Sarajevo - Budimpešta

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#176 Re: Sarajevo - Budimpešta

Post by Not My Idea »

bas sam to sad citala :lol:

huuu huuuuu :dance: :dance:
RosaSpinosa
Posts: 42968
Joined: 15/09/2008 20:37

#177 Re: Sarajevo - Budimpešta

Post by RosaSpinosa »

.
Last edited by RosaSpinosa on 04/11/2012 21:37, edited 1 time in total.
RosaSpinosa
Posts: 42968
Joined: 15/09/2008 20:37

#178 Re: Sarajevo - Budimpešta

Post by RosaSpinosa »

.
Last edited by RosaSpinosa on 04/11/2012 21:36, edited 1 time in total.
socijalac
Posts: 2
Joined: 27/12/2011 21:49

#179 Re: Sarajevo - Budimpešta

Post by socijalac »

znaci, u zatvorenim objektima nema pusenja cigareta, u mammut trznom centru sam vidio na spratu da je u jednom kaficu (mislim pored cinema city-ja) dozvoljeno zapaliti cigaru. pretpostavljam da je u nekim lokalima sa vecom kvadraturom dozvoljeno pusiti . medjutim, madjari su dosta opusteni ljudi i puse cigare ulicom, mislim da ima dosta pepeljara po ulici za tu namjenu. ako nekoga jos nesto interesuje tu sam 8)
User avatar
vesela_sveska
Posts: 56015
Joined: 06/01/2010 23:32
Location: na dekici za piknik

#180 Re: Sarajevo - Budimpešta

Post by vesela_sveska »

RosaSpinosa wrote:evo provjereno... u zatvorenim prostorima se ne smije pušiti... samo vani... :kravata:

ovo važi za logme-a i NMI :skoljka:
:thumbup:
User avatar
logme
Posts: 2099
Joined: 13/09/2009 22:52
Location: where the streets have no name

#181 Re: Sarajevo - Budimpešta

Post by logme »

vesela_sveska wrote:
RosaSpinosa wrote:evo provjereno... u zatvorenim prostorima se ne smije pušiti... samo vani... :kravata:

ovo važi za logme-a i NMI :skoljka:
:thumbup:
:skoljka:
User avatar
anestezija123
Posts: 193
Joined: 06/10/2011 17:16

#182 Re: Sarajevo - Budimpešta

Post by anestezija123 »

Ja nisam imala pojma to za pusenje, mi smo u svakom restoranu i pubu u kojem smo bili mogli zapaliti.. :D
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#183 Re: Sarajevo - Budimpešta

Post by ljuspica »

Stvarno steta ako nemognete negdje zapaliti. Tri stranice na temi "Sarajevo-Budimpesta" govorite o cigarama...
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#184 Re: Sarajevo - Budimpešta

Post by Not My Idea »

pa o cigarama u Budimpesti! :D steta, jasta!
User avatar
Irm@
Posts: 4188
Joined: 26/11/2005 00:44
Location: tramvaj

#185 Re: Sarajevo - Budimpešta

Post by Irm@ »

raja vidimo se veceras :-D :D
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#186 Re: Sarajevo - Budimpešta

Post by Not My Idea »

:-D

sretno svima koji idu, sretna vam i Nova! :-D

i ovi koji ne idu, ma sretna i vama! :) :sax:
User avatar
Irm@
Posts: 4188
Joined: 26/11/2005 00:44
Location: tramvaj

#187 Re: Sarajevo - Budimpešta

Post by Irm@ »

not my idea koje ti je boje jakna da vidim hocemo li biti drugarice :P :-D :D
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#188 Re: Sarajevo - Budimpešta

Post by Not My Idea »

crna nesh vjerovat 8-) koja je kod tebe?

sto @logme jucer kaze, lako cete me prepoznat, ja sam ona sto ce svako malo kukat za push pauzom :lol:
User avatar
Irm@
Posts: 4188
Joined: 26/11/2005 00:44
Location: tramvaj

#189 Re: Sarajevo - Budimpešta

Post by Irm@ »

e ne moze crna..pih bjezi tamo..
ajde daj mi neki znak raspoznavanja (osim push pauze nije mi to vjerodostojno) :-D :D
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#190 Re: Sarajevo - Budimpešta

Post by Not My Idea »

haj kad skontam u cemu cu ic, pp cu ti :lol:
User avatar
Shacii
Posts: 1019
Joined: 07/02/2011 12:21

#191 Re: Sarajevo - Budimpešta

Post by Shacii »

Narode kako bi u Pesti i Budimu?
Mene Budim odusevio, mostovi ostavili bez teksta..grad prelijep. sto se organizacije tice 0 bodova, vodic se izgubio nekoliko puta, program putovanja izmijenjen bez da je ista navedeno prije putovanja..kad bih davala ocjene, Golden bi dobio ubjedljivu nulu.
Anne Boleyn
Posts: 336
Joined: 31/08/2011 16:29
Location: na dvoru

#192 Re: Sarajevo - Budimpešta

Post by Anne Boleyn »

I mene je grad oduševio, prelijep je, posebno naveče. I sviđa mi se kako je bio okićen...

Što se tiče organizacije, u potpunosti se slažem sa @Shacii - nula bodova. Malo je reć' da nam je vodič bio loš, nikakve informacije od nje nismo dobili. Ali, kako sam mogla skontati, svi vodiči su bili takvi, čula sam da je bilo tih situacija da su se izgubili u gradu, čak da su uzimali i taxi kako bi ih bus pratio do odredišta. :-) Sve u svemu s njihove strane posao odrađen skroz amaterski, što je meni sasvim dovoljno da s njima ubuduće više nigdje ne putujem.
User avatar
Irm@
Posts: 4188
Joined: 26/11/2005 00:44
Location: tramvaj

#193 Re: Sarajevo - Budimpešta

Post by Irm@ »

Bogme mi kao da smo sa razlicitim Goldenom isli :-D je li vam na panoramskom ona Anna bila vodic?
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#194 Re: Sarajevo - Budimpešta

Post by ljuspica »

Anne Boleyn wrote:I mene je grad oduševio, prelijep je, posebno naveče. I sviđa mi se kako je bio okićen...

Što se tiče organizacije, u potpunosti se slažem sa @Shacii - nula bodova. Malo je reć' da nam je vodič bio loš, nikakve informacije od nje nismo dobili. Ali, kako sam mogla skontati, svi vodiči su bili takvi, čula sam da je bilo tih situacija da su se izgubili u gradu, čak da su uzimali i taxi kako bi ih bus pratio do odredišta. :-) Sve u svemu s njihove strane posao odrađen skroz amaterski, što je meni sasvim dovoljno da s njima ubuduće više nigdje ne putujem.
Izgleda da je situacija ista u svim agencijama. Ne znam da li se nas vodic izgubio jer malo sam hodala sa njim, ali znam da slabo barata rijecima. U svakom slucaju organizacija agencija je stvaro na niskom nivou.Iduci put idem u vlastitom aranzmanu.

Budimpesta je prelijepa, a nisu je okitili ono previse, nego taman.
User avatar
logme
Posts: 2099
Joined: 13/09/2009 22:52
Location: where the streets have no name

#195 Re: Sarajevo - Budimpešta

Post by logme »

ljuspica wrote:
Anne Boleyn wrote:I mene je grad oduševio, prelijep je, posebno naveče. I sviđa mi se kako je bio okićen...

Što se tiče organizacije, u potpunosti se slažem sa @Shacii - nula bodova. Malo je reć' da nam je vodič bio loš, nikakve informacije od nje nismo dobili. Ali, kako sam mogla skontati, svi vodiči su bili takvi, čula sam da je bilo tih situacija da su se izgubili u gradu, čak da su uzimali i taxi kako bi ih bus pratio do odredišta. :-) Sve u svemu s njihove strane posao odrađen skroz amaterski, što je meni sasvim dovoljno da s njima ubuduće više nigdje ne putujem.
Izgleda da je situacija ista u svim agencijama. Ne znam da li se nas vodic izgubio jer malo sam hodala sa njim, ali znam da slabo barata rijecima. U svakom slucaju organizacija agencija je stvaro na niskom nivou.Iduci put idem u vlastitom aranzmanu.

Budimpesta je prelijepa, a nisu je okitili ono previse, nego taman.
Ne bih se složio da je situacija ista u svim agencijama. Ja sam isao preko Relax-a i zaista nemam nikakvih zamjerki. Ispoštovali su sve dogovoreno.
Bio sam smješten u hotelu Grand Hungaria, dobra lokacija, odličan izbor jela za doručak, dozvoljeno pušenje u sobama :D
Izgleda da smo svi išli na iste organozovane izlete, vožnja brodom i obilazak grada autobusom. Naš vodič je bio super. Zove se Joška i kaže da je jedini Mađar koji je završio istoriju na Filozofskom fakultetu u Sarajevu. Odlilčno govori naš jezik, a kao profesor istorije naravno da zna sve o Budimpešti.
Još da dodam dam smo u novogodišnjoj noći imali sreću da slučajno naletimo na super Irski pub i lijepo se provedemo.
Ono što me negativno iznenadilo je da je druga noć Nove godine bila poprilično mrtva, kao i hladnoća ili nezainteresovanost Mađara i njihovo nepoznavanje engleskog jezika.
A Budimpešta je zaista lijep grad, prelijep.
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#196 Re: Sarajevo - Budimpešta

Post by Not My Idea »

Anne Boleyn wrote:I mene je grad oduševio, prelijep je, posebno naveče. I sviđa mi se kako je bio okićen...

Što se tiče organizacije, u potpunosti se slažem sa @Shacii - nula bodova. Malo je reć' da nam je vodič bio loš, nikakve informacije od nje nismo dobili. Ali, kako sam mogla skontati, svi vodiči su bili takvi, čula sam da je bilo tih situacija da su se izgubili u gradu, čak da su uzimali i taxi kako bi ih bus pratio do odredišta. :-) Sve u svemu s njihove strane posao odrađen skroz amaterski, što je meni sasvim dovoljno da s njima ubuduće više nigdje ne putujem.
i nama je bilo odlicno. odusevljena sam gradom :) vec planiramo da idemo opet, ali autom..

sto se tice agencije, NULA! sramota. boldirano je tacno. kad smo krenuli na proslavu, trebali su prvo odvuc ljude koji ce na brod pa nas u disko. tu se vozac izgubio, uzeli taksi i pratili ga :-)
ovom prilikom pozdravljam momka koji je popizdio na vozaca (vozali smo se sat vremena, kaze on Mogao sam se ovako i po Tuzli vozat :lol: )
User avatar
Irm@
Posts: 4188
Joined: 26/11/2005 00:44
Location: tramvaj

#197 Re: Sarajevo - Budimpešta

Post by Irm@ »

Not My Idea wrote:
i nama je bilo odlicno. odusevljena sam gradom :) vec planiramo da idemo opet, ali autom..
:-D i mi moze biti opet budemo u isto vrijeme :-D :D
meni je organizacija bila ok..u disko nisam isla pa za tog taksistu ne znam :-D
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#198 Re: Sarajevo - Budimpešta

Post by Not My Idea »

Irm@ wrote:
Not My Idea wrote:
i nama je bilo odlicno. odusevljena sam gradom :) vec planiramo da idemo opet, ali autom..
:-D i mi moze biti opet budemo u isto vrijeme :-D :D
meni je organizacija bila ok..u disko nisam isla pa za tog taksistu ne znam :-D
pa mozda sad zajedno budemo smokali za granici :D :)
User avatar
Shacii
Posts: 1019
Joined: 07/02/2011 12:21

#199 Re: Sarajevo - Budimpešta

Post by Shacii »

I ja sam cula da je ovaj nas "vodic" uzeo taxi i pratio ga do odredista, a sutradan kad smo isli busem u razgledanje, opet se izgubio i dosli smo u neko naselje, bas neke porodicne kuce i uske ulice skroz, lik je ukljucio navigaciju i jedva ali bas jedva se snasao kako da nas izvede iz tog naselja i dovede do Budima. Zvao se Toša.

Eh da još nešto, mi smo planirali slaviti na otvorenom Novu godinu i pitali smo ga samo da nam pokaze pravac prema trgu, kaže on imate metro..mi opet kažemo hoćemo pješke, kaže on imate metro i tako 5 puta ukrug :x
bakss
Posts: 1
Joined: 11/01/2012 08:51

#200 Re: Sarajevo - Budimpešta

Post by bakss »

Shacii wrote:I ja sam cula da je ovaj nas "vodic" uzeo taxi i pratio ga do odredista, a sutradan kad smo isli busem u razgledanje, opet se izgubio i dosli smo u neko naselje, bas neke porodicne kuce i uske ulice skroz, lik je ukljucio navigaciju i jedva ali bas jedva se snasao kako da nas izvede iz tog naselja i dovede do Budima. Zvao se Toša.

Eh da još nešto, mi smo planirali slaviti na otvorenom Novu godinu i pitali smo ga samo da nam pokaze pravac prema trgu, kaže on imate metro..mi opet kažemo hoćemo pješke, kaže on imate metro i tako 5 puta ukrug :x

i ja sam bio u ovom busu, gdje se vodic gubio..
vozao nas po nekim ulicicama umjesto da razgledamo grad..TOTALNA KATASTROFA od agencije i organizacije putovanja, da je njima ovo prvi put da voze u Budimpestu shvatio bih...

pa oni ne znaju gdje se slavvi nova godina u gradu,pitali smo ih i poslali su nas na Trg Heroja gdje uopste nema doceka, nema ljudi prazno..
mijenjaju turu tek tako, umjesto u West End odvedu nas u Vaci ulicu OPET, jer neko nije vidio tu ulicu pa ce 48 ljudi ispastat radi toga.

bus kojim smo isli je dobar za relaciju Lukavac-Tuzla ili da vozi radnike na posao ali za putovanje preko 12 sati nije nikako..kazu vozit cemo se luksuznim busom sa toaletom a toalet ne daju da se koristi..luksuzni bus u kojem je tako tijesno da nemozes sjedit normalno..

golden tours je smece od agencije a i ona mala mrsava odvratna mirela nije bolja..idite biloo s kim samo ne sa njima

NIKAD VISE GOLDEN TOURS
Post Reply