Sanski Most-Slike

Zanimljivosti, dešavanja i kulturno-politički život u Bihaću, Buzimu, Cazinu, V. Kladuši, Bos. Petrovcu, Sanskom Mostu, Bos. Krupi...

Moderator: Chloe

bosnia1990
Posts: 42
Joined: 21/01/2007 15:11

#1 Sanski Most-Slike

Post by bosnia1990 »

Image

Pogled s autobuske stanice
Image[/QUOTE]
bosnia1990
Posts: 42
Joined: 21/01/2007 15:11

#2

Post by bosnia1990 »

Image

Image

Image

Image

Image
bosnia1990
Posts: 42
Joined: 21/01/2007 15:11

#3

Post by bosnia1990 »

Image

Image[/QUOTE]

Image

Image

Image

Image[/QUOTE]
bosnia1990
Posts: 42
Joined: 21/01/2007 15:11

#4

Post by bosnia1990 »

Image

Image

Interex - još malo gotov samo još rdeča fasada da se stavi i to je to ;)
Image

Image

Image

Image

Image

Poslovni Centar - isto tako gotov još malo,završavaju BauCentar i auto salon
Image

Image

Image

Image

Image

Image

famozni skyline :lol:
Image

Image

još jednom interex
Image

idemo kroz ćatićevu,također u potpunosti obnovljena
Image

pravoslavna crka - prošli put sam stavljao katoličku,sad malo pravoslavnu,znamo kako su narodi osjetljivi ovdje u BiH pa da se niko ne osjeća ugroženim nedaj bože ;)
Image

Image

Image

Image

fina stara zgrada iz AU perioda čeka na obnovu ;)
Image

obnovljena ćatićeva
Image

meni jedna od najsimpatičnijih uličica - ključka (također rekonstruisana)
Image

Image

Image

Image

Image

nove "kućice" za smeće,tu su smješteni oni ekološki kontejneri za staklo,plastiku,papir, i ostalo
Image

Image

Image

lijepa Sana :)
Image

Image
bosnia1990
Posts: 42
Joined: 21/01/2007 15:11

#5

Post by bosnia1990 »

Image
Image
Image
Image
bosnia1990
Posts: 42
Joined: 21/01/2007 15:11

#6

Post by bosnia1990 »

Image
Image
bosnia1990
Posts: 42
Joined: 21/01/2007 15:11

#7

Post by bosnia1990 »

Image
Image
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
bosnia1990
Posts: 42
Joined: 21/01/2007 15:11

#8

Post by bosnia1990 »

Image
Image
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
User avatar
sicky
Posts: 1944
Joined: 11/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#9

Post by sicky »

Taze slika, od prekjuče :D
Morala sam sačekati jutro da se uvjerim da mi se ne dupla pred očima... :-) :shock:
hajd' dvije...ali četiri :roll: :-)
mašaAllah 8-)

Image
User avatar
jasco
Posts: 83
Joined: 23/07/2006 16:57

#10

Post by jasco »

hvala za slike.
User avatar
chinese_water
Posts: 1688
Joined: 26/06/2006 01:02

#11

Post by chinese_water »

Jel' ono Sanski Most bijase grad sa onom pecinom koja nikad nije istrazena do kraja?
lahor
Posts: 432
Joined: 17/10/2005 23:05

#12

Post by lahor »

Hvala za ove divne slike.Posjetim svako ljeto S.Most barem na jedan dan..sve je ljepsi i ljepsi..
Poguzija
Posts: 52
Joined: 20/10/2006 11:54

#13

Post by Poguzija »

sicky: ruke ti se pozlatile :D
User avatar
sicky
Posts: 1944
Joined: 11/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#14

Post by sicky »

Poguzija wrote:sicky: ruke ti se pozlatile :D
:lol: :D
hvala :-)
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#15 Re: Sanski Most-Slike

Post by Fair Life »

Image
Prayer
Posts: 31
Joined: 28/09/2007 15:15
Location: Sarajevo

#16 Re: Sanski Most-Slike

Post by Prayer »

pozz sugrađani,
sve je ovo super sto si ti stavio, svaka ti cast!
Mala zamjerka,ali trebao si se malo vise prosetati oko Sane i tu napraviti par fotografija, jer zgrada i kontejnera ima svugdje!
Pozdrav...
skolica
Posts: 140
Joined: 06/01/2008 21:58

#17 Re: Sanski Most-Slike

Post by skolica »

Da nisi rekao da je u pitanju Sanski Most , ja ga po ovim slikama ne bi ni prepoznala :sad: :roll:
Drago mi je sto se gradi ali je tuzno sto ga poslije toliko godina provedenih u njemu, jedva prepoznajem :roll:
Osim Sane, please napravi jos koju sliku rijeke.
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#18 Re: Sanski Most-Slike

Post by Vodenjak »

skolica wrote:Da nisi rekao da je u pitanju Sanski Most , ja ga po ovim slikama ne bi ni prepoznala :sad: :roll:
Drago mi je sto se gradi ali je tuzno sto ga poslije toliko godina provedenih u njemu, jedva prepoznajem :roll:
Osim Sane, please napravi jos koju sliku rijeke.

Bravo!!!! :thumbup:

Slike su lijepe, nema sta...
Ali zalosno je, sto mislim da svaki Sanjanin osjeca, sto su ovi koji su sve ovo gradili unistili sve ono sto je Sana nekad bila - grad cvijeca i zelenila! Prostor u i oko Sanskog Mosta je sasvim dovoljno velik da se masa ovog betona koji se naslagao mogao izmjestiti na druga mjesta a sacuvati jezgru grada u zelenilu i ljepoti kakva je nekad bila...

Danas se osjeca da naprosto zraka nema shetajuci ulicama nekad prelijepog gradica... :-?
Tuzno zaista... :(
bahonnen
Posts: 318
Joined: 19/02/2007 11:51

#19 Re: Sanski Most-Slike

Post by bahonnen »

Fino fino!
Btw. Čini mi se da je Sanski Most na dvije obale sane. Ili ja sjedim trenutno na livadi. :D
Fino si sve detaljno islikao, ali si mogao preći i na lijevu obalu, koja je prostorno i po broju stanovnika veća.
Znači za neupućene: Ovo su slike manje gradske mjesne zajednice: "Desna obala".
Pardon, ima par slika lijeve obale slikanih sa gradskog mosta, ali aparat prilikom slikanja nije prelazio polovinu mosta pa se valjda ne računa. A ono ruglo od znatskog centra (mjesto gdje je nekad bila Gimnazija) zaboravite i da ste vidjeli.

Što se tiče, betoniranja i izgradnje naš Načelnik Opštine (koji vole da ga zovu gradonačelnik) je već dobio nadimak Branko Kockica ili ti Kocka kocka kockica.
Sve je više onih kockica na trotoarima, a sve manje ljudi koji bi po njima hodali.
Mogli bi mnogiu načelnici da dođu na kurs kod njega po pitanju kako pokupiti lovu iz budžeta slagajući kockice, kopajući i asfaltirajući ulice, farbajući horizontalu signaliaciju bojom koja bi pozavidjela jupolu na neoperivosti.

Dugo razmišljam da li da ovdje negdje stavim smiley, ali ne znam koji bi bio prikladan tužni ili veseli. Možda je najbolje da plačem od radosti, jer ćemo imati još kockica, asfalta i betona, jer kako stoje stvari rovovi su duboko ukopani.
bahonnen
Posts: 318
Joined: 19/02/2007 11:51

#20 Re: Sanski Most-Slike

Post by bahonnen »

Meni je svaka ona lokva bila draga, pogotovu ako sam morao upasti u nju ako sretnem nekog poznatog.
Sad nema lokvi, ali nema ni ljudi.
Mora se čestitati načelniku.. Grad od 70-tak hiljada je pretvorio u selo od 20-tak hiljada ljudi.
To nisu uspjeli ni 92. Na žalost nezadovoljni su oni koji odlaze (inače nebi bili nezadovoljni) pa time i manja mogućnost da će izaći na glasanje.

Koliko se pričalo o kinu, da bi ga opština potpuno isfinansirala i dala u ruke privatniku, koji je uz to podoban jer drži glavni medij u svojim rukama, a prijeko potreban za načelnikovu omiljenu disciplinu "slikanje" :D
Doduše tu treba biti i radio Sana, koja se takođe povija kako vjetar puše (iz opštine), ali je zvanično javna institucija.
Ko je i kad zadnji put gledao tamo neki film?

Dakle, još četiri godine krađe. Na žalost. Kako se čini biće nas još manje da dočekamo kraj tog mandata. A onda se komotno može grad pripojiti općini Bihać, kao najudaljenija mjesna zajednica, sa oko 5-6000 ljudi. :D
bahonnen
Posts: 318
Joined: 19/02/2007 11:51

#21 Re: Sanski Most-Slike

Post by bahonnen »

zagazaga wrote:
bahonnen wrote:Meni je svaka ona lokva bila draga, pogotovu ako sam morao upasti u nju ako sretnem nekog poznatog.
Sad nema lokvi, ali nema ni ljudi.
Mora se čestitati načelniku.. Grad od 70-tak hiljada je pretvorio u selo od 20-tak hiljada ljudi.
To nisu uspjeli ni 92. Na žalost nezadovoljni su oni koji odlaze (inače nebi bili nezadovoljni) pa time i manja mogućnost da će izaći na glasanje.

Koliko se pričalo o kinu, da bi ga opština potpuno isfinansirala i dala u ruke privatniku, koji je uz to podoban jer drži glavni medij u svojim rukama, a prijeko potreban za načelnikovu omiljenu disciplinu "slikanje" :D
Doduše tu treba biti i radio Sana, koja se takođe povija kako vjetar puše (iz opštine), ali je zvanično javna institucija.
Ko je i kad zadnji put gledao tamo neki film?

Dakle, još četiri godine krađe. Na žalost. Kako se čini biće nas još manje da dočekamo kraj tog mandata. A onda se komotno može grad pripojiti općini Bihać, kao najudaljenija mjesna zajednica, sa oko 5-6000 ljudi. :D
:thumbup: sve si u pravu osim blata i lokvi
Ma normalno da je bolje ako nema lblata i lokvi. Ali ako moram birati između asfalta i ljudi prvo ću odabrati ljude.
Ali nije bezveze ovdje ovakav redosljed:
"u se, na se i poda se"
"Poda se" je zadnje, a iako bi se moglo shvatiti u drugačijem kontekstu, to je i taj asfalt ili beton ili čuvene kockice. A jbg., ljudi odoše uza onim prvim "u se", odnosno "Trbuhom za kruhom"!
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#22 Re: Sanski Most-Slike

Post by Vodenjak »

bahonnen wrote:
zagazaga wrote:
bahonnen wrote:Meni je svaka ona lokva bila draga, pogotovu ako sam morao upasti u nju ako sretnem nekog poznatog.
Sad nema lokvi, ali nema ni ljudi.
Mora se čestitati načelniku.. Grad od 70-tak hiljada je pretvorio u selo od 20-tak hiljada ljudi.
To nisu uspjeli ni 92. Na žalost nezadovoljni su oni koji odlaze (inače nebi bili nezadovoljni) pa time i manja mogućnost da će izaći na glasanje.

Koliko se pričalo o kinu, da bi ga opština potpuno isfinansirala i dala u ruke privatniku, koji je uz to podoban jer drži glavni medij u svojim rukama, a prijeko potreban za načelnikovu omiljenu disciplinu "slikanje" :D
Doduše tu treba biti i radio Sana, koja se takođe povija kako vjetar puše (iz opštine), ali je zvanično javna institucija.
Ko je i kad zadnji put gledao tamo neki film?

Dakle, još četiri godine krađe. Na žalost. Kako se čini biće nas još manje da dočekamo kraj tog mandata. A onda se komotno može grad pripojiti općini Bihać, kao najudaljenija mjesna zajednica, sa oko 5-6000 ljudi. :D
:thumbup: sve si u pravu osim blata i lokvi
Ma normalno da je bolje ako nema lblata i lokvi. Ali ako moram birati između asfalta i ljudi prvo ću odabrati ljude.
Ali nije bezveze ovdje ovakav redosljed:
"u se, na se i poda se"
"Poda se" je zadnje, a iako bi se moglo shvatiti u drugačijem kontekstu, to je i taj asfalt ili beton ili čuvene kockice. A jbg., ljudi odoše uza onim prvim "u se", odnosno "Trbuhom za kruhom"!
Mhhh, sto se ova dijaspora raskokodakala! :x
Misli da je svu pamet svijeta pokupila! :P

:D :D :D
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#23 Re: Sanski Most-Slike

Post by Vodenjak »

zagazaga wrote:ko je dijaspora :? :? :? :P :P
:cry: :cry:

:D
bahonnen
Posts: 318
Joined: 19/02/2007 11:51

#24 Re: Sanski Most-Slike

Post by bahonnen »

Da... Ko je dijaspora? :-D
To nešto na moj račun?
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#25 Re: Sanski Most-Slike

Post by Vodenjak »

bahonnen wrote:Da... Ko je dijaspora? :-D
To nešto na moj račun?

Ma jok bolan, na svoj! 8)
Bolje da to SAM rijesim!
Iznapadam se lagano, nalijepim i onda s rahatom napisem koju o "ljepoti" koju imamo u nasoj nam Sani...
:D
Post Reply