Sarajevo-Beograd najbolja ruta

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Mesaya
Posts: 60
Joined: 29/01/2008 15:16

#1 Sarajevo-Beograd najbolja ruta

Post by Mesaya »

Pozz,moze li mi neko ko cesto putuje na ovoj realciji preporuciti jednu od ove dvije rute,koja je bolja? Dakle:

1) Sarajevo-Tuzla-Orasje-Beograd

2) Sarajevo-Zvornik-Beograd

?

LP :)
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#2 Re: Sarajevo-Beograd najbolja ruta

Post by cyprus »

Mislim preko Zvornika bez dileme... Doduše, nisam vozač...
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15636
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#3 Re: Sarajevo-Beograd najbolja ruta

Post by problemnatravunu »

Imaju vec teme

sarajevo-beograd-kojom-rutom-p9133498.html
sarajevo-beograd-t122506.html

Koliko sam skontao, najbolje na Zvornik, preći granicu na GP Šepak, i onda, jal se hvatat auto puta, jal, na Šabac i Obrenovac :thumbup:
dgL_
Posts: 3037
Joined: 25/09/2014 22:39

#4 Re: Sarajevo-Beograd najbolja ruta

Post by dgL_ »

Mesaya wrote:Pozz,moze li mi neko ko cesto putuje na ovoj realciji preporuciti jednu od ove dvije rute,koja je bolja? Dakle:

1) Sarajevo-Tuzla-Orasje-Beograd

2) Sarajevo-Zvornik-Beograd

?

LP :)
Skoro isao na zvornik i mislim da je boljr i brze... Ima malo dosadnog puta preko romanije ali boze moj... Od granice do autoputa se bas bas oduzi... :)
Mesaya
Posts: 60
Joined: 29/01/2008 15:16

#5 Re: Sarajevo-Beograd najbolja ruta

Post by Mesaya »

Znaci pravac Zvornik,hvala svima :-D
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#6 Re: Sarajevo-Beograd najbolja ruta

Post by muha_sa »

Mesaya wrote:Znaci pravac Zvornik,hvala svima :-D
kad predješ granicu na Šepku pazi se radara
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#7 Re: Sarajevo-Beograd najbolja ruta

Post by Dope_Man »

Definitivno Zvornik. Za novu sam isao tom rutom, samo za Novi Sad umjesto BG, ali 90% rute je isto. Preko Orasja sam isao u augustu i bilo je katastrofa, 4.5 sata kuhanja na autoputu na granici. Naravno sad ne bi bilo tih guzvi al i dalje je dosta duza kilometraza, i platis vise APa.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#8 Re: Sarajevo-Beograd najbolja ruta

Post by spreca »

Sa-TZ-Zvornik -Sepak....u Zivinicama skrenes za Aerodrom Dubrave i dalje Kalesija Zvornik
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#9 Re: Sarajevo-Beograd najbolja ruta

Post by tempuser »

Kad si vec dosao do Dubrava onda mozda TZ-Majevica-Raca, od GP do Kuzmina i autoputa se brzo dodje,
tragac
Posts: 21
Joined: 18/03/2009 13:07

#10 Re: Sarajevo-Beograd najbolja ruta

Post by tragac »

Najbolja ruta je Sarajevo - Tuzla - Bijeljina - Rača - Kuzmin - Beograd
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#11 Re: Sarajevo-Beograd najbolja ruta

Post by spreca »

tempuser wrote:Kad si vec dosao do Dubrava onda mozda TZ-Majevica-Raca, od GP do Kuzmina i autoputa se brzo dodje,
to mi nekako zaobilazno a ovaj put mi je jako poznat......Nevolim onaj put preko Majevice....a ako vec bi isao na Majevicu onda bi isao na Pavlovica most Bogatic Sremska Mitrovica BG....manje je guzve
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#12 Re: Sarajevo-Beograd najbolja ruta

Post by Matijevic_Vlado »

spreca wrote:Sa-TZ-Zvornik -Sepak....u Zivinicama skrenes za Aerodrom Dubrave i dalje Kalesija Zvornik
Kad je vec do Kalesije mogao je i do Banja Luke svratiti :mrgreen: . iz Sa mu je najbolje na Sokolac Han Pijesak Vlasenicu Zvornik Sabac i eto te u Bg
User avatar
Optimist
Posts: 13656
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#13 Re: Sarajevo-Beograd najbolja ruta

Post by Optimist »

tragac wrote:Najbolja ruta je Sarajevo - Tuzla - Bijeljina - Rača - Kuzmin - Beograd
Ja sam isao ovim putem i kad sam otvorio temu, kontam da predlozim rutu, kad ono niko nije isao kao ja. Isprva pomislih da je do mene. :thumbup:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#14 Re: Sarajevo-Beograd najbolja ruta

Post by spreca »

Matijevic_Vlado wrote:
spreca wrote:Sa-TZ-Zvornik -Sepak....u Zivinicama skrenes za Aerodrom Dubrave i dalje Kalesija Zvornik
Kad je vec do Kalesije mogao je i do Banja Luke svratiti :mrgreen: . iz Sa mu je najbolje na Sokolac Han Pijesak Vlasenicu Zvornik Sabac i eto te u Bg
Nisam nikad isao rutu Sa Zv preko Sokoca ...kazu da je tamo vratolomija put? :lol:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#15 Re: Sarajevo-Beograd najbolja ruta

Post by tempuser »

tragac wrote:Najbolja ruta je Sarajevo - Tuzla - Bijeljina - Rača - Kuzmin - Beograd
Ja sam prosao svim rutama i meni je ova nekako najbolja iako nije najkraca.
Leon16v
Posts: 5790
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#16 Re: Sarajevo-Beograd najbolja ruta

Post by Leon16v »

Autoputem se pripazi presretača, redovni su
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#17 Re: Sarajevo-Beograd najbolja ruta

Post by mali_milojica »

Hajde da pitam,onako neobavezno.
Dokle su dosli sa AP do Uzica (znam da Srbija tu predlaze da se pravi spoj za brzu cestu BG-SA koju Turci zele platiti). Kontam Visegrad pa ako je tu negdje AP,odatle ga zapaliti do BG :D
Inace sam misljenja da je najbolji put SA-BG Sarajevo-Sokolac-Han Pijesak-Vlasenica-Milici-Zvornik,tu preci granicu i gore prema BG ili Eventualno produziti do Bijeljine,na Racu GP i prema BG.
Last edited by mali_milojica on 25/11/2017 10:56, edited 1 time in total.
User avatar
Postpostmoderna
Posts: 89
Joined: 05/11/2017 01:39

#18 Re: Sarajevo-Beograd najbolja ruta

Post by Postpostmoderna »

i koliko bi bilo manje kilometara od sa do bg kad bi se ovo napravilo? otprilike? sve ispod 50 je nista :evil:
alipasijaner
Posts: 1254
Joined: 01/08/2016 23:05

#19 Re: Sarajevo-Beograd najbolja ruta

Post by alipasijaner »

Najbolja ruta ti je taxi do Medjunarodnog aerodroma Sarajevo i taxi od aerodroma Nikola Tesla pa do odredista u Bg :)
probook
Posts: 4594
Joined: 13/10/2013 22:38

#20 Re: Sarajevo-Beograd najbolja ruta

Post by probook »

alipasijaner wrote:Najbolja ruta ti je taxi do Medjunarodnog aerodroma Sarajevo i taxi od aerodroma Nikola Tesla pa do odredista u Bg :)
A povratna karta zna biti i preko 500 KM za jednu osobu :shock:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#21 Re: Sarajevo-Beograd najbolja ruta

Post by spreca »

alipasijaner wrote:Najbolja ruta ti je taxi do Medjunarodnog aerodroma Sarajevo i taxi od aerodroma Nikola Tesla pa do odredista u Bg :)
prije ces stici autom
adisonE
Posts: 158
Joined: 17/04/2008 20:16

#22 Re: Sarajevo-Beograd najbolja ruta

Post by adisonE »

Najlaksi put ti je na autoput prema Zenici > Doboj > Samac ili Orasje > autoput sve do Beograda. Kad kazem najlaksi, neces se umoriti sekunde jer je sve dobar put, upalis tempomat i samo pici. Nije skup autoput uopste. Jeste malo duzi put kilometrazom, ali skoro je isto vremenski. S druge strane isao sam na provjereni Zvornik i iskreno slomio me put... Okuke, uska cesta, zaprezna kola po cesti itd itd...
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#23 Re: Sarajevo-Beograd najbolja ruta

Post by spreca »

adisonE wrote:Najlaksi put ti je na autoput prema Zenici > Doboj > Samac ili Orasje > autoput sve do Beograda. Kad kazem najlaksi, neces se umoriti sekunde jer je sve dobar put, upalis tempomat i samo pici. Nije skup autoput uopste. Jeste malo duzi put kilometrazom, ali skoro je isto vremenski. S druge strane isao sam na provjereni Zvornik i iskreno slomio me put... Okuke, uska cesta, zaprezna kola po cesti itd itd...
Zavisi kad ides na Orasje ili Samac...nekad vise ostavis na granici nego u putu......ja volim te krive ceste...na autoputu mi se spava od monotonije.....tempomat nikada ne koristim i bar po meni je suvina stvar koja kosta......Kamiondzijama je to od pomoci
alipasijaner
Posts: 1254
Joined: 01/08/2016 23:05

#24 Re: Sarajevo-Beograd najbolja ruta

Post by alipasijaner »

spreca wrote:
alipasijaner wrote:Najbolja ruta ti je taxi do Medjunarodnog aerodroma Sarajevo i taxi od aerodroma Nikola Tesla pa do odredista u Bg :)
prije ces stici autom
Precicom prece okolo blize :)
User avatar
Haris.ba
Posts: 24866
Joined: 08/09/2005 20:08

#25 Re: Sarajevo-Beograd najbolja ruta

Post by Haris.ba »

mali_milojica wrote:Hajde da pitam,onako neobavezno.
Dokle su dosli sa AP do Uzica (znam da Srbija tu predlaze da se pravi spoj za brzu cestu BG-SA koju Turci zele platiti). Kontam Visegrad pa ako je tu negdje AP,odatle ga zapaliti do BG :D
Inace sam misljenja da je najbolji put SA-BG Sarajevo-Sokolac-Han Pijesak-Vlasenica-Milici-Zvornik,tu preci granicu i gore prema BG ili Eventualno produziti do Bijeljine,na Racu GP i prema BG.
Nisu jos zavrsili citavu trasu koliko znam .

A onda ostaje od Visegrada, pa preko Zlatibora da dodjes do autoputa. Da lupim. Ima sigurno vise od 50 km od granice do autoputa kad bude gotov.
Optimist wrote:
tragac wrote:Najbolja ruta je Sarajevo - Tuzla - Bijeljina - Rača - Kuzmin - Beograd
Ja sam isao ovim putem i kad sam otvorio temu, kontam da predlozim rutu, kad ono niko nije isao kao ja. Isprva pomislih da je do mene. :thumbup:
I ja mislim. Najbolja ruta
Post Reply