saobracajni haos u zenici

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

dr.iver
Posts: 981
Joined: 02/05/2006 12:33

#1 saobracajni haos u zenici

Post by dr.iver »

danas ste mozda bili svjedoci guzvi u zenici
zatovrena je cesta preko nadvoznjaka..."aleja sehida"....

bravo za h.smajlovica i ostale na nizim mjestima


razmisaljm kako bi drvenom cuprijeom brzo prosla kola hitne pomoci ili mozda kamion vatrogasaca....koji neozbiljni seljaci upravljaju zenicom :x
piskerernest
Posts: 701
Joined: 19/09/2007 22:58
Location: zenica

#2 Re: saobracajni haos u zenici

Post by piskerernest »

dr.iver wrote:danas ste mozda bili svjedoci guzvi u zenici
zatovrena je cesta preko nadvoznjaka..."aleja sehida"....

bravo za h.smajlovica i ostale na nizim mjestima


razmisaljm kako bi drvenom cuprijeom brzo prosla kola hitne pomoci ili mozda kamion vatrogasaca....koji neozbiljni seljaci upravljaju zenicom :x
pa kolika će tek sada biti gužva na drvenoj ćupriji,bože sačuvaj i još neko hvali smajloviča adžananaoviću omogućio da na k.polju počne graditi centar a da ne plati 6 miliona maraka
dr.iver
Posts: 981
Joined: 02/05/2006 12:33

#3

Post by dr.iver »

danas autobusom na linij kanal-bolnica
od autobuske stanice do crkvica
preko sat i 15 minuta
oko 16.00 sati... :roll:
Silver_surfer
Posts: 42
Joined: 21/06/2007 21:40

#4

Post by Silver_surfer »

Pa dobro ljudi trebate shvatiti da se radi cesta. Mi bi cestu bez rupa a kad je rade onda samo kukamo. Pa nece je raditi po noci. neznaju je po danu napraviti a kamoli po noci. :D a sto se tice hitne i vatrogasaca- cestom su mogli prolaziti hitna policija vatrogasci i mjesalice koje voze beton na Kamberovice. bolje da ovako zatvore cestu i to urade brzo i kako treba nego da puste cestu a nije gotovo-onda bi bila guzva isto a neznas jel se ide ili ne. Ono nije puno posla i brzo ce se zavrsiti!
dr.iver
Posts: 981
Joined: 02/05/2006 12:33

#5

Post by dr.iver »

danas ja licno vidio kako je hitna krenula od lamela preko nadvoznjaka i vratila se....
Mislilac
Posts: 270
Joined: 21/08/2004 21:42

#6

Post by Mislilac »

Joj jeste pogani.. Odmah serete.

Pa PRAVI se cesta, REKONSTRUKCIJA. Normalno da neće raditi. Strpljen - spašen.

A ima alternativa.

1. Na blatušku petlju, pa izići sa magistralnog puta kod kasarne (novi izlaz).

2. Na blatušku petlju, pa produžiti do Perinog hana, okrenuti se na magistralnom putu i izići u Radakovu. :D

3. Pješobus.

4. Helikopter.
incognito071
Posts: 1391
Joined: 24/08/2007 10:34

#7

Post by incognito071 »

Mislilac wrote:Joj jeste pogani.. Odmah serete.

Pa PRAVI se cesta, REKONSTRUKCIJA. Normalno da neće raditi. Strpljen - spašen.

A ima alternativa.

1. Na blatušku petlju, pa izići sa magistralnog puta kod kasarne (novi izlaz).

2. Na blatušku petlju, pa produžiti do Perinog hana, okrenuti se na magistralnom putu i izići u Radakovu. :D

3. Pješobus.

4. Helikopter.


jeSta pjesobos Kine ti i Japana ? :?
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#8 Re: saobracajni haos u zenici

Post by nineac »

dr.iver wrote:danas ste mozda bili svjedoci guzvi u zenici
zatovrena je cesta preko nadvoznjaka..."aleja sehida"....

bravo za h.smajlovica i ostale na nizim mjestima


razmisaljm kako bi drvenom cuprijeom brzo prosla kola hitne pomoci ili mozda kamion vatrogasaca....koji neozbiljni seljaci upravljaju zenicom :x
:lol: :lol: :lol:
A sta ti mislis da mi vratimo Zakira ili ferida Alica?
Ja prije dva mjeseca picim za Atlantu, idem na aerodrom, najprometniji aerodrom na svijetu, cekam 4 sata, prosiruju auto-put, temperatura vani 49stepeni. i mislis da me neko pito, ili ostale vozace sta mi mislimo o tome? Sto sam ja zakasnio na aerodrom ili sl, a najjaca ekonomska sila na svijetu? Jaro imamo mi uciti jos mnogo toga da bi dosli na zapadni nivo, koji opet nije onakav kakav bi ti htio da bude.
Evo na mom faxu gdje radim i idem u skolu vec 5 anas zatvoreni svi parkinzi, asfaltiraju, pa se pusi!
De se malo smiri covjece ili KONACNO nam reci kako bi to ti uredio?
User avatar
trinaesti
Posts: 1106
Joined: 30/01/2005 20:26

#9

Post by trinaesti »

driver - kako bi ti to uradio?
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#10

Post by Mahalac »

Stvarno je malo beze pricati o haosu u sabracaju Zenice, rekao bih laskavo, jer za one koji poznaju nicaze, pjehaka mozes u 20min s kraja na kraj, evropa-salcinovic 5 :D min...

a tu su i ovi "markasi" :shock: :D
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#11

Post by sulesavic »

Mahalac wrote:Stvarno je malo beze pricati o haosu u sabracaju Zenice, rekao bih laskavo, jer za one koji poznaju nicaze, pjehaka mozes u 20min s kraja na kraj, evropa-salcinovic 5 :D min...

a tu su i ovi "markasi" :shock: :D
I marka¹i koriste cestu...
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#12

Post by Mahalac »

Hocu reci da ako ides u recimo radakovo, lukovo, gracanicu, babino da ne kazem arnaute :shock: (znam zenicu ko halvat svoj :D ) trebas auto ,a za ostalo jednostavno moracete se navici ostaviti auto kod nove arene i laganini pjehaka, to ce vam bit normala.
rewritable
Posts: 117
Joined: 01/09/2003 00:00

#13

Post by rewritable »

to ti mene kao lozis? Very Happy

ako ti je trn u oku ovo sto sam napisao, okreni ba glavu na drugu stranu...
nemoj se mangup pravit ako ne znas kako i sta, s kim i kada....
Ko te lozi kralju!!?? Ti sam sebe lozis. Vidis da negdje pise "Zenica" i okidac u glavi proradi... To isto kad bi se sad ja iz nekog razloga javljao na temu o Kalesiji, Kaknji, Zavidovicima... Ma boli me qrac za njih... Ti si taj koji ocito ima problem.
dr.iver
Posts: 981
Joined: 02/05/2006 12:33

#14

Post by dr.iver »

trinaesti wrote:driver - kako bi ti to uradio?
Kada budem zaduzen za to budi(te) sigurni da se nece desavati ovakav kolaps.
A inace ja nemam ulogu da spasavam Zenicu od politike "daj nama, a ostale ko jebe" kakva se manje vise provodi od zavrsetka rata. Dakle, nineac i ostali ne mijenjajte temu, ja nisam bitan, stvar je do ljudi zaduzenih za saobracaj i grad. Kao sto vec rekoh od gradonacelnika pa nanize po funkcijama.... ako ne znaju, neka daju ostavke na funkciju koju obavljaju. Znate i ja bih vozio avion, ali ne znam, plata jeste dobra pilotima, ali ipak letiš sa 200 putnika. To je malo karikirana situacija u našem malom mistu.
Joj jeste pogani.. Odmah serete.

Pa PRAVI se cesta, REKONSTRUKCIJA. Normalno da neće raditi. Strpljen - spašen.

A ima alternativa.

1. Na blatušku petlju, pa izići sa magistralnog puta kod kasarne (novi izlaz).

2. Na blatušku petlju, pa produžiti do Perinog hana, okrenuti se na magistralnom putu i izići u Radakovu. Very Happy

3. Pješobus.

4. Helikopter.
1.I na izlasku sa magistralnog puta je guzva. Guzva je i na raskrsnici na odmutu i na raskrnici kod doma penzionera.
2.zakonom je zabranjeno polukruzno okretanje na magistralnom putu
3.da ucinkovito, ako vam ne smetaju izduvni gasovi iz automobila, autobusa, kamiona....
4.da naravno

Saobraćajne gužve su odavno problem u Zenici, samo je to eskaliralo zatvaranjem jedne od dvije glave gradske saobraćajnice.....
ali to rješenje niko ne traži, vjerovatno će sada nineac zahtjevati od mene moje vidjenje toga. Imam par ideja, ali mi ne pada napamet naivno ih iznijeti na forumu-sutra će ih prisvojiti obrenovčanini i ini.
Kad vam neko zakasni u bolnicu i umre ko će onda biti kriv? Nervozni vozači i pješaci? Ili možda pak rukovodstvo grada?
dr.iver
Posts: 981
Joined: 02/05/2006 12:33

#15

Post by dr.iver »

Mubera Pezo, ispred općine Zenica:
"Ja bih zamolila malo strpljenja. Noćni radovi nisu izvodljivi, samo malo strpljenja i to je to"
Mislilac
Posts: 270
Joined: 21/08/2004 21:42

#16

Post by Mislilac »

Jah, jah...

Zakonom zabranjeno polukružno kretanje? Pa kod Mareda uđeš - kod Mareda iziđeš. Jel' zabranjeno? :D

Strpimo se dan-dva-tri i eto ga. Manje gužve. Al' opet gužve. I sad se dešava da nastane gužva oko 12, oko 15 i nekad kasnije kad "slete" ovi ostali u grad. :-)

A vala Zenica je tolka' da se može pješobusom stići svugdje za 15-20 minutica...
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#17

Post by sulesavic »

@Mislilac

Ne objasni ti ljudima ¹ta je pje¹obus...
Bobi
Forum administrator
Posts: 32168
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#18

Post by Bobi »

Ici pjeske kuda idu autobusi :D .

Kakva guzva...jutros u 5:30 nidje nikog na cesti...cak sam bulevarom 60 km/h ishao(ogranicenja 50 km/h)...:D
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#19

Post by nineac »

dr.iver wrote:
trinaesti wrote:driver - kako bi ti to uradio?
Kada budem zaduzen za to budi(te) sigurni da se nece desavati ovakav kolaps.
A inace ja nemam ulogu da spasavam Zenicu od politike "daj nama, a ostale ko jebe" kakva se manje vise provodi od zavrsetka rata. Dakle, nineac i ostali ne mijenjajte temu, ja nisam bitan, stvar je do ljudi zaduzenih za saobracaj i grad. Kao sto vec rekoh od gradonacelnika pa nanize po funkcijama.... ako ne znaju, neka daju ostavke na funkciju koju obavljaju. Znate i ja bih vozio avion, ali ne znam, plata jeste dobra pilotima, ali ipak letiš sa 200 putnika. To je malo karikirana situacija u našem malom mistu.
Joj jeste pogani.. Odmah serete.

Pa PRAVI se cesta, REKONSTRUKCIJA. Normalno da neće raditi. Strpljen - spašen.

A ima alternativa.

1. Na blatušku petlju, pa izići sa magistralnog puta kod kasarne (novi izlaz).

2. Na blatušku petlju, pa produžiti do Perinog hana, okrenuti se na magistralnom putu i izići u Radakovu. Very Happy

3. Pješobus.

4. Helikopter.
1.I na izlasku sa magistralnog puta je guzva. Guzva je i na raskrsnici na odmutu i na raskrnici kod doma penzionera.
2.zakonom je zabranjeno polukruzno okretanje na magistralnom putu
3.da ucinkovito, ako vam ne smetaju izduvni gasovi iz automobila, autobusa, kamiona....
4.da naravno

Saobraćajne gužve su odavno problem u Zenici, samo je to eskaliralo zatvaranjem jedne od dvije glave gradske saobraćajnice.....
ali to rješenje niko ne traži, vjerovatno će sada nineac zahtjevati od mene moje vidjenje toga. Imam par ideja, ali mi ne pada napamet naivno ih iznijeti na forumu-sutra će ih prisvojiti obrenovčanini i ini.
Kad vam neko zakasni u bolnicu i umre ko će onda biti kriv? Nervozni vozači i pješaci? Ili možda pak rukovodstvo grada?
Vidis nesjecam da si kakio ovako dok je Zakir bio gradonacelnik!
Da se razumijemo, Zakir je moja politicka opcija, ali cu glasat za Husu kao covjeka.
Ti jaro hoces nesto neizvodljivo. Posto si sam rekao da se takav saobracajni kolaps nece desiti kada ti postanes zaduzen za to (blago nama) de nam reci kako ces to izvest, jer ja evo ima dvije godine postavljam tebi to pitanje zbog one rupe kod Verdija, Dzananovica, itd, itd.
Eto sad rupu krpe tebi opet nevalja.
Mislim da zbog tvojih problema pod hitno opcinsko vijece treba raspravljati o povjerenju Huseinu Smajlovicu! :lol:
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#20

Post by sulesavic »

Bobi wrote:Ici pjeske kuda idu autobusi :D .

Kakva guzva...jutros u 5:30 nidje nikog na cesti...cak sam bulevarom 60 km/h ishao(ogranicenja 50 km/h)...:D
Prijavi se u Kerozin
Mislilac
Posts: 270
Joined: 21/08/2004 21:42

#21

Post by Mislilac »

sulesavic wrote:@Mislilac

Ne objasni ti ljudima šta je pješobus...
Čuće se... :D
User avatar
Chischo
Posts: 883
Joined: 06/06/2004 22:20
Location: Sarajevo

#22

Post by Chischo »

ako uzmemo da su u zenici tri ekstremne tacke:
stanica, kpdom, bolnica

vala sve se moze za po sata prepjesacit

dole s autima!
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#23

Post by sulesavic »

Chischo wrote:ako uzmemo da su u zenici tri ekstremne tacke:
stanica, kpdom, bolnica

vala sve se moze za po sata prepjesacit

dole s autima!
Ima istine u ovome, ali ne bih ja to tako pojednostavljivao. Zeznuto je pje¹obusom do Crkvica... Hajde jednom dnevno, ali dva i vi¹e puta?
ifbbpro
Posts: 490
Joined: 19/05/2006 00:13

#24

Post by ifbbpro »

vidi se da jos niste osjetili i vidjeli sarajevsku guzvu :D
ajdin_ze
Posts: 48
Joined: 18/08/2004 18:03
Location: Zenica

#25

Post by ajdin_ze »

Nekontam cemu hampa??Nadvoznjak se radi i normalno je da bude guzve 2 - 3 dana.Evo jutros situacija normalna ali puno ljepse nadvoznjakom proci.
Izgleda da mnogi nisu u toku da je pusten u saobracaj izlaz sa autoputa Zenica-Jug tako da se nema potrebe ici do Mareda.Kad ides od Kalenove pumpe jednostavno se desno iskljucis na novom izlazu(ulazu) u grad i gotovo.
Ja juce u 2 sata po onakvoj guzvi meokusnice - crkvice 10 minuta autoputem.
Post Reply