Samsung Note 3

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

asafinho
Posts: 128
Joined: 13/04/2009 01:39

#1 Samsung Note 3

Post by asafinho »

Uzeo sam Note 3 i stvarno sam zadivljen mogucnostima telefona,pogotovo displayom,baterija me isto tako super ugodno iznenadila,otvaram temu da mozemo diskutovati i razmjenjivati iskustva i ''finte'' koji nudi Note :)
Djubre_
Posts: 3143
Joined: 01/06/2011 23:25
Location: Iron City

#2 Re: Samsung Note 3

Post by Djubre_ »

Ja volim tu tehnologiju danasnju sto nudi proizvode.. s3 mi je malo povelik nekad za ruke.. navikao sam.. ali na note 3 mislim da ne bih.. to je sto se tice izgleda.. a tel je zvjerka. Sretno sa njim

Sent from my SAMSUNG-SGH-I747 using Tapatalk 2
asafinho
Posts: 128
Joined: 13/04/2009 01:39

#3 Re: Samsung Note 3

Post by asafinho »

Djubre_ wrote:Ja volim tu tehnologiju danasnju sto nudi proizvode.. s3 mi je malo povelik nekad za ruke.. navikao sam.. ali na note 3 mislim da ne bih.. to je sto se tice izgleda.. a tel je zvjerka. Sretno sa njim

Sent from my SAMSUNG-SGH-I747 using Tapatalk 2
Vjeruj prijatelju navikao bi se za 2 sata kao i ja,eh sad opet zavisi od covjeka do covjeka,od ruke do ruke :) neko ima male ruke pa mu je problem i S3
Djubre_
Posts: 3143
Joined: 01/06/2011 23:25
Location: Iron City

#4 Re: Samsung Note 3

Post by Djubre_ »

Ma znam da bi. Mene pitaju na poslu, kako stoji u djepu haha.. pa normalno jbte kako.. naviknes se odmah i zaboravis na velicinu.. a kad uzmem od nekog neki manji haha joj.. note 3 je odlican!

Sent from my SAMSUNG-SGH-I747 using Tapatalk 2
User avatar
anonimnaosoba
Posts: 2015
Joined: 05/01/2012 00:01
Location: JOSIP KVESIĆ 3 !!!
Contact:

#5 Re: Samsung Note 3

Post by anonimnaosoba »

Note je fenomenalan uredjaj i cak nije velik koliko sam ja mislio da ce biti :D Ko ima pare, nece zazaliti ako ga uzme, od mene preporuka :)

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Muuky
Posts: 646
Joined: 04/11/2011 10:53

#6 Re: Samsung Note 3

Post by Muuky »

Note 3 LTE 64 GB ,kupljen a i S view cover :P strašann ,nabavio se i sat odavnoo već :D
Last edited by Muuky on 08/01/2014 12:54, edited 1 time in total.
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#7 Re: Samsung Note 3

Post by Qler »

Ma vala onaj gear je sranje samo takvo. Da je jedno 150-200KM pa hajde, ali 450KM za ono ne vrijedi vala pa da je unutra S4 jos jedan...
Muuky
Posts: 646
Joined: 04/11/2011 10:53

#8 Re: Samsung Note 3

Post by Muuky »

Qler wrote:Ma vala onaj gear je sranje samo takvo. Da je jedno 150-200KM pa hajde, ali 450KM za ono ne vrijedi vala pa da je unutra S4 jos jedan...
Ali naručiš preko ebay 200 dolara
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#9 Re: Samsung Note 3

Post by Qler »

Bolje pravi sat kupiti za te pare :) biti gospodin :)
User avatar
anonimnaosoba
Posts: 2015
Joined: 05/01/2012 00:01
Location: JOSIP KVESIĆ 3 !!!
Contact:

#10 Re: Samsung Note 3

Post by anonimnaosoba »

Muuky wrote:Note 3 LTE 64 GB ,kupljen a i S view cover :P strašann još samo sat Gear
Imam i ja cover, al' mi je jednostavno nepotreban :D Pametnija mi je maska nego ono, zato ga i ne koristim...
User avatar
newlevel
Posts: 1168
Joined: 30/03/2013 23:51

#11 Re: AW: Samsung Note 3

Post by newlevel »

Meni je simpa bio onaj prvi Sony-ev sat. A vidim sad mu cijena 80-ak dollara na ebay-u, a nije vala ni prevelik, ni grdosnog dizajna.

Sent from my Nokia 3310
asafinho
Posts: 128
Joined: 13/04/2009 01:39

#12 Re: Samsung Note 3

Post by asafinho »

Qler wrote:Ma vala onaj gear je sranje samo takvo. Da je jedno 150-200KM pa hajde, ali 450KM za ono ne vrijedi vala pa da je unutra S4 jos jedan...
U pravu si,i ja sam se bio nalozio da ga uzmem ali kontam sta ce mi,isfura sigurno za kratko vrijeme i onda stoji plus sto mu ne ide u korist sto se mora puniti,ko ce se jos peglati da puni itd,za te pare pravi kvalitetan sat i budes gospodin :)
asafinho
Posts: 128
Joined: 13/04/2009 01:39

#13 Re: Samsung Note 3

Post by asafinho »

anonimnaosoba wrote:
Muuky wrote:Note 3 LTE 64 GB ,kupljen a i S view cover :P strašann još samo sat Gear
Imam i ja cover, al' mi je jednostavno nepotreban :D Pametnija mi je maska nego ono, zato ga i ne koristim...
Ne mogu nigdje za njega da nadjem futrolu klasicnu,ne svidja mi se ni cover ni guma,klasicnih futrola jos nema ove velicine...ccc
User avatar
anonimnaosoba
Posts: 2015
Joined: 05/01/2012 00:01
Location: JOSIP KVESIĆ 3 !!!
Contact:

#14 Re: Samsung Note 3

Post by anonimnaosoba »

Pa i nema ih ovdje, kad ih nema na piku, kud ćeš dalje :D Čim dođu ovdje, moram uzeti jednu...
asafinho
Posts: 128
Joined: 13/04/2009 01:39

#15 Re: Samsung Note 3

Post by asafinho »

anonimnaosoba wrote:Pa i nema ih ovdje, kad ih nema na piku, kud ćeš dalje :D Čim dođu ovdje, moram uzeti jednu...
Javi ako upratis kad dodju,treba mi jedna hitno :)
BARBAROSA
Posts: 43
Joined: 05/06/2007 21:21
Location: SARAJEVO

#16 Re: Samsung Note 3

Post by BARBAROSA »

Je li iko pokusavao ubaciti aplikaciju za GPS navigaciju na Note 3?
Koju - Igo ili Navigon, ubaciti je sam ili nositi na servis i platiti 20-30 KM?
User avatar
Sarayman
Posts: 1313
Joined: 25/10/2006 09:12
Location: Sarajevo

#17 Re: Samsung Note 3

Post by Sarayman »

Po meni, trenutno najmoćniji Samsungov phablet ima jednu manu, baš kao i S4. Pogađate, to je odluka idiota u Samsungu da ukinu FM radio. :place1:
Inače, uređaj je strahoba...
User avatar
newlevel
Posts: 1168
Joined: 30/03/2013 23:51

#18 Re: AW: Samsung Note 3

Post by newlevel »

Sarayman wrote:Po meni, trenutno najmoćniji Samsungov phablet ima jednu manu, baš kao i S4. Pogađate, to je odluka idiota u Samsungu da ukinu FM radio. :place1:
Inače, uređaj je strahoba...
Pa dobro realno govoreci. Koristiti note 3 , a da nemas flat internet je po meni glupo. A kad vec imas flat, skines tunein pro.

Sent from my Nokia 3310
User avatar
Sarayman
Posts: 1313
Joined: 25/10/2006 09:12
Location: Sarajevo

#19 Re: AW: Samsung Note 3

Post by Sarayman »

newlevel wrote:
Sarayman wrote:Po meni, trenutno najmoćniji Samsungov phablet ima jednu manu, baš kao i S4. Pogađate, to je odluka idiota u Samsungu da ukinu FM radio. :place1:
Inače, uređaj je strahoba...
Pa dobro realno govoreci. Koristiti note 3 , a da nemas flat internet je po meni glupo. A kad vec imas flat, skines tunein pro.

Sent from my Nokia 3310
A kad odeš negdje u prirodu oko grada, nikakav flat ti ne može pomoći jer nemaš 3G. Postoji rješenje, a to je tranzistor u džepu (pored Eur 600 koje si dao za Note 3). :shock: :shock: :shock:

Ili k'o čovjek kupiš neki drugi uređaj koji ima jebeni FM radio.
User avatar
newlevel
Posts: 1168
Joined: 30/03/2013 23:51

#20 Re: AW: Samsung Note 3

Post by newlevel »

Sarayman wrote:
newlevel wrote:
Sarayman wrote:Po meni, trenutno najmoćniji Samsungov phablet ima jednu manu, baš kao i S4. Pogađate, to je odluka idiota u Samsungu da ukinu FM radio. :place1:
Inače, uređaj je strahoba...
Pa dobro realno govoreci. Koristiti note 3 , a da nemas flat internet je po meni glupo. A kad vec imas flat, skines tunein pro.

Sent from my Nokia 3310
A kad odeš negdje u prirodu oko grada, nikakav flat ti ne može pomoći jer nemaš 3G. Postoji rješenje, a to je tranzistor u džepu (pored Eur 600 koje si dao za Note 3). :shock: :shock: :shock:

Ili k'o čovjek kupiš neki drugi uređaj koji ima jebeni FM radio.
Da upravu si, mora se uvijek na najgori scenario racunati, kada se vec daje tolika lova za uredjaj ;-) .

Sent from my Nokia 3310
User avatar
Sarayman
Posts: 1313
Joined: 25/10/2006 09:12
Location: Sarajevo

#21 Re: AW: Samsung Note 3

Post by Sarayman »

newlevel wrote: Da upravu si, mora se uvijek na najgori scenario racunati, kada se vec daje tolika lova za uredjaj ;-) .

Sent from my Nokia 3310
Pa čuj, tim gore što nema najobičniji radio koji proizvođača košta mizernih 1-2 $. Sva konkurencija ga ima, samo oni pametni.
User avatar
Quaresma
Posts: 6697
Joined: 19/07/2010 16:37

#22 Re: Samsung Note 3

Post by Quaresma »

ma FM Transmitter je nesto sto najvise fali danasnjim telefonima, koliko se sjecam Nokia 808 je poslednji telefon s tim featuerom, a imali su je i neki prethodni Nokiini telefoni, mislim vecina
User avatar
Dr.medicine
Posts: 1780
Joined: 20/02/2011 17:17
Location: London, UK

#23 Re: Samsung Note 3

Post by Dr.medicine »

Ovih dana hocu da mijenjam galaxy 3.
Kontao sam S4 kupiti, al nesh me i note 3 kopka....mada realno nekako bi prije S4 (jer sam imao eto imao 2 i 3)
Iskreno nemam živaca upoređivati koji je bolji?????????????????
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#24 Re: Samsung Note 3

Post by Maharadza »

Dr.medicine wrote:Ovih dana hocu da mijenjam galaxy 3.
Kontao sam S4 kupiti, al nesh me i note 3 kopka....mada realno nekako bi prije S4 (jer sam imao eto imao 2 i 3)
Iskreno nemam živaca upoređivati koji je bolji?????????????????
Nema se tu šta upoređivati, bolji je onaj koji je skuplji. :mrgreen:

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
User avatar
Oligarh
Posts: 874
Joined: 05/06/2010 13:23

#25 Re: Samsung Note 3

Post by Oligarh »

Presao sam jedan upgrade ciklus S3 - S4 - N3 (od juce) tako da sam vidio kako je to sve evoluiralo. Hard sam user ovih stvarcica, koje mi prevashodno sluze za posao. Note 3 je neprikosnoven u tome. Cak sam ga sasvim slucajno kupio, jer mi je plan bio da kupim G2, ali nije bilo 32gb verzije, pa sam uzeo Note. Osjeti se razlika u radu u odnosu na S4. Ali nekome ko nece koristiti sve blagodeti ove savrsene masine, kome treba da ga stavi na sto preporucujem S4. Note 3 je zaista za nekog ko zeli all in one stvar. Ja sam tablet htio da zamijenim i mislim da ga N3 sasvim dobro zamjenjuje za stvari koje meni trebaju. Office paket mi je cak mnogo pristupacniji ovako i tu dolazi do punog izrazaja cudo zvano S Pen. Nevjerovatna je koliko mi je ustvari svo vrijeme tako nesto falilo. Ali opet kazem, kome Note 3 treba da bi se vidio na stolu nek se drzi ili S4 ili neka ceka S5, a i IP5s. Note je nesto drugacije. Nece se pokajati ni oni koji zele da imaju odlican AiO medijski aparat, jer ovi 5,7' Super Amoleda iza kojih stoji S800 i Adreno 330 ce da itekako zadovolji sve potrebe. Nisam jos imao vremena da testiram sve codece, ali na ovome sto sam testirao do sada sve radi perfekto. Nema lagova, cak i onaj cudni lag sa dialerom i kontaktima kod S3 i S4 je proslost. Jedan od glavnih aduta je i kamera, odnosno video snimanje. Kod 1080p na 60 fps radi tecno, bez ikakvog sjecakanja. Cak i bez OIS (optical image stabilisation) kojeg ima G2 zbog kojeg muku muci sa hvatanjem zooma na 60 fps. O 4K snimanju necu ni da govorim, jer to je vec jedna druga dimenzija ciju cemo blagodet otkriti u narednim godinama. A ekran... Sta reci?! Cak i sa PenTile matricom napustenom kod Note 2 koji je imao RGB, a vracenom na N3 je ubitacno dobro. To je naravno imalo uticaja i na reduciranje potrosnje ovog velikog ekrana. Uredjaj je najbolje sto se danas moze kupiti. Ali opet, imati ovako nesto, a ne znati koristiti bar 20% njegovih funkcija je samo cisti snobizam.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Post Reply