Samsung galaxy S3

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
andr0id
Posts: 925
Joined: 03/02/2014 23:20

#2426 Re: Samsung galaxy S3

Post by andr0id »

Ja sam tri puta fleshovo dok nisam skonto installer. Do duse teme sam mjenjao i chekirao sta da mi instalira u tel a sta da ne instalira.. odlicna stvar. Samo treba pratiti bootloaders modem

Sent from my SAMSUNG-SGH-I747 using Tapatalk 2
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#2427 Re: Samsung galaxy S3

Post by Maharadza »

agent_zero wrote:@maharadza

Što si instalirao taj paranoid pored CM-a? Gledao sam na YT kako sad preko onog CM instalera se stavljaju romovi, ništa lakše i nema šanse da se nešto zezne. A rom je čisti AOSP android.
Ma njega furao dok nisam otkrio ovaj Fusion Boeffla! Sad' evo na 2.0.3 verziji, fercera uredno! :thumbup:

Samo je opšta ludnica šta sve možeš namjestiti, npr. izvadiš fon iz džepa - ekran se odmah upali i prikaže ti notifikacije (ako ih ima) preko lockscreen-a, vratiš ga u džep i ugasi se BEZ da si dirao IJEDNU tipku! Dalje, za torch također ne moraš ni otključavati fon, samo držiš power dugme, dok ga tržiš flash upaljen, čim pustiš dugme i on se ugasi! Ako pak ne želiš držati dugme za flash, može i preko home tipke koju držiš 3 sec. i flash je const. upaljen, a gasiš ga pomoću power dugmeta koje ujedno i gasi ekran ponovo!

Double tap na lockscreen i/ili na statusbar za sleep, gesture anywhere, animation control - kontrola svih mogućih animacija unutar ROM-a pa čak i kako će ti izgledati onaj "progress bar" tj. boja, brzina i smjer kretanja onih linija dok se vrši loading nečega (kod mene naravno Bordo-Bijele :mrgreen: ), listview - ponašanje i animacije svih lista u system app-ovima itd.

Suspend actions - šta će se sve "pogasiti" čim zaključaš fon, ono kad' ti se žuri pa nemaš vremena da pogasiš npr. wifi, 3g ili sl. već samo zaključaš fon i znaš da je u tom' trenutku sve to ukinuto/prebačeno na 2g ili sl.

Da ne pričam o 3 RAZLIČITA MULTITASKING alata: HALO - iz paranoid ROM-a, OmniSwitch-a i App Bar (nešto kao samsung multiwindow sa onom listom app-ova sa strane)! Boeffla Sound Engine posebna priča (speaker boost, headphone tuning itd.)! Jednostavno PERVERZIJA ROM! Topla preporuka! 8)

PS. I zaboravih napomenuti ono glavno, pored svih ovih mogućnosti i opcija OPET imam DALEKO MANJU potrošnju baterije nego kod paranoida! :thumbup:
Last edited by Maharadza on 22/02/2014 20:32, edited 3 times in total.
User avatar
Quaresma
Posts: 6697
Joined: 19/07/2010 16:37

#2428 Re: Samsung galaxy S3

Post by Quaresma »

brazzo19 wrote::D al ozb uleti covjek ovdje ne bil procito sta pametno ili se malo informisao ljudi se prepiru ciji je veci hasimaga i ciji mob ima bolje gemifufne sandoricne i bolje drivere za snimanje zvuka i jel mu kuciste od plastike ili od titanijumskog livenog celika prekrivenog sa 20% granita i koji moze prezivjeti 2 ledena doba 4 nuklearne katastrofe hemijski napad i pad sa vrha mjeseca u jamu duboku 500 metara punu uzarene lave iz popokatapetla a to sto ne moze zvonit i vibrirat u isto vrijeme to nista .... daj ba ljudi koji vam je vise :D

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

Ja stavio smajli koji se smije, sto je bio sarkazam naravno, jer postao sam nekidan vlasnik gs3, ali nazalost ima pojedinaca koji znaju skontat sarkazam samo uzivo, naravno tu ulijece skafisnjak kako mu vec ide, kao ja dosadan ofo ono, prozva me wp pacenikom hehe

Koliko vidim postao je pratilja maharadzi i vukojebini





Sent from my Lumia 1020 using Tapatalk
tamba1
Posts: 55
Joined: 18/02/2013 20:54

#2429 Re: Samsung galaxy S3

Post by tamba1 »

NokMot wrote:
tamba1 wrote:Ja samo ne znam sta moderatori rade na ovom forumu i koje je njihovo zaduzenje....kad teme ovoliko zalutaju u off-side i na glupa pepucavanja trebalo bi da reaguju ili bar odmah da brisu nebuloze i gluposti .... al ajd nasa balkanska posla "nidje nema ko kod nas" ;)
Zato ćeš ti sad dobiti ban jer si ih spomenuo a i ja vjerovatno jer sam te citirao. Administratori na ovom PDF intervenišu isključivo kada ih neko spomene u bilo kojem kontekstu a PDF i teme ko šiša.
Ne znam koliko puta sam prijavljivao jednog forumaša zbog piraterije koju je javno iznosio u ovom PDF i nikom ništa.
Ako ce me banovati zbog ove istine sto sam napisao to ce biti moj prvi ban u zivotu a prijavljen sam na mnogo ozbiljnijim forumima od ovog......tako da mi nece zasmetati ni pogoditi ni najmanje a samo ce potvrditi sve gore napisano ;)
Domy31
Posts: 822
Joined: 08/06/2011 18:37

#2430 Re: Samsung galaxy S3

Post by Domy31 »

Maharadza wrote:
agent_zero wrote:@maharadza

Što si instalirao taj paranoid pored CM-a? Gledao sam na YT kako sad preko onog CM instalera se stavljaju romovi, ništa lakše i nema šanse da se nešto zezne. A rom je čisti AOSP android.
Ma njega furao dok nisam otkrio ovaj Fusion Boeffla! Sad' evo na 2.0.3 verziji, fercera uredno! :thumbup:

Samo je opšta ludnica šta sve možeš namjestiti, npr. izvadiš fon iz džepa - ekran se odmah upali i prikaže ti notifikacije (ako ih ima) preko lockscreen-a, vratiš ga u džep i ugasi se BEZ da si dirao IJEDNU tipku! Dalje, za torch također ne moraš ni otključavati fon, samo držiš power dugme, dok ga tržiš flash upaljen, čim pustiš dugme i on se ugasi! Ako pak ne želiš držati dugme za flash, može i preko home tipke koju držiš 3 sec. i flash je const. upaljen, a gasiš ga pomoću power dugmeta koje ujedno i gasi ekran ponovo!

Double tap na lockscreen i/ili na statusbar za sleep, gesture anywhere, animation control - kontrola svih mogućih animacija unutar ROM-a pa čak i kako će ti izgledati onaj "progress bar" tj. boja, brzina i smjer kretanja onih linija dok se vrši loading nečega (kod mene naravno Bordo-Bijele :mrgreen: ), listview - ponašanje i animacije svih lista u system app-ovima itd.

Suspend actions - šta će se sve "pogasiti" čim zaključaš fon, ono kad' ti se žuri pa nemaš vremena da pogasiš npr. wifi, 3g ili sl. već samo zaključaš fon i znaš da je u tom' trenutku sve to ukinuto/prebačeno na 2g ili sl.

Da ne pričam o 3 RAZLIČITA MULTITASKING alata: HALO - iz paranoid ROM-a, OmniSwitch-a i App Bar (nešto kao samsung multiwindow sa onom listom app-ova sa strane)! Boeffla Sound Engine posebna priča (speaker boost, headphone tuning itd.)! Jednostavno PERVERZIJA ROM! Topla preporuka! 8)

PS. I zaboravih napomenuti ono glavno, pored svih ovih mogućnosti i opcija OPET imam DALEKO MANJU potrošnju baterije nego kod paranoida! :thumbup:
jel ima razlike izmedju 2.0.3 i 2.0.2 ?
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#2431 Re: Samsung galaxy S3

Post by Maharadza »

Domy31 wrote:
Maharadza wrote:
agent_zero wrote:@maharadza

Što si instalirao taj paranoid pored CM-a? Gledao sam na YT kako sad preko onog CM instalera se stavljaju romovi, ništa lakše i nema šanse da se nešto zezne. A rom je čisti AOSP android.
Ma njega furao dok nisam otkrio ovaj Fusion Boeffla! Sad' evo na 2.0.3 verziji, fercera uredno! :thumbup:

Samo je opšta ludnica šta sve možeš namjestiti, npr. izvadiš fon iz džepa - ekran se odmah upali i prikaže ti notifikacije (ako ih ima) preko lockscreen-a, vratiš ga u džep i ugasi se BEZ da si dirao IJEDNU tipku! Dalje, za torch također ne moraš ni otključavati fon, samo držiš power dugme, dok ga tržiš flash upaljen, čim pustiš dugme i on se ugasi! Ako pak ne želiš držati dugme za flash, može i preko home tipke koju držiš 3 sec. i flash je const. upaljen, a gasiš ga pomoću power dugmeta koje ujedno i gasi ekran ponovo!

Double tap na lockscreen i/ili na statusbar za sleep, gesture anywhere, animation control - kontrola svih mogućih animacija unutar ROM-a pa čak i kako će ti izgledati onaj "progress bar" tj. boja, brzina i smjer kretanja onih linija dok se vrši loading nečega (kod mene naravno Bordo-Bijele :mrgreen: ), listview - ponašanje i animacije svih lista u system app-ovima itd.

Suspend actions - šta će se sve "pogasiti" čim zaključaš fon, ono kad' ti se žuri pa nemaš vremena da pogasiš npr. wifi, 3g ili sl. već samo zaključaš fon i znaš da je u tom' trenutku sve to ukinuto/prebačeno na 2g ili sl.

Da ne pričam o 3 RAZLIČITA MULTITASKING alata: HALO - iz paranoid ROM-a, OmniSwitch-a i App Bar (nešto kao samsung multiwindow sa onom listom app-ova sa strane)! Boeffla Sound Engine posebna priča (speaker boost, headphone tuning itd.)! Jednostavno PERVERZIJA ROM! Topla preporuka! 8)

PS. I zaboravih napomenuti ono glavno, pored svih ovih mogućnosti i opcija OPET imam DALEKO MANJU potrošnju baterije nego kod paranoida! :thumbup:
jel ima razlike izmedju 2.0.3 i 2.0.2 ?
Ne bi rekao ali sam iskreno kratko koristio 2.0.2 dok nisam uradio update na 2.0.3! Imaš na kraju krajeva i changelog pa divi šta je novo i da li te zanima:

Fusion Boeffla Version: 2.0.3 Online



Changelog:


Rom compiled with linaro SaberMod 4.8 for more performance and better battery life.
Kernel compiled with linaro SaberMod 4.7.4.
Compiled with GCC optimization level -O3.
Compiled with strict-aliasing compiler optimization.
Added ARMv7 and Cortex-A9 optimized string handling routines for more smoothness and more memory optimization.
Fixed notification led pulse
Added volume panel time-out
Lots of changes and improvements to Keyguard
Added Multi user support
Removed second PIE
New notification header images
QS Tiles style: Alpha sliders for color picker options
SmoothProgressBar: Add reset option
Fix QuietHour start time
Build.prop Mods: Do some prereq's before showing options
Some memory leaks fixed
Cleanups
Merged latest cm changes
and many many more...

http://forum.xda-developers.com/showpos ... count=4561

Ja samo čekam da ubaci opciju da možemo birati custom wallpaper za lockscreen, pošto je to koliko vidim jedina "boljka" ROM-a, zasad naravno! Developer je najavio da će ovih dana to popraviti pa izbaciti! Znači čitaj forum i bez brige! :thumbup:
User avatar
valter.ba
Posts: 1767
Joined: 29/04/2008 09:55

#2432 Re: Samsung galaxy S3

Post by valter.ba »

Na mobu trenutno 4.1.2 trazi update ali da prvo provjerim da li je to dobra odluka. Sada sve fercera super a ne znam sta me ceka nakon update. Cijenio bih ukoliko bi iznijeli vasa iskustva, da li da ga roknem na veci nivo ili ne? ;-)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31543
Joined: 16/04/2011 18:46

#2433 Re: Samsung galaxy S3

Post by skafiskafsnjak »

Ama stavljaj 4,3 .

Esktra je .
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#2434 Re: Samsung galaxy S3

Post by Maharadza »

Ovaj novi Fusion Boeffla ROM (4.4.2) kojeg koristim strašno manje bateriju crpi nego prethodnik - Paranoid (4.3 pa i 4.4 verzija):

Image

Čitav dan uz baš intenzivno korištenje (brightness na max). :cool:

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31543
Joined: 16/04/2011 18:46

#2435 Re: Samsung galaxy S3

Post by skafiskafsnjak »

zao mi garancije :D
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#2436 Re: Samsung galaxy S3

Post by Maharadza »

skafiskafsnjak wrote:zao mi garancije :D
Triangle away, resetuješ flash counter i preko odina stock ROM. Divi na xda. 100% provjeren metod. ;)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31543
Joined: 16/04/2011 18:46

#2437 Re: Samsung galaxy S3

Post by skafiskafsnjak »

Maharadza wrote:
skafiskafsnjak wrote:zao mi garancije :D
Triangle away, resetuješ flash counter i preko odina stock ROM. Divi na xda. 100% provjeren metod. ;)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
a zar nisu nesto rekli da Knox zajebava :D

KimTec je garancija... nije divlja :D
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#2438 Re: Samsung galaxy S3

Post by Maharadza »

skafiskafsnjak wrote:
Maharadza wrote:
skafiskafsnjak wrote:zao mi garancije :D
Triangle away, resetuješ flash counter i preko odina stock ROM. Divi na xda. 100% provjeren metod. ;)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
a zar nisu nesto rekli da Knox zajebava :D

KimTec je garancija... nije divlja :D
Znam da je taj metod uspješan na note 2 (N7100) - lično ga izveo! :mrgreen:
Domy31
Posts: 822
Joined: 08/06/2011 18:37

#2439 Re: Samsung galaxy S3

Post by Domy31 »

Radio sam ja to na S3 i radi.
Sad sam na ovom Fusion ko Maharadza i prezadovoljan!! :thumbup:

Bruku nekih opcija al šarne se pp Maharadzi, valjda se ne ljuti :thumbup:
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#2440 Re: Samsung galaxy S3

Post by Maharadza »

Domy31 wrote:Radio sam ja to na S3 i radi.
Sad sam na ovom Fusion ko Maharadza i prezadovoljan!! :thumbup:

Bruku nekih opcija al šarne se pp Maharadzi, valjda se ne ljuti :thumbup:
Ma np, i ja ga "otkrivam" još uvijek a drago mi je kada imam nekoga za "konsultejšn" u slučaju da počne zezati pa da znam je li baksuzluk u pitanju ili nešto drugo! :mrgreen:

Inače, izašao ti je 2.0.4 verzija gdje je otklonjen bug oko lockscreen wallpaper-a, sada fercera uredno i ta opcija! :thumbup:

Link: http://forum.xda-developers.com/showpos ... count=4664

Inače, što se tiče S3 i KitKat-a, kako većina piše na XDA, ovaj Fusion Boeffla je najbolji 4.4.2 ROM za S3 trenutno! Brz, stabilan i primjetno sporije bateriju troši nego svi prethodnici koje sam imao! :thumbup:
Last edited by Maharadza on 26/02/2014 09:28, edited 2 times in total.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31543
Joined: 16/04/2011 18:46

#2441 Re: Samsung galaxy S3

Post by skafiskafsnjak »

Domy31 wrote:Radio sam ja to na S3 i radi.
Sad sam na ovom Fusion ko Maharadza i prezadovoljan!! :thumbup:

Bruku nekih opcija al šarne se pp Maharadzi, valjda se ne ljuti :thumbup:

radio si ...a da li si poslije toga nosio telefon na servis ikada ?
User avatar
valter.ba
Posts: 1767
Joined: 29/04/2008 09:55

#2442 Re: Samsung galaxy S3

Post by valter.ba »

skafiskafsnjak wrote:Ama stavljaj 4,3 .

Esktra je .
Evo pokrenuo update ali vec 40 min skida update package :-? . Konekcija mi je dobra idem preko wi - fi, je li ovo normalno da ovoliko traje??? Nemam uvid u procenat onoga sto skida pa mi se cini da moze trajati satima ali i da ce zavrsiti svaki tren.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31543
Joined: 16/04/2011 18:46

#2443 Re: Samsung galaxy S3

Post by skafiskafsnjak »

Ne bi trebalo toliko......

Zasto ne radis preko pc
User avatar
valter.ba
Posts: 1767
Joined: 29/04/2008 09:55

#2444 Re: Samsung galaxy S3

Post by valter.ba »

To je sada retoricko pitanje :). Neka vrti ovako dok se ne onesvjesti, sad ni da ga prekinem ni da ga ostavim. Progulice valjda ;)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
andr0id
Posts: 925
Joined: 03/02/2014 23:20

#2445 Re: Samsung galaxy S3

Post by andr0id »

Moze biti do servera.. pusti neka skida.. koliko je mb?

Sent from my SAMSUNG-SGH-I747
User avatar
valter.ba
Posts: 1767
Joined: 29/04/2008 09:55

#2446 Re: Samsung galaxy S3

Post by valter.ba »

Kako to da vidim.Nista mi ne pokazuje kao sto sam vec rekao.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
andr0id
Posts: 925
Joined: 03/02/2014 23:20

#2447 Re: Samsung galaxy S3

Post by andr0id »

Pa kad spustis prstom tu gore notifikacijsku traku, ima li sta da pokazuje?

Sent from my SAMSUNG-SGH-I747
User avatar
valter.ba
Posts: 1767
Joined: 29/04/2008 09:55

#2448 Re: Samsung galaxy S3

Post by valter.ba »

Nema!!! Samo pise Software update, Downloading update software. .. Nista o % ili progresu zato i pitam.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
andr0id
Posts: 925
Joined: 03/02/2014 23:20

#2449 Re: Samsung galaxy S3

Post by andr0id »

408 mb je velik. Pa eto kakav ti je wifi.. pola sata sat.. zavisi.. koliko vec stoji?

Sent from my SAMSUNG-SGH-I747
andr0id
Posts: 925
Joined: 03/02/2014 23:20

#2450 Re: Samsung galaxy S3

Post by andr0id »

Preko sat.. nek stoji hajde gdje je tu je..

Sent from my SAMSUNG-SGH-I747
Post Reply