Samsung smartphones

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#201 Re: Samsung smartphones

Post by arnes_king »

Lucazode wrote:
duffy_duck wrote:Temu sam napravio ja. Dakle tema je SAMSUNG SMARTPHONES, a ne OnePlus ili neki drugi. Pravite svoje teme pa komentarisite i pisite sta hocete. OVDJE JE SAMO SAMSUNG zastupljen.
Pa druže i komentarišemo, ističemo problem brikovanja telefona, loših displeja, fluidnosti sistema što se jasno vidi iz mog komentara. Ako se dotaknemo Kineza nije grijeh, čisto radi usporedbe jel 8-)
Samsung pravi najbolje displeje za mobitele a nisam upratio da se raja koja ima samsung uredjaje zali da im se brikuju.

Znam ja razlog pisanja takvih kao tebe tako da se ne treba na to obazirati puno.
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#202 Re: Samsung smartphones

Post by i agree »

svaki telefon ces brikovat kad nemas pojma sta i kako treba,ne cudi me sto se desava i sa pomenutim samsungom...
najgore sto za sve danas imas upustva na netu a ljudi ko da su nepsimeni...
User avatar
Lucazode
Posts: 2743
Joined: 27/03/2008 18:06
Location: Where I belong.

#203 Re: Samsung smartphones

Post by Lucazode »

i agree wrote:svaki telefon ces brikovat kad nemas pojma sta i kako treba,ne cudi me sto se desava i sa pomenutim samsungom...
najgore sto za sve danas imas upustva na netu a ljudi ko da su nepsimeni...
A eto ja sam baš neki da kolegi (s posla)uzeo A50 od PacoMoby i telefon je stao bukvalno poslije 10 dana regularne upotrebe. Čovjek nije power user ili slično jednostavno pozivi, sms, pufff taman ekran.
Neugodno mi jer čovjek želi pristupačan Samsung pa se to nametnu kao dobra opcija a i htio Samsung jer to je nešto kao Golf II kod nas.

Srećom brzo se našli pa ga restovah na power I volume da ga ne nosi u servis.

Ukratko.
Hardwer ok ali A serija softwerski gledajući je kilomotrima iza dobrog midrangera pa oni koji nisu skloni kockanju neka je izbjegnu barem do nekog stabilnijeg updatea.
DonieBrasco
Posts: 15382
Joined: 31/08/2016 16:09

#204 Re: Samsung smartphones

Post by DonieBrasco »

Nego sto me nerviraju ovi retardrani likovi sa youtube sto rade recenzije veze sa tehnologijom nemaju pa ti ogade telefon. Radi lik recenziju A50 i mrtav hladan kaze jedna od najveca mana telefona je sto nema full support za 4K snimke, ja ne shvatam te mozgove kakav je uopste fazon gledanja bilo kakvog snimka 4K rezolucije na 5-6 incnom ekranu ? Kome to uopste treba, pa i na televizor od 60 inca hajde inekako a ne mobitelu, ko jos tovari snimke teske desetke gigabajta na telefon ?!

I generalno ne shvatam korisnke kao "korisnike" sta radite sa telefonima pa vam treba ultra, mega, 4K, upravljate satelitima i nuklearnim elektranam, saljete naredbu vasoj wi-fi ves masini, a zapravo visite na instagramu, ostalim drustvenim mrezama, uz ove komunikacijske chat/video aplikacije, naravno razne cloude, storage, drive, pa uz office alate i na kraju igre ?!
User avatar
Laertes
Posts: 4252
Joined: 08/01/2015 18:25

#205 Re: Samsung smartphones

Post by Laertes »

Lucazode wrote:
i agree wrote:svaki telefon ces brikovat kad nemas pojma sta i kako treba,ne cudi me sto se desava i sa pomenutim samsungom...
najgore sto za sve danas imas upustva na netu a ljudi ko da su nepsimeni...
A eto ja sam baš neki da kolegi (s posla)uzeo A50 od PacoMoby i telefon je stao bukvalno poslije 10 dana regularne upotrebe. Čovjek nije power user ili slično jednostavno pozivi, sms, pufff taman ekran.
Neugodno mi jer čovjek želi pristupačan Samsung pa se to nametnu kao dobra opcija a i htio Samsung jer to je nešto kao Golf II kod nas.

Srećom brzo se našli pa ga restovah na power I volume da ga ne nosi u servis.

Ukratko.
Hardwer ok ali A serija softwerski gledajući je kilomotrima iza dobrog midrangera pa oni koji nisu skloni kockanju neka je izbjegnu barem do nekog stabilnijeg updatea.
Na svoju žalost, mogu potvrditi ovo. A50 kupljen ženi u BHT prije 2 mjeseca, već se ovo dva puta desilo.
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#206 Re: Samsung smartphones

Post by i agree »

Slazem se ja sa vama samo samsung nije jedini sa tim problemima,konkretno evo imam redmi 6 telefon mi nikad nije zastekao a citam da je mnogima nakon prvog update preko wifi se sjebao.Ovde sam vidio da dva forumasa imaju taj a50 i ni jedan se nije pozalio.Znaci sve je individualna stvar
User avatar
MTV
Posts: 14338
Joined: 21/08/2013 19:39

#207 Re: Samsung smartphones

Post by MTV »

A50 uzet u Tehnomagu. Nikakvih problema. Nisam ocekivao nesto puno od telefona ali kamera me pozitivno iznenadila.
User avatar
diablobih
Posts: 8256
Joined: 28/12/2015 02:17

#208 Re: Samsung smartphones

Post by diablobih »

DonieBrasco wrote:Nego sto me nerviraju ovi retardrani likovi sa youtube sto rade recenzije veze sa tehnologijom nemaju pa ti ogade telefon. Radi lik recenziju A50 i mrtav hladan kaze jedna od najveca mana telefona je sto nema full support za 4K snimke, ja ne shvatam te mozgove kakav je uopste fazon gledanja bilo kakvog snimka 4K rezolucije na 5-6 incnom ekranu ? Kome to uopste treba, pa i na televizor od 60 inca hajde inekako a ne mobitelu, ko jos tovari snimke teske desetke gigabajta na telefon ?!

I generalno ne shvatam korisnke kao "korisnike" sta radite sa telefonima pa vam treba ultra, mega, 4K, upravljate satelitima i nuklearnim elektranam, saljete naredbu vasoj wi-fi ves masini, a zapravo visite na instagramu, ostalim drustvenim mrezama, uz ove komunikacijske chat/video aplikacije, naravno razne cloude, storage, drive, pa uz office alate i na kraju igre ?!
Zato kada dajes 1k+ maraka, zelis da ima sve sto bi trebao mobitel da ima. Zelis da imas mobitel 2+ godine.
probook
Posts: 4591
Joined: 13/10/2013 22:38

#209 Re: Samsung smartphones

Post by probook »

Lucazode wrote:[jer čovjek želi pristupačan Samsung pa se to nametnu kao dobra opcija a i htio Samsung jer to je nešto kao Golf II kod nas.
Ljudi kod nas ne kupuju telefon nego kupuju samsung :run:

Znam i poneku radnju koja samo samsung drzi jer narod nista drugo nece.
Nebitno sto neko ima iste ili bolje specifikacije za manje para, samo se samsung gleda :-)
DonieBrasco
Posts: 15382
Joined: 31/08/2016 16:09

#210 Re: Samsung smartphones

Post by DonieBrasco »

Samsung u smislu kvalitete i pouzdanosti.
User avatar
Lucazode
Posts: 2743
Joined: 27/03/2008 18:06
Location: Where I belong.

#211 Re: Samsung smartphones

Post by Lucazode »

probook wrote:
Lucazode wrote:[jer čovjek želi pristupačan Samsung pa se to nametnu kao dobra opcija a i htio Samsung jer to je nešto kao Golf II kod nas.
Ljudi kod nas ne kupuju telefon nego kupuju samsung :run:

Znam i poneku radnju koja samo samsung drzi jer narod nista drugo nece.
Nebitno sto neko ima iste ili bolje specifikacije za manje para, samo se samsung gleda :-)
Bravo. :thumbup:
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3542
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#212 Re: Samsung smartphones

Post by JavierBosnia »

Samsung sigurno najjaca komanija i oblasti tehnike, tehnologije i el uredjaja, top 1 u svijetu, ali ne, Bosnjo kaze da smo navikli samo na to kao da nista drugo i ne postoji.

Veze vi nemate ni o brendu ni o marketingu, o ostalom da i ne pricam
adsubzero
Posts: 3000
Joined: 08/02/2013 15:52

#213 Re: Samsung smartphones

Post by adsubzero »

JavierBosnia wrote:Samsung sigurno najjaca komanija i oblasti tehnike, tehnologije i el uredjaja, top 1 u svijetu, ali ne, Bosnjo kaze da smo navikli samo na to kao da nista drugo i ne postoji.

Veze vi nemate ni o brendu ni o marketingu, o ostalom da i ne pricam
Najjaca kompanija ne znaci da je proizvod najbolji, niti su brend i marketing dokaz kvalitete.
User avatar
MTV
Posts: 14338
Joined: 21/08/2013 19:39

#214 Re: Samsung smartphones

Post by MTV »

Samsung :srce: :srce: :srce: :srce: :srce:
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3542
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#215 Re: Samsung smartphones

Post by JavierBosnia »

adsubzero wrote: Najjaca kompanija ne znaci da je proizvod najbolji, niti su brend i marketing dokaz kvalitete.
Nuzno ne znaci, ali biti lider u ovoj oblasti gdje je tolika konkurencija nije niti slucajno niti bezveze. Ne godinu, nego desetinama godina unazad.

I to ne pokazuje trzise BiH koje mizerno malo, vec svjetsko trziste. Brend se cesto nesto skuplje placa sto je sasvim normalno, ali bar sto se Samsunga tice on to opravdava velikik dijelom.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#216 Re: Samsung smartphones

Post by arnes_king »

Lista Samsung uredjaja koji ce dobiti Android 10 azuriranje.


Image
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#217 Re: Samsung smartphones

Post by i agree »

arnes_king wrote:Lista Samsung uredjaja koji ce dobiti Android 10 azuriranje.


Image
Zna li se kad krecu koje serije?
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#218 Re: Samsung smartphones

Post by arnes_king »

Ne zna, ali pretpostavljam sad nekad oktobar-novembar da ce poceti bete za vjerovatno s10, s9 bar je tako otprilike bilo u proslosti.

Uglavnom idu redom, od najboljih modela prema najlosijim.
rijads
Posts: 111
Joined: 02/09/2009 21:38

#219 Re: Samsung smartphones

Post by rijads »

Jel rootanje moba blokira koristenje samsung paya ?

Jel neko koristio samsung pay i kako radi tacno, jel samo na uredjajima koji podrzavaju swipe kartice, ili i na onim "kontaktnim" ?
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#220 Re: Samsung smartphones

Post by arnes_king »

rijads wrote:Jel rootanje moba blokira koristenje samsung paya ?

Jel neko koristio samsung pay i kako radi tacno, jel samo na uredjajima koji podrzavaju swipe kartice, ili i na onim "kontaktnim" ?
Samsung pay nije dostupan u nasoj drzavi koliko ja znam tako da ti je beskoristan svakako osim ako ne odes u drzavu gdje je dostupan. Ukoliko uradis root Samsung pay bude blokiran kao i neke druge Samsung aplikacije, medjutim znam da se npr Samsung health opet moze ustimati da radi tako da mozda postoji nacin i za ostale app.
DonieBrasco
Posts: 15382
Joined: 31/08/2016 16:09

#221 Re: Samsung smartphones

Post by DonieBrasco »

Da li je ovaj Samsung A50s samo za neko određeno trziste ?
User avatar
jazzer
Posts: 7190
Joined: 20/12/2004 14:44

#222 Re: Samsung smartphones

Post by jazzer »

Zna li neko u koji servis otici i gdje zamijeniti stsklo za samsung j4+? I koju cijenu mogu ocekivati? Sve radi, touch sc,reen, displej ali staklo puklo. Sarajevo je u pitamju. Hvala za info.
User avatar
Quaresma
Posts: 6690
Joined: 19/07/2010 16:37

#223 Re: Samsung smartphones

Post by Quaresma »

jazzer wrote:Zna li neko u koji servis otici i gdje zamijeniti stsklo za samsung j4+? I koju cijenu mogu ocekivati? Sve radi, touch sc,reen, displej ali staklo puklo. Sarajevo je u pitamju. Hvala za info.
agram servis i kimtec, za cijenu ces morati njih nazvati
SM1967
Posts: 65
Joined: 09/01/2015 13:10

#224 Re: Samsung smartphones

Post by SM1967 »

Pozdrav svima
Moze li mi neko objasniti kako instalirati gcam na samsung a50?
Unaprijed hvala
adsubzero
Posts: 3000
Joined: 08/02/2013 15:52

#225 Re: Samsung smartphones

Post by adsubzero »

SM1967 wrote:Pozdrav svima
Moze li mi neko objasniti kako instalirati gcam na samsung a50?
Unaprijed hvala
Skines odgovarajuci .apk
https://www.celsoazevedo.com/files/andr ... le-camera/
Post Reply