Sarajevo-Beč

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#1 Sarajevo-Beč

Post by ljuspica »

Zdravo.
Kako god pogledam i zavirim na stranice turističkih agencija vidim skupe novogodišnje aranžmane, i nikako mi se ne ide preko njih.
Najjeftnija ja Budimpesta sa cijelih 295 KM a ako uplatim mjesec dana ranije mog proc i sa 245 KM. Ma daj!A da budem iskrena ne ide mi se u Budimpestu jer sam tamo bila, vise me privlaci Beč.

E sad….molim sve one koji bi mi mogli pomoc u vezi cijena karti i hostela da se jave na ovu temu.
Dakle moje prvo pitanje je: Koliko kosta povratna karta (najjeftinijeg prevoznika) iz Sarajeva do Beča?
Drugo pitanje je: ima li neko adrese hostela, jeftinih do 10 eura, a ako moze i jeftinijih necu se ja ljutiti :D
I zadnje pitanje je: koliko mi sati treba do Beča ako krenem iz Sarajeva?

Ako neko slučajno zna neku jeftinu ponudu neke turisticke agencije i to bi mi dobro doslo.

Hvala unaprijed!
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#2 Re: Sarajevo-Beč

Post by adda_sa »

svaki dan iz sarajeva u 8 ujutro, u becu si oko 9-9,30
povrtak je svaki nda iz beca u 6 navece, petkom u 5...stizes oko 5ujutro u sarajevo
karta je 73e cini mi se, za raju ispod 26god
sto se tice hostela, najjeftinji koji sam ja znala za 10e, je tip 10 kreveta u jednoj sobi, ali i oni na novu godinu imaju skuplje tarifu, sad je 16e cini mi se...
pogledaj couch surfing
User avatar
vox-populi
Posts: 3131
Joined: 03/04/2008 21:51
Location: Sarajevo-x Liberation Front

#3 Re: Sarajevo-Beč

Post by vox-populi »

ljuspica wrote:Drugo pitanje je: ima li neko adrese hostela, jeftinih do 10 eura, a ako moze i jeftinijih necu se ja ljutiti :D
Ovu cijenu mozes dobiti samo u slucaju da vas ide 6+ i da iznajmite neku sestokrevetnu (ili vecu) sobu u hostelu. A i ovo je veliko mozda.

Karta u jednom smjeru je oko 50€, povratna oko 80€. Putovanje traje oko 12 sati, duze ako se desi guzva na granici.

Sto se prevoznika tice, ne bih ti preporucio nista osim Centrotransa.
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#4 Re: Sarajevo-Beč

Post by ljuspica »

Pa ako nas ide 2 onda možemo se uklopiti bez problema sa ostalima u hostelu, nemora nas biti sestero. Vec sam ja spavala po hostelima.
Hm…Znaci bus ide ujutro…e to mi neodgovaran jer radim ujutro, da li ima ista poslije 13h ili neki nocni bus možda iz Zenice, ne mora biti centrotrans…
User avatar
vox-populi
Posts: 3131
Joined: 03/04/2008 21:51
Location: Sarajevo-x Liberation Front

#5 Re: Sarajevo-Beč

Post by vox-populi »

ljuspica wrote:Pa ako nas ide 2 onda možemo se uklopiti bez problema sa ostalima u hostelu, nemora nas biti sestero. Vec sam ja spavala po hostelima.
Hm…Znaci bus ide ujutro…e to mi neodgovaran jer radim ujutro, da li ima ista poslije 13h ili neki nocni bus možda iz Zenice, ne mora biti centrotrans…
Ne bih da te obeshrabrim, ali koliko sam uspio naci na raznim stranicama, hostel ispod 20€ ne postoji.

EDIT: Evo ti lista hostela pa pokusaj naci sta jeftinije. http://www.german.hostelworld.com/finda ... Osterreich Iako stoji cijena, recimo 12€, kada odes na booking i izaberes dane oko Nove godine, cijana ode na 25-30€ po osobi za sobu od 6-8 kreveta.
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#6 Re: Sarajevo-Beč

Post by ljuspica »

Hvala wox populi, znaci da bi me na kraju NG izasla 150 KM + 3 noci hostela 25 eura puta 3= 75 eura (jest jednako cca 300 KM sveukupno)....
User avatar
vox-populi
Posts: 3131
Joined: 03/04/2008 21:51
Location: Sarajevo-x Liberation Front

#7 Re: Sarajevo-Beč

Post by vox-populi »

ljuspica wrote:Hvala wox populi, znaci da bi me na kraju NG izasla 150 KM + 3 noci hostela 25 eura puta 3= 75 eura (jest jednako cca 300 KM sveukupno)....
U najboljem slucaju. Ako rezervises hostel sto prije. Ako vas samo dvoje ide, sto nisi pokusala neki privatni smjestaj? Rodbina, prijatelji, prijatelji od prijatelja i sl. Mozda ustedis stotianjak €, bude ti taman za dzeparca :)
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#8 Re: Sarajevo-Beč

Post by Gospoda Ministarka »

ljuspica wrote:Hvala wox populi, znaci da bi me na kraju NG izasla 150 KM + 3 noci hostela 25 eura puta 3= 75 eura (jest jednako cca 300 KM sveukupno)....
A, dodas jos nekih cca 50 KM, i imas hotelski smjestaj 3* sa doruckom.
Ima solidna ponuda Relax Toursa za Veneciju, ako niste bili, 380KM, 5 dana autobusom.
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#9 Re: Sarajevo-Beč

Post by ljuspica »

Nemam rodbine u Austriji-na zalost.

Fazon je u tome sto meni odgovaraju samo ponude kad se ide u petak navece a vraca se u ponedjeljak navece jer radim od utorka....
User avatar
fatality
Posts: 2153
Joined: 24/02/2008 14:11

#10 Re: Sarajevo-Beč

Post by fatality »

Da ne ides mozda sa jaranicom, I ako ides mozes li mi reci kako se zove ?
Jedna moja prijateljica iz sarajeva die ove godine za bec, pa reko da niste vi te ;)

POzz
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#11 Re: Sarajevo-Beč

Post by sheilak »

Ide nas vise za Bec. :-D Ok, ne mozda zajedno, ali ima nas vise.
User avatar
fatality
Posts: 2153
Joined: 24/02/2008 14:11

#12 Re: Sarajevo-Beč

Post by fatality »

pa da nema neka edina medju vama :)
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#13 Re: Sarajevo-Beč

Post by burekodsira »

gledaj studenata sto izviru iz rupa :D :lol: :-)

pomozite curi...
pogledaj airbnb.de tamo mozes pretrazivati razne gradove po svjetu privatni smjestaj i slicno... nadje se za po 10 eura a bolje je milion puta od hostela
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#14 Re: Sarajevo-Beč

Post by adda_sa »

ekonomski fakultet u sa nudi studentima trodnevno putovanje u bec, za 150km..ukljucen prvoz i 2 nocenja cini mi se..putuje se noci..sad nekad krajem mjeseca...
jedino ne znam jel samo svojim studnetima nude ili svim studentima..
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#15 Re: Sarajevo-Beč

Post by Gospoda Ministarka »

adda_sa wrote:ekonomski fakultet u sa nudi studentima trodnevno putovanje u bec, za 150km..ukljucen prvoz i 2 nocenja cini mi se..putuje se noci..sad nekad krajem mjeseca...
jedino ne znam jel samo svojim studnetima nude ili svim studentima..

Cula sam za ovo, ima li neko vise informacija?
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#16 Re: Sarajevo-Beč

Post by ljuspica »

Fatality ne znam zasto ti je bitna ta informacija ovako javno na forumu? Pitaj nje ako te bas ono zanima…

Burekodsira pogledacu, zahvaljujem.

Adda-sa ja nisam student, tako da nemam nikakvih sansi.
natascha
Posts: 259
Joined: 11/04/2011 22:45

#17 Re: Sarajevo-Beč

Post by natascha »

a kako ti izgleda ovo http://elite.ba/agencija/?post=bratisla ... odina-2012
Pretpostavljam da si i ono za Budimpeštu našla na istoj stranici. ja sam ovo za Beč Bratislava onako "zagledala" kao povoljno. šta ja znam, meni ovo ne izgleda previše kad uzmeš u obzir da ima sve obezbjeđeno. ja sam u Budimpeštu išla na način o kojem se ti raspituješ - busom do Zagreba, pa vozom do Budimpešte, hotel rezervisala preko Interneta, i nije me došlo puno love, naletila na akciju u hotelu - trokrevetna soba sa doručkom dvije noći sa redovne cijene od 75 eura spala tada na 40 eura, ali opet ovdje sjedneš u bus i mirna si pet dana, vozaju te gdje treba i sl. Zavisi, ako si veliki avanturista, onda povratnu do Beča a rezerviši hotel preko Interneta. ne mora biti hostel, može se naći i finih malih hotela - hosteli koji su prerasli u manje hotele, koji nude fine cijene za npr. trokrevetnu sobu i sl. Uglavnom, sve to možeš detaljno naći preko Interneta. Inače, Beč je skuplji od Budimpešte svakako. e sad malo me zbunjuje, možda je glupo pitanje, ali do sada nisam koristila usluge agencija pa ne znam, ali ovo kako je naglašeno 1/3 295,00 KM, ne kontam je li to trokrevetna soba, a cijena 295 je za jednu osobu ili kako već.......
User avatar
fatality
Posts: 2153
Joined: 24/02/2008 14:11

#18 Re: Sarajevo-Beč

Post by fatality »

ljuspica wrote:Fatality ne znam zasto ti je bitna ta informacija ovako javno na forumu? Pitaj nje ako te bas ono zanima…

Burekodsira pogledacu, zahvaljujem.

Adda-sa ja nisam student, tako da nemam nikakvih sansi.
Ne znam sta je javno ako mi kazes "ima edine ili nema edine" , no nebitno, tvoj odgovor je pametnom dosta

Sretno u becu i podzdravi edinu ;)
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#19 Re: Sarajevo-Beč

Post by perfect_guy »

Gospoda Ministarka wrote:
adda_sa wrote:ekonomski fakultet u sa nudi studentima trodnevno putovanje u bec, za 150km..ukljucen prvoz i 2 nocenja cini mi se..putuje se noci..sad nekad krajem mjeseca...
jedino ne znam jel samo svojim studnetima nude ili svim studentima..

Cula sam za ovo, ima li neko vise informacija?
prva tura ide za produženi vikend 25.11. Polazak četvrtak naveče, povratak u noći nedelja/ponedeljak, 170 KM (ovo je popunjeno). Druga tura pod istim uslovima sedmicu poslije. Studenti ekonomije svakako imaju prioritet, ali je otvoreno i za ostale

https://www.facebook.com/event.php?eid=277946592245021

Malo pročitaj komentare, sve aktuelnosti objavljuju
Una ragazza
Posts: 398
Joined: 25/02/2011 23:23

#20 Re: Sarajevo-Beč

Post by Una ragazza »

Je li to alumni ili tekuci studenti ekonomije?
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#21 Re: Sarajevo-Beč

Post by perfect_guy »

Una ragazza wrote:Je li to alumni ili tekuci studenti ekonomije?
najvećim dijelom tekući studenti
Mariella
Posts: 3124
Joined: 29/01/2008 20:41

#22 Re: Sarajevo-Beč

Post by Mariella »

Ja se prijavila za prvu turu :D
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#23 Re: Sarajevo-Beč

Post by ljuspica »

natascha wrote:a kako ti izgleda ovo http://elite.ba/agencija/?post=bratisla ... odina-2012
Pretpostavljam da si i ono za Budimpeštu našla na istoj stranici. ja sam ovo za Beč Bratislava onako "zagledala" kao povoljno. šta ja znam, meni ovo ne izgleda previše kad uzmeš u obzir da ima sve obezbjeđeno. ja sam u Budimpeštu išla na način o kojem se ti raspituješ - busom do Zagreba, pa vozom do Budimpešte, hotel rezervisala preko Interneta, i nije me došlo puno love, naletila na akciju u hotelu - trokrevetna soba sa doručkom dvije noći sa redovne cijene od 75 eura spala tada na 40 eura, ali opet ovdje sjedneš u bus i mirna si pet dana, vozaju te gdje treba i sl. Zavisi, ako si veliki avanturista, onda povratnu do Beča a rezerviši hotel preko Interneta. ne mora biti hostel, može se naći i finih malih hotela - hosteli koji su prerasli u manje hotele, koji nude fine cijene za npr. trokrevetnu sobu i sl. Uglavnom, sve to možeš detaljno naći preko Interneta. Inače, Beč je skuplji od Budimpešte svakako. e sad malo me zbunjuje, možda je glupo pitanje, ali do sada nisam koristila usluge agencija pa ne znam, ali ovo kako je naglašeno 1/3 295,00 KM, ne kontam je li to trokrevetna soba, a cijena 295 je za jednu osobu ili kako već.......
e da vidjela sam ovo...hvala ti u svakom slucaju..
User avatar
Optimist
Posts: 13649
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#24 Re: Sarajevo-Beč

Post by Optimist »

Evo jos nesto za Budimpestu:

http://www.facebook.com/road.trip.budapest
User avatar
Goldyna
Posts: 458
Joined: 11/06/2010 00:20

#25 Re: Sarajevo-Beč

Post by Goldyna »

Je li to Sarajevo-Beč što organizira EFSA?
Post Reply