Sarajevo Construction

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
bX
Posts: 28
Joined: 23/06/2005 22:33

#1 Sarajevo Construction

Post by bX »

poz svima :)

iako je mozda ova tema trebala ici u kategoriju "kompjuteri/tehnologija" odlucio sam ipak postaviti je ovdje :)

jedini razlog je zato sto se radi o Sarajevu :D

da ne duzim, radi se o web stranici koja se tice trenutnih i buducih projekata u ovom gradu, tacnije gradjevinskih projekata.

pored toga, pise se i o ekonomiji i o ostalim stvarima vezanim za sarajevo.

mislim da je ovo prvi projekat ovog tipa u ovom nasem nam gradu, pa je i zasluzio da se pojavi u ovoj rubrici 8-)

posjetite nas:

http://www.sarajevo-construction.net
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#2

Post by karanana »

veri gud sajt
bX
Posts: 28
Joined: 23/06/2005 22:33

#3

Post by bX »

hvala drug na postu...

a ostali izgleda totalno nezainteresirani...

ne mogu da vjerujem, ali stvarno. mislim da je ovo jedan jako vazan online projekat sto se tice grada i mislim da se treba malo vise paznje obratiti na ovo.

svi veci gradovi susjedni nam drzava imaju portale ovog tipa i poprilicno su razvijeni, ljudi dosta ucestvuju u diskusijama...

nadam se da ce i ova stranica jednom postati nesto tako, pa cak i dostici sarajevo-x :)
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#4

Post by _BosanaC »

@bX, moje cestitke na ideju i trudu. Ako moze par prijateljskih savjeta... Gledaj da se ne rasplinite. Ideja je dobra, ali odlucite sta zelite biti - to sto si napisao u prvom postu, portal grada Sarajeva, ekonomski portal, zabavni online magazin... Ako odete presiroko (nadam se da je mnozina, da nisi sam na tome) izgubicete ideju vodilju i volju, i na kraju od svega toga nece biti nista. Dobro bi bilo recimo da prikupite dokumentaciju o razvojnim projektima u Sarajevskim opstinama, zatim planove razvoja itd. To je ono na sta je mene direktno asocirao tvoj prvi post :)

U glavnom, zelim vam puno srece i uspjeha :)
bX
Posts: 28
Joined: 23/06/2005 22:33

#5

Post by bX »

:D

hvala na savjetu ;)

inace site je zamisljen kao "portal" o trenutnim i buducim projektima koji se rade i koji ce se raditi u Sarajevu :)

pise se o ekonomiji na forumu i tako to, a sto se tice zabave, spomene se mozda nesto takodje u offtopicu :)

u glavnom, site je striktno namjenjen gradjevinarstvu i izgradnji sarajeva :)
Umjetnik a
Posts: 3078
Joined: 20/01/2007 10:26
Location: Sarajevo

#6

Post by Umjetnik a »

bašbaš zanimljivo
baš sam se pitao kad će biti neka slična stranica o Sarajevu
User avatar
Qler
Posts: 23490
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#7

Post by Qler »

nece li izaci na dobro ;)

ovaj intervju da Donaldom Trumpom, ovaj, Radoncicem :D je strava
Krugman
Posts: 324
Joined: 16/07/2005 19:38

#8

Post by Krugman »

Bravo autorima. Jedna od boljih stranica na netu. Upratio sam vas na cyberboulevardu gdje ste dosta truda i napora ulozili. Cijenim entuzijazam ljudi koji nije primarno vodjen materijalnim interesom, sto je sa vama ocigledno slucaj.

Par preliminarnih prijedloga: pokusajte ubaciti informacije o lokalnim, entitetskim, i drzavnim zakonima koji regulisu gradjevinsku industriju; o domacim proizvodjackim kapacitetima gradjevinskih materijala; project updates (jel' imate digitalnu kameru kojom bi mogli sve lokacije slikati jednom mjesecno i postirati slike, ako je izvodljivo). Javiti cu se ako mi jos sta padne na pamet.

Pozdrav i jos jednom pohvala.
bX
Posts: 28
Joined: 23/06/2005 22:33

#9

Post by bX »

super, moze:)

a ima aparat, slika se, trudimo se koliko mozemo :D

tek smo krenuli i hvala Bogu napredujemo polako

usput, odlicni su ti prijedlozi ;)
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#10

Post by Eshek »

Dobra ideja, a i dosta truda je uloženo i to je vidljivo na sajtu. Svaka čast i samo naprijed :)
bX
Posts: 28
Joined: 23/06/2005 22:33

#11

Post by bX »

ima li neko jos nekih konkretnih prijedloga :)

hvala svima na pohvalama ;)
User avatar
atmel
Posts: 1610
Joined: 02/02/2005 20:05
Location: planet zemlja

#12

Post by atmel »

Samo naprijed.
water
Posts: 1133
Joined: 04/12/2004 02:46

#13

Post by water »

bX wrote:ima li neko jos nekih konkretnih prijedloga :)

hvala svima na pohvalama ;)
da li cete objavljivati samo ove objekte hajde recimo visokogradnje, ili cete pokusati da postavite i sve ostalo sto se tice infrastrukture (sto mene posebno interesira).
Ins0mnlaC
Posts: 28
Joined: 15/12/2006 16:02
Location: Sarajevo
Contact:

#14

Post by Ins0mnlaC »

...
Last edited by Ins0mnlaC on 25/11/2012 01:41, edited 1 time in total.
Ins0mnlaC
Posts: 28
Joined: 15/12/2006 16:02
Location: Sarajevo
Contact:

#15

Post by Ins0mnlaC »

water wrote:
bX wrote:ima li neko jos nekih konkretnih prijedloga :)

hvala svima na pohvalama ;)
da li cete objavljivati samo ove objekte hajde recimo visokogradnje, ili cete pokusati da postavite i sve ostalo sto se tice infrastrukture (sto mene posebno interesira).
pogledaj malo po forumu, ima nekoliko topica i o infrastrukturi, auto-putu 5c, zaobilaznici i transferzali... naravno bice toga jos uskoro...
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#16

Post by debela »

pogledala sam samo projekte. premalo informacija i premalo fotografija. a fina ideja i stranica.
manki
Posts: 2075
Joined: 24/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#17

Post by manki »

šta je ovo čitav SSC na SA-Xu lol :lol:
bX
Posts: 28
Joined: 23/06/2005 22:33

#18

Post by bX »

debela wrote:pogledala sam samo projekte. premalo informacija i premalo fotografija. a fina ideja i stranica.
informacija mozda u sekciji projekti nema mnogo, ali sto se tice slika, pogledaj po forumu, vjeruj mi ima poprilicno puno slika :)

a biti ce brzo uradjen i update projekata, tako da ce i tu ici dodatne informacije i slike ;)
Ins0mnlaC
Posts: 28
Joined: 15/12/2006 16:02
Location: Sarajevo
Contact:

#19

Post by Ins0mnlaC »

manki wrote:šta je ovo čitav SSC na SA-Xu lol :lol:
heh... cim sam procitao sanski most, skontao sam ko si... :D:D
bX
Posts: 28
Joined: 23/06/2005 22:33

#20

Post by bX »

da, trebao bi nam se i on pridruziti :P
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#21

Post by debela »

bX wrote:
debela wrote:pogledala sam samo projekte. premalo informacija i premalo fotografija. a fina ideja i stranica.
informacija mozda u sekciji projekti nema mnogo, ali sto se tice slika, pogledaj po forumu, vjeruj mi ima poprilicno puno slika :)

a biti ce brzo uradjen i update projekata, tako da ce i tu ici dodatne informacije i slike ;)
ok ali mislim da to sto su slike na forumu nije dovoljno. npr. mene ne interesuje forum i nemam vremena da lutam po njemu trazeci info koji mi treba. zelim da sve sto me interesuje o nekom projektu procitam i vidim na pocetnoj stranici koja i nosi ime projekti. poenta je imati sve info na jednom mjestu, kontas :)
(samo sugestija)
bX
Posts: 28
Joined: 23/06/2005 22:33

#22

Post by bX »

a na pocetnoj stranici :)

okej, bit ce uradjen i taj modul ;)

samo sto nece svi projekti biti izbaceni na pocetnoj stranici, nego samo neki, a ostale ces moci vidjeti u sekciji projekti ;)

sredit ce se sve, polako... tek smo poceli sa radom :-)
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#23

Post by debela »

ma pogresno sam se izrazila. ne mislim pocetna kao onaj index nego projekti pocetna. razumijes li uopste sta hocu reci ili sam se tek sad zapetljala :D
bX
Posts: 28
Joined: 23/06/2005 22:33

#24

Post by bX »

razumijem :D

ali cu i na pocetnu (index) staviti male slicice, koje ce te voditi na projekat... negdje sa strane ono ;)

a na "projektima" ce se raditi, mislim, razijat ce se ta sekcija dodatno...

nazalost, nemam sada vremena, ispiti iduce hefte :( tako da tek poslije 14-tog aprila...

ali bit ce u glavnom :)
User avatar
KotromanichII
Posts: 1069
Joined: 17/11/2006 19:20

#25

Post by KotromanichII »

stvarna velicina avazovog tornja u buducnosti

Image
Post Reply