

mk ultra wrote:
Dosadno mii wrote:Zgrada super
Sto ste ljubomorni
:bih:
Jel ovaj vertikalni stadion? :skoljka:

Nedavno rekose ovdje da je uredu i da nije natrpano, nek nije, ja vec gledam kucu u mostaru :run:

Mene vise od svega zanima ko su ljudi koji u periodu od 10 do 14h upravo u ovom podrucju obitavaju, ne rade ali je tu tolika guzva da parking neces naci, tek u mercatoru, i mozda na malti i to iakljucivo oko jedne zgrade, ostalo je krcato
Sta ce biti kad se jos uvali koji SPO, jerbo SVAKA zgrada mora biti SPO, ne moze nekim divnim cudom iskljucivo biti Stambena u pm, da se malo rastereti i odvoji Stambeno od Poslovnog... sto je u svakom normalnom svijetu normalno.
Samo je kod nas normalno potkopati groblje 10m da napravis autosalon jer moras imati poslovnu zgradu sto blize. Kad sam neki dan vidio rupu, ono je horor. :? :shock:
Nema vise ni oko te jedne zgrade, sad se otvorila teretana u njoj pa je to tek show :-)

Malta je nekad bila super naselje, za cas si u centru, veliki Merkator je tu, skole, hitna, Vilsonovo blizu, par solidnih kafana, apoteke, pekare, stanovi solidne gradnje...ali odlucili su da joj jebu mater ocigledno. :-)

Postaje prenatrpana, a sta ce biti kad se sve ove najavljene zgrade izgrade ne smijem ni zamisliti :roll:

Jedini recept je kupiti stan sto blize poslu da ti sto manje auto treba i to je to.
mistek
Posts: 3391
Joined: 23/05/2010 15:16

#7794 Re: Sarajevo Construction

Post by mistek »

Sasvim je normalno da se onaj dio popunjava objektima. Ova zgrada jeste ogromna i normalno da strši kad su oko nje hangar do hangara. Između ŽIŠ-a i Merkatora je prirodno da ide još jedan neboder. Fazon je samo u sređivanju prostora okolo, parkovima, igralištima. Uz eventualno još koju zgradu, škola negdje kod Chipasa će biti nasušna potreba za djecu iz MZ Željeznička.

A svakako bi valjalo da se počnu rješavati i parcele uz Hamdije Čemerlića. Od Energoinvesta do Kolodvorske ima živih ljudi, zmije korzirale prošlo ljeto. ViK, MUP, bilo šta, ali ono se mora sređivati.

I ok, moglo je tu leći organizovano i smisleno naselje, sa širinom, ljepotom, ali je jasno da nema od tog ništa. S druge strane, sve je bolje od onog što je sada u ovom kvadratu.
Sociolog
Posts: 4348
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#7795 Re: Sarajevo Construction

Post by Sociolog »

mistek wrote:Sasvim je normalno da se onaj dio popunjava objektima. Ova zgrada jeste ogromna i normalno da strši kad su oko nje hangar do hangara. Između ŽIŠ-a i Merkatora je prirodno da ide još jedan neboder. Fazon je samo u sređivanju prostora okolo, parkovima, igralištima. Uz eventualno još koju zgradu, škola negdje kod Chipasa će biti nasušna potreba za djecu iz MZ Željeznička.

A svakako bi valjalo da se počnu rješavati i parcele uz Hamdije Čemerlića. Od Energoinvesta do Kolodvorske ima živih ljudi, zmije korzirale prošlo ljeto. ViK, MUP, bilo šta, ali ono se mora sređivati.

I ok, moglo je tu leći organizovano i smisleno naselje, sa širinom, ljepotom, ali je jasno da nema od tog ništa. S druge strane, sve je bolje od onog što je sada u ovom kvadratu.
Slazem se s Tobom,al ko ce tu zivjeti,kad vecina moje generacije i mladjih,ispod 30 godina,gledaju da odu Van..
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#7796 Re: Sarajevo Construction

Post by Hajvan »

Sociolog wrote:
Slazem se s Tobom,al ko ce tu zivjeti,kad vecina moje generacije i mladjih,ispod 30 godina,gledaju da odu Van..



zamjenice vas oni kojima je sarajevo dream destination..

a vasoj generaciji- sretno, u svakom slucaju.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24855
Joined: 08/09/2005 20:08

#7797 Re: Sarajevo Construction

Post by Haris.ba »

Pa ti sto odu vani i kupuju dosta novogradnje.

Pa onda dosta je kupaca koji kupuju kao drugu nekretninu.
Sociolog
Posts: 4348
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#7798 Re: Sarajevo Construction

Post by Sociolog »

Hajvan wrote:
Sociolog wrote:
Slazem se s Tobom,al ko ce tu zivjeti,kad vecina moje generacije i mladjih,ispod 30 godina,gledaju da odu Van..



zamjenice vas oni kojima je sarajevo dream destination..

a vasoj generaciji- sretno, u svakom slucaju.
Ne znam kome me je Sarajevo dream location

Doduse i nama su nudili fin novac,da prodamo pofinu livadu tik prekoputa Bosmala,ali nismo htjeli,.Mislim gdje je prije par dana bio onaj pozar u onoj staroj kucici na Aneks,da.ce ondje uskoro niknuti zgrada
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#7799 Re: Sarajevo Construction

Post by Hajvan »

Vama nije, te polazeci iz vlastoga mikrokozmosa ne vidite da ikomu je…. a je

samo Vam je to tesko mozda prihvatiti.
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#7800 Re: Sarajevo Construction

Post by iceman ze »

Kako su rjesili stanare one stare zgrade izmedju Bristola i Turkish Z zgrade..?
Post Reply