Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#526 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by Bodkin »

Thorgerson wrote:
Tomahawk11 wrote:Naše gužve su mila majka, meni se u Budimpešti pravo prikazalo :roll:
Gužva cijeli dan, nema špice ujutro i popodne, nego konstantno haos.
Još kao nešto riješili sa desnim izlazom sa saobraćajnica, više traka, ma ništa.

No dobro, boli nas za Budimpeštu, nama je ovdje bitno kako je.
Mislim da bi to bilo bolje za nekih 30% da ljudi malo više poštuju saobraćajna pravila u smislu da nije fora uletjeti u raskrsnicu i boli te lijeva cipela što si blokirao komplet saobraćaj tim svojim ulijetanjem, da se ne spava na semaforima, da se vozi normalnije, a ne tebi se ne žuri i ti peglaš.
Znam, toga je bili i biće, samo konstatujem neke od problema koji dovode do povećanja gužve u saobraćaju.
Ovo je glavni uzrok guzvi. GLAVNI.

Kakva je fora uletjeti na zutom usred raskrsnice? Pa i na zelenom?! Znaci to svaki dan vidim, likovi se zafuraju, vidi da ne moze dalje proci, i onda stoji ko kreten u raskrsnici, ne moze naprijed, ovi sa strana ne mogu, zeleno svima, ali ne moze niko nigdje. A kolona se puni li puni. Ja cesto na zelenom ostanem, jer vidim da je ispred kolona nemam gdje, znam da cu ostati zarobljen. Iza dosta bivola legne na sirenu, ali boli me neka stvar. Jer rijetko ko prati saobracaj, isto telad, gleda samo u semafor i to je to, jebe se njega ko je naprijed, pored, iza...daj ti meni zeleno da je i da ja furam.

I sto je najgore gdje su drotovi!? Drotovi moraju se nacrtati u pola 4 na ovim glavnim raskrsnicama (npr. Marijin Dvor, Skenderija, tamo kod Zeljeznicke stanice itd itd) i uredjivati malo saobracaj.

Ne znam...mozda cak ne bi bilo lose uraditi ni ono sa oznacavanjem raskrsnice.
Ai bas. I onda slalom izmedju auta da probas proci raskrsnicu. Jebo majku a on nista brze ne moze fizicki stici
splinter
Posts: 7444
Joined: 08/10/2011 12:28

#527 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by splinter »

Danas, odnosno večeras od nekih 19 h pa do 22 h opet totalni kolaps, dakle sve začepljeno , kolona po nekoliko kilometara zbog "genijalaca" koji u petak navečer organizuju trku i blokiraju pola grada. Samo što se saobraćaj otčepio oko 18 h zbog olujne kiše, ove budaletine zbog trke našli da blokiraju ponovo. Do kada će ovaj grad biti taoc šačice komplexasha i wanabe atletičara. Stvarno smo postali selendra žešća . . .
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#528 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by bitanga_sa_otesa »

pravo pitanje je do kad ce sarajevo biti taoc papcina i debila s dva razreda srednje i IQ=17 na mjestima za koja se trazi pamet i fakultetsko obrazovanje..
User avatar
ellaxaz
Posts: 2196
Joined: 31/01/2012 09:40

#529 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by ellaxaz »

Katastrofa.
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#530 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by bitangeIprinceze »

bitanga_sa_otesa wrote:pravo pitanje je do kad ce sarajevo biti taoc papcina i debila s dva razreda srednje i IQ=17 na mjestima za koja se trazi pamet i fakultetsko obrazovanje..
Je li IQ=17 za oba papka i debila?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#531 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by bitanga_sa_otesa »

bitangeIprinceze wrote: Je li IQ=17 za oba papka i debila?
nemam pojma...najgore je sto su takvi podobni i na rukovodecim mjestima...
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#532 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by amar1994 »

splinter wrote:Danas, odnosno večeras od nekih 19 h pa do 22 h opet totalni kolaps, dakle sve začepljeno , kolona po nekoliko kilometara zbog "genijalaca" koji u petak navečer organizuju trku i blokiraju pola grada. Samo što se saobraćaj otčepio oko 18 h zbog olujne kiše, ove budaletine zbog trke našli da blokiraju ponovo. Do kada će ovaj grad biti taoc šačice komplexasha i wanabe atletičara. Stvarno smo postali selendra žešća . . .
to je moderno i evropski :-) :lol: :lol:

nece njima niko govorit gdje ce trcat :D
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#533 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by vjesticanametli »

Ajrooon maaan sarajevo...trce pa plivaju ....jedenje govana po evropski
User avatar
Thorgerson
Posts: 8546
Joined: 15/04/2015 11:26

#534 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by Thorgerson »

splinter wrote:Danas, odnosno večeras od nekih 19 h pa do 22 h opet totalni kolaps, dakle sve začepljeno , kolona po nekoliko kilometara zbog "genijalaca" koji u petak navečer organizuju trku i blokiraju pola grada. Samo što se saobraćaj otčepio oko 18 h zbog olujne kiše, ove budaletine zbog trke našli da blokiraju ponovo. Do kada će ovaj grad biti taoc šačice komplexasha i wanabe atletičara. Stvarno smo postali selendra žešća . . .
Pa gdje bila trka? Ako se ne varam trcalo se od BBI krug do Vijecnice jel? I taj dio je bio zatvoren? Pretpostavljam da ovamo od Skenderije dalje nije bilo zatvoreno?

Utrka je bila korektno najavljena. Znalo se koje su ulice zatvorene. U tom slucaju fino planiras, ako ces u grad ostavis fino auto na Marijin Dvoru i put pod noge. Sta, mislis da vani po gradovima ne budu zatvorene ceste? Od Marijin Dvora do carsije si u vrh glave za 20 minuta i to najlaganijim mogucim hodom.

Mislim jbg sad pala kisa i sta su trebali sve otkazati, ako su se ljudi potrudili i vec sve organizali, treba im jos cestitati na tome da se to i odrzalo. A ne pljuvati i jebat majku. Nigdje veze.

I ja sam jucer poslije posla, gledam guzvu...i kontam, imam opciju da se guzvam 2h u autu potrosim 100l goriva i svakako dodjem kuci u 19h. Ili da odem ko covjek negdje rucam, popijem kafu i onda fino u auto sjednem i dodjem kuci opet u 19h. Naravno da sam ostavio auto i otisao pjeske u restoran.

Guzve u gradu ce biti sve vece i vece, to se jednostavno prihvati. Ako mislis da toga nema vani, grdno se varas. Vani su guzve narocito po vecim gradovima konstantne. Nisu u naletima kao kod nas. Spica u 8h i spica u 16h. I kad padne ovakva kisa. I to je to. Tamo je spica citav dan. Ali eto mi smo selendra.

Kome nije do guzve, izvoli brate imas okolo manjih gradova, preselis se i uzivas.
User avatar
mk ultra
Posts: 19522
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#535 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by mk ultra »

kakva je trka bila pa su zatvorili novu cestu od kružnog na mojmilu do aerodroma

mislim, sve uredu, trkajte se koliko vam volja
veći je problem "alternativni pravac" koji ni oni sami ne znaju...
splinter
Posts: 7444
Joined: 08/10/2011 12:28

#536 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by splinter »

mk ultra wrote:kakva je trka bila pa su zatvorili novu cestu od kružnog na mojmilu do aerodroma

mislim, sve uredu, trkajte se koliko vam volja
veći je problem "alternativni pravac" koji ni oni sami ne znaju...
Pa i nema alternativnog pravca određenog, već samo zatvore ceste. Da bih došao do bilo koje odrednice moram se proći bar kroz dvije tri zabrane i jednosmjerne , što sam jučer hladno i uradio, murija me samo pogledala doduše nisu me zaustavili. Ako već zatveraš saobraćaj onda odredi alternativne pravce kretanja. To je valjda jasno.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#537 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by seoBIH »

Nemamo mi kulture, ali ni osjecaja. Neki dan na raskrsnici i vec su 4 auta usla u rasrsnicu. Iako mi je zeleno, stajem na raskrsnici jer VIDIM da ce biti problematicno da se ukljucim jer ima auta iz suprtonog smjera. Kockasta glava iza mene legla na sirenu, te mlatara rukama u smislu "Zeleno je, sta cekas".

Treba napomenuti da je onaj 4ti ostao u raskrsnici, jer su auta bocno krenula.... :bih:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#538 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by amar1994 »

vjesticanametli wrote:Ajrooon maaan sarajevo...trce pa plivaju ....jedenje govana po evropski
:thumbup:
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#539 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by Bodkin »

Ma ja, jedu govna sto bi trcali malo. Nek sjednu na shishu ko svi normalni ljudi i nek ne seru vise. Trcanje kroz grad. Ko je to vidio u pm
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#540 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by zateznistub »

splinter wrote:
mk ultra wrote:kakva je trka bila pa su zatvorili novu cestu od kružnog na mojmilu do aerodroma

mislim, sve uredu, trkajte se koliko vam volja
veći je problem "alternativni pravac" koji ni oni sami ne znaju...
Pa i nema alternativnog pravca određenog, već samo zatvore ceste. Da bih došao do bilo koje odrednice moram se proći bar kroz dvije tri zabrane i jednosmjerne , što sam jučer hladno i uradio, murija me samo pogledala doduše nisu me zaustavili. Ako već zatveraš saobraćaj onda odredi alternativne pravce kretanja. To je valjda jasno.
Kakvi crni prolasku kroz zabrane kakvi bakrači, volja ti desno pa kroz aleje srebrne do aerodroma volja ti lijevo kroz Dobrinju 5 pa opet na aerodrom...stvarno se vrlo često pretjeruje a bila je organizovana biciklistička trka na kronometar giro di Sarajevo... Nista strasno.
User avatar
Deriguz
Posts: 637
Joined: 30/07/2009 21:29

#541 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by Deriguz »

Joj ovih lezihljebovica debelih, sto nikad koraka pruzili nisu, a kamoli potrcali, pa bi i do granapa autom. Smeta im jedna trka po gradu u 3-4 mjeseca, i blokiran saobracaj par sati. I ono nesto prica kakvo je Sarajevo postalo... :-)
User avatar
ZonFon
Posts: 2123
Joined: 17/11/2013 01:58

#542 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by ZonFon »

JA evo haman 30 godina zivio na dbr bez tog kruznog toka i spoja između Mojmila i aerodroma. Nije mi nista ziv i dan danas.
splinter
Posts: 7444
Joined: 08/10/2011 12:28

#543 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by splinter »

zateznistub wrote:
splinter wrote:
mk ultra wrote:kakva je trka bila pa su zatvorili novu cestu od kružnog na mojmilu do aerodroma

mislim, sve uredu, trkajte se koliko vam volja
veći je problem "alternativni pravac" koji ni oni sami ne znaju...
Pa i nema alternativnog pravca određenog, već samo zatvore ceste. Da bih došao do bilo koje odrednice moram se proći bar kroz dvije tri zabrane i jednosmjerne , što sam jučer hladno i uradio, murija me samo pogledala doduše nisu me zaustavili. Ako već zatveraš saobraćaj onda odredi alternativne pravce kretanja. To je valjda jasno.
Kakvi crni prolasku kroz zabrane kakvi bakrači, volja ti desno pa kroz aleje srebrne do aerodroma volja ti lijevo kroz Dobrinju 5 pa opet na aerodrom...stvarno se vrlo često pretjeruje a bila je organizovana biciklistička trka na kronometar giro di Sarajevo... Nista strasno.
Teško drug, ja živim haman na Čaršiji, tako da su mi Dobrinja 5, Aerodromsko i ostalo poprilično daleko. ne govorimo očito o istoj blokadi saobraćaja :D
splinter
Posts: 7444
Joined: 08/10/2011 12:28

#544 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by splinter »

Deriguz wrote:Joj ovih lezihljebovica debelih, sto nikad koraka pruzili nisu, a kamoli potrcali, pa bi i do granapa autom. Smeta im jedna trka po gradu u 3-4 mjeseca, i blokiran saobracaj par sati. I ono nesto prica kakvo je Sarajevo postalo... :-)
Zamijenio si me s nekim, ja sam izrazito manekenski tip. Fit i tako to. Ne govorim samo o sebi, ja ionako prepiješačim svaki dan minimum 5-6 km, međutim ima ljudi kojim auto fakat treba. Smatram da je papanski zatvoriti dio grada a ne ponudi alternativni pravac. Nešto nejasno ?? Doviđenja, sretno, prijatno.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#545 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by amar1994 »

splinter wrote:
Deriguz wrote:Joj ovih lezihljebovica debelih, sto nikad koraka pruzili nisu, a kamoli potrcali, pa bi i do granapa autom. Smeta im jedna trka po gradu u 3-4 mjeseca, i blokiran saobracaj par sati. I ono nesto prica kakvo je Sarajevo postalo... :-)
Zamijenio si me s nekim, ja sam izrazito manekenski tip. Fit i tako to. Ne govorim samo o sebi, ja ionako prepiješačim svaki dan minimum 5-6 km, međutim ima ljudi kojim auto fakat treba. Smatram da je papanski zatvoriti dio grada a ne ponudi alternativni pravac. Nešto nejasno ?? Doviđenja, sretno, prijatno.
ma pusti europejca nek kenja :) , mene ko ni tebe ne pogadja :lol: :lol:

ne zatvara se glavna dzada u gradu koji nema alternative , jos se trebalo uplatit , evo im q a ne uplata , humanitarne podrzavam :thumbup:
splinter
Posts: 7444
Joined: 08/10/2011 12:28

#546 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by splinter »

amar1994 wrote:
splinter wrote:
Deriguz wrote:Joj ovih lezihljebovica debelih, sto nikad koraka pruzili nisu, a kamoli potrcali, pa bi i do granapa autom. Smeta im jedna trka po gradu u 3-4 mjeseca, i blokiran saobracaj par sati. I ono nesto prica kakvo je Sarajevo postalo... :-)
Zamijenio si me s nekim, ja sam izrazito manekenski tip. Fit i tako to. Ne govorim samo o sebi, ja ionako prepiješačim svaki dan minimum 5-6 km, međutim ima ljudi kojim auto fakat treba. Smatram da je papanski zatvoriti dio grada a ne ponudi alternativni pravac. Nešto nejasno ?? Doviđenja, sretno, prijatno.
ma pusti europejca nek kenja :) , mene ko ni tebe ne pogadja :lol: :lol:

ne zatvara se glavna dzada u gradu koji nema alternative , jos se trebalo uplatit , evo im q a ne uplata , humanitarne podrzavam :thumbup:
:thumbup:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#547 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by Tomahawk11 »

Nije problem u trci, problem je što očito javnost nije informisana da će biti trka, odnosno da će biti zatvoren taj dio grada.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#548 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by bitanga_sa_otesa »

5 dana su smorili na radiju s tom trkom,izgleda niko ne prati,samo se gledaju slike po fb i insta.... :lol:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#549 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by Tomahawk11 »

Moraju uzeti u obzir i te kanale oglašavanja, puno više ljudi prate internet zajebancije nego radio.
Ja obično prešaltam u autu na neki na kojem malo pričaju, puno muzike.
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#550 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by dadoka84 »

Centar grada i staru jezgru grada treba svakako zatvoriti za saobracaj. Ostaviti tramvaj i mozda kakav turisticki vozic. Tek onda bi grad zivnuo, ovako ides obalom a pored tebe lete debili sa 100-150kmh. Policija bude sa radarom kod drvenija mosta ali opet idioti lete. Trebalo bi obezbjediti alternativni pravac obilaznicom, npr u vidu tunela kakav je bio planiran prije 30 godina. Ali to je za ove nase mazlume od opstinara nuklearna fizika.

Ja odavno autom ne idem u stari dio grada. Parkiram u neku garazu i malo prosetam. Problem je sto je homo balkanikus navikao u trafiku autom, ide kod frizera pa izbaci glavu kroz prozor od auta i kaze de mala samo skrati vrhove :P
Post Reply