Sarajevo Construction

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Cossack
Posts: 7146
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#5776 Re: Sarajevo Construction

Post by Cossack »

User avatar
Cossack
Posts: 7146
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#5777 Re: Sarajevo Construction

Post by Cossack »

User avatar
drug_profi
Posts: 50604
Joined: 16/07/2012 16:00

#5778 Re: Sarajevo Construction

Post by drug_profi »

Šta kaže čovjek na komentaru ove vjesti: "mi smo prije hidrocentralu završili nego oni rondo".
Ne znam šta bih rekao. Istina je.
Pretpostavljam da će ovo biti lijepo, ali jel nesposobnost, jel korupcija... šta li je pa ovoliko traje. Znam za proteste komsiluka, i u pravu su ljudi, ali to je trebalo rijesti prije nego se srusilo sve.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8545
Joined: 15/04/2015 11:26

#5779 Re: Sarajevo Construction

Post by Thorgerson »

PeppermintSA wrote:Imam poznanika iz Makedonije koji me redovno obavještava o dešavanjima u Skoplju. Danas mi šalje rezime sportskih projekata. :shock:
Divi ovo...

Image

Pa nije bas da se nista ni kod nas ne radi.


:lol:
User avatar
So What!
Posts: 11159
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#5780 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

drugi profil wrote:Šta kaže čovjek na komentaru ove vjesti: "mi smo prije hidrocentralu završili nego oni rondo".
Ne znam šta bih rekao. Istina je.
Pretpostavljam da će ovo biti lijepo, ali jel nesposobnost, jel korupcija... šta li je pa ovoliko traje. Znam za proteste komsiluka, i u pravu su ljudi, ali to je trebalo rijesti prije nego se srusilo sve.
Ja bih rekao da nije, no dobro ...

Na drugoj strani, komšiluk nije upravu nikako, ali eto glasači su pa se moralo prihvatiti.

Ovaj rondo ne samo da pripada gradskoj saobraćajnici, on pripada i magistralnom pravcu M5, a njih nekoliko desetina kuća, uglavnom neplanski izgrađenih koje su na istu raskrsnicu povezane jednim sokakom su tražili direktno uključenje u kružni tok iako je uključenje za njih već ranije bilo predviđeno.

Naravno, njima je daleko to uključenje, jer što bi se mi molim te uključivali na neki lijevi priključak, pa zar nismo mi zaslužili direktno da imamo pristup i dobiše ga.

Prvo kad se nasele kako treba, izvade građevinske dozvole, urede internu saobraćajnu infrastrukturu u naselju i da im ne bude glavni ulaz u naselje, parking pekare AS, onda im nikakvi priključci neće predstavljat problem.

Sjećam se na A transverzali slučaja, s jedne strane Dobrinja 5, znači priključak im prirodno ulegao u naselje i bez ikakvih problema završene. Priključak prema Saraj Polju rađen je mjesecima, jer kuće su zbijene, nikakvim redom poredane, a saobraćajnica im na nivou šireg trotoara koliko je uska.
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#5781 Re: Sarajevo Construction

Post by AmirBaa »

So What! wrote:
drugi profil wrote:Šta kaže čovjek na komentaru ove vjesti: "mi smo prije hidrocentralu završili nego oni rondo".
Ne znam šta bih rekao. Istina je.
Pretpostavljam da će ovo biti lijepo, ali jel nesposobnost, jel korupcija... šta li je pa ovoliko traje. Znam za proteste komsiluka, i u pravu su ljudi, ali to je trebalo rijesti prije nego se srusilo sve.
Ja bih rekao da nije, no dobro ...

Na drugoj strani, komšiluk nije upravu nikako, ali eto glasači su pa se moralo prihvatiti.

Ovaj rondo ne samo da pripada gradskoj saobraćajnici, on pripada i magistralnom pravcu M5, a njih nekoliko desetina kuća, uglavnom neplanski izgrađenih koje su na istu raskrsnicu povezane jednim sokakom su tražili direktno uključenje u kružni tok iako je uključenje za njih već ranije bilo predviđeno.

Naravno, njima je daleko to uključenje, jer što bi se mi molim te uključivali na neki lijevi priključak, pa zar nismo mi zaslužili direktno da imamo pristup i dobiše ga.

Prvo kad se nasele kako treba, izvade građevinske dozvole, urede internu saobraćajnu infrastrukturu u naselju i da im ne bude glavni ulaz u naselje, parking pekare AS, onda im nikakvi priključci neće predstavljat problem.

Sjećam se na A transverzali slučaja, s jedne strane Dobrinja 5, znači priključak im prirodno ulegao u naselje i bez ikakvih problema završene. Priključak prema Saraj Polju rađen je mjesecima, jer kuće su zbijene, nikakvim redom poredane, a saobraćajnica im na nivou šireg trotoara koliko je uska.
nemas pojma o cemu pricas. ocigledno se nisi nikad vozio onim ulicicama oko pekare as :thumbup:
User avatar
So What!
Posts: 11159
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#5782 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

AmirBaa wrote:
So What! wrote:Ja bih rekao da nije, no dobro ...

Na drugoj strani, komšiluk nije upravu nikako, ali eto glasači su pa se moralo prihvatiti.

Ovaj rondo ne samo da pripada gradskoj saobraćajnici, on pripada i magistralnom pravcu M5, a njih nekoliko desetina kuća, uglavnom neplanski izgrađenih koje su na istu raskrsnicu povezane jednim sokakom su tražili direktno uključenje u kružni tok iako je uključenje za njih već ranije bilo predviđeno.

Naravno, njima je daleko to uključenje, jer što bi se mi molim te uključivali na neki lijevi priključak, pa zar nismo mi zaslužili direktno da imamo pristup i dobiše ga.

Prvo kad se nasele kako treba, izvade građevinske dozvole, urede internu saobraćajnu infrastrukturu u naselju i da im ne bude glavni ulaz u naselje, parking pekare AS, onda im nikakvi priključci neće predstavljat problem.

Sjećam se na A transverzali slučaja, s jedne strane Dobrinja 5, znači priključak im prirodno ulegao u naselje i bez ikakvih problema završene. Priključak prema Saraj Polju rađen je mjesecima, jer kuće su zbijene, nikakvim redom poredane, a saobraćajnica im na nivou šireg trotoara koliko je uska.
nemas pojma o cemu pricas. ocigledno se nisi nikad vozio onim ulicicama oko pekare as :thumbup:
Nakon skoro dvije godine mog intenzivnog angažmana na ovoj temi, uleti padobranac i hladno mi kaže da nemam pojma ...

I onda se ljudi pitaju što se toliko pljuje po Klix forumu ...
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#5783 Re: Sarajevo Construction

Post by Mišo_Kovač »

Ne diraj mu u rasno brdo, i stopostolegalnoipozakonu projektovanu i izgradjenu kucetinu :evil:
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#5784 Re: Sarajevo Construction

Post by AmirBaa »

nisam padobranac, aktivno sam komentarisao o ovome problemu kada je i bio aktuelan. Mozes ti biti angazovan na temi 0-24 ali uzmi auto pa se provozaj onim ulicama ;-) citav onaj projekat je nakaradno uradjen (samo pogledaj kako je ljudima u onim zgradama na prizemlju i prvom spratu) (ili
duplo asfaltiranje ceste ispod pekare prema malti, jednom prije pocetka gradnje kruznog i jednom poslije) i od pocetka je takav - nakaradan. Ne valja kad narod suti, ne valja kad se narod pobuni :thumbup: :bih:
User avatar
So What!
Posts: 11159
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#5785 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

AmirBaa wrote:nisam padobranac, aktivno sam komentarisao o ovome problemu kada je i bio aktuelan. Mozes ti biti angazovan na temi 0-24 ali uzmi auto pa se provozaj onim ulicama ;-) citav onaj projekat je nakaradno uradjen (samo pogledaj kako je ljudima u onim zgradama na prizemlju i prvom spratu) (ili
duplo asfaltiranje ceste ispod pekare prema malti, jednom prije pocetka gradnje kruznog i jednom poslije) i od pocetka je takav - nakaradan. Ne valja kad narod suti, ne valja kad se narod pobuni :thumbup: :bih:
Ne valja kad se svakakav narod pobuni ...

Render je stojao doslovno pet godina na YouTube, znači samo render, a projekat je bio dostupan u institucijama i duže. :bih:
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#5786 Re: Sarajevo Construction

Post by AmirBaa »

So What! wrote:
AmirBaa wrote:nisam padobranac, aktivno sam komentarisao o ovome problemu kada je i bio aktuelan. Mozes ti biti angazovan na temi 0-24 ali uzmi auto pa se provozaj onim ulicama ;-) citav onaj projekat je nakaradno uradjen (samo pogledaj kako je ljudima u onim zgradama na prizemlju i prvom spratu) (ili
duplo asfaltiranje ceste ispod pekare prema malti, jednom prije pocetka gradnje kruznog i jednom poslije) i od pocetka je takav - nakaradan. Ne valja kad narod suti, ne valja kad se narod pobuni :thumbup: :bih:
Ne valja kad se svakakav narod pobuni ...

Render je stojao doslovno pet godina na YouTube, znači samo render, a projekat je bio dostupan u institucijama i duže. :bih:
ne nego sviju boli tuki dok njih ne dotice. Da je u tvom naselju bila slicna situacija, vjerujem da bi se i ti bunio, ali ti smeta sto se bune drugi ljudi koji su osteceni. Ali da ne gusimo temu, vidjet cemo kako ce ova trasa ispasti na kraju, ako je ikad zavrse :)
User avatar
Cossack
Posts: 7146
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#5787 Re: Sarajevo Construction

Post by Cossack »

User avatar
Thorgerson
Posts: 8545
Joined: 15/04/2015 11:26

#5788 Re: Sarajevo Construction

Post by Thorgerson »

AmirBaa wrote: ne nego sviju boli tuki dok njih ne dotice. Da je u tvom naselju bila slicna situacija, vjerujem da bi se i ti bunio, ali ti smeta sto se bune drugi ljudi koji su osteceni. Ali da ne gusimo temu, vidjet cemo kako ce ova trasa ispasti na kraju, ako je ikad zavrse :)
Druze, frka je bila jer vam je prikljucak bio 30m nize nego sto cete ga sada imati i jer nije bio direktno na kruzni, nego biste morali izaci prvo na tranzit, pa onda kruzni to je citavih 50m i eventualno cekanje od nekih max 2-3 minute, ako i toliko.

Ne, ljudi (inace sve vrsni vozaci) rekose da ce se tu biti negmouce ukljuciti, ovako onako.. :-) a meni jedino pada na pamet da su Motorex i pekar platili 4-5 ljudi da dignu hampu. Pola tih ljudi sto su protestovali i bunili se pojma nisu imali kako izgleda projekat...ali eto frka im, neko im rekao da nece imati pristup kruznom. Sto je notorna glupost.

Jel mislis da moje naselje ima direktan prikljucak na saobracajnicu i na kruzni tok koji i ja imam u naselju? Ja dok dodjem do kruznog, moram se ukljuciti na cestu, pa proci jedan semafor, pa onda se ukljuciti na saobracajnicu i tek onda na kruzni. Jel mislis da je mene neko pitao to? Nije, prema RP je tako zacrtano, plansko naselje je u pitanju, svaka zgrada je na svom mjestu i svaki put je onako kako je i ucrtano. I nije ucrtano da imamo odmah direktan izlaz na transferzalu. S razlogom.

Jer, nekada je i bolje NE imati direktan pristup jednom magistralnom putu, jednoj brzoj cesti. Onako ste bili koliko toliko sacuvani od tog silnog saobracaja, imali biste jedan sasvim uredan pristupni put za jedno naselje...ali jok...bosnjo hoce diretkno on iz garaze da izlazi na kruzni. I udovoljise vam, ja ne bih.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#5789 Re: Sarajevo Construction

Post by JThomas »

i oni koji su se koldži kofol unosili u lice, i oni su njegovi. i sve je urađeno da bude više radova i više "kafe".
User avatar
dingosp0
Posts: 822
Joined: 19/07/2010 14:29
Location: Sarajevo

#5790 Re: Sarajevo Construction

Post by dingosp0 »

tec wrote:
Prpa.ba wrote:Bosna i Amerika u par deka, samo je razlika u prezentaciji. Kad se autoput izgradi bicemo i ispred njih. :thumbup:
A gdje to tačno piše? Prezentacija je visini poreza koji se plača i u ničem drugome. Kada se navode plate u US uvijek se navodi Bruto Plata dok EU i ostalom svijetu se navodi neto plata.
majke ti jesi ti ozbiljan? Jeli ti trenutno zivis u SADu?
citajuci tvoje komentare zvucis mi ko tipicni dijsporac, koji zivi u dijaspori i palamudi raji po bosni kako je njemacka haman isto ko bosna, i da je amerika malo bolja od bih. Da je sve to isto, i ne treba nigdje ici iz BIH.... daj ba pusti suplje majke ti...
tec
Posts: 1084
Joined: 15/12/2011 15:25

#5791 Re: Sarajevo Construction

Post by tec »

dingosp0 wrote:
tec wrote:
Prpa.ba wrote:Bosna i Amerika u par deka, samo je razlika u prezentaciji. Kad se autoput izgradi bicemo i ispred njih. :thumbup:
A gdje to tačno piše? Prezentacija je visini poreza koji se plača i u ničem drugome. Kada se navode plate u US uvijek se navodi Bruto Plata dok EU i ostalom svijetu se navodi neto plata.
majke ti jesi ti ozbiljan? Jeli ti trenutno zivis u SADu?
citajuci tvoje komentare zvucis mi ko tipicni dijsporac, koji zivi u dijaspori i palamudi raji po bosni kako je njemacka haman isto ko bosna, i da je amerika malo bolja od bih. Da je sve to isto, i ne treba nigdje ici iz BIH.... daj ba pusti suplje majke ti...
Ako ne znaš čitati onda molimte nadi nesto drugo da radiš. Histerično reagiraš na ništa i praviš nepostojeću diskusiju o čemu nisam ni pisao. :thumbup: :bih: Živjela histerija.
BadBoy
Posts: 8086
Joined: 01/11/2005 21:55

#5792 Re: Sarajevo Construction

Post by BadBoy »

So What! wrote:
Render je stojao doslovno pet godina na YouTube, znači samo render, a projekat je bio dostupan u institucijama i duže. :bih:
Šta zna seljak šta je idejni projekat i gdje može izvršiti uvid u isti.
User avatar
thekupus
Posts: 6809
Joined: 25/06/2011 22:38

#5793 Re: Sarajevo Construction

Post by thekupus »

Mislim da nije ovo jos postavljeno ovdje, ako grijesim ispravite me slobodno. Ja sam danas primjetio.

BTW, koja je poenta natkrivenih standova?

Pijaca Markale
Image
Image
Image
User avatar
drug_profi
Posts: 50604
Joined: 16/07/2012 16:00

#5794 Re: Sarajevo Construction

Post by drug_profi »

Kako ne znaš? Opština je nabavila jednoobrazne štandove na tenderu.
Ono, javne nabavke, budzetska lova i tako to...
Slučajno se znaju majkemi...
User avatar
thekupus
Posts: 6809
Joined: 25/06/2011 22:38

#5795 Re: Sarajevo Construction

Post by thekupus »

drugi profil wrote:Kako ne znaš? Opština je nabavila jednoobrazne štandove na tenderu.
Ono, javne nabavke, budzetska lova i tako to...
Slučajno se znaju majkemi...
mislim, zasto su natkriveni ako cijela pijaca ima krov :-)
User avatar
Logovan
Posts: 94383
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#5796 Re: Sarajevo Construction

Post by Logovan »

thekupus wrote:
drugi profil wrote:Kako ne znaš? Opština je nabavila jednoobrazne štandove na tenderu.
Ono, javne nabavke, budzetska lova i tako to...
Slučajno se znaju majkemi...
mislim, zasto su natkriveni ako cijela pijaca ima krov :-)
Pa dodatni krov. Nikad dosta krovova.
User avatar
thekupus
Posts: 6809
Joined: 25/06/2011 22:38

#5797 Re: Sarajevo Construction

Post by thekupus »

Logovan wrote: Pa dodatni krov. Nikad dosta krovova.
Ako onaj prvi krene prokišnjavati :lol:
User avatar
Logovan
Posts: 94383
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#5798 Re: Sarajevo Construction

Post by Logovan »

thekupus wrote:
Logovan wrote: Pa dodatni krov. Nikad dosta krovova.
Ako onaj prvi krene prokišnjavati :lol:
Pa ja to, nikad ne znaš šta se može desiti. :D
User avatar
Haris.ba
Posts: 24833
Joined: 08/09/2005 20:08

#5799 Re: Sarajevo Construction

Post by Haris.ba »

Da ipak spomenemo da je problem kontrukcija krova na Markalama. I sa mrežama, golubovi sjede po konstrukciji i seru po tezgama.

Tako jedan problem, stvara drugi problem.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15636
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#5800 Re: Sarajevo Construction

Post by problemnatravunu »

Haris.ba wrote:Da ipak spomenemo da je problem kontrukcija krova na Markalama. I sa mrežama, golubovi sjede po konstrukciji i seru po tezgama.

Tako jedan problem, stvara drugi problem.
Malo problem sa starim krovom, malo golubovi seruckaju, malo estetika(ipak je to centar grada turisti ovo ono), i ne zaboravimo na javne nabavke i korupciju, pare, lovu, zaradu, pljacku, jaranske firme, provizije ....... Samo nastavite niz :mrgreen:
Post Reply