Samsung galaxy S3

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
newphoenix
Posts: 349
Joined: 13/01/2012 20:00
Location: White Hole

#1 Samsung galaxy S3

Post by newphoenix »

Last edited by newphoenix on 03/05/2012 23:17, edited 1 time in total.
User avatar
Qler
Posts: 23597
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#2 Re: Samsung galaxy S3

Post by Qler »

CPU odlican, display super, i dalje skirpava plastika, kamera ocajna.. generalno, nista posebno.. HTC One X meni se cini, bolji...
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#3 Re: Samsung galaxy S3

Post by Maystor »

i meni se čini da je HTC One X bolji
User avatar
_Alcatraz_
Posts: 525
Joined: 19/05/2010 23:07
Location: Na putu do ludila bb

#4 Re: Samsung galaxy S3

Post by _Alcatraz_ »

Qler wrote:CPU odlican, display super, i dalje skirpava plastika, kamera ocajna.. generalno, nista posebno.. HTC One X meni se cini, bolji...
Otkud ti to da je kamera na S3 od 8Mpx ocajna?

http://www.gsmarena.com/the_beast_relea ... s-4200.php
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#5 Re: Samsung galaxy S3

Post by shin »

Evo vidim sada i zvanicna tema,


Image


Hardver za 10, kvaliteta izrade za plakati.
User avatar
Qler
Posts: 23597
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#6 Re: Samsung galaxy S3

Post by Qler »

_Alcatraz_ wrote:
Qler wrote:CPU odlican, display super, i dalje skirpava plastika, kamera ocajna.. generalno, nista posebno.. HTC One X meni se cini, bolji...
Otkud ti to da je kamera na S3 od 8Mpx ocajna?

http://www.gsmarena.com/the_beast_relea ... s-4200.php
Uporedi je sa N8, iPhone 4S, Nokia 808, HTC One X, pa onda je uporedi sa S II, i vidi napredak...
new_york
Posts: 168
Joined: 25/06/2007 11:25
Location: sarajevo

#7 Re: Samsung galaxy S3

Post by new_york »

Nemamo pojma kakva je kamera jer jos nema slika,ali su koristili novi neki modul ,znaci bolja bi trebala bit od GS2.

A HTC ONE X mu nije ni blizu.GS3 ga razvaljuje u benchamrku,bolji procesor,bolja grafika,ima micro sd,baterija se moze mjenjat a to HTC nemoze.Bukvalno u svakom pogledu je bolji.

Sad najaci telefon na trzistu,nema konkurenciju.
User avatar
Quaresma
Posts: 6690
Joined: 19/07/2010 16:37

#8 Re: Samsung galaxy S3

Post by Quaresma »

znaci jedan od glavnih prednosti s3 je sto se moze baterija mijenjati :lol:
User avatar
Better Man
Posts: 16763
Joined: 01/10/2006 20:10

#9 Re: Samsung galaxy S3

Post by Better Man »

Qler wrote:CPU odlican, display super, i dalje skirpava plastika, kamera ocajna.. generalno, nista posebno.. HTC One X meni se cini, bolji...
Po danu kamera je i dobra, ali nocu kamera je nula bodova, kao i na svim ostalim kako Samsung mobitelima, tako i mobitelima drugih proizvodjaca!
new_york
Posts: 168
Joined: 25/06/2007 11:25
Location: sarajevo

#10 Re: Samsung galaxy S3

Post by new_york »

Quaresma wrote:znaci jedan od glavnih prednosti s3 je sto se moze baterija mijenjati :lol:
i svemu ostalom sto sam naveo.
User avatar
Better Man
Posts: 16763
Joined: 01/10/2006 20:10

#11 Re: Samsung galaxy S3

Post by Better Man »

_Alcatraz_ wrote:
Qler wrote:CPU odlican, display super, i dalje skirpava plastika, kamera ocajna.. generalno, nista posebno.. HTC One X meni se cini, bolji...
Otkud ti to da je kamera na S3 od 8Mpx ocajna?

http://www.gsmarena.com/the_beast_relea ... s-4200.php
Moze imati i milion Mpx ako nema dobru optiku, sirinu objektiva itd., bice obicna nula od kamere.
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#12 Re: Samsung galaxy S3

Post by Maystor »

kao Samsungov korisnik mogu reći da sam razočaran jeftinom plastičnom izradom (kladim se da baterija klepeće unutra kad se telefon protrese - kao i kod mog SGS 1) i glupom pentile matricom ekrana koja me nervira. Takođe mi se ne sviđa što je grafička karta ista kao u SGS 2 (iako na nešto većem taktu). Otužno je da ovakav telefon nema HDMI (tj. ima ako kupiš odvratni MHL adapter). Ostalo je OK. Valjda ...
new_york
Posts: 168
Joined: 25/06/2007 11:25
Location: sarajevo

#13 Re: Samsung galaxy S3

Post by new_york »

Kazu da daje 65% bolje graficke perfomanse od SGS2,po benchmarku se cini da je tako.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#14 Re: Samsung galaxy S3

Post by agent_zero »

Glupost od mobitela, čuj 4,8'' ekran :-) , baš za paćenike koji boluju od tog. Ne bih ovo nikad kupio i da plivam u parama, a kad bih ga i džabaleske dobio, odmah bih ga prodao.

HTC je za ove Šljamsunge pojam telefona.
servis+387
Posts: 3
Joined: 04/05/2012 07:57

#15 Re: Samsung galaxy S3

Post by servis+387 »

odnos koliko platis to i dobijes......realno. ima i boljih ali za vise para pa ko voli imam 8-) 8-)
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#16 Re: Samsung galaxy S3

Post by zateznistub »

Ne mogu davjerujem! :-)
telefon nije tupavo ni na slikama a kamoli da su ga u ruci drzali i koristili a strucnjaci mu nađu 100 mana.
Bravo majstori.
User avatar
amortizer
Posts: 897
Joined: 30/05/2007 22:00

#17 Re: Samsung galaxy S3

Post by amortizer »

Od svastike mi surina dajidzinca, e pa njen djever ima isti. Dao mu Samsung da ga malo prostudira u komsiluku. :-D Kaze procesor dobar, baterija se mijenja, ma sve super, samo kvalitet izrade slab. :D
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4574
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#18 Re: Samsung galaxy S3

Post by bh.tornjak »

zateznistub wrote:Ne mogu davjerujem! :-)
telefon nije tupavo ni na slikama a kamoli da su ga u ruci drzali i koristili a strucnjaci mu nađu 100 mana.
Bravo majstori.
:thumbup:

......na Sa-X tj. KLIX.ba....imas strucnjake za sve ( samo spomeni temu) sve znaju bolje ...al oni jos ni lopatu kako treba nisu napravili....uvezu iz Kine.... :lol:
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9902
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#19 Re: Samsung galaxy S3

Post by bordo gandalf »

zateznistub wrote:Ne mogu davjerujem! :-)
telefon nije tupavo ni na slikama a kamoli da su ga u ruci drzali i koristili a strucnjaci mu nađu 100 mana.
Bravo majstori.
A znas nas, tak'i smo uvijek bili, volimo po necemu pljunuti vise nego hljeba se najesti :bih:
User avatar
sadowl
Posts: 1111
Joined: 06/07/2010 13:50

#20 Re: Samsung galaxy S3

Post by sadowl »

Sto bi reko jedan Cojek :)

Znam ja nas jebo ti nas ...
User avatar
BaDa
Posts: 2339
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#21 Re: Samsung galaxy S3

Post by BaDa »

rashtiman wrote:
zateznistub wrote:Ne mogu davjerujem! :-)
telefon nije tupavo ni na slikama a kamoli da su ga u ruci drzali i koristili a strucnjaci mu nađu 100 mana.
Bravo majstori.
A znas nas, tak'i smo uvijek bili, volimo po necemu pljunuti vise nego hljeba se najesti :bih:
i kad ga budu drzali u ruci bice komentari telefon je beton telefon je extra.. :D
User avatar
_Alcatraz_
Posts: 525
Joined: 19/05/2010 23:07
Location: Na putu do ludila bb

#22 Re: Samsung galaxy S3

Post by _Alcatraz_ »

agent_zero wrote:Glupost od mobitela, čuj 4,8'' ekran :-) , baš za paćenike koji boluju od tog. Ne bih ovo nikad kupio i da plivam u parama, a kad bih ga i džabaleske dobio, odmah bih ga prodao.

HTC je za ove Šljamsunge pojam telefona.
Sto se vidi po prodaji! ;)

bh.tornjak wrote:
zateznistub wrote:Ne mogu davjerujem! :-)
telefon nije tupavo ni na slikama a kamoli da su ga u ruci drzali i koristili a strucnjaci mu nađu 100 mana.
Bravo majstori.
:thumbup:

......na Sa-X tj. KLIX.ba....imas strucnjake za sve ( samo spomeni temu) sve znaju bolje ...al oni jos ni lopatu kako treba nisu napravili....uvezu iz Kine.... :lol:
Pojedina balavurdija na forumu su eksperti isti kao i oni koji kada izadje neki novi VW pa oni pocnu komentarisati kako su Reno, Pezo, Ford, Opel, Hyundai i Dacia bolji jer za manje para dobijes i drzac za case i gepek za 2l veci nego kod VW-a i sl. A VW nakon toga srusi sve rekorde prodaje i potopi sve ove marke.

Tako je i kod Samsunga, ali u Samsungu nisu svjesni kakve BiH eksperte za SmartPhone ima.

Pametuju ljudi bezveze na osnovu nekih novinarskih (reklamnih) izvala, jer ni oni nisu kako treba isprobali telefon.
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#23 Re: Samsung galaxy S3

Post by Gray »

Telefon je po hardveru super, opet će biti najbolji mobitel na tržištu, kao što je bio i SII.


Jedino što se meni ne sviđa je dizajn, nije mi nekako za flagship telefona (i ne govorim to zbog plastike, nego čisto zbog samog izgleda). DOduše i HTC One X mi nije neki ljepotan.
User avatar
Sarayman
Posts: 1313
Joined: 25/10/2006 09:12
Location: Sarajevo

#24 Re: Samsung galaxy S3

Post by Sarayman »

Možete ga pljuvati jer samo vi znate razlog što vam ovaj smartphone ne paše. Činjenica je da je SGS1 poderao najvećeg konkurenta iPhone-a 4 2010. dok je SGS2 proglašen najboljim telefonom 2011. A kako stvari stoje SGS3 će zadržati tu titulu i u 2012. godini!
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4574
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#25 Re: Samsung galaxy S3

Post by bh.tornjak »

..ja jos uvijek koristim SG1....neki clanovi familije imaju SG2......niko nema primjedbi.....
moj SG1 mi je ispadao nekoliko puta......a jednom je sa drugog sprata ispo na trotoar, doduse imo je na sebi onu zastitu ( ja majmun telefoniro na prozoru)....siso po njega ....misleci da nema nista od njega...ali mali "vozi" jos uvijek ko lud :dance:

Samsung je prodajom naprosto pregazio konkurenciju...nisam nikada ni pokusavao da uporedjujem telefone...sve je stvar ukusa i potrebe...ali kao sto neko rece....pojavljuju se strucnjaci koji u rukama ni Samsung GT-s5230 nisu imali i oni sad donose ocjene
Post Reply