Samsung smartphones

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#151 Re: Samsung smartphones

Post by i agree »

BarbaDue wrote:Naravno, ovo je snimljeno iz ruke i to na AUTO mode-u.

Ja zadovoljan.
Jesi li mozda instalirao open cameru,mislim da bi tu trebalo biti da se ukljuci camera2 api opcija gdje su bolje slike.
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#152 Re: Samsung smartphones

Post by i agree »

crnivrag wrote:
i agree wrote: Jel to imas i ti isti telefon ili je nesto drugo po cetvrtku :D
Uskoro Sony Xperia 1, stiže u BiH krajem juna :D
Tebe ta mala iz telemaha opasno zacarala :lol: stas na temi onda o samsungu :lol:
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#153 Re: Samsung smartphones

Post by BarbaDue »

I ja kontam dobija uskoro neki bijesan samsung... :mrgreen:

I agre, ništa nisam naknadno instalirao. U stvari nisam ni znao da treba.
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#154 Re: Samsung smartphones

Post by i agree »

Probaj nekad kad ti ne bude mrsko,mozda i ne bude bolje ali znam da taj camera 2 api forsiraju masovno na xiaomiju zbog boljih slika.
recto-verso
Posts: 998
Joined: 12/03/2008 16:03

#155 Re: Samsung smartphones

Post by recto-verso »

Da li je Samsung galaxy 10 plus izasao i sa jednom sim kaeticom?
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#156 Re: Samsung smartphones

Post by BarbaDue »

Pazi veličine apdejta :shock:

Image
User avatar
MTV
Posts: 14345
Joined: 21/08/2013 19:39

#157 Re: Samsung smartphones

Post by MTV »

Taj update sam ja davno dobio. Pri punjenju uredjaja je drukcija animacija ostalo nista vidljivo.
Slike su meni i prije bile super a i sada su.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#158 Re: Samsung smartphones

Post by arnes_king »

Prije par godina sam ocu kupio galaxy j3 pro, nisam siguran da li je 2016 ili 2017 model.

Maloprije mu dodje neko azuriranje, zavrsi sve, pogledam kad ono android pie 9.0 sa One UI :shock:

Bas sam iznenadjen da je tako star i jos sporedni model dobio pie ali svaka im cast za to :thumbup:
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#159 Re: Samsung smartphones

Post by i agree »

moraju opravdat cjenu necim :D
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#160 Re: Samsung smartphones

Post by arnes_king »

i agree wrote:moraju opravdat cjenu necim :D
Telefon tad bio oko 300KM nov sa garancijom tako da cijena nije neka zbog toga se i cudim.
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#161 Re: Samsung smartphones

Post by i agree »

arnes_king wrote:
i agree wrote:moraju opravdat cjenu necim :D
Telefon tad bio oko 300KM nov sa garancijom tako da cijena nije neka zbog toga se i cudim.
hajmo bit realni kad neka ljeva marka nudi danas za 200km tel.sa android 9 sto ga nebi imao taj samsung?zajebaju dzaba raju,ja bi svakom telefonu omogucio novi android ako ima uslove za njega
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#162 Re: Samsung smartphones

Post by diablobih »

Mrsko im praviti, a i kontaju da trebaju ljudi uzimati novije.
exampLe.
Posts: 1983
Joined: 26/05/2009 21:30

#164 Re: Samsung smartphones

Post by exampLe. »

Kakav je ekran na S10e, je li puno losiji od onog na S10?
User avatar
jedna tamo
Posts: 7569
Joined: 09/10/2009 10:48
Location: tamo gdje je sve po mom

#166 Re: Samsung smartphones

Post by jedna tamo »

Ljudi zna li neko da rijesi problem oko obavijesti na s8, znaci kad mi dodje piruka na viber jednostavno ne javlja ili npr neko me zove na telefon nema propustenog poziva. Sve sam probala, ukljucila sve obavijesti al ne radi opet i deinstalirala viber al opet nista
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#167 Re: Samsung smartphones

Post by channel10 »

jedna tamo wrote:Ljudi zna li neko da rijesi problem oko obavijesti na s8, znaci kad mi dodje piruka na viber jednostavno ne javlja ili npr neko me zove na telefon nema propustenog poziva. Sve sam probala, ukljucila sve obavijesti al ne radi opet i deinstalirala viber al opet nista
Svi se zale na viber da im ne dolaze obavijesti, poruke kasne itd.

Znaci nije samo kod tebe...
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#168 Re: Samsung smartphones

Post by arnes_king »

jedna tamo wrote:Ljudi zna li neko da rijesi problem oko obavijesti na s8, znaci kad mi dodje piruka na viber jednostavno ne javlja ili npr neko me zove na telefon nema propustenog poziva. Sve sam probala, ukljucila sve obavijesti al ne radi opet i deinstalirala viber al opet nista
Viber ima nekih problema, bas se mnogo raje zali. Meni npr se to na wifi desava, bez obzira gdje sam na wifi, dok na mobilnoj mrezi radi najnormalnije.
User avatar
jedna tamo
Posts: 7569
Joined: 09/10/2009 10:48
Location: tamo gdje je sve po mom

#169 Re: Samsung smartphones

Post by jedna tamo »

Problem mi npr radi posla imamo grupu, moze biti nesto hitno i ne vidim il neko me zvao ne vidim znaci samo sms poruke cujem ili mesenger svasta :roll:
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#170 Re: Samsung smartphones

Post by i agree »

jedna tamo wrote:Problem mi npr radi posla imamo grupu, moze biti nesto hitno i ne vidim il neko me zvao ne vidim znaci samo sms poruke cujem ili mesenger svasta :roll:
vrati telefon na fabricke postavke pa sve instaliraj ponovo,pod uslovom da znas sve pasworde na telefonu.to se jednostavno ne smije desavat i vjerovatno si nesto nesvjesno uradila,da nebi gatali sta ovako je najbolje
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3543
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#171 Re: Samsung smartphones

Post by JavierBosnia »

jedna tamo wrote:Problem mi npr radi posla imamo grupu, moze biti nesto hitno i ne vidim il neko me zvao ne vidim znaci samo sms poruke cujem ili mesenger svasta :roll:
Ne možeš to rješiti ako kao izvor konekcije koristiš Wi-Fi mrežu. I messenger i viber imaju "problem" gdje poruke kasne ili se nikako ne pojave dok ne uđeš pa osvježiš samu aplikaciju čišnjenjem iz historije korištenih aplikacija.
Ako koristiš 3G/4G onda će raditi bez problema. Zašto? Zato što Wifi se nekda "ugasi" dok se telefon ne koristi, dok mobilni podaci stalno prikupljaju podatke i informacije koje se dešavaju u aplikacijama
User avatar
Laertes
Posts: 4255
Joined: 08/01/2015 18:25

#172 Re: Samsung smartphones

Post by Laertes »

Drugovi, da ne otvaram novu temu za ovaj problem.
Dakle, telefon je Samsung A50, kupljen u Telecomu prije mjesec i po. Kupio ga ženi, što je bitan podatak, jer je totalno nezahtjevan korisnik (fb, Viber, Messenger i to je to, niti šta čačka, niti instalira). I kad je problem, naravno ja ga trebam rješavati. :mrgreen:
Dakle, već drugi put se dešava da je ujutro telefon totalno mrtav. Ništa, ni alarm se ne aktivira (što, jel', može biti veliki problem). Prvi put sam otišao u BHT, čovjek priključi na eksternu bateriju i telefon se upali, i kaže, to je ona kliktala nešto yes, yes, nasmija se i ispriča fazon o dolaženju po bubreg...
Jutros opet. Na punjač, ništa. Hajd' u BHT. Opet na eksternu, odmah se uključi. Drugi čovjek. Drugo predavanje, kako treba uveče isključivati WiFi, kako telefon štiti procesor tako, kako je Samsung smeće. Kaže vrati na fabričke. Pregledam telefon (jedinstvena prilika, jel' :mrgreen:), kaže zadnje ažuriranje bilo prije mjesec i po, dan kad je kupljen. I kaže još da ga u ovakvom slučaju ne može punjač pokrenuti, nego samo eksterna baterija ili kompjuter. Ali kaže, neće vam se ponavljati ako uradite hard reset. A ništa nema osim onih nabrojanih gore.
Neki savjet, korisniji od BHT radnika?
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#173 Re: Samsung smartphones

Post by i agree »

Laertes wrote:Drugovi, da ne otvaram novu temu za ovaj problem.
Dakle, telefon je Samsung A50, kupljen u Telecomu prije mjesec i po. Kupio ga ženi, što je bitan podatak, jer je totalno nezahtjevan korisnik (fb, Viber, Messenger i to je to, niti šta čačka, niti instalira). I kad je problem, naravno ja ga trebam rješavati. :mrgreen:
Dakle, već drugi put se dešava da je ujutro telefon totalno mrtav. Ništa, ni alarm se ne aktivira (što, jel', može biti veliki problem). Prvi put sam otišao u BHT, čovjek priključi na eksternu bateriju i telefon se upali, i kaže, to je ona kliktala nešto yes, yes, nasmija se i ispriča fazon o dolaženju po bubreg...
Jutros opet. Na punjač, ništa. Hajd' u BHT. Opet na eksternu, odmah se uključi. Drugi čovjek. Drugo predavanje, kako treba uveče isključivati WiFi, kako telefon štiti procesor tako, kako je Samsung smeće. Kaže vrati na fabričke. Pregledam telefon (jedinstvena prilika, jel' :mrgreen:), kaže zadnje ažuriranje bilo prije mjesec i po, dan kad je kupljen. I kaže još da ga u ovakvom slučaju ne može punjač pokrenuti, nego samo eksterna baterija ili kompjuter. Ali kaže, neće vam se ponavljati ako uradite hard reset. A ništa nema osim onih nabrojanih gore.
Neki savjet, korisniji od BHT radnika?
Pa sto ga jednostavno ne napuni prije nego legne ovako vjerovatno bude na nekih 10% mozda 15% baterije pa se preko noci ugasi jer bez obzira na to sto se ne koristi viber,wifi itd trose bateriju svakako.Na kolko % bude baterija kad legne,nek to vidi.
User avatar
Laertes
Posts: 4255
Joined: 08/01/2015 18:25

#174 Re: Samsung smartphones

Post by Laertes »

i agree wrote:
Laertes wrote:Drugovi, da ne otvaram novu temu za ovaj problem.
Dakle, telefon je Samsung A50, kupljen u Telecomu prije mjesec i po. Kupio ga ženi, što je bitan podatak, jer je totalno nezahtjevan korisnik (fb, Viber, Messenger i to je to, niti šta čačka, niti instalira). I kad je problem, naravno ja ga trebam rješavati. :mrgreen:
Dakle, već drugi put se dešava da je ujutro telefon totalno mrtav. Ništa, ni alarm se ne aktivira (što, jel', može biti veliki problem). Prvi put sam otišao u BHT, čovjek priključi na eksternu bateriju i telefon se upali, i kaže, to je ona kliktala nešto yes, yes, nasmija se i ispriča fazon o dolaženju po bubreg...
Jutros opet. Na punjač, ništa. Hajd' u BHT. Opet na eksternu, odmah se uključi. Drugi čovjek. Drugo predavanje, kako treba uveče isključivati WiFi, kako telefon štiti procesor tako, kako je Samsung smeće. Kaže vrati na fabričke. Pregledam telefon (jedinstvena prilika, jel' :mrgreen:), kaže zadnje ažuriranje bilo prije mjesec i po, dan kad je kupljen. I kaže još da ga u ovakvom slučaju ne može punjač pokrenuti, nego samo eksterna baterija ili kompjuter. Ali kaže, neće vam se ponavljati ako uradite hard reset. A ništa nema osim onih nabrojanih gore.
Neki savjet, korisniji od BHT radnika?
Pa sto ga jednostavno ne napuni prije nego legne ovako vjerovatno bude na nekih 10% mozda 15% baterije pa se preko noci ugasi jer bez obzira na to sto se ne koristi viber,wifi itd trose bateriju svakako.Na kolko % bude baterija kad legne,nek to vidi.
Nije to. Telefon bude na punjaču. Kad je BHT čiko uštek'o eksternu, bilo na 85%. Nije do toga.
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#175 Re: Samsung smartphones

Post by i agree »

Dobro,sta se desi jel ti vidis kad on ukljuci taj svoj punjac jel se ekran samo upali ili telefon se pokrene skroz kao da je bio ugasen,pa pise samsung...?
Post Reply