Sarajevo Construction

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Thorgerson
Posts: 8549
Joined: 15/04/2015 11:26

#7401 Re: Sarajevo Construction

Post by Thorgerson »

Onako lijepo setaliste u maloj aleji...

Pa zasto ovo uradise, zasto pobogu!!!

:( :( :( :(
User avatar
saibaba
Posts: 1958
Joined: 07/02/2008 13:47

#7402 Re: Sarajevo Construction

Post by saibaba »

Thorgerson wrote:Onako lijepo setaliste u maloj aleji...

Pa zasto ovo uradise, zasto pobogu!!!

:( :( :( :(
jasta ruglo totalno.
jos ocigledno nisu planirali da imaju krosnje drveca koje su visocije od tende tako da ce biti kresanja,
User avatar
Logovan
Posts: 94415
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#7403 Re: Sarajevo Construction

Post by Logovan »

saibaba wrote:
Thorgerson wrote:Onako lijepo setaliste u maloj aleji...

Pa zasto ovo uradise, zasto pobogu!!!

:( :( :( :(
jasta ruglo totalno.
jos ocigledno nisu planirali da imaju krosnje drveca koje su visocije od tende tako da ce biti kresanja,
Šuplje glave ne mogu ništa planirati.

Ono je strašno. Strašno! Bruka i sramota.
User avatar
mk ultra
Posts: 19537
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#7404 Re: Sarajevo Construction

Post by mk ultra »

Oni su dobili legitimno pravo od strane građana Ilidze da rade to sto rade, tako da bmk
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#7405 Re: Sarajevo Construction

Post by славянин »

saibaba wrote:
Thorgerson wrote:Onako lijepo setaliste u maloj aleji...

Pa zasto ovo uradise, zasto pobogu!!!

:( :( :( :(
jasta ruglo totalno.
jos ocigledno nisu planirali da imaju krosnje drveca koje su visocije od tende tako da ce biti kresanja,
Ne brini drvece ce brzo da ide :wink:
User avatar
mk ultra
Posts: 19537
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#7406 Re: Sarajevo Construction

Post by mk ultra »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/uposlen ... /181201043

Pisao sam prije nekih 2 mj
Stavljali nove ormare na sred staze :run:
User avatar
saibaba
Posts: 1958
Joined: 07/02/2008 13:47

#7407 Re: Sarajevo Construction

Post by saibaba »

:bih:
User avatar
Logovan
Posts: 94415
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#7408 Re: Sarajevo Construction

Post by Logovan »

https://sa-c.net/news-archive/infrastru ... cGMkU9WS80

Idemo opet malo sanirati. :izet: A i vrijeme je odlično za radove.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#7409 Re: Sarajevo Construction

Post by славянин »

Logovan wrote:https://sa-c.net/news-archive/infrastru ... cGMkU9WS80

Idemo opet malo sanirati. :izet: A i vrijeme je odlično za radove.
Redovno godisnje saniranje :D
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#7410 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

Regulacionim planom “Šip” planirana izgradnja Inovacijsko – tehnološkog parka
Image

Vijećnici u Općinskom vijeću Vogošća usvojili su Odluku o izradi izmjena i dopuna Regulacionog plana “Šip” koji se nalazi na području općina Centar i Vogošća.

Izmjene se odnose na parcele na kojima je planirana izgradnja Inovacijsko- tehnološkog parka, kao i usklađivanja saobraćajnog rješenja za idejni projekat “I transverzale”. Javna tribina o pomenutom Regulacionom planu biće održana 15. decembra, a usvajanje je predviđeno u januaru 2019. godine.

Također su usvojene Odluke o pristupanju Izradi Plana parcelacije” Naselje Gora 2 i Podgora”.

Planovi se rade u cilju uređenja prostora na kojem je planirana izgradnja novog stambenog naselja. Javna rasprava provedena je i kod RP “Privredna zona Semizovac”.

Posebnih primjedbi nije bilo. Konačnu verziju plana predstavit će Zavod za izgradnju Kantona Sarajevo.
SA-C
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#7411 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

Očišćena i uređena staza od Vidikovca do Prvog šumara
Image

Trebević svaki dan postaje sve atraktivnija zelena oaza u blizini centra grada, kako oživljavanjem starih, tako i izgradnjom novih sadržaja.

Grad Sarajevo je organizovao čišćenje i uređenje šetališta od Vidikovca do Prvoga šumara iznad bob staze. Šetalište je sanirano, prohodno i u potpunosti spremno za upotrebu. U zavisnosti od vremenskih prilika, bit će i oprano.

U planu je i postavljanje drvenih klupa, hladnjaka, kanti za otpatke i hortikulturalno uređenje staze.

Grad Sarajevo nastavlja sa revitalizacijom starih i izgradnjom novih sadržaja na Trebeviću kako bi građani i turisti, nakon izuzetnog panoramnskog pogleda koji će doživjeti vožnjom žičarom, uživali u čistom i prirodnom okruženju koje nudi ovaj sarajevski biser, saopšteno je iz pres službe Grada Sarajeva.
SA-C
User avatar
thekupus
Posts: 6813
Joined: 25/06/2011 22:38

#7413 Re: Sarajevo Construction

Post by thekupus »

Jao kako dobra ideja. Ne volim Skaku, ali radi upravo stvari koje gradonačelnik treba raditi. Nadam se da će neko fino srediti to gore.
User avatar
mk ultra
Posts: 19537
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#7414 Re: Sarajevo Construction

Post by mk ultra »

thekupus wrote:Jao kako dobra ideja. Ne volim Skaku, ali radi upravo stvari koje gradonačelnik treba raditi. Nadam se da će neko fino srediti to gore.
Jesi probao kad doci gore :mrgreen:
glockov kolac
Posts: 1414
Joined: 30/04/2011 15:53

#7415 Re: Sarajevo Construction

Post by glockov kolac »

mk ultra wrote:
thekupus wrote:Jao kako dobra ideja. Ne volim Skaku, ali radi upravo stvari koje gradonačelnik treba raditi. Nadam se da će neko fino srediti to gore.
Jesi probao kad doci gore :mrgreen:
Sad kad žičaru udrai gore
User avatar
mk ultra
Posts: 19537
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#7416 Re: Sarajevo Construction

Post by mk ultra »

Meni ideja nema smisla, mozda ima nekome kome ce grad uloziti milione da obezbjedi pristup i lokaciju a on dođe i pokupi kajmak
__Phoenix__
Posts: 2687
Joined: 25/10/2013 20:44

#7417 Re: Sarajevo Construction

Post by __Phoenix__ »

Nakon objekta na dolaznoj stanici žičare, još jedna lokacija koja se namješta nekom od SDA glavešina...
User avatar
thekupus
Posts: 6813
Joined: 25/06/2011 22:38

#7418 Re: Sarajevo Construction

Post by thekupus »

mk ultra wrote:
thekupus wrote:Jao kako dobra ideja. Ne volim Skaku, ali radi upravo stvari koje gradonačelnik treba raditi. Nadam se da će neko fino srediti to gore.
Jesi probao kad doci gore :mrgreen:
Jesam, više puta. Ima ona jedna nezgodna, strma ulica, ali čini mi se da je ostalo ok. Možda se ne sjećam dobro, zadnji put sam bio pretprošle godine, nisu nam dali da priđemo skroz releju.
User avatar
Logovan
Posts: 94415
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#7419 Re: Sarajevo Construction

Post by Logovan »

thekupus wrote: Jesam, više puta. Ima ona jedna nezgodna, strma ulica, ali čini mi se da je ostalo ok. Možda se ne sjećam dobro, zadnji put sam bio pretprošle godine, nisu nam dali da priđemo skroz releju.
Kako se uopšte dođe do gore? :mrgreen:
mistek
Posts: 3394
Joined: 23/05/2010 15:16

#7420 Re: Sarajevo Construction

Post by mistek »

Nema strme ulice uopšte. Odnosno, može biti ako hoćeš da ideš strmim ulicama. :D

Inače, dođe se kroz Pofaliće. Od fabrike duhana uz brdo, ali prvim dijelom rute vozi i autbous, a gotovo do samog releja vozi i minibus. Apsolutno nema nigdje jačeg uspona. Gore pred kraj, kad se već prođu sve kuće imaju 2-3 serpentine, ali niti je uspon, niti je usko (na samim krivinama se mogu mimoići dva kamiona). Asfaltirano sve.

Recimo, put je ekvivalentan onom za Barice. Ne znam fakat čemu iščuđavanje da je loš. :-D

Edit: https://www.youtube.com/watch?v=bv2aZkMDREs
Evo ovdje se može vidjeti tih posljednjih par serpentina. Također, vide se ispod odmah i kuće dokle ide i GRAS-ov minibus. Regularan asfalt, širina ok.
User avatar
thekupus
Posts: 6813
Joined: 25/06/2011 22:38

#7421 Re: Sarajevo Construction

Post by thekupus »

Nisam pogledao video, ali koliko se sjećam, kod nekih zgrada ima skretanje desno uzbrdo, i tu je malo strmo i usko, ali ništa strašno.
S druge strane, moguće da sam pomiješao s necim, ili sam išao alternativnim putem
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20569
Joined: 12/08/2013 12:51

#7422 Re: Sarajevo Construction

Post by insaneinthebrain »

moze se kroz velesice doci
mistek
Posts: 3394
Joined: 23/05/2010 15:16

#7423 Re: Sarajevo Construction

Post by mistek »

thekupus wrote:Nisam pogledao video, ali koliko se sjećam, kod nekih zgrada ima skretanje desno uzbrdo, i tu je malo strmo i usko, ali ništa strašno.
S druge strane, moguće da sam pomiješao s necim, ili sam išao alternativnim putem
Mislim da je pomiješano s nečim ili se išlo na ovaj put kroz Velešiće. Tu je ko uz nos. Kroz Pofaliće je sasvim regularno. Apsolutno nigdje nema uspona jačeg. Doduše, dosta, jako dosta ima krivina. Ja tu rutu vozim u trećoj, ali barem 15 puta vratiš u drugu. Svaka krivina je oštra. Ali, opet kažem, vozi autobus većinu njih (veliki), pa ne vidim apsolutno problem :D

Inače, gore Koldžo već godinama baca pare šatro sređujući park šume Hum. Bukvalno baca pare :D
User avatar
thekupus
Posts: 6813
Joined: 25/06/2011 22:38

#7424 Re: Sarajevo Construction

Post by thekupus »

Aaa, ma jesam kroz Velešiće išao haha


Slijedeći put ću probati preko Pofalića.

Inače, gore na onoj zadnjoj krivini prije releja, prema gradu što gleda, često se okupljaju narkomani, pa policija svako malo intervenira. Moji jarani otišli prije par mjeseci, sjedili u autu, kad eto marice, specijalci. Izlazi napolje, ruke na auto, sve iz džepova, svaki pretinac otvori, nemoj više da vas vidimo ovdje. Momci samo cigare i sokove imali, ni alkohola, ni droge. Al eto, to je zato što gore često bude debila svakakvih.
BadBoy
Posts: 8088
Joined: 01/11/2005 21:55

#7425 Re: Sarajevo Construction

Post by BadBoy »

I ja sam samo jednom bio i to išao preko Velešića, ma katastrofa kako je strmo i usko. Mislim, meni nije problem jer i sam živim u sličnoj mahali u Starom Gradu ali ako se ne moram gurati kroz uličice, vala i neću :D
Post Reply