Samoubistvo

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#51 Re: Samoubistvo

Post by dezurni_ucenik »

Otto_13 wrote:
dezurni_ucenik wrote:
Otto_13 wrote:Uljuljkani u svoj svijet zarobljen pod kristalnim zvonom rijetko vidimo maglu koja prekriva druge svjetove

Mozda ta magla prekriva svakoga pa ne vidimo tudje probleme.
Pa prekriva svakog , zato i jeste svako od nas zatvoren u neko svoje zvono u kojem su mu važni samo njegovi problemi

Svi smo mi izgubljeni i sami na ovom putu. Neko to odmah skonta, neko kasnije neko nikada. Ako ti je zivot u "yolo" fazonu neces nikad to ni skontati.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#52 Re: Samoubistvo

Post by dezurni_ucenik »

Otto_13 wrote:Obično ti završe sami i osamljeni i pitaju se gdje im je nestao život !

I onda prorade suicidalne misli. Prvi put sami u zivotu, prvi put da im je njihov mozak jedini kompanjon. E onda krenu analize dogadjaja, pa kako pa zasto. Mozda ih i ne krivim takve. Ko kad ti drustvo sistematski pere mozak jos od samog rodjenja.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#53 Re: Samoubistvo

Post by dezurni_ucenik »

Otto_13 wrote:
dezurni_ucenik wrote:
Otto_13 wrote:Obično ti završe sami i osamljeni i pitaju se gdje im je nestao život !

I onda prorade suicidalne misli. Prvi put sami u zivotu, prvi put da im je njihov mozak jedini kompanjon. E onda krenu analize dogadjaja, pa kako pa zasto. Mozda ih i ne krivim takve. Ko kad ti drustvo sistematski pere mozak jos od samog rodjenja.
Ove starije generacije su preživljavale klasično pranje mozga i indoktrinaciju još od malih nogu. Kada se sve to srušilo bio je to za njih veliki udarac od kojeg se neki ni danas nisu oporavili .

Jugonostalgija je meni komicna stvar. Tako ce mozda nekad u buducnosti za ovim vremenom plakati sda uhljebi ko sto za onom drzavom placu kpj funkcioneri i njihova djeca. To sto se neko sokiro 92. godine kad mu je prvi komsija dosao da ga kolje - klao te taj isti i u drugom svjetskom ratu. Po tom pitanju ko ne dodje pameti, klat cete opet za 50 godina. Indoktrinacija i pranje mozgova su prosli kod jednog naroda drugi narod je vrlo dobro znao sta ce uraditi.

A inace vezano za ta oprostajna pisma. Bas me rastuzilo jedno. Ne znam odakle je. Islo je ovako nekako "idem do mosta da ce bacim, ako mi neko na putu do tamo uputi osmijeh necu se ubiti". Toliko malo trebalo znaci da nekoga razveselis. :(
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#54 Re: Samoubistvo

Post by Ommadawn »

Dok sam išao u srednju školu, par mojih vršnjaka je pokusalo samoubistvo a jedan čak i uspio.
Meni je tad bilo čudno da su svi oni bili iz “sređenih” porodica, bili dobri učenici, popularni a djevojka važila za jednu od najljepših i najzgodnijih cura.
Onaj što se ubio - dolazio iz akademski obrazovane porodice, pametan pravo, u oproštajnom pismu napisao da je to uradio jer je osjećao pritisak porodice da mora biti najbolji u svemu.

Kasnije sam saznao da svi mi nosimo neki svoj mrak.
User avatar
edo_79
Posts: 43549
Joined: 14/10/2009 11:10
Location: I tam i vam... a ni tam ni vam

#56 Re: Samoubistvo

Post by edo_79 »

Ommadawn wrote:Dok sam išao u srednju školu, par mojih vršnjaka je pokusalo samoubistvo a jedan čak i uspio.
Meni je tad bilo čudno da su svi oni bili iz “sređenih” porodica, bili dobri učenici, popularni a djevojka važila za jednu od najljepših i najzgodnijih cura.
Onaj što se ubio - dolazio iz akademski obrazovane porodice, pametan pravo, u oproštajnom pismu napisao da je to uradio jer je osjećao pritisak porodice da mora biti najbolji u svemu.

Kasnije sam saznao da svi mi nosimo neki svoj mrak.
Što bi moja nana rahmetli rekla: ''Sine svako ima torbicu na leđima, nečija teža, nečija lakša, ali je svako ima.... i svako svoj teret nosi na svoj način''
User avatar
Atego
Posts: 816
Joined: 21/02/2018 19:38

#57 Re: Samoubistvo

Post by Atego »

Mlakonje ionako nikom ne trebaju...
User avatar
vjeshalica
Posts: 17152
Joined: 31/03/2019 14:56

#58 Re: Samoubistvo

Post by vjeshalica »

Džesi Rambo
User avatar
medvjed23
Posts: 26802
Joined: 16/07/2010 13:49

#59 Re: Samoubistvo

Post by medvjed23 »

džon rambo, u spektaklu mlaćenje gloginja tuđim

meni i ne samo meni, primjera radi, kurt cobain i ian curtis trebaju.. bez njih je svijet muzike dosta siromašniji.. a daleko od toga da su oni jedine samoubice koje su dale bitan doprinos čovječanstvu..
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#60 Re: Samoubistvo

Post by Ommadawn »

Atego wrote:Mlakonje ionako nikom ne trebaju...
Pa šta ti koji kurac čekaš?
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#61 Re: Samoubistvo

Post by commendatore »

ovakvih bezocnih sociopatskih likova ima koliko hocete.... nije to samo nategnuti
User avatar
Atego
Posts: 816
Joined: 21/02/2018 19:38

#62 Re: Samoubistvo

Post by Atego »

Ommadawn wrote:
Atego wrote:Mlakonje ionako nikom ne trebaju...
Pa šta ti koji kurac čekaš?
Nista , ja sam alfa :wink:
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#63 Re: Samoubistvo

Post by Russki »

Desi ti alfo..
User avatar
Sanjarko
Posts: 23199
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#65 Re: Samoubistvo

Post by Sanjarko »

preko 400 samoubistava ove godine u BiH :( :shock:
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#66 Re: Samoubistvo

Post by Nierika »

FFK as Lucy01 wrote: 03/04/2007 19:24 Zbog cega ljudi ovo rade? I da li ste imali slucajeve samoubistva nekoga vama bliskog?
Nije baš bliska osoba, dalji rođak i godinama ga nisam vidjela. Ne znam koji je razlog, sjećam se samo da je i kao dijete bio dosta povučen.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23199
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#67 Re: Samoubistvo

Post by Sanjarko »

Nierika wrote: 11/06/2022 13:24
FFK as Lucy01 wrote: 03/04/2007 19:24 Zbog cega ljudi ovo rade? I da li ste imali slucajeve samoubistva nekoga vama bliskog?
Nije baš bliska osoba, dalji rođak i godinama ga nisam vidjela. Ne znam koji je razlog, sjećam se samo da je i kao dijete bio dosta povučen.
introverti cesce to urade od ekstroverta i netipicnih, povuceniji pa zato, i mi mentalno oboljeli cesce to uradimo, 60% vs 40%, mentalno bolesni vs tkr zdravi
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#68 Re: Samoubistvo

Post by Nierika »

Sanjarko wrote: 11/06/2022 13:28
Nierika wrote: 11/06/2022 13:24

Nije baš bliska osoba, dalji rođak i godinama ga nisam vidjela. Ne znam koji je razlog, sjećam se samo da je i kao dijete bio dosta povučen.
introverti cesce to urade od ekstroverta i netipicnih, povuceniji pa zato, i mi mentalno oboljeli cesce to uradimo, 60% vs 40%, mentalno bolesni vs tkr zdravi
Mislim da je i on bio introvert, i da nije bilo naznaka da bi se tako nešto moglo desiti.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23199
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#69 Re: Samoubistvo

Post by Sanjarko »

Nierika wrote: 11/06/2022 13:48
Sanjarko wrote: 11/06/2022 13:28

introverti cesce to urade od ekstroverta i netipicnih, povuceniji pa zato, i mi mentalno oboljeli cesce to uradimo, 60% vs 40%, mentalno bolesni vs tkr zdravi
Mislim da je i on bio introvert, i da nije bilo naznaka da bi se tako nešto moglo desiti.
vecinom nema ili slabije ima, ja izletio davno na cestu, umalo me nije auto ubilo, izletio pred kola, i prezivio bez vecih posljedica, a nisam se htjeo ubit, jednostavno u psihoticnom ispadu tako ispalo, a pisalo bi u izvjestaju policije vjerovatno, samoubistvo
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#70 Re: Samoubistvo

Post by Nierika »

Sanjarko wrote: 11/06/2022 13:55
Nierika wrote: 11/06/2022 13:48

Mislim da je i on bio introvert, i da nije bilo naznaka da bi se tako nešto moglo desiti.
vecinom nema ili slabije ima, ja izletio davno na cestu, umalo me nije auto ubilo, izletio pred kola, i prezivio bez vecih posljedica, a nisam se htjeo ubit, jednostavno u psihoticnom ispadu tako ispalo, a pisalo bi u izvjestaju policije vjerovatno, samoubistvo
Jel te udarilo auto ili je zakočilo u zadnji čas? Kako god, dobro si prošao.. :D
User avatar
Sanjarko
Posts: 23199
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#71 Re: Samoubistvo

Post by Sanjarko »

Nierika wrote: 11/06/2022 13:58
Sanjarko wrote: 11/06/2022 13:55

vecinom nema ili slabije ima, ja izletio davno na cestu, umalo me nije auto ubilo, izletio pred kola, i prezivio bez vecih posljedica, a nisam se htjeo ubit, jednostavno u psihoticnom ispadu tako ispalo, a pisalo bi u izvjestaju policije vjerovatno, samoubistvo
Jel te udarilo auto ili je zakočilo u zadnji čas? Kako god, dobro si prošao.. :D
udarilo, nastavio krvav hodat, dok me hitna nije nasla, i pokupila za bolnicu, kao Nesalomljivi, onaj film, imao sam pravo srece tad
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#72 Re: Samoubistvo

Post by Nierika »

Sanjarko wrote: 11/06/2022 14:03
Nierika wrote: 11/06/2022 13:58

Jel te udarilo auto ili je zakočilo u zadnji čas? Kako god, dobro si prošao.. :D
udarilo, nastavio krvav hodat, dok me hitna nije nasla, i pokupila za bolnicu, kao Nesalomljivi, onaj film, imao sam pravo srece tad
Čitala sam da ljudi često nakon nesreće i sl budu u šoku pa odmah ni ne primijete da su povrijeđeni (bilo je takvih snimaka granatiranja na temi o Ukrajini). Jeste sreća, splet okolnosti šta god. :D
User avatar
Sanjarko
Posts: 23199
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#73 Re: Samoubistvo

Post by Sanjarko »

Nierika wrote: 11/06/2022 14:24
Sanjarko wrote: 11/06/2022 14:03

udarilo, nastavio krvav hodat, dok me hitna nije nasla, i pokupila za bolnicu, kao Nesalomljivi, onaj film, imao sam pravo srece tad
Čitala sam da ljudi često nakon nesreće i sl budu u šoku pa odmah ni ne primijete da su povrijeđeni (bilo je takvih snimaka granatiranja na temi o Ukrajini). Jeste sreća, splet okolnosti šta god. :D
nisam ni znao da me je udarilo, a u sistemu/urinu pronadzen morfij, pio tad za bolove kafetin, a tijelo moje ga nemoze dobro preradit, neki rijedak poremecaj metabolizma, danas mi on zabranjen
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#74 Re: Samoubistvo

Post by Nierika »

Sanjarko wrote: 11/06/2022 14:29
Nierika wrote: 11/06/2022 14:24

Čitala sam da ljudi često nakon nesreće i sl budu u šoku pa odmah ni ne primijete da su povrijeđeni (bilo je takvih snimaka granatiranja na temi o Ukrajini). Jeste sreća, splet okolnosti šta god. :D
nisam ni znao da me je udarilo, a u sistemu/urinu pronadzen morfij, pio tad za bolove kafetin, a tijelo moje ga nemoze dobro preradit, neki rijedak poremecaj metabolizma, danas mi on zabranjen
Vjerovatno se može razviti ovisnost..mada je valjda bolje da si imao morfij/kafetin u organizmu kad te udarilo auto nego da nisi.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23199
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#75 Re: Samoubistvo

Post by Sanjarko »

Nierika wrote: 11/06/2022 14:38
Sanjarko wrote: 11/06/2022 14:29

nisam ni znao da me je udarilo, a u sistemu/urinu pronadzen morfij, pio tad za bolove kafetin, a tijelo moje ga nemoze dobro preradit, neki rijedak poremecaj metabolizma, danas mi on zabranjen
Vjerovatno se može razviti ovisnost..mada je valjda bolje da si imao morfij/kafetin u organizmu kad te udarilo auto nego da nisi.
+1 ma pio ga povremeno za migrene povremene sta sam imao, imam ih i sad povremeno, kafetin imitirao morfij, metabolizam ga nemoze kako treba preradit, pa zato, vjerovatno i psihoticne ispade tih godina imao zbog toga

sad sam solidan, 1,5 godina bez psihoticnog ispada veceg, hospitalizacije na psihijatriji

neurekao se
Post Reply