Sarajevo City Center

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply

Sta bi zeljeli vidjeti u SCC????

H&M
3
20%
C&A
2
13%
Subway
1
7%
Müller
4
27%
Humanic
1
7%
Esprit
0
No votes
Jack&Jones
2
13%
Decathlon
2
13%
 
Total votes: 15

sarajevsko_pivo
Posts: 3456
Joined: 27/07/2009 16:22

#51 Re: Sarajevo City Center

Post by sarajevsko_pivo »

O'zone wrote:SCC kao centar nije mjesto gdje će biti "narodni butici" nego nešto "ekskluzivnije" samo problem je kod nas da ekskluzivnog nema nego se uvijek otvara jedno te isto sa istim sadržajima istim gazdama i radnicima.

Skoro pa je SCC=BBI uz par izmjena ali više manje će to sve biti isto.
Nazalost se moram sloziti sa tobom. Jedino nove su radnje grupacije Inditex.
Kao da i BBI i SCC imaju istog vlasnika, ne bi me cudilo da je enterijer skoro pa identican…
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#52 Re: Sarajevo City Center

Post by O'zone »

sarajevsko_pivo wrote:
O'zone wrote:SCC kao centar nije mjesto gdje će biti "narodni butici" nego nešto "ekskluzivnije" samo problem je kod nas da ekskluzivnog nema nego se uvijek otvara jedno te isto sa istim sadržajima istim gazdama i radnicima.

Skoro pa je SCC=BBI uz par izmjena ali više manje će to sve biti isto.
Nazalost se moram sloziti sa tobom. Jedino nove su radnje grupacije Inditex.
Kao da i BBI i SCC imaju istog vlasnika, ne bi me cudilo da je enterijer skoro pa identican…
Ma i jedno i drugo su pranje para al' hajde nek se šareni.

Multimedijalna fasada na prednjoj strani mi je fin dodatak na Marijin dvoru samo se nadam da neće podesiti brightness kao na Sara centru Ilidža pa kad voziš ostaneš slijep :-?

Danas nešto kontam onu seljačku da bi bilo fino da je obuhvaćen dio od Institucija Bosne i Hercegovine do onog sad ograđenog parkinga u Kotromanićevoj pa do obale Miljacke i napravljen park koji bi obuhvatao i Tehnološki muzej u zgradi stare centrale.
sarajevsko_pivo
Posts: 3456
Joined: 27/07/2009 16:22

#53 Re: Sarajevo City Center

Post by sarajevsko_pivo »

Jos kad se nekad za 20 godina izgradi koncertna dvorana, bice ovaj dio grada super!
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#54 Re: Sarajevo City Center

Post by O'zone »

sarajevsko_pivo wrote:Jos kad se nekad za 20 godina izgradi koncertna dvorana, bice ovaj dio grada super!
Kupe se sokić i čips u Konzumu u SCC-u i onda lagano na koncert klasične muzike u novu koncertnu dvoranu.

Šta bi sa onim Hilton (ili kojim već) hotelom što se šatro trebao praviti na mjestu sadašnjeg parkinga na Vrbanji?
vendetta87
Posts: 264
Joined: 08/10/2008 09:35

#55 Re: Sarajevo City Center

Post by vendetta87 »

Ne znam sto se opet fabrike spominju ko kakva mantra hahah. Kao prvo nema ekonomske isplativosti za gradnju fabrika. Sta to mi mozemo proizvesti a da ne mozemo jeftinije da uvezemo? Ono sto mozemo to vec postoji. Drugo ovo nije lokacija za fabriku svakako, sve i da ima smisla praviti je.
User avatar
hopcup
Posts: 1064
Joined: 23/09/2013 19:39

#56 Re: Sarajevo City Center

Post by hopcup »

vendetta87 wrote:Ne znam sto se opet fabrike spominju ko kakva mantra hahah. Kao prvo nema ekonomske isplativosti za gradnju fabrika. Sta to mi mozemo proizvesti a da ne mozemo jeftinije da uvezemo? Ono sto mozemo to vec postoji. Drugo ovo nije lokacija za fabriku svakako, sve i da ima smisla praviti je.
nema ekonomske isplativosti za izgradnju fabrika :lol:
šta ima ekonomista, kako je?
User avatar
corvus_edin
Posts: 322
Joined: 11/07/2009 09:45

#57 Re: Sarajevo City Center

Post by corvus_edin »

edit
Last edited by corvus_edin on 21/01/2014 14:17, edited 1 time in total.
User avatar
corvus_edin
Posts: 322
Joined: 11/07/2009 09:45

#58 Re: Sarajevo City Center

Post by corvus_edin »

ladyblue18 wrote:
corvus_edin wrote:Starbucks?

Fij!

Ukus i kvalitet kafe i ostalim toplim pićima im je absolutno loš.
Svi prijatelji koji su bili u Sarajevu/BiH kažu da su oduševljeni posebno s kafom.
Starbucks je sranje i netreba nam.
Sto volim ove glasnogovornike naroda kad on sam odluci sta nam treba i ne treba.
Jesil' ikad cmrknula takozvanu "kafu" iz starbucksa?
Ako jesi: e svaka cast sto valjda znas sta je dobra kafa :lol:
Ako nisi: e svaka cast sto komentarises. 8)
User avatar
karanana
Posts: 47214
Joined: 26/02/2004 00:00

#59 Re: Sarajevo City Center

Post by karanana »

meni je dobar starbucks.
Enofazni števec
Posts: 139
Joined: 13/08/2011 14:23

#60 Re: Sarajevo City Center

Post by Enofazni števec »

Dobar Starbucks za check ina na fejsu :)
Rajvosa84
Posts: 144
Joined: 27/07/2012 18:01

#61 Re: Sarajevo City Center

Post by Rajvosa84 »

Sve je to fino (pranje para), ali zašto su ga onako nabili tik uz cestu? :? Da su išli još koji metar bliže, tramvaj bi se čekao u SCCu. :-)

btw. Kad već jašemo po luksuzu, H&Movima, Zarama i sl... ja sam za otvaranje jedne specijalizirane prodavnice alkoholnih pića. Ono što u svijetu zovu liquor store. Nešto tipa:
Image
Image

Još malo pa će Konzum poklopiti Merkator, što znači da će se izbor vina i žešće prepoloviti (u najboljem slučaju), uz forsiranje CRO proizvoda i njihovih robnih marki.

Što se tiče ostalih franšiza... glasam za BurgerKing i Subway :D
sarajevsko_pivo
Posts: 3456
Joined: 27/07/2009 16:22

#62 Re: Sarajevo City Center

Post by sarajevsko_pivo »

Nije valjda da u Sarajevu nema liquor store?
User avatar
Logovan
Posts: 94345
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#63 Re: Sarajevo City Center

Post by Logovan »

sarajevsko_pivo wrote:Nije valjda da u Sarajevu nema liquor store?
Nema barem koliko ja znam, a dosta toga nama fali ako ćemo iskreno. :-) :D
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#64 Re: Sarajevo City Center

Post by VjecitiStudent »

Rajvosa84 wrote:Sve je to fino (pranje para), ali zašto su ga onako nabili tik uz cestu? :? Da su išli još koji metar bliže, tramvaj bi se čekao u SCCu. :-)

btw. Kad već jašemo po luksuzu, H&Movima, Zarama i sl... ja sam za otvaranje jedne specijalizirane prodavnice alkoholnih pića. Ono što u svijetu zovu liquor store. Nešto tipa:
...
To je posljednje što možemo očekivati u SCC-u.
Možeš krasti, lagati, pljačkati sirotinju, prati pare, ali svinjetina i alkohol su zabranjeni.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#65 Re: Sarajevo City Center

Post by VjecitiStudent »

Logovan wrote:
sarajevsko_pivo wrote:Nije valjda da u Sarajevu nema liquor store?
Nema barem koliko ja znam, a dosta toga nama fali ako ćemo iskreno. :-) :D
Mislim da ipak Imaju barem dva.
User avatar
zeko071
Posts: 463
Joined: 23/06/2008 12:03
Location: Sarajevo

#66 Re: Sarajevo City Center

Post by zeko071 »

VjecitiStudent wrote:
Rajvosa84 wrote:Sve je to fino (pranje para), ali zašto su ga onako nabili tik uz cestu? :? Da su išli još koji metar bliže, tramvaj bi se čekao u SCCu. :-)

btw. Kad već jašemo po luksuzu, H&Movima, Zarama i sl... ja sam za otvaranje jedne specijalizirane prodavnice alkoholnih pića. Ono što u svijetu zovu liquor store. Nešto tipa:
...
To je posljednje što možemo očekivati u SCC-u.
Možeš krasti, lagati, pljačkati sirotinju, prati pare, ali svinjetina i alkohol su zabranjeni.
mores misliti belaja.nema svinjetine, nema alkohola,napravljeno da se sirotinja pljacka i finsiraju dzamije (a vjerovatno i terorizam). Ciu sam da ce mevlid jasarevic od njih dobiti stipendiju!
User avatar
Kinaski
Posts: 7579
Joined: 08/05/2011 22:52

#67 Re: Sarajevo City Center

Post by Kinaski »

Logovan wrote:
sarajevsko_pivo wrote:Nije valjda da u Sarajevu nema liquor store?
Nema barem koliko ja znam, a dosta toga nama fali ako ćemo iskreno. :-) :D
imas preko puta ekonomskog fakulteta, imas u importaneu . To je onako na prvu cega se mogu sjetiti
User avatar
Logovan
Posts: 94345
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#68 Re: Sarajevo City Center

Post by Logovan »

Kinaski wrote: imas preko puta ekonomskog fakulteta, imas u importaneu . To je onako na prvu cega se mogu sjetiti
Nisam u toku. :skoljka:
Rajvosa84
Posts: 144
Joined: 27/07/2012 18:01

#69 Re: Sarajevo City Center

Post by Rajvosa84 »

Kinaski wrote:
Logovan wrote:
sarajevsko_pivo wrote:Nije valjda da u Sarajevu nema liquor store?
Nema barem koliko ja znam, a dosta toga nama fali ako ćemo iskreno. :-) :D
imas preko puta ekonomskog fakulteta, imas u importaneu . To je onako na prvu cega se mogu sjetiti
Preko puta ekonomskog? Misliš na delikates i onu drugu radnju? To su obične prodavnice gdje je ponuda manje-više standardna.
Za Importane ne znam, nisam tamo ušao odavno.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#70 Re: Sarajevo City Center

Post by VjecitiStudent »

Rajvosa84 wrote:
Kinaski wrote:
Logovan wrote: Nema barem koliko ja znam, a dosta toga nama fali ako ćemo iskreno. :-) :D
imas preko puta ekonomskog fakulteta, imas u importaneu . To je onako na prvu cega se mogu sjetiti
Preko puta ekonomskog? Misliš na delikates i onu drugu radnju? To su obične prodavnice gdje je ponuda manje-više standardna.
Za Importane ne znam, nisam tamo ušao odavno.
Za sarajevske standarde, imaš vrlo solidnu prodavnicu preko puta turske ambasade, odmah do zgrade EC.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#71 Re: Sarajevo City Center

Post by O'zone »

Kinaski wrote:
Logovan wrote:
sarajevsko_pivo wrote:Nije valjda da u Sarajevu nema liquor store?
Nema barem koliko ja znam, a dosta toga nama fali ako ćemo iskreno. :-) :D
imas preko puta ekonomskog fakulteta, imas u importaneu . To je onako na prvu cega se mogu sjetiti

:?
User avatar
karanana
Posts: 47214
Joined: 26/02/2004 00:00

#72 Re: Sarajevo City Center

Post by karanana »

imas u zgradi gdje je njemacka ambasada. imas u kovacicima na pocetku grbavicke. mada su obje specializovane za vina, ne znam ima li drugih likera.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#73 Re: Sarajevo City Center

Post by O'zone »

karanana wrote:imas u zgradi gdje je njemacka ambasada. imas u kovacicima na pocetku grbavicke. mada su obje specializovane za vina, ne znam ima li drugih likera.
Ma u onoj u Grbavičkoj ima domaćih voćnih likera ali baš ono da imamo liquor store ja nisam upućen. Najbliže tome mi je nekako Mercator koji ima solidan izbor.
Rajvosa84
Posts: 144
Joined: 27/07/2012 18:01

#74 Re: Sarajevo City Center

Post by Rajvosa84 »

Sve što ste nabrojali su ili male trgovine vina sa pokojom flašom žestokog ili obični supermarketi sa malo boljim asortimanom pića. Kad smo kod toga, ima jedna dobra prodavnica vina iznad Muzičke, preko puta Sjemeništa. Onda imate Atal na Hecci, Šamon promet na Ciglanama - oni su dobavljači za pola kafića u gradu.

Ali sve je to manje-više standardni asortiman koji se može naći u glavnom Merkatoru. Ovdje je riječ o liquor storeu, što podrazumijeva širok izbor raznih likera, žestokog pića, vina (običnih, fortificiranih, vermuta...) i sl.
Obzirom da očito postoji sloj ljudi koji redovno kupuje skupe krpice, mislim da bi se i za ovo mogla naći solidna baza kupaca. Tu su još i stranci + turisti. Ako bi vlasnik išao sa pametnom cjenovnom politikom, tu bi se moglo naći ponešta za svakoga, a Sarajevo bi dobilo stvar koja je standard u svijetu. Plus što bi to bila šaka u oko Dodiku, oko Teheran priče. Znači, veliki liquor store u Bakirovoj zgradi preko puta Parlamenta. :D
User avatar
hopcup
Posts: 1064
Joined: 23/09/2013 19:39

#75 Re: Sarajevo City Center

Post by hopcup »

Rajvosa84 wrote:Plus što bi to bila šaka u oko Dodiku, oko Teheran priče.
ovo je strategija politike koja će srušit dodika, ukinut rs i donijet svima blagostanje i sreću :mrgreen:
Post Reply