Sarajevo-Beograd najbolja ruta

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

black_noke
Posts: 594
Joined: 19/01/2007 13:47
Location: Rajvosa!

#76 Re: Sarajevo-Beograd najbolja ruta

Post by black_noke »

iceman ze wrote: 11/06/2020 19:50 1.ruta Sarajevo-Kladanj-Vlasenica-Zvornik-Bijeljina-Raca.
2.ruta Sarajevo-H pijesak-Vlasenica-Zvornik-Bijeljina-Raca

Za vrijeme sezonske zemljoradnje, ima traktora izmedju Bijeljine i Zvornika.

Probao sam i 3 rutu preko Tz i Majevice, al zavisi jel u 5 ujutro ili u podne, guzva kroz Tz, mada ima shortcut u pravcu Dubrava, skrene se lijevo kod crkve, onda pravo i izadje se na tranzit pored dvorane u Tz.

Btw imam prijatelje koji iz Bg uvijek kasne kada idu njihovom stranom iz Bg do Karakaja... radovi na putu, zastoji itd.
Kakav je put od Zvornika do Bijeljine? Google maps me vodi na prelaz Sepak :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#77 Re: Sarajevo-Beograd najbolja ruta

Post by bitanga_sa_otesa »

asfaltni put,uglavnom pravci i ravnica :-D
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#78 Re: Sarajevo-Beograd najbolja ruta

Post by iceman ze »

Svratis u Janju usput, eto u povratku, kupis povrca,-voca ja sam prosle god uzeo lubenice i nekad paprike roge za hajvara, ha ja 😁

Ipak su oni prihe rata snabdijevali Bg pijacu... 😉
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#79 Re: Sarajevo-Beograd najbolja ruta

Post by MorningStar »

Sarajevo-Kladanj-Vlasenica-Zvornik-Loznica-Sabac (pa na autoput)- Beograd.

Loznica - Sabac vozi misko dobra cesta :D
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#80 Re: Sarajevo-Beograd najbolja ruta

Post by iceman ze »

Ma preko Olova, svratis u AlmaRas outlet, gaca i potkosulja za 3-5KM😁
megaribi1
Posts: 763
Joined: 21/09/2016 21:51

#81 Re: Sarajevo-Beograd najbolja ruta

Post by megaribi1 »

Pošto je sagrađen autoput Beograd-Čačak, da li je ko probao je li najbrže ići rutom Sarajevo-Višegrad-Užice-Čačak-Beograd, Sarajevo-Sokolac-Zvornik-Šabac-Beograd ili Sarajevo-Tuzla-Bijeljina-Sremska Rača-Beograd?
User avatar
konektovan
Posts: 40075
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#82 Re: Sarajevo-Beograd najbolja ruta

Post by konektovan »

megaribi1 wrote: 23/06/2021 10:38 Pošto je sagrađen autoput Beograd-Čačak, da li je ko probao je li najbrže ići rutom Sarajevo-Višegrad-Užice-Čačak-Beograd, Sarajevo-Sokolac-Zvornik-Šabac-Beograd ili Sarajevo-Tuzla-Bijeljina-Sremska Rača-Beograd?
Ja idem zadnjom rutom...za oko 5 h voznje sam u Beogradu...
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#83 Re: Sarajevo-Beograd najbolja ruta

Post by spreca »

iceman ze wrote: 15/06/2020 20:19 Ma preko Olova, svratis u AlmaRas outlet, gaca i potkosulja za 3-5KM😁
Do zivinica pa posle za Kalesiu ,Karakaj i Sepak
mistek
Posts: 3376
Joined: 23/05/2010 15:16

#84 Re: Sarajevo-Beograd najbolja ruta

Post by mistek »

Oni koji češće voze ovu relaciju, kakvo je stanje s murijom na dionici Sokolac-Zvornik-Bijeljina-Rača? :D Moram do Beograda, biti sabahile tamo, pa kontam biće žurba :D U pitanju je noćna vožnja, tj. ranojutarnja. Valjda se može za 4 i po sata u ovom terminu stići iz Sa do Bg :D
NediM17
Posts: 21508
Joined: 05/11/2009 11:49

#85 Re: Sarajevo-Beograd najbolja ruta

Post by NediM17 »

Ako ces do aerodroma moze, ako moras u grad tamam ces upasti u jutarnju spicu.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3379
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#86 Re: Sarajevo-Beograd najbolja ruta

Post by Billy The Pljuc »

mistek wrote: 09/08/2021 19:34 Oni koji češće voze ovu relaciju, kakvo je stanje s murijom na dionici Sokolac-Zvornik-Bijeljina-Rača? :D Moram do Beograda, biti sabahile tamo, pa kontam biće žurba :D U pitanju je noćna vožnja, tj. ranojutarnja. Valjda se može za 4 i po sata u ovom terminu stići iz Sa do Bg :D
Jutros krenuo oko pola osam, Sarajevo - Kladanj - Šekovići - Caparde - Karakaj - Šepak - Šabac, tačno 4 sata me izašlo sa prelaskom granice, jednu patrolu vidio do tamo, negdje prije Capardi. Na povratku takođe jedna patrola - radarska kontrola prije Karakaja, istim putem nazad. Cesta solidna, negdje iza Šekovića ima malo "valovite" ceste od klizišta, sve u svemu 50-ak metara, ima krivina ali i dionica gdje se može bezbrižno leći na gas. Inače prvi put sam išao dionicu Kladanj - Šekovići - Caparde, nikad nisam prolazio tim putem i svidjelo mi se, volim kad je cesta malo zahtjevnija u pogledu krivina jer me drži alertnim. Hepte traktora i kamiona (uglavnom u Srbiji) ali se sve da regularno obići bez mnogo "ciguljanja", kombi prevozno sredstvo i saobraćaj gušći u povratku nego jutros na čitavoj dionici.

U poređenju sa ovim gore što si napisao definitivno bih od sad pa nadalje i ubuduće uvijek birao ovu rutu što danas prođoh. Računam da ako budeš išao ovom rutom ukalkulišeš i minimum sat vremena na relaciji Šabac - Beograd.
User avatar
sime_cipol
Posts: 15984
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#87 Re: Sarajevo-Beograd najbolja ruta

Post by sime_cipol »

mistek wrote: 09/08/2021 19:34 Oni koji češće voze ovu relaciju, kakvo je stanje s murijom na dionici Sokolac-Zvornik-Bijeljina-Rača? :D Moram do Beograda, biti sabahile tamo, pa kontam biće žurba :D U pitanju je noćna vožnja, tj. ranojutarnja. Valjda se može za 4 i po sata u ovom terminu stići iz Sa do Bg :D
Preporučio bih kod Zvornika ulaz u Srbiju ili kod Loznice.
Do Bijeljine zna biti policije na 2-3 mjesta. Mada ako bude ranojutarnja voznja mozda budu spavali negdje. Mislim da imas Fix radar izmedju Milica i Konjević Polja, pa pripazi.

P.S. radije bih preporučio put preko Olova i Kladnja, do Vlasenice, nego preko Sokoca i Han Pijeska. Pogotovo u gluho doba :D
NediM17
Posts: 21508
Joined: 05/11/2009 11:49

#88 Re: Sarajevo-Beograd najbolja ruta

Post by NediM17 »

Vece su mu sanse da ga klepe u Srbiji nego kod nas. Tamo "nema cile-mile ima samo Kitic Mile", nema tolerancije, a kazne su vece.
A ovo do Vlasenice moze kako hoce, volja mu preko Kladnja, volja preko Sokoca.
User avatar
sime_cipol
Posts: 15984
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#89 Re: Sarajevo-Beograd najbolja ruta

Post by sime_cipol »

Han Pijesak ima zajebanog nacelnika, tuce ljude na cesti :D
ucenik1234
Posts: 923
Joined: 06/11/2012 22:10

#90 Re: Sarajevo-Beograd najbolja ruta

Post by ucenik1234 »

Prosao mnogo puta do Vlasenice sto preko Sokoca sto preko Kladnja, uglavnom drugom varijantom, mada preko Sokoca je brze 15min i manje je policije, jedino je vijugav silazak u Vlasenicu ali nista strasno, sve se to nabere na pravcima na romaniji :D
mistek
Posts: 3376
Joined: 23/05/2010 15:16

#91 Re: Sarajevo-Beograd najbolja ruta

Post by mistek »

Ma meni je taj put Kladanj-Vlasenica ostao u sjećanju kao dosta dosadan, a ni ono prema Olovu mi nikako nije milo s aspekta zanimljivosti. Doduše, kontam da u 4 ujutro nema šanse da bude ikog na cesti da me muči :D Ali onda skontam da je isti klinac i preko Sokoca i da se gore može na Romaniji ušparati malo vremena :D

Znam za radar iza Milića, ono gdje je ograničenje 30 :D Ali, ako se ne varam, ograničenje važi po danu. I onaj na ulazu u Zvornik, kod pumpe, barem prije par godina bio. Nego kontam možda imaju standardne loge i s ove strane i s one strane Drine :D

A vjerovatno jeste smislenije recimo na Šepak ići nego na Raču, to je marginalno svakako :D
djama
Posts: 1796
Joined: 19/07/2013 20:52

#92 Re: Sarajevo-Beograd najbolja ruta

Post by djama »

ja sam u aprilu isao preko sokoca, pa zvornik i kod loznice se ubacio na autoput
nijedne patrole nisam vidio , krenuo oko 5 ujutro

a u povratku se vracao preko brckog jer imam gore prijatelja
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#93 Re: Sarajevo-Beograd najbolja ruta

Post by black_adrian »

mistek wrote: 09/08/2021 23:25 Ma meni je taj put Kladanj-Vlasenica ostao u sjećanju kao dosta dosadan, a ni ono prema Olovu mi nikako nije milo s aspekta zanimljivosti. Doduše, kontam da u 4 ujutro nema šanse da bude ikog na cesti da me muči :D Ali onda skontam da je isti klinac i preko Sokoca i da se gore može na Romaniji ušparati malo vremena :D

Znam za radar iza Milića, ono gdje je ograničenje 30 :D Ali, ako se ne varam, ograničenje važi po danu. I onaj na ulazu u Zvornik, kod pumpe, barem prije par godina bio. Nego kontam možda imaju standardne loge i s ove strane i s one strane Drine :D

A vjerovatno jeste smislenije recimo na Šepak ići nego na Raču, to je marginalno svakako :D
meni je Sarajevo - Olovo jedna od ljepših dionica u BIH
mistek
Posts: 3376
Joined: 23/05/2010 15:16

#94 Re: Sarajevo-Beograd najbolja ruta

Post by mistek »

Ma može biti da je lijepa, ali meni je nekako dosadna i redovno mi se oduži :D
Post Reply