saobracajni haos u zenici

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

crnjak
Posts: 216
Joined: 26/10/2006 13:54

#26

Post by crnjak »

dr.iver wrote:
trinaesti wrote:driver - kako bi ti to uradio?
Kada budem zaduzen za to budi(te) sigurni da se nece desavati ovakav kolaps.
A inace ja nemam ulogu da spasavam Zenicu od politike "daj nama, a ostale ko jebe" kakva se manje vise provodi od zavrsetka rata. Dakle, nineac i ostali ne mijenjajte temu, ja nisam bitan, stvar je do ljudi zaduzenih za saobracaj i grad. Kao sto vec rekoh od gradonacelnika pa nanize po funkcijama.... ako ne znaju, neka daju ostavke na funkciju koju obavljaju. Znate i ja bih vozio avion, ali ne znam, plata jeste dobra pilotima, ali ipak letiš sa 200 putnika. To je malo karikirana situacija u našem malom mistu.
Joj jeste pogani.. Odmah serete.

Pa PRAVI se cesta, REKONSTRUKCIJA. Normalno da neće raditi. Strpljen - spašen.

A ima alternativa.

1. Na blatušku petlju, pa izići sa magistralnog puta kod kasarne (novi izlaz).

2. Na blatušku petlju, pa produžiti do Perinog hana, okrenuti se na magistralnom putu i izići u Radakovu. Very Happy

3. Pješobus.

4. Helikopter.
1.I na izlasku sa magistralnog puta je guzva. Guzva je i na raskrsnici na odmutu i na raskrnici kod doma penzionera.
2.zakonom je zabranjeno polukruzno okretanje na magistralnom putu
3.da ucinkovito, ako vam ne smetaju izduvni gasovi iz automobila, autobusa, kamiona....
4.da naravno

Saobraćajne gužve su odavno problem u Zenici, samo je to eskaliralo zatvaranjem jedne od dvije glave gradske saobraćajnice.....
ali to rješenje niko ne traži, vjerovatno će sada nineac zahtjevati od mene moje vidjenje toga. Imam par ideja, ali mi ne pada napamet naivno ih iznijeti na forumu-sutra će ih prisvojiti obrenovčanini i ini.
Kad vam neko zakasni u bolnicu i umre ko će onda biti kriv? Nervozni vozači i pješaci? Ili možda pak rukovodstvo grada?
doktore doktore pa niste li vi prije par mjeseci kakili zajedno s mojim dobrim drugom sulasevicem inace strucnjakom za pravopis i gramatiku :D kako huso nije dobar jer jos uvjek nije popravio cestu u crkvicama tamo kod studentskog i ono prije nadvoznjaka ,nerazumijem u cemu je sad problem malko si se izgleda nacekao na nekom semaforu ili si ti bio u toj hitnoj ,ili se fakat hoces kandidovat sad na izborima pa samo seressssssss :D
doktore doktore sramotis nam struku :x
a druze sulasevic stavio sam 3 zareza u predhodni tekst pa ti sad reci da nema napredka :D
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#27

Post by sulesavic »

crnjak wrote: doktore doktore pa niste li vi prije par mjeseci kakili zajedno s mojim dobrim drugom sulasevicem inace strucnjakom za pravopis i gramatiku
Drug sulesavic nije kakio sa doktorom jer drug sulesavic se i ne sla¾e s nekim stavovima cijenjenog (u nekim oblastima - nagla¹avam) doktora

crnjak wrote: a druze sulasevic stavio sam 3 zareza u predhodni tekst pa ti sad reci da nema napredka :D
Idemo dalje: è, æ, ¹, ¾, ð (te ). A ima toga jo¹...
Last edited by sulesavic on 06/10/2007 20:00, edited 1 time in total.
Silver_surfer
Posts: 42
Joined: 21/06/2007 21:40

#28

Post by Silver_surfer »

ee dosta rasprave ljudi CESTA JE ZAVRSENA! :D eto ja sam rekao strpite se malo i bice gotovo. 2 dana zatvorena i gotovo. eto sad mozete piciti sa autom busom , markasom, biciklom, rosulama i neznam vise cim za crkvice i iz crkvica! :-D :-D
ja svako jutro idem iz crkvica do ekonomskog fakulteta i vracam se pjeske. i nije daleko toliko. stignem za 25 min a jos idem sa drustvom pa ne zurimo toliko.....
dr.iver
Posts: 981
Joined: 02/05/2006 12:33

#29

Post by dr.iver »

crnjak wrote: doktore doktore pa niste li vi prije par mjeseci kakili zajedno s mojim dobrim drugom sulasevicem inace strucnjakom za pravopis i gramatiku :D kako huso nije dobar jer jos uvjek nije popravio cestu u crkvicama tamo kod studentskog i ono prije nadvoznjaka ,nerazumijem u cemu je sad problem malko si se izgleda nacekao na nekom semaforu ili si ti bio u toj hitnoj ,ili se fakat hoces kandidovat sad na izborima pa samo seressssssss :D
doktore doktore sramotis nam struku :x
a druze sulasevic stavio sam 3 zareza u predhodni tekst pa ti sad reci da nema napredka :D
Hoćeš reći nema napretka....doktoreeee

Ne znam vašeg druga suleta, samo preko par postova na ovom forumu.

Čekao već odavno na semaforima....znaš kako već semafori rade, crveno zabranjeno, zeleno može....u hitnoj nisam bio, hvala na lijepim željama :roll:

a i pride nijesam doktor nikakve sorte, probaj bez tačke-driver
Bobi
Forum administrator
Posts: 32168
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#30

Post by Bobi »

Zemljaci, relax :D...evo sule dobio placu sve nas zove na pizzu ...:D.
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#31

Post by sulesavic »

Bobi wrote:Zemljaci, relax :D...evo sule dobio placu sve nas zove na pizzu ...:D.
Trebalo bi to i ovjekovjeèiti. Ima li ko kakav dobar aparat?
dr.iver
Posts: 981
Joined: 02/05/2006 12:33

#32

Post by dr.iver »

sule to pitanje je u zenici odmah poslije pitanja -hoces mi biti zirant-
nedaju ljudi aparata da si pita.... :roll: :-)
Dezidijat
Posts: 168
Joined: 04/03/2007 16:16
Location: Skopje - Zenica , Zenica - Skopje

#33 Re: saobracajni haos u zenici

Post by Dezidijat »

dr.iver wrote:danas ste mozda bili svjedoci guzvi u zenici
zatovrena je cesta preko nadvoznjaka..."aleja sehida"....

bravo za h.smajlovica i ostale na nizim mjestima


razmisaljm kako bi drvenom cuprijeom brzo prosla kola hitne pomoci ili mozda kamion vatrogasaca....koji neozbiljni seljaci upravljaju zenicom :x
Ma, no sikiriki, jarane..Zato će nama Husika dignut magistralu , jarane. 8-)
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#34

Post by sulesavic »

Ima li danas gu¾ve? Je li narod predbajramski pobudalio?
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#35

Post by jefferson »

dr.iver wrote:sule to pitanje je u zenici odmah poslije pitanja -hoces mi biti zirant-
nedaju ljudi aparata da si pita.... :roll: :-)
Kakve veze to pitanje ima sa nacelnikom grada???
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#36

Post by sulesavic »

jefferson wrote:
dr.iver wrote:sule to pitanje je u zenici odmah poslije pitanja -hoces mi biti zirant-
nedaju ljudi aparata da si pita.... :roll: :-)
Kakve veze to pitanje ima sa nacelnikom grada???
Krucijalne!

Hljeba & aparata!
Mislilac
Posts: 270
Joined: 21/08/2004 21:42

#37

Post by Mislilac »

I niko nije pohvalio izvedeni posao obnove dijela ceste na nadvožnjaku.

Za 2 dana - završeno.

Čestitam nadležnim.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#38

Post by jefferson »

sulesavic wrote:
jefferson wrote:
dr.iver wrote:sule to pitanje je u zenici odmah poslije pitanja -hoces mi biti zirant-
nedaju ljudi aparata da si pita.... :roll: :-)
Kakve veze to pitanje ima sa nacelnikom grada???
Krucijalne!

Hljeba & aparata!
ja koliko sam skontao BiH bi se mogla ugledat malo na Zenicu s obzirom na privlacenje investicija, a sira ekonomska strategija bas neulazi u opis poslova nacelnika bilo kojeg grada!
Za to trebate da s eobratite g. brankovicu ili g. Spiricu!
dr.iver
Posts: 981
Joined: 02/05/2006 12:33

#39

Post by dr.iver »

Mislilac wrote:I niko nije pohvalio izvedeni posao obnove dijela ceste na nadvožnjaku.

Za 2 dana - završeno.

Čestitam nadležnim.
Još samo da plaknu sa malo boje po sredini.
A usput su mogli i sahtove nivelisati, ali izgleda da je to previse.

No, saobracjane guzve se nastavljaju i danas, bez obzira na otvorenu cestu preko nadvoznjaka. Pretpraznicno raspolozenje ili nedostatak ikakve strategije povodom saobracajne infrastrukture? Da nam ipak uvedu tramvaje :lol:


jefferson wrote:ja koliko sam skontao BiH bi se mogla ugledat malo na Zenicu s obzirom na privlacenje investicija
Ne, nego se Zenica ugledala na ostatak BiH.
Znači za zemljište vrijedno milion eur daje se 100 ili 200 hiljada eur načelniku ili nekome iz vladajuće strukture, a zemljište se daje za 400-500 hiljada eur. I onda npr. tu napravite banku.

Ali to je već jako karakteristično-daj da sam ja dobar, a ostalo me ne zanima-
pa recimo kada slijedeće godine krene visoka peć, kada se standard poveća
za 5 godina će možda i duplo biti auta više na istim cestama na kojima su i danas gužve. Razmišljamo unaprijed? Ili ipak da sam ja dobar, a ostalo me ne zanima.
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#40

Post by sulesavic »

Mislilac wrote:I niko nije pohvalio izvedeni posao obnove dijela ceste na nadvo¾njaku.

Za 2 dana - zavr¹eno.

Èestitam nadle¾nim.
Nisam jo¹ prob'o...
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#41

Post by mali Ninja »

ifbbpro wrote:vidi se da jos niste osjetili i vidjeli sarajevsku guzvu :D
da, covjece zadnjih par dana je uzasno ... neznam cemu ovolika guzva po gradu, auto bukvalno ne izvlacim iz garaze ... trolebusi nece da staju na svim stanicama jer su pretrpani a stanice pune, nemogu da vjerujem ... :-) :-)
nedim_uk
Posts: 99
Joined: 04/04/2006 11:58
Location: Ukrajina-Aktivan-Radio

#42

Post by nedim_uk »

Malo stara tema ali....

Zenica redovno dobija saobracajne mozdane udare u udarnim terminima,nije ni cudo kada je citava cestovna mreza grada dizajnirana na dvije trake.Normalno je da su kolapsi,Zenica jednostavno ne moze izdrzati 6000 vozila odjednom,znaci mora se sto prije reagovati.Onaj bananaSvercMAN dzanan pravi centar a ne racuna glupan kako ce kupci doci,mislim za koliko vremena,ko je raspolozen za kupovinu ako je proveo sat vremena u vozilu na + 34?Znate i sami kada su utakmice da grad uvijek bude blokiran.Pod hitno nam treba kruzni tok saobracaja i prosirenje tranzita na 4 trake,kasni auto put i to je veliki problem a jos veci je problem sto nasi novopeceni korumpirani begovi guzom masnim ne mrdaju da prosire tok saobracaja,da se pripreme za prikljucenje na auto put.Godinama niko nista ne radi po pitanju rjesavanja dionice puta Radakovo-Lasvanska petlja,dionica smrti.Zadnji je Ivo Lozancic,pitanje je dana ko je slijedeci,jezivo ali istinito! Niko nije pokrenuo istragu o slucaju "maredo" ko je onoj budali dao dozvolu da napravi objekat? Svi o tome sute a ljudi ginu! Ko nije upoznat evo o cemu se radi.2 Kilometra od Zenice prema sarajevu ima pogodna dionica za preticanje jer ima preglednost oko 1000 metara po dobrim vremenskim uslovima.Majmun nesavjesni je napravio objekat na sredini te dionice,najvise se nesreca na tom dijelu dogodilo od izgradnje tog objekta,trenutno mi nisu dostupni procenti ali mogu ih nabaviti,uglavnom od otvorenja tog objekta broj nesreca se povecao.,Pijani vozaci napustaju objekat i prikljucuju se direktno na cestu,bez prikljucne trake.Ne obracaju paznju da se vozila priblizavaju prema njima i onda ........nekome je smrt dosla u kucu.
Policijske patrole nikada nisu na toj dionici,sto li? Pitam se :)
Drugi problem je sjeverno,M-17 isto ali sada druga problematika,ulazne brzine u tunel,radar ima vec postavljen ali ne vrijedi jer prije neko vece vozim i gledam brzinu vozaca prije mene 120 kmh,manijak!!! Tu treba "candid camera" pod hitno jer iz razloga sigurnosti se mora strogo postovati brzina.Pred sami ulaz u tunel je prikljucnica iz pravca naselja Koprivna,jedva pregledan dio zbog geografskog terena,200 m vidni krug,mnogi su ostavili zivote na tom mjestu,bio sam svjedok frontalnog sudara sa dvoje poginulih,razlog sudara je preticanje na punoj liniji,jedan je preticao a drugi nije postovao ogranicenje brzine.Kuci se nisu vratili zivi....
Ljudi ginu a ovi prstom ne mrdaju,moze vala i taj Huso dozivit isto ili ja ili neko od vas.Zbog cega? Necije nesposobnosti ili ljenosti? Ne krivim toliko policiju,vise krivim politicki dio begovine zvana Zenica!!! Grad se gusi u udarnim terminima,a gradske vlasti su nesposobne da se suoce sa tim izazovom.
Jos jedan problem,nocu je Zenica grad duhova,cekas na raskrsnici,crveno svjetlo a nigdje nikoga.Nesposobni su da naprave dugme jedno na semaforu a sposobni su dati dozvole za sve i svasta,preciziram maredo slucaj.

Those Livadic's grrrrr


Btw Pravice se izgleda nova gradska rasvjeta,hoce begovi osvijetlit avliju,cuo sam da je posao vec dodijeljen nekom pasaLUKlivadic biznismenu stranackom.Napominjem "cuo" nije provjereno ali je sve moguce
dr.iver
Posts: 981
Joined: 02/05/2006 12:33

#43

Post by dr.iver »

bravo Nedime,svaka cast!
Niko se ne javlja na temu, izgleda da niko i ne smije potvrditi to, nazalost....
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#44

Post by jefferson »

dr.iver wrote:bravo Nedime,svaka cast!
Niko se ne javlja na temu, izgleda da niko i ne smije potvrditi to, nazalost....
Jel to nekad neko rekao da Zenica ima rijesen saobracaj?
Problem je sto bi ljudi ceste kakvih nema ni na zapadu, a da stalno biraju cobane koji ih 17 godina jebu u mozak! E pa nemoze to tako!
dr.iver
Posts: 981
Joined: 02/05/2006 12:33

#45

Post by dr.iver »

Rjesenje saobracaja ne podrazumjeva nabaciti novi sloj asfalta i signalizacije....
imaju stare kule,jos stoje,cekaju na jos jedan most....ali hajde ti to cobanima objasni :roll:
memo bosnjo
Posts: 106
Joined: 04/10/2007 23:03
Location: Radonjici bb

#46

Post by memo bosnjo »

dr.iver wrote:Rjesenje saobracaja ne podrazumjeva nabaciti novi sloj asfalta i signalizacije....
imaju stare kule,jos stoje,cekaju na jos jedan most....ali hajde ti to

cobanima objasni :roll:
To neko Kasimu nagada, a onda se rastale,..........
Post Reply