Sarajevo: 43 -ce najbolje mjesto na svijetu za zivot

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

davis.ba
Posts: 1039
Joined: 26/04/2002 00:00

#76

Post by davis.ba »

Ja ne znam zašto se naši problemi porede sa problemima stranih država pa ako su kao u istom nivou onda je kao uredu. Ovo recimo za kriminal. Pa valjda se kriminal ocjenjuje da li ga ima preko mjere u smislu da ljudima koji tu žive pravi prevelik problem za svakodnenvni život, a ne da li ima isto toliko kriminala u nekoj drugoj državi.

Sve je to opet individualni doživljaj, kako ko vidi neke situacije isl. Ja eto živim u Sarajevu i u potpunosti se slažem sa array-om oko većine stvari.
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#77

Post by Zox »

array wrote:
Zox wrote:
Daj, ba, haveru, odakle ti pravo da lupas gluposti iz Atlante? Kompromitovao si se sa onim nema turista :D, sto znaci da si pitaj boga kad bio u Sarajevu zadnji put. Ne mozes TI govoriti kako jeste, kontas? Isto kao kad bih ja govorio kako jeste u Atlanti.
Kasno nocu, Sarajevo je jedan od najsigurnijih gradova u kojima sam zivio, a zivio sam u mnogima.
Dzeparenje je SIGURNO rasprostranjenije nego u bilo kojem evropskom gradu... Ko ti daje pravo da budes tako siguran? Rasprostranjenije je u Milanu.
Ovo "sve je istina" za proglase americke vlade mi je zaaakon! Poznati su po istini, inace.
Jebote, nikako nemogu da razumijem neke nase ljude kao zox. Zive u nekakvom vlastitom zamisljenom svijetu potpuno ignorisuci realnost. Jednostavno nema nacina ni statistike da ih uvjeris u suprotno. Evo ti zox podaci o broju turista za CIJELU BiH. Prema zvanicnim podacima u cijeloj BiH je 2004 doslo manje od 200,000 stranih turista. Ti su brojevi katastrofa i svako ko tvrdi da u BiH ima dosta turista je totalno izgubljen u prostoru i vremenu.

http://www.komorabih.com/privredabih/pr ... ktori.html
Ne mogu ni ja da shvatim ljude poput tebe, koji diskutuju o materiji koju ocigledno ne poznaju, negdje iz daleka. Covjece, ja RADIM s turistima.
200.000 turista je sve u svemu vise nego solidan broj bez ikakvog ulaganja u turizam i za malu zemlju poput nase. Racunaj da bar 80% turista navedenih za cijelu BiH ako nista navrati u Sarajevo. Grad od 350 000 stanovnika! Nije lose, za grad u kojem, po tvom, "ne postoji kategorija turiste"! Na stranu to, sluzbenih podataka jos uvijek nemam, ali 2005 je bila za barem 30-40% jaca po posjeti turista nego 2004. Za 2006, vidjecemo. Sudeci prema novoj godini, moglo bi biti svasta. Jedna od italijanskih agencija za koje radim od ove godine udvostrucuje aranzmane za BiH.

Neko je pitao koliko je turista iz BiH u Italiji... Koliko ja znam par njih:D
Oni koji su se izborili za vize.
zikamu
Posts: 2955
Joined: 10/09/2005 09:40

#78

Post by zikamu »

Mozda malo kasnim (vec se uveliko prica o drugim stvarima), ali evo malog doprinosa da se bolje razumije zasto je Sarajevo - Sarajevo.


Aleksandar Hemon


Sarajevo je...



Taksista koji me vozi sa aerodroma i na moju opasku da lišće već opada, odgovara riječima: "Ma ja, lubenica, učiteljica", što sam nakon podrobne analize shvatio da predstavlja magičnu formulu koja opisuje postepeni dolazak jeseni.

Trenutak kada se, nakon što pukne ramazanski top koji označava zalazak sunca, sa Jekovca vidi kako svjetla na svim minaretima Sarajeva istovremeno zaiskre.

Tandrkanje prvog jutarnjeg tramvaja koje odjekuje kroz prazne ulice grada.

Hladnoća zgrada iz austrougarskih vremena i stepenica u njima, sa rubovima izlizanim od đonova koji se već više od stoljeća njima pentraju.

Somun (sa ćurokotom) iz pekare na Kovačima.

Lopte koje se valjaju u plitkim virovima Miljacke.

Ljepota sarajevskih žena, koja uvijek u sebi nosi upisanu vlastitu prošlost i vlastitu budućnost, istoriju prošlih i budućih mijena: u licima se mogu prepoznati kako žgoljave djevojčice, tako i zrele žene, kako i djevojčuljci, tako i brižne starice.

Sfumato hladnog sarajevskog jutra, prije nego što sunce izmili iza planina, a izmaglica puže uz padine.

Škembići kod Hadžibajrića.

Plodovi koji rastu po grmlju diljem Sarajeva, znani kao "bijele bobice".

Vitka mačka, tigrasta čaršijanerka, koja se valja na brdu perzijskih ćilima u Morića-hanu.

Okrugla tacna koja rotira na vrhu konobarskog kažiprsta.

Miting golubova na Sebilju.

Miris sira, kajmaka, mesa i mramora u Tržnici.

Zvonjava crkvenih zvona u šest ujutro.

Način na koji sarajevski akcenat pući usne govornika, zbog mumlavih suglasnika i progutanih samoglasnika, što naročito lijepo izgleda kod žena sa punim usnama.

Jesenje lišće do zglobova na Vilsonovom šetalištu i zvuk zrelog kestenja kad otpadne, zasrlja kroz grane a onda udari u meki tepih od lišća.

Špricer kod Ramisa.

Miris starih podruma: ugalj, prašina, kace za kupus, memla.

Svjetla koja noću cakle u brdima oko Sarajeva, nalik na zvijezde koje, kao pahuljice, sporo padaju.

Zvuk ispuhane lopte koju djeca šutaju po prašini u parkovima Novog Sarajeva.

Šištanje kiše na ulicama pod točkovima automobila.

Izrezbarene topovske čahure u Kujundžiluku.

Pijukanje radiostanica u taksijima.

Reumatične ruke penzionera na leđima dok gledaju partije šaha sa džinovskim figurama pred avetinjskom Robnom kućom.

Sladoled sa ukusom "egipatske vanilije" (šta god da je to) u slastičarni Egipat.

Zelenilo terena na Željinom stadionu.

Asfalt pun udubljenja, rupa, barica i ruža, nikad savršen, uvijek šatiran.

Kratki trzaj glavom u stranu koji prati odgovor: "Pa evo…", na pitanje: "Šta ima?".

Bljesak uličnih svjetala na mirnoj, plitkoj Miljacki.

Ublažene jarke boje jesenjeg voća i povrća u sjeni strehe pijace na Markalama.

Ćevapi bilo gdje u gradu.

Kiseljak koji izlapi za manje od petnaest minuta.

Tvrdoća kamena koji dotakneš kad se nagneš da popiješ gutljaj vode na Gazi Husrev- begovoj česmi.

Huk Sarajeva koji se čuje na Hridu ili Trebeviću - svi zvuci grada stopljeni u jedno.

Tišina koja prati padanje prvog snijega, kao da sve i svi zamuknu od sjetnog uzbuđenja.

Duge sjenke drveća u Velikom parku u septembarsko poslijepodne.

Kolekcija prepariranih životinja u Zemaljskom muzeju.

Kipovi ispred Narodne banke, vječiti čuvari Čeke, koji drže svjetla-šljemove iznad svojih glava.

Ritam hoda penzionera na Ferhadiji koji se poklapa sa ritmom međusobnog razgovora - sintaksa koraka.

Dres dupljak sa imenom Zinedinea Zidanea na leđima musavog dječaka.

Titova slika u zlatari na Čaršiji.

Gaće i čarape u prolazu kraj Imperijala.

Miris koji odjeća nosi na sebi nakon boravka u Sarajevu: mješavina znoja, cigaretnog dima, ćevapa, pranja u sarajevskoj vodi i sušenja napolju.

Sarajevski svijet: pametni i papci, pohlepni i lijepi, umorni i mladi, mlađahni i mahniti, bogati i jadni, jedri i bolesni, visoki i trošni, ljuti i lavordžije, šaneri i geniji, dijaspora i jalijaši, željovci i pitari, djeca i odrasli, vjerni i nevjerni, moćni i pobožni - sve u svemu, skoro četiristo hiljada gradskih atoma.

I da se ne lažemo, tu nema kraja. Sarajevo se ili voli ili ne voli.
jusuff
Posts: 523
Joined: 03/12/2005 13:44

#79

Post by jusuff »

DonDavudes wrote:
winetou wrote:Ne govori se o turistima već o tome da je SA na 43 mjestu gdje je najbolje živjeti :-)
mislis da nije :-)
radis do 17, poslije posla upalis kola i u 17.30 pijes kafu na bjelasnici pripremajuci se za skijanje

zivis u gradu koji je dovoljno mali da se ne otudjis ali i koji je dovoljno velik da mozes pobjeci od svakoga ako hoces

najbolja klopa, pristojna klima, lijepe zene..... i bruku toga jos


ps. jos kad bi nam standard bio malo veci, zivjeli bi ko hadzije
eto, mogu li potpisati ovaj post?
jusuff
Posts: 523
Joined: 03/12/2005 13:44

#80

Post by jusuff »

Zox wrote:
array wrote:
Zox wrote:
Daj, ba, haveru, odakle ti pravo da lupas gluposti iz Atlante? Kompromitovao si se sa onim nema turista :D, sto znaci da si pitaj boga kad bio u Sarajevu zadnji put. Ne mozes TI govoriti kako jeste, kontas? Isto kao kad bih ja govorio kako jeste u Atlanti.
Kasno nocu, Sarajevo je jedan od najsigurnijih gradova u kojima sam zivio, a zivio sam u mnogima.
Dzeparenje je SIGURNO rasprostranjenije nego u bilo kojem evropskom gradu... Ko ti daje pravo da budes tako siguran? Rasprostranjenije je u Milanu.
Ovo "sve je istina" za proglase americke vlade mi je zaaakon! Poznati su po istini, inace.
Jebote, nikako nemogu da razumijem neke nase ljude kao zox. Zive u nekakvom vlastitom zamisljenom svijetu potpuno ignorisuci realnost. Jednostavno nema nacina ni statistike da ih uvjeris u suprotno. Evo ti zox podaci o broju turista za CIJELU BiH. Prema zvanicnim podacima u cijeloj BiH je 2004 doslo manje od 200,000 stranih turista. Ti su brojevi katastrofa i svako ko tvrdi da u BiH ima dosta turista je totalno izgubljen u prostoru i vremenu.

http://www.komorabih.com/privredabih/pr ... ktori.html
Ne mogu ni ja da shvatim ljude poput tebe, koji diskutuju o materiji koju ocigledno ne poznaju, negdje iz daleka. Covjece, ja RADIM s turistima.
200.000 turista je sve u svemu vise nego solidan broj bez ikakvog ulaganja u turizam i za malu zemlju poput nase. Racunaj da bar 80% turista navedenih za cijelu BiH ako nista navrati u Sarajevo. Grad od 350 000 stanovnika! Nije lose, za grad u kojem, po tvom, "ne postoji kategorija turiste"! Na stranu to, sluzbenih podataka jos uvijek nemam, ali 2005 je bila za barem 30-40% jaca po posjeti turista nego 2004. Za 2006, vidjecemo. Sudeci prema novoj godini, moglo bi biti svasta. Jedna od italijanskih agencija za koje radim od ove godine udvostrucuje aranzmane za BiH.

Neko je pitao koliko je turista iz BiH u Italiji... Koliko ja znam par njih:D
Oni koji su se izborili za vize.
eki, radis s turistima... bolje znaju ovi iz usa ili odakle vec, da u sa nema turista, a ove grupe sto svaki dan zaobilazim po cersiji i oko katedrale, to su prikaze i placenici kojima tvoja agencija placa da hodaju grupile po gradu kako bi mi naivci mislili da je sarajevo nekome interesantno :D :D :D :D

ljuti neprijatelji sarajeva i sarajlija, odmorite malo...
paul
Posts: 39
Joined: 24/02/2006 01:07

#81

Post by paul »

Htio sam samo da kažem da sam kao stranac pravo zavolio Sarajevo u tih godinu dana, što sam živio u njemu. Nekad mora se malo ići na izlete, ali i za to garantira niz prelijepih izletišta u sarajevskoj okolini. Najviše sam ljeti volio šetati brdima iza Bjelašnice, Rakitnica, Lukavac selo, tamo... Po mom mišljenju bi trebalo biti na prvome mjestu!

Samo mu još fali gradski, pravi trg, pa ako Bog da bit će i toga...
Pozdrav svim Sarajlijama i onima koji dijele istu strast za tim gradom!
*Unreal*
Posts: 366
Joined: 13/04/2005 01:01
Location: Sarajevo

#82 Re: Sarajevo: 43 -ce najbolje mjesto na svijetu za zivot

Post by *Unreal* »

array wrote: Koji BS. Ako je to istina onda oni sto su rangirali gradove nemaju blage veze o zivotu niti su ikada putovali svijetom. Svako zna da Sarajevo nema dobrih restorana, hotela, atrakcija, cesta, hotela, sportskih objekata ... Osim toga Sarajevo je prljavo, zapusteno i dosta nesigurno za turiste zbog dzeparenja i vrlo visoke stope kriminala. Budimo realni, samo USA na primjer ima najmanje 200 gradova koji nude vise od Sarajeva i imaju se cime pohvaliti.

Kako onda web site od onih koji su pravili listu ne izbaci ni jedan jedini link kad se searcha rijec sarajevo? Neko se dobro nasalio s tom listom ili imamo jednog velikog prijatelja Sarajeva medju onima koji su je pravili.
:D i tebi treba crtat, ma kakvi restorani, hoteli i ceste, covjek ti govori o necemu sto se ne moze izgraditi novcem i tonama betona, Sarajevo ima jednu posebnost koja je nedostizna za mnoge gradove..., moras priznati da rijetko koji grad nudi: Zimski turizam, Ratni turizam, Multikonfesionalnost, veoma lijepa i netaknuta priroda u okolini grada, stari dio grada s mirisom orijenta, a da ne govorim o ostalim historijskim znamenitostima i mnogobrojnim spomenicima, ti si ocito neko ko ne poznaje dobro ovaj grad, zato sljedeći put kad dodjes, lijepo kupi neki vodic za turiste pa ces primjetit da je svaki metar Sarajeva historijsko blago....
*Unreal*
Posts: 366
Joined: 13/04/2005 01:01
Location: Sarajevo

#83

Post by *Unreal* »

array wrote:Daj ba ljudi budite realni. U Sarajevu nesmijes parkirati auto bez nadzora zbog ogromne stope kradja automobila. Ne opremljuju ljudi auta sa dodatnim zastitnim sistemima tek tako. Jebes grad u kojem nesmijes parkirati auto i rahat setati po gradu.
Dzeparenje je sigurno rasirenije u SA nego u bilo kojem drugom evropskom gradu. 90% ljudi ne odmice ruku sa novcanika cijelo vrijeme a pogotovu u tramvajima.
Ceste pucnjave i obracuni, bombe, nozevi sijevaju na sve strane, ljudi se noci presrecu da bi se oteo mobitel i pisljivih 10 maraka....

Znate i sami da gotovo nijedna cura nesmije nocu setati sama zbog raznoraznih sitnih manijaka. Cak se i mnogi muskarci boje kasno nocu setati sami.

Prubudite se, ne mrzim ja Sarajevo nego kazem samo ono sto jeste. Procitajte samo travel warning koji americka vlada izdaje svojim drzavljanima (pa i meni :D ) koji putuju u Sarajevo.

Bosna je trenutno na listi 26 zemalja za koje americka vlada preporucuje Amerikancima da ih izbjegavaju. Pogledajte listu sami i procitajte zasto je Bosna na njoj (sve je istina):
http://travel.state.gov/travel/cis_pa_t ... _1764.html
Nije ti dobro :D Vjerujes mi da nisam imao nikakav problem, tucu, ili slicno od osnovne skole a stalno izlazim, zato nemoj pricati gluposti, samo ne razumijem zasto si toliko ogorcen, ljudi kao sto si ti ne doprinose poboljsanju bilo cega...ti nam izdaleka solis pamet ovdje
User avatar
_ja_
Posts: 424
Joined: 08/11/2005 16:58

#84

Post by _ja_ »

.....
Last edited by _ja_ on 04/09/2006 12:42, edited 1 time in total.
User avatar
_ja_
Posts: 424
Joined: 08/11/2005 16:58

#85

Post by _ja_ »

zikamu wrote:Mozda malo kasnim (vec se uveliko prica o drugim stvarima), ali evo malog doprinosa da se bolje razumije zasto je Sarajevo - Sarajevo.


Aleksandar Hemon


Sarajevo je...



Taksista koji me vozi sa aerodroma i na moju opasku da lišće već opada, odgovara riječima: "Ma ja, lubenica, učiteljica", što sam nakon podrobne analize shvatio da predstavlja magičnu formulu koja opisuje postepeni dolazak jeseni.

Trenutak kada se, nakon što pukne ramazanski top koji označava zalazak sunca, sa Jekovca vidi kako svjetla na svim minaretima Sarajeva istovremeno zaiskre.

Tandrkanje prvog jutarnjeg tramvaja koje odjekuje kroz prazne ulice grada.

Hladnoća zgrada iz austrougarskih vremena i stepenica u njima, sa rubovima izlizanim od đonova koji se već više od stoljeća njima pentraju.

Somun (sa ćurokotom) iz pekare na Kovačima.

Lopte koje se valjaju u plitkim virovima Miljacke.

Ljepota sarajevskih žena, koja uvijek u sebi nosi upisanu vlastitu prošlost i vlastitu budućnost, istoriju prošlih i budućih mijena: u licima se mogu prepoznati kako žgoljave djevojčice, tako i zrele žene, kako i djevojčuljci, tako i brižne starice.

Sfumato hladnog sarajevskog jutra, prije nego što sunce izmili iza planina, a izmaglica puže uz padine.

Škembići kod Hadžibajrića.

Plodovi koji rastu po grmlju diljem Sarajeva, znani kao "bijele bobice".

Vitka mačka, tigrasta čaršijanerka, koja se valja na brdu perzijskih ćilima u Morića-hanu.

Okrugla tacna koja rotira na vrhu konobarskog kažiprsta.

Miting golubova na Sebilju.

Miris sira, kajmaka, mesa i mramora u Tržnici.

Zvonjava crkvenih zvona u šest ujutro.

Način na koji sarajevski akcenat pući usne govornika, zbog mumlavih suglasnika i progutanih samoglasnika, što naročito lijepo izgleda kod žena sa punim usnama.

Jesenje lišće do zglobova na Vilsonovom šetalištu i zvuk zrelog kestenja kad otpadne, zasrlja kroz grane a onda udari u meki tepih od lišća.

Špricer kod Ramisa.

Miris starih podruma: ugalj, prašina, kace za kupus, memla.

Svjetla koja noću cakle u brdima oko Sarajeva, nalik na zvijezde koje, kao pahuljice, sporo padaju.

Zvuk ispuhane lopte koju djeca šutaju po prašini u parkovima Novog Sarajeva.

Šištanje kiše na ulicama pod točkovima automobila.

Izrezbarene topovske čahure u Kujundžiluku.

Pijukanje radiostanica u taksijima.

Reumatične ruke penzionera na leđima dok gledaju partije šaha sa džinovskim figurama pred avetinjskom Robnom kućom.

Sladoled sa ukusom "egipatske vanilije" (šta god da je to) u slastičarni Egipat.

Zelenilo terena na Željinom stadionu.

Asfalt pun udubljenja, rupa, barica i ruža, nikad savršen, uvijek šatiran.

Kratki trzaj glavom u stranu koji prati odgovor: "Pa evo…", na pitanje: "Šta ima?".

Bljesak uličnih svjetala na mirnoj, plitkoj Miljacki.

Ublažene jarke boje jesenjeg voća i povrća u sjeni strehe pijace na Markalama.

Ćevapi bilo gdje u gradu.

Kiseljak koji izlapi za manje od petnaest minuta.

Tvrdoća kamena koji dotakneš kad se nagneš da popiješ gutljaj vode na Gazi Husrev- begovoj česmi.

Huk Sarajeva koji se čuje na Hridu ili Trebeviću - svi zvuci grada stopljeni u jedno.

Tišina koja prati padanje prvog snijega, kao da sve i svi zamuknu od sjetnog uzbuđenja.

Duge sjenke drveća u Velikom parku u septembarsko poslijepodne.

Kolekcija prepariranih životinja u Zemaljskom muzeju.

Kipovi ispred Narodne banke, vječiti čuvari Čeke, koji drže svjetla-šljemove iznad svojih glava.

Ritam hoda penzionera na Ferhadiji koji se poklapa sa ritmom međusobnog razgovora - sintaksa koraka.

Dres dupljak sa imenom Zinedinea Zidanea na leđima musavog dječaka.

Titova slika u zlatari na Čaršiji.

Gaće i čarape u prolazu kraj Imperijala.

Miris koji odjeća nosi na sebi nakon boravka u Sarajevu: mješavina znoja, cigaretnog dima, ćevapa, pranja u sarajevskoj vodi i sušenja napolju.

Sarajevski svijet: pametni i papci, pohlepni i lijepi, umorni i mladi, mlađahni i mahniti, bogati i jadni, jedri i bolesni, visoki i trošni, ljuti i lavordžije, šaneri i geniji, dijaspora i jalijaši, željovci i pitari, djeca i odrasli, vjerni i nevjerni, moćni i pobožni - sve u svemu, skoro četiristo hiljada gradskih atoma.

I da se ne lažemo, tu nema kraja. Sarajevo se ili voli ili ne voli.


AFERIM
stripy
Posts: 7
Joined: 09/02/2006 18:45

#86

Post by stripy »

array wrote:Daj ba ljudi budite realni. U Sarajevu nesmijes parkirati auto bez nadzora zbog ogromne stope kradja automobila. Ne opremljuju ljudi auta sa dodatnim zastitnim sistemima tek tako. Jebes grad u kojem nesmijes parkirati auto i rahat setati po gradu.
Dzeparenje je sigurno rasirenije u SA nego u bilo kojem drugom evropskom gradu. 90% ljudi ne odmice ruku sa novcanika cijelo vrijeme a pogotovu u tramvajima.
Ceste pucnjave i obracuni, bombe, nozevi sijevaju na sve strane, ljudi se noci presrecu da bi se oteo mobitel i pisljivih 10 maraka....

Znate i sami da gotovo nijedna cura nesmije nocu setati sama zbog raznoraznih sitnih manijaka. Cak se i mnogi muskarci boje kasno nocu setati sami.

Prubudite se, ne mrzim ja Sarajevo nego kazem samo ono sto jeste. Procitajte samo travel warning koji americka vlada izdaje svojim drzavljanima (pa i meni :D ) koji putuju u Sarajevo.

Bosna je trenutno na listi 26 zemalja za koje americka vlada preporucuje Amerikancima da ih izbjegavaju. Pogledajte listu sami i procitajte zasto je Bosna na njoj (sve je istina):
http://travel.state.gov/travel/cis_pa_t ... _1764.html
ovo mora da si sarajevo sa zenicom pomjeso :)... majke mi da ne zivim ovdje, pomislio bih da je sarajevo u rangu kabula ili kakve druge azijske vukojebine.. ja stvarno ne znam koji si ti film gledao pa donosis takve zakljucke, ali u svakom slucaju sarajevom nisi hodao, jer da jesi, vidio bi da je sigurniji od vecine evropskih gradova! u sarajevu smijes regulara svuda parkirat, pa cak i na trotoar :lol: (al naravno izvadis plocicu), dzeparenja i presretanja ima ali nista manje nego u barceloni, becu ili budimpesti...stvarno si bas pretjerao s tim opisom, to kako na svakom koraku sjevaju bombe, nozevi... pa jel ti gledas na sarajevo kao na grad kojem je potreban "judge dredd":?... naravno ko trazi, moze naci belaja, fino odes u kafanu, malo se pok**cis i flasa od glavu ti je zagarantovana! jos bolje, kreni u romanticnu setnju obalom dobrinje u 2 iza ponoci, lijepo ces se provesti...ali ne mislim da se drugi svjetski gradovi uopste puno razlikuju, posebno ne u tvojoj "ameriki"! i mi smo u mnogim filmovima gledali kakvo je tamo stanje s kriminalom i ubistvima, kako ljudi oduzimaju jedni drugima zivot za 5 dolara, silovanja u po bijela dana itd itd... da li je svim tim filmovima i pricama vjerovati??? uglavnom, hvala Bogu pa kod nas barem ne postoji rijec ghetto osim u rimama nasih 16ogodisnjih rappera...

nego taj americki travel warning me je jako zabrinuo, mora da ga je uz pomoc svog paketa raznobojnih flomastera koje mu je laura poklonila za rodjendan sastavio sam president bush...nije li slucajnost sto u 90% posto zemalja s popisa muslimani cine apsolutnu vecinu, ili barem znacajan dio ukupnog stanovnistva :shock:
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#87

Post by Alfons Kauders »

stripy wrote:nije li slucajnost sto u 90% posto zemalja s popisa muslimani cine apsolutnu vecinu, ili barem znacajan dio ukupnog stanovnistva :shock:
Mislim da je puka slucajnost. Sta pokusavas reci ? Da Bushova administracija ne voli muslimane ? Strasno... :D :D :D

Uostalom i bolje je da nam ne dolaze Ameri i ne donose svoj ciganluk, dosta nam je naseg... :D
klif
Posts: 1309
Joined: 28/12/2005 12:58

#88

Post by klif »

Najveća prednost Sarajeva je da je to naš grad!
User avatar
vedderedi
Posts: 1002
Joined: 20/09/2004 12:50

#89

Post by vedderedi »

Ja nigdje ne nadjoh ove informacije na engleskom, da ovo neko nije izmislio? :-D
User avatar
stickitout
Posts: 1744
Joined: 15/01/2005 23:58

#90

Post by stickitout »

Ocigledno da ovi sto su pravili listu nisu dosli do Kalesije.......pa da vide sta je zivot. Ako je kriterij jeftina teletina :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
mirz@
Posts: 184
Joined: 26/10/2005 23:04
Location: Sarajevo

#91

Post by mirz@ »

Iako je tema već dobro razvijena, ja ću se uključiti onako iznenada.

Mlad sam poprilično, ali imao sam tu sreću da obiđem priličan broj gradova Evrope (Rim, Amsterdam, Rotterdam, Pariz, Lion, Zagreb, Ljubljana ...) i svaki od ovih gradova je imao nesto specificno, ali ni jedan nije imao ono sto ima onaj drugi. I onda se vratim u svoj rodni grad, u Sarajevo. Tu nađem sve sto imaju i ovi ostali gradovi, nadjem ljude kakvih nigdje nema (nisu to samo posteni, kulturni ljudi, nego i oni "malo drugaciji"). Onda pricam sa svojim prijateljem rodjenim Holanđaninom, i on odusevljen ovim gradom, pa onda odem na kahvu i neki papak, "rodjeni sarajlija" pocne da verbalno skrnavi svoj grad i narod. I to tako ide u nedogled...

Eto zivim u ovom gradu 18 godina, koliko i imam, citav rat tu bio, prezivio sve i svasta, putovao sirom evrope, ali sam se uvijek vracao, jer sam znao da nigdje nema ovakvog grada kao sto je nase seher Sarajevo. I zato svako ko ima nesto protiv ovog grada i protiv njegovih pravih građana neka suti i neka ne komentarise kako nas seher ne valja.
Post Reply