Sanica , bosanskohercegovacka "Zlatna Dolina!

Zanimljivosti, dešavanja i kulturno-politički život u Bihaću, Buzimu, Cazinu, V. Kladuši, Bos. Petrovcu, Sanskom Mostu, Bos. Krupi...

Moderator: Chloe

keep it real
Posts: 347
Joined: 07/08/2009 10:54

#51 Re: Sanica

Post by keep it real »

aida711 wrote:Sanica je stvarno predivna ali da ne zaboravimo da su tu 1992 god. ubijeni mnogi musliman. Mnogi su jos medju ne pronadjenima. U Donjoj Sanici su sve kuce bile popaljene i sav narod razdjeran ali zivot i dalje ide, mnogi su se vratili, kuce se prave i uskoro ce to opet biti lijepo.
Za vas sto planirate ici i vidjeti nasu Sanicu ne zaboravite zlo sto se tu desilo jer mi Sanicani nikad necemo.

Sanica pripada Kljucu ali mi volimo Sanski Most kao i nas Kljuc.

Hvala puno.

Aida

@ aida
bas me interesuje sanica i sanicani u periodu 1941-2 , stvarno bi bio zahvalan kad bi malo opisala dogadjaje iz tog perioda .

sanica je prelijepo mjesto sa vrlo krvavom historijom , ko nije bio predlazem izlet na izvor sanice uz obavezan rostilj malo nizvodno . samo budite spremni da se dobro smrznete ako budete plivali , ja hladnije vode nisam osjetio .
sjetih se jos neceg , pazite se kad budete vozili imaju zahebane krivine kad idete iz pravca kljuca . bio sam dva puta i oba puta naleti na budale koje sjeku krivine .
almirr_51
Posts: 88
Joined: 24/01/2010 20:37

#52 Re: Sanica , bosanskohercegovacka "Zlatna Dolina!

Post by almirr_51 »

Sanica je predivno mjesto, a pogotovo izvor sanice cak sam i kampovao dolje preoslo ljeto s prijateljima - nezaboravno..
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#53 Re: Sanica , bosanskohercegovacka "Zlatna Dolina!

Post by Fair Life »

Nekad u Sanici... OVDJE
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#54 Re: Sanica , bosanskohercegovacka "Zlatna Dolina!

Post by LBVIEW »

@ aida
bas me interesuje sanica i sanicani u periodu 1941-2 , stvarno bi bio zahvalan kad bi malo opisala dogadjaje iz tog perioda .
Da tebi nije ratni zlocinac, Marko Samardzija, sto u rodu?
I on je, pravdajuci svoj "angazman" u zatiranju Bosnjaka Biljana, pominjao 1941. To nesto k'o srpska
varijanta hindustickog poimanja svijeta - karma i sl. fazoni. :-)
Samo, pazi da vam se to ne vrati u republiko-srpsku facu jednog dana - i drugi bi mogli
poceti njegovat prijenos "bad " karme s koljena na koljeno na kolektivnom nivou.
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#55 Re: Sanica , bosanskohercegovacka "Zlatna Dolina!

Post by Bumbar »

Nadam se da necu morati poceti opominjati :)....samo polako :)
refa1
Posts: 1
Joined: 05/09/2012 14:06

#56 Re: Sanica , bosanskohercegovacka "Zlatna Dolina!

Post by refa1 »

Pisati o ljepoti Sanice,Biljani,Budelja,Crnolića,Botonjića,Donje Sanice itd. može svako ko je makar jednom bio u ovim prelijepim krajevima a pisati o njenim stanovnicima, njihovim osobinama i historiji ovog kraja može samo onaj ko to zaista i poznaje tj. ko je sa njima pojeo bar tonu krompira ,300kg mesa i 10 kg soli i proživio bar20-tak godina.
enes konjević
Posts: 4
Joined: 04/01/2013 09:41

#57 Re: Sanica , bosanskohercegovacka "Zlatna Dolina!

Post by enes konjević »

Sanica, od tamo vučem korjenje i ćaća i mater su mi od tamo, djetinstvo sam prove tamo (sanica, budelj, korčanica itd.).
User avatar
zambaklija
Posts: 2734
Joined: 27/03/2008 14:56
Location: budžak

#58 Re: Sanica , bosanskohercegovacka "Zlatna Dolina!

Post by zambaklija »

ma taće Sanica Ključ i oto Pudin Han je zakon :D :lol: :lol: :skoljka: :dance:
Hodidid
Posts: 2015
Joined: 27/09/2010 12:09

#59 Re: Sanica , bosanskohercegovacka "Zlatna Dolina!

Post by Hodidid »

refa1 wrote:Pisati o ljepoti Sanice,Biljani,Budelja,Crnolića,Botonjića,Donje Sanice itd. može svako ko je makar jednom bio u ovim prelijepim krajevima a pisati o njenim stanovnicima, njihovim osobinama i historiji ovog kraja može samo onaj ko to zaista i poznaje tj. ko je sa njima pojeo bar tonu krompira ,300kg mesa i 10 kg soli i proživio bar20-tak godina.
Nisu Crnolici nego Crnalici :-D .
User avatar
BOGUS
Posts: 118
Joined: 10/05/2008 13:04
Location: the baustela

#60 Re: Sanica , bosanskohercegovacka "Zlatna Dolina!

Post by BOGUS »

zambaklija wrote:ma taće Sanica Ključ i oto Pudin Han je zakon :D :lol: :lol: :skoljka: :dance:
Ponjir :D :D :D .Maraka,franaka,forinti :-)
Post Reply