Samsung Galaxy S5

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Rob_Atl
Posts: 5319
Joined: 27/12/2010 06:09
Location: Atlanta

#51 Re: Samsung Galaxy S5

Post by Rob_Atl »

Da je apple napravio da moze pod vodu, vec bi se ispisalo 200 stranica kako je to vrh vrhova i da nema dalje :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#52 Re: Samsung Galaxy S5

Post by insomnia78 »

Da to je stvarno korisna opcija, skoro pa ko ono otkljucavanje otiskom prsta
Mislim inace samo razmisljam kako bi telefon gurno pod vodu


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
Rob_Atl
Posts: 5319
Joined: 27/12/2010 06:09
Location: Atlanta

#53 Re: Samsung Galaxy S5

Post by Rob_Atl »

zato i kazem koliko appleovci nahvale svoje da bi iim ta opcija bila vrh vrhova, mada u sustini i nije bitna kao i 80 posto stvari na ovim novim telefonima
User avatar
vukojebina
Posts: 1609
Joined: 11/08/2009 20:02

#54 Re: Samsung Galaxy S5

Post by vukojebina »

shin wrote:
vukojebina wrote:Pito sam je bas mi nije islo u glavu da nisi cuo da s4 ima s helth, kojeg sam ljetos koristio dok sam bajko i trco i koji je stvarno dobar.. ja moram priznat da stvarno nisam znao da je i iphone se bacio na to polje, ali ocito je da apple dobro precuti ono sto iskopira od samsunga ili od nekog drugog, kao i finger print od motorole... evo i link da ne bude da pricam napamet...

http://www.samsung.com/global/microsite ... ge=shealth
Ne mogu ja ovu koridu od rasprave druže, digo sam ja ruke od vas jer ulazite u diskusiju bez čitanja linkova koje postavljam.

PMS/firness aplikacije postoje desetak godina kolega, ovdje pričamo o dedicated procesorima koji rade posao za koji je do sada bio zaslužen glavni procesor od telefona.

A čekaj, na S5 se i dalje softverski emulira sve ovo :D
Ocito nismo bili na istim talasnim duzinama... ti pricas o nacinu, a ja o krajnjem cilju.. Apple se kao nesto prsi, nama ne trebaju quad, okta i ostali procesori, a ovamo malte ne pocet ce za svaku funkciju ubacivat dedicated procosor...koja je poenta?
Sta mene interesuje na koji nacin samsung, ili bilo ko drugi, obradi podatke i koje ce procesore koristit, dal glavni ili neki dodatni, bitno je da su tacni, a onoliko koliko sam ja koristio, bili su veoma tacni...
User avatar
corolla02
Posts: 10352
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#55 Re: Samsung Galaxy S5

Post by corolla02 »

jel i sad plastičan i dal vrijedi tj. opravdavan prijelaz sa S4 na S5 ako to neko hoce?
scooby-doo
Posts: 153
Joined: 19/01/2012 17:58

#56 Re: Samsung Galaxy S5

Post by scooby-doo »

Moram jos ovo, ali nevezano je za s5 nego za to pod vodu.. Prije pola godine mi crknu sony od zene na pravdi Boga :) znaci izasao sony, pucaju reklame kako se tel kuha u supi, upada u vodu itd i naravno meni je to bio hit. Dodje telefon u fameliju, ljeto bilo vikendom se redovno bazenisalo, uspio sam snimiti ca 15 videa po minutu ispod vode u par vikenda i crko na principu kratkog spoja..

Da drugi nebi osjetili takav tragican gubitak, ima zastitni sloj nanesen preko ploce da stiti elektroniku, ali se taj sloj trosi prilikom upadanja u vodu i tako je u sonya max 1 sat pod vodom dok se sloj ne "izliže"...
Evo u samsunga je to pola sata?! Znaci achtung dichtung :D
brazzo19
Posts: 3144
Joined: 25/09/2008 13:43

#57 Re: Samsung Galaxy S5

Post by brazzo19 »

Suma Sumarum , ne isplati se preci sa S4 na S5 realno ??? :D
User avatar
Sarayman
Posts: 1313
Joined: 25/10/2006 09:12
Location: Sarajevo

#58 Re: Samsung Galaxy S5

Post by Sarayman »

Očekivao sam više od S5. Nije me oduševio nažalost.
Ne sviđa mi se:
1. Veće dimenzije od ionako ovećeg S4 a ekran veći za samo 0.1 inč
2. Ipak samo 2 Gb RAM-a i ništa od najavljenih 3 Gb
3. Gustoća pixela kod S4 441 ppi a kod S5 432 (čak niža)
4. Kamera je trebala biti unaprijeđena na 20 MP, a ne 16
5. I dalje Samsung jedni pametni na tržištu pa nemaju FM radio

Sviđa mi se par stvari, ali gore nabrojano ostaju činjenice. Da se razumijemo, Samsung sam fan i dalje.
User avatar
Maharadza
Posts: 16700
Joined: 30/01/2013 15:13

#59 Re: Samsung Galaxy S5

Post by Maharadza »

shin wrote:
Maharadza wrote:
jedna da te zatvori u kavez koji se nalazi na balkonu a drugi je open source, čitaj: TOTAL FREEDOM. :mrgreen:

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Šta je po tebi open source?

Mogučnost mjenjanja wallpapera i pristup file exploreru?

Znaš li ti uopšte šta znaći termin open source i koliko veze android ima sa open source zajednicom.

http://news.cnet.com/8301-1023_3-576189 ... roid-open/

Uglavnom dosta od mene na koridi.
U odnosu na iOS i WP itekako jeste! A dovoljno vidjeti na čemu je baziran! I idi Boga ti ako ćeš soliti pamet svakome, vidim da ionako smatraš da si "pametniji" od sviju, a takve niko ne voli! bye-bye
User avatar
Picajzla
Posts: 2935
Joined: 20/01/2013 18:24
Location: U svijetu nepravde - http://i62.klix.com/ri6jht.png

#60 Re: Samsung Galaxy S5

Post by Picajzla »

Sarayman wrote:Očekivao sam više od S5. Nije me oduševio nažalost.
Ne sviđa mi se:
1. Veće dimenzije od ionako ovećeg S4 a ekran veći za samo 0.1 inč
2. Ipak samo 2 Gb RAM-a i ništa od najavljenih 3 Gb
3. Gustoća pixela kod S4 441 ppi a kod S5 432 (čak niža)
4. Kamera je trebala biti unaprijeđena na 20 MP, a ne 16
5. I dalje Samsung jedni pametni na tržištu pa nemaju FM radio

Sviđa mi se par stvari, ali gore nabrojano ostaju činjenice. Da se razumijemo, Samsung sam fan i dalje.
Koliko me sjecanje sluzi na S2 ima, za novije modele ne znam.
andr0id
Posts: 925
Joined: 03/02/2014 23:20

#61 Re: Samsung Galaxy S5

Post by andr0id »

Ima i na s3 radio. Na mojoj americkoj verziji nema. S4 nema kao ni s5 cccc

Sent from my SAMSUNG-SGH-I747
User avatar
Sarayman
Posts: 1313
Joined: 25/10/2006 09:12
Location: Sarajevo

#62 Re: Samsung Galaxy S5

Post by Sarayman »

Picajzla wrote:
Sarayman wrote:Očekivao sam više od S5. Nije me oduševio nažalost.
Ne sviđa mi se:
1. Veće dimenzije od ionako ovećeg S4 a ekran veći za samo 0.1 inč
2. Ipak samo 2 Gb RAM-a i ništa od najavljenih 3 Gb
3. Gustoća pixela kod S4 441 ppi a kod S5 432 (čak niža)
4. Kamera je trebala biti unaprijeđena na 20 MP, a ne 16
5. I dalje Samsung jedni pametni na tržištu pa nemaju FM radio

Sviđa mi se par stvari, ali gore nabrojano ostaju činjenice. Da se razumijemo, Samsung sam fan i dalje.
Koliko me sjecanje sluzi na S2 ima, za novije modele ne znam.
Ima i regularni S3. Od zadnje vertzije S3 LTE sa 2 Gb RAM-a su ukinuli radio. Bespotrebno skroz.
User avatar
Secer_033
Posts: 2202
Joined: 03/09/2008 02:02

#63 Re: Samsung Galaxy S5

Post by Secer_033 »

Imam iPhone vec par godina i cekala sam Galaxy S5 jer mi se iPhone 5S nije svidio zbog skenera otiska.
Nadala sam se da Samsung nece krenuti stopama Apple-a, al' nazalost. Odakle toliki interes za skener? Mene licno brine ovaj skener, jer dajem svoje otiske koji su ipak jako vazni i koji se mogu lako naci u nekom database-u i zloupotrijebiti. Dosta je sto moram dati otiske za biometr.pasos, sad i za glupi telefon? Ne, hvala.

Meni je ipak moja privatnost vaznija od posjedovanja najnovijeg telefona. Seru na kvadrat, a glupi korisnici misle da ce im skener olaksat i da su totalno in... Boze moj, ode svijet u propast.
User avatar
corolla02
Posts: 10352
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#64 Re: Samsung Galaxy S5

Post by corolla02 »

Secer_033 wrote:Imam iPhone vec par godina i cekala sam Galaxy S5 jer mi se iPhone 5S nije svidio zbog skenera otiska.
Nadala sam se da Samsung nece krenuti stopama Apple-a, al' nazalost. Odakle toliki interes za skener? Mene licno brine ovaj skener, jer dajem svoje otiske koji su ipak jako vazni i koji se mogu lako naci u nekom database-u i zloupotrijebiti. Dosta je sto moram dati otiske za biometr.pasos, sad i za glupi telefon? Ne, hvala.

Meni je ipak moja privatnost vaznija od posjedovanja najnovijeg telefona. Seru na kvadrat, a glupi korisnici misle da ce im skener olaksat i da su totalno in... Boze moj, ode svijet u propast.
kakav skener!? ja svoj nisam uopste ni aktivirao, niti sam nabavio 5s radi skenera. Inace meni licno najvazniji je dizajn, mogucnost softwera, kamera, processor, memorija, ekran, baterija, te mogucnost updejta u narednih 3 godine uporedo sa novim izdanjima... dakle, meni 5s ima sve... a skener stavku mogu il iznajmiti il prodati nekom drugom, meni totalno ne treba :mrgreen:

al moje pitanje je za ovaj FM Radio, zar je to tako bitna stavka... ja sam do sad mislio da je FM izumro pored internet radija!?
User avatar
Maharadza
Posts: 16700
Joined: 30/01/2013 15:13

#65 Re: Samsung Galaxy S5

Post by Maharadza »

corolla02 wrote:
Secer_033 wrote:Imam iPhone vec par godina i cekala sam Galaxy S5 jer mi se iPhone 5S nije svidio zbog skenera otiska.
Nadala sam se da Samsung nece krenuti stopama Apple-a, al' nazalost. Odakle toliki interes za skener? Mene licno brine ovaj skener, jer dajem svoje otiske koji su ipak jako vazni i koji se mogu lako naci u nekom database-u i zloupotrijebiti. Dosta je sto moram dati otiske za biometr.pasos, sad i za glupi telefon? Ne, hvala.

Meni je ipak moja privatnost vaznija od posjedovanja najnovijeg telefona. Seru na kvadrat, a glupi korisnici misle da ce im skener olaksat i da su totalno in... Boze moj, ode svijet u propast.
kakav skener!? ja svoj nisam uopste ni aktivirao, niti sam nabavio 5s radi skenera. Inace meni licno najvazniji je dizajn, mogucnost softwera, kamera, processor, ekran, baterija, te mogucnost updejta u narednih 3 godine uporedo sa novim izdanjima... dakle, meni 5s ima sve... a skener stavku mogu il iznajmiti il prodati nekom drugom, meni totalno ne treba :mrgreen:

al moje pitanje je za ovaj FM Radio, zar je to tako bitna stavka... ja sam do sad mislio da je FM izumro pored internet radija!?
jbg nekome radio bitan, nekome file explorer, widgeti, mogućnost spajanja uređaja na BILO koji PC bez usranog iTunes-a, postavljanje mp3 kao tona, swype tastatura, externa memorija (microSD) uključujući USB OTG stick-ove itd. a o DUPLO jeftinijem uređaju koji može SVE što i 5s (i još MNOGO više) da ne pričamo. :mrgreen:

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
User avatar
plagijator1975
Posts: 2571
Joined: 13/07/2011 23:13

#66 Re: Samsung Galaxy S5

Post by plagijator1975 »

Dizajn katastrofa, ostalo nako. Prije bih izabrao G2 ili Nexus 5, razočaravajuće.

Nexus⁴
User avatar
corolla02
Posts: 10352
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#67 Re: Samsung Galaxy S5

Post by corolla02 »

@maharadza;

Da razumijem ja to sve, o ukusima ne treba raspravljati, ali bas ovaj FM Radio... pa brate daj downloaduj ikonu od radija na svoj telefon i sviraj il se informisi koliko te volja...

Mislim da je auto jos momentalno jedino mjesto gdje se slusa FM a i tu taj isti gotov izgubi poziciju :-D
Rob_Atl
Posts: 5319
Joined: 27/12/2010 06:09
Location: Atlanta

#68 Re: Samsung Galaxy S5

Post by Rob_Atl »

Secer_033 wrote:Imam iPhone vec par godina i cekala sam Galaxy S5 jer mi se iPhone 5S nije svidio zbog skenera otiska.
Nadala sam se da Samsung nece krenuti stopama Apple-a, al' nazalost. Odakle toliki interes za skener? Mene licno brine ovaj skener, jer dajem svoje otiske koji su ipak jako vazni i koji se mogu lako naci u nekom database-u i zloupotrijebiti. Dosta je sto moram dati otiske za biometr.pasos, sad i za glupi telefon? Ne, hvala.

Meni je ipak moja privatnost vaznija od posjedovanja najnovijeg telefona. Seru na kvadrat, a glupi korisnici misle da ce im skener olaksat i da su totalno in... Boze moj, ode svijet u propast.
jbte sta tebi na um pade, meni to nebi nikad :lol: . sanse su da se takvo nesto desi ravne nuli, onda ugasi i internet jer hakeri mogu doci do svih potrebnih informacija :mrgreen: :run:
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2437
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#69 Re: Odg: Samsung Galaxy S5

Post by cenecimoveocino »

vukojebina wrote:Bas je preocito da se maksimalno uvlace debelim amerikancima u supak... te fit, te fitnes, te otkucaj srca...jebote ko da sam baba od 100 godina pa da mi treba senzor i na satu i na telefonu.. a zamisljam debelog amera kako trci da kupi jer toboze ima senzor otkucaja srca i personalnog trenera, i samo treba da ga kupi i smrsat ce odma 40 kila..

Samo se nedam da ce konkurencija znat iskoristit ovu totalnu stagnaciju samsunga, LG prvenstveno a i htc...sto se tice mene, samsung je definitivno zavrsio, iz dva razloga... prvi je odvratna seljacka zlatna boja, i naravno otisak prsta...ubacuju stvari koje su nepotrebne, a baterija karina, jadnih 2800 mAh.. motorola jos prije 2 godine imala 3300 mAh, lg prosle godine itd itd...
Maharadza wrote:
vukojebina wrote:Jesi li 100% siguran u to sto govoris???
Logično da je mislio isključivo na hardver (fingerprint i gluposti) jer softver ne možeš ni izdaleka porediti jer su sasvim različite platforme u pitanju: jedna da te zatvori u kavez koji se nalazi na balkonu a drugi je open source, čitaj: TOTAL FREEDOM. :mrgreen:

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
shin wrote:
vukojebina wrote:Pito sam je bas mi nije islo u glavu da nisi cuo da s4 ima s helth, kojeg sam ljetos koristio dok sam bajko i trco i koji je stvarno dobar.. ja moram priznat da stvarno nisam znao da je i iphone se bacio na to polje, ali ocito je da apple dobro precuti ono sto iskopira od samsunga ili od nekog drugog, kao i finger print od motorole... evo i link da ne bude da pricam napamet...

http://www.samsung.com/global/microsite ... ge=shealth
Ne mogu ja ovu koridu od rasprave druže, digo sam ja ruke od vas jer ulazite u diskusiju bez čitanja linkova koje postavljam.

PMS/firness aplikacije postoje desetak godina kolega, ovdje pričamo o dedicated procesorima koji rade posao za koji je do sada bio zaslužen glavni procesor od telefona.

A čekaj, na S5 se i dalje softverski emulira sve ovo :D
corolla02 wrote:@maharadza;

Da razumijem ja to sve, o ukusima ne treba raspravljati, ali bas ovaj FM Radio... pa brate daj downloaduj ikonu od radija na svoj telefon i sviraj il se informisi koliko te volja...

Mislim da je auto jos momentalno jedino mjesto gdje se slusa FM a i tu taj isti gotov izgubi poziciju :-D
Jedan od glavnih razloga zbog kojeg sam nabavio S4 mini,pored velicine ekrana I RAM-a,jest I FM radio :D

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#70 Re: Samsung Galaxy S5

Post by Qler »

I ja vala slusam FM radio puno, i kuci i u autu a i na mobitelu...
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#71 Re: Samsung Galaxy S5

Post by agent_zero »

Nexus 5, lg g2, S4, nexus 4, htc one... sve telefončine naspram ovog s5. Em ružan, em preglomazan.

I da ga džabe dobijem, odmah bi ga prodao, meni je preseravanje sa svakim ekranom preko 5 incha.
shandrprcSA
Posts: 9789
Joined: 23/02/2013 08:16

#72 Re: Samsung Galaxy S5

Post by shandrprcSA »

je li ovo s5 ima i kids mode?
belami1111
Posts: 1070
Joined: 13/03/2013 17:09

#73 Re: Samsung Galaxy S5

Post by belami1111 »

vukojebina wrote: Samo se nedam da ce konkurencija znat iskoristit ovu totalnu stagnaciju samsunga, ..sto se tice mene, samsung je definitivno zavrsio, iz dva razloga... prvi je odvratna seljacka zlatna boja, i naravno otisak prsta...ubacuju stvari koje su nepotrebne, a baterija karina, jadnih 2800 mAh.. motorola jos prije 2 godine imala 3300 mAh, lg prosle godine itd itd...
Šta ćeš sad ??? :D
Izbacio si Nokiu , sad nevalja ni Samsung....ili čekaš koji će telefon dobiti punica od operatera pa prelaziš na taj brend..možda neki dobar Kinez postane za tebe vrhunski brend ko zna i i ti mjenjaš mišljenja svako malo ko punica operatere :D :D :lol: :lol: :izet: :izet: :izet:
User avatar
vukojebina
Posts: 1609
Joined: 11/08/2009 20:02

#74 Re: Samsung Galaxy S5

Post by vukojebina »

Cekam da mi tvoja mama pokloni, znas za dobro odrađen poso...

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
belami1111
Posts: 1070
Joined: 13/03/2013 17:09

#75 Re: Samsung Galaxy S5

Post by belami1111 »

vukojebina wrote:Cekam da mi tvoja mama pokloni, znas za dobro odrađen poso...

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Može čovjek iz vukojebine , ali vukojebina nemože iz čovjeka....opanak ostaje opanak bio u vukojebini ili u Beču....
Mjamune jedan nepristoji moja mati ima 80 godina i napiši još jednom nešto takvo naćiću te lično pa makar i u beču pa ćeš mi to morati reći u lice a onda ćeš dobiti dostojan odgovor.....
Post Reply