Saobracajne kazne

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
tryhard94
Posts: 13
Joined: 03/04/2021 16:04

#1 Saobracajne kazne

Post by tryhard94 »

Dobar dan svima, nadam se da cu ovde naci odgovor koji mi treba, naime radi se o tome da sam bio u zatvoru 2 godine,za to vrijeme jedan bolid je imao broj moje vozacke dozvole i slao mi je kazne u sustini datum tih kazni koje su pravljene ja sam bio u zatvoru, ispada da sam ja izlazio iz KPZ napolje i vozao se, kazne su iz Travnika,Bugojna,Maglaja,Zenice i jos gradova, tacan iznos jest 3800km + 20 bodova, platio sam 500km da idem na slusanje nastave na koji me je MUP poslao sve zbog tih bodova, kada to zavrsim necu moci podginit vozacku jer imam te kazne, ako je neko se susreo sa takvim problemom molim da se javi jer sam auto uzeo a ne smijem ga vozati, moze doci do toga da ga oduzmu, znaci treba mi informacija sta da radim, kome da odem, kome da se obratim, isao sam u MUP, oni me salju na SUD, odem na SUD oni salju u MUP, samo me saltaju, molim za pomoc, hvala unaprijed.Sigurno postoji neko rijesenje jer mi se ne daju tolike pare za nesto sto ja nisam pocinio.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5499
Joined: 04/08/2020 19:22

#2 Re: Saobracajne kazne

Post by -Chesterfield- »

Meni ovdje ništa nije jasno?

Neko je samo znao broj tvoje vozačke dozvole ali nije bio u posjedu tvoje vozačke. Na osnovu tog broja policija je pisala kazne na raznim lokacijama - gradovima.

Kupio si automobil i plašiš se da ti ga ne oduzmu. Kako si ga registrovao sa tolikim brojem kazni?
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#3 Re: Saobracajne kazne

Post by pinkman »

-Chesterfield- wrote: 26/08/2022 23:00 Meni ovdje ništa nije jasno?

Neko je samo znao broj tvoje vozačke dozvole ali nije bio u posjedu tvoje vozačke. Na osnovu tog broja policija je pisala kazne na raznim lokacijama - gradovima.

Kupio si automobil i plašiš se da ti ga ne oduzmu. Kako si ga registrovao sa tolikim brojem kazni?
Pa mozda je registrovao na ime zene, roditelja, brata, itd.

A kad ti dodje kazna ti mozes reci nisam ja vozio, vozio je taj i taj - evo broj njegove vozacke dozvole i onda njemu posalju.
User avatar
vjeshalica
Posts: 16917
Joined: 31/03/2019 14:56

#4 Re: Saobracajne kazne

Post by vjeshalica »

Mozes lako dokazati kad si izlazio na dopust, a kad su kazne pravljene.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58369
Joined: 03/08/2010 19:04

#5 Re: Saobracajne kazne

Post by kakavdanakneiskustvu »

vjeshalica wrote: 26/08/2022 23:38 Mozes lako dokazati kad si izlazio na dopust, a kad su kazne pravljene.
Logično,vrlo je jednostavno
HelaS
Posts: 5265
Joined: 22/09/2018 13:21

#6 Re: Saobracajne kazne

Post by HelaS »

kakavdanakneiskustvu wrote: 27/08/2022 07:42
vjeshalica wrote: 26/08/2022 23:38 Mozes lako dokazati kad si izlazio na dopust, a kad su kazne pravljene.
Logično,vrlo je jednostavno
Pa čovjek i hoće da dokaže svoju nevinost, zato i pita kako, kome da se obrati.

Moj odgovor je da angažuje advokata.
User avatar
Ironmen
Posts: 5930
Joined: 29/07/2015 17:36

#7 Re: Saobracajne kazne

Post by Ironmen »

tryhard94 wrote: 22/07/2022 13:59 Dobar dan svima, nadam se da cu ovde naci odgovor koji mi treba, naime radi se o tome da sam bio u zatvoru 2 godine,za to vrijeme jedan bolid je imao broj moje vozacke dozvole i slao mi je kazne u sustini datum tih kazni koje su pravljene ja sam bio u zatvoru, ispada da sam ja izlazio iz KPZ napolje i vozao se, kazne su iz Travnika,Bugojna,Maglaja,Zenice i jos gradova, tacan iznos jest 3800km + 20 bodova, platio sam 500km da idem na slusanje nastave na koji me je MUP poslao sve zbog tih bodova, kada to zavrsim necu moci podginit vozacku jer imam te kazne, ako je neko se susreo sa takvim problemom molim da se javi jer sam auto uzeo a ne smijem ga vozati, moze doci do toga da ga oduzmu, znaci treba mi informacija sta da radim, kome da odem, kome da se obratim, isao sam u MUP, oni me salju na SUD, odem na SUD oni salju u MUP, samo me saltaju, molim za pomoc, hvala unaprijed.Sigurno postoji neko rijesenje jer mi se ne daju tolike pare za nesto sto ja nisam pocinio.
Ma samo advokata i tuzi sve redom, trazi ostetu za izgubljeno vrijeme i pretrpljeni stres, nesto slicno se mom drugu desilo i uz advokata je rijesio sve, koliko god BiH bila banana drzava ipak u nekim segmentima postoji pravna drzava i moze se pravda izganjati.
User avatar
laserShow
Posts: 4016
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#8 Re: Saobracajne kazne

Post by laserShow »

Ovo je vrlo jednostavno za rijesiti. Postoje dokumenti kad si u zatvoru, kada si izasao na otpust, kada je kazna napravljena. Jedino ako nemas srece pa su sve kazne napravljene u vrijeme izlaska iz tvorza :)
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58369
Joined: 03/08/2010 19:04

#9 Re: Saobracajne kazne

Post by kakavdanakneiskustvu »

HelaS wrote: 27/08/2022 07:51
kakavdanakneiskustvu wrote: 27/08/2022 07:42

Logično,vrlo je jednostavno
Pa čovjek i hoće da dokaže svoju nevinost, zato i pita kako, kome da se obrati.

Moj odgovor je da angažuje advokata.
donese uputni akt s kojim je se morao javiti na izdržavanje kazne u KPZ,nije mogao napraviti prekršaj ako je bio u KPZ,ne izlazi se na dopuste svaki dan
User avatar
Dope_Man
Posts: 7753
Joined: 03/06/2016 16:31

#10 Re: Saobracajne kazne

Post by Dope_Man »

Advokat. Slucaj, ako je tako kako si opisao je prilicno jasan. Vrlo lako ce se dokazati da nisi ti mogao voziti ako si bio zatvoren i to se skida sa tebe.
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#11 Re: Saobracajne kazne

Post by Blixen »

tryhard94 wrote: 22/07/2022 13:59 naime radi se o tome da sam bio u zatvoru 2 godine
Vidiš da ne valja ići u zatvor
Post Reply