Samoubistvo

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#401 Re: Samoubistvo

Post by Truba »

japanci su filmove o tome pravili
ili koreanci
prije 20 30 godina

Suicide circle
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#402 Re: Samoubistvo

Post by Sanjarko »

Truba wrote: 01/09/2023 13:54 japanci su filmove o tome pravili
ili koreanci
prije 20 30 godina

Suicide circle
Ma različiti su razlozi, ali ima i toga. Većinom muka neka natjera ljude na to. Ja kad sam izletio na cestu pred auta prije jedno desetljeće nisam se htio ubiti.

Jednostavno tako u bunilu ispalo, a policija vjerojatno to vodi kao pokušaj samoubistva. Vjerovatno i još neke institucije.

Sreća u nesreći sam prošao bez većih posljedica. Samo ožiljak na glavi i bradi. Ko Brus Vilis iz filma Nesaljomljivi.
User avatar
karanana
Posts: 47264
Joined: 26/02/2004 00:00

#403 Re: Samoubistvo

Post by karanana »

Sanjarko wrote: 01/09/2023 13:40
karanana wrote: 31/08/2023 18:41

ma nema.....ovaj forum je lijek za sve.
Ne znam baš. Pitao čovjek kako sam sada. Reko da mu odgovorim. Solidno sam, uz sve šta nam se dešava i šta je se desilo.

Lijek je poboljšanje imovnog stanja, iako se i nije baš poboljšalo. Da stara ne snalazi se i dalje ne znam šta bi.

Inflacija nam pojede sve šta smo i dobili. @Hakiz-u sam govorio da imam osjećaj kao da mi je ukleto primanje.

Od kako dobi primanje krenula ova inflacija.
Ma znam salim se. Vise malo ironicno vezano za forum.
Piaty
Posts: 5725
Joined: 01/12/2020 00:58

#404 Re: Samoubistvo

Post by Piaty »

Samo u jednom danu:

policajka iz Jablanice, 42 godine i supruga Mirka Šarovića.

Pokoj/rahmet im dušama i nek im je lahka zemlja bosanska

:sad:
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 72076
Joined: 03/10/2011 20:11

#405 Re: Samoubistvo

Post by Chloe »

Dvije žene .... :(

Kod nas je prošli vikend tip izvršio samoubistvo. Inače fin čovjek bio, baš smo ga cijenili, sl psiha i alkohol su učinili svoje. Najavljivao taj čin, ni supruga, ni tri kćeri, ni prijatelji nisu mogli spriječiti.
Al je i napravio dramu od priprema, objava na FB par minuta prije, sam način suicida pa do želja za ispraćaj i sve poslije. :facepalm:
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#406 Re: Samoubistvo

Post by Truba »

svako jutro molim se za zdravlje
duševno i tjelesno
i za blaženu smrt
User avatar
Isner
Posts: 811
Joined: 07/02/2012 15:23
Location: Under the bridge

#407 Re: Samoubistvo

Post by Isner »

Znam da se od jedne žene rastao prošle godine ili nešto više... sad, jel mu ovo bivša (prva) ili ova nova supruga, ne bih znao tačno...
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 72076
Joined: 03/10/2011 20:11

#408 Re: Samoubistvo

Post by Chloe »

Truba wrote: 11/02/2024 18:59 svako jutro molim se za zdravlje
duševno i tjelesno
i za blaženu smrt
:thumbup:
nekome
Posts: 2938
Joined: 17/05/2011 10:41

#409 Re: Samoubistvo

Post by nekome »

Chloe wrote: 11/02/2024 18:55 Dvije žene .... :(

Kod nas je prošli vikend tip izvršio samoubistvo. Inače fin čovjek bio, baš smo ga cijenili, sl psiha i alkohol su učinili svoje. Najavljivao taj čin, ni supruga, ni tri kćeri, ni prijatelji nisu mogli spriječiti.
Al je i napravio dramu od priprema, objava na FB par minuta prije, sam način suicida pa do želja za ispraćaj i sve poslije. :facepalm:
u bosni?
User avatar
crnivrag
Posts: 12929
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#410 Re: Samoubistvo

Post by crnivrag »

Čitam sad da je uz korištenje heliuma sam čin bezbolan, traje par minuta, izgubi se svijest i to je to.

Čak ni standardni toksikološki nalazi ne mogu da otkriju uzrok.
Piaty
Posts: 5725
Joined: 01/12/2020 00:58

#411 Re: Samoubistvo

Post by Piaty »

crnivrag wrote: 10/03/2024 13:34 Čitam sad da je uz korištenje heliuma sam čin bezbolan, traje par minuta, izgubi se svijest i to je to.

Čak ni standardni toksikološki nalazi ne mogu da otkriju uzrok.
A što si to kucao-pretraživao? Bezveze onako ili?
User avatar
crnivrag
Posts: 12929
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#412 Re: Samoubistvo

Post by crnivrag »

Piaty wrote: 10/03/2024 13:39 A što si to kucao-pretraživao? Bezveze onako ili?
Već jedno 16-17 godina tražim način, ali sam kukavica da to završim do kraja, ovo mi se čini kao najlakša metoda.
Hakiz
Posts: 40552
Joined: 30/07/2015 20:01

#413 Re: Samoubistvo

Post by Hakiz »

crnivrag wrote: 10/03/2024 13:34 Čitam sad da je uz korištenje heliuma sam čin bezbolan, traje par minuta, izgubi se svijest i to je to.

Čak ni standardni toksikološki nalazi ne mogu da otkriju uzrok.
Razmisliš li ti prije nego što napišeš?
User avatar
crnivrag
Posts: 12929
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#414 Re: Samoubistvo

Post by crnivrag »

Hakiz wrote: 10/03/2024 13:51 Razmisliš li ti prije nego što napišeš?
Naravno, samo treba upozorenje da to niko ne čini, ja ako se odlučim na taj korak, to je moja odluka, siguran sam da drugi ljudi mogu pronaći pomoć i shvatiti da imaju razloga za život.
Piaty
Posts: 5725
Joined: 01/12/2020 00:58

#415 Re: Samoubistvo

Post by Piaty »

crnivrag wrote: 10/03/2024 13:41
Piaty wrote: 10/03/2024 13:39 A što si to kucao-pretraživao? Bezveze onako ili?
Već jedno 16-17 godina tražim način, ali sam kukavica da to završim do kraja, ovo mi se čini kao najlakša metoda.
bruda, imaš plavi telefon, što ne bi probao...pomogli su mnogima, zašto ne i tebi (sutra i meni, petom desetom...)
User avatar
crnivrag
Posts: 12929
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#416 Re: Samoubistvo

Post by crnivrag »

Piaty wrote: 10/03/2024 13:54 bruda, imaš plavi telefon, što ne bi probao...pomogli su mnogima, zašto ne i tebi (sutra i meni, petom desetom...)
Što se mene tiče, ja sam bezvrijedan i ne želim više da budem teret nikome.

Godinama pokušavaš da pronađeš svoje mjesto pod suncem, boriš se, ali ne ide, i onda uđeš u godine i shvatiš da nisi ništa učinio od života i da si samo teret svima.
Piaty
Posts: 5725
Joined: 01/12/2020 00:58

#417 Re: Samoubistvo

Post by Piaty »

crnivrag wrote: 10/03/2024 13:57
Piaty wrote: 10/03/2024 13:54 bruda, imaš plavi telefon, što ne bi probao...pomogli su mnogima, zašto ne i tebi (sutra i meni, petom desetom...)
Što se mene tiče, ja sam bezvrijedan i ne želim više da budem teret nikome.

Godinama pokušavaš da pronađeš svoje mjesto pod suncem, boriš se, ali ne ide, i onda uđeš u godine i shvatiš da nisi ništa učinio od života i da si samo teret svima.
Dragi prijatelju. Tu priču o teretu sam osjetio na svojoj koži samo iz druge perspektive (neko je teret meni pa je trebao da ode).
To je samo tvoje subjektivno mišljenje.
Niko nikome nije teret, ponajmanje da je neko teret svome dijetetu, bratu, sestri, ocu ili majki.

Ja se smijem zakleti u to da griješiš jer ZNAM i svojim očima sam gledao kako tu čovjek griješi.
User avatar
crnivrag
Posts: 12929
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#418 Re: Samoubistvo

Post by crnivrag »

Piaty wrote: 10/03/2024 14:03
Dragi prijatelju. Tu priču o teretu sam osjetio na svojoj koži samo iz druge perspektive (neko je teret meni pa je trebao da ode).
To je samo tvoje subjektivno mišljenje.
Niko nikome nije teret, ponajmanje da je neko teret svome dijetetu, bratu, sestri, ocu ili majki.

Ja se smijem zakleti u to jer ZNAM i svojim očima sam gledao kako tu čovjek griješi.
Ma pusti, zaboravi, ne znam što sam uopšte pisao o ovome, ovakve stvari se urade u tišini i bez ikakve pompe.

Ovo nije nikakav herojski, već kukavički čin da se pobjegne od problema.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8276
Joined: 25/05/2013 23:49

#419 Re: Samoubistvo

Post by apsidejzi »

crnivrag wrote: 10/03/2024 13:57
Piaty wrote: 10/03/2024 13:54 bruda, imaš plavi telefon, što ne bi probao...pomogli su mnogima, zašto ne i tebi (sutra i meni, petom desetom...)
Što se mene tiče, ja sam bezvrijedan i ne želim više da budem teret nikome.

Godinama pokušavaš da pronađeš svoje mjesto pod suncem, boriš se, ali ne ide, i onda uđeš u godine i shvatiš da nisi ništa učinio od života i da si samo teret svima.
Ma svi smo mi bezvrijedni u principu i ta prica da je neko nesto ucinio u zivotu je... suplja. Samozavaranje. Mi smo mala bica koja zive na kamenu sto pluta kroz nepregledni svemir tako da je prica o "bitnosti" nebitna. Sa nekog evolutivnog aspekta, jedina bitnost je da produzis vrstu i to sam eto ucinio tako da zivot ide dalje. No zivot ima lijepih stvari da pruzi tako da se ja jos uvijek radujem jutarnjem budjenju. I to nisu neke velike stvari. Ja volim da pravim stvari sa svojim rukama, da sviram i da plesem i dokle god to mogu raditi ja dobijem dovoljno serotonina da imam razlog za zivot. Mislim da je cilj u zivotu naci nesto sto te drzi okupiranim i onda se drzati toga. Samoubistvo bih prihvatio samo u slucaju da sam fasovao neizljecivu bolest i da mi je zivotni standard toliko opao da jednostavno kolicina patnje prevazilazi kolicinu uzivanja za nekoliko puta.
Hakiz
Posts: 40552
Joined: 30/07/2015 20:01

#420 Re: Samoubistvo

Post by Hakiz »

Čovjek koji je upao u taj krug zarmišljanja odbit će sve racionalne argumente.

Doprije mjesec je najvažnija osoba u mom životu bila u toj fazi. Čak je i prije 2 mjeseca pokušala otići. Srećom, kako smo njena najblja prijateljca i ja znali kako da je "natjeramo" da potraži pomoć, znali smo kako da joj ideju o pomoći "usadimo", danas je to druga osoba, puna života. Nije trebalo mnogo. Da, još to nije gotova priča, treba oprez i uvijek je moguć recidiv, ali stvari izgledaju mnogo sretnije nego do prije samo nekoliko dana.

Naravno, nisu svi u istoj situaciji. Ni ona nije vjerovala da joj profesionalci i lijekovi mogu pomoći. Sada zna da mogu.

Čak i ako mislite da vam pomoći nema, hajde barem za ljubav bližnjih, ili iz interesa da skinete s vrata one koji vas na pomoć nagovaraju, potražite pomoć. A onda je sve moguće.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3651
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#421 Re: Samoubistvo

Post by anex »

@crnivrag da ti ovako otvoreno kažem...ne jedi govna...

Kakvo samoubistvo? Ne budalesaj!

PS: jel zna iko gdje ovaj živi, adresa? Da mu pošaljem nekog na vrata...
Piaty
Posts: 5725
Joined: 01/12/2020 00:58

#422 Re: Samoubistvo

Post by Piaty »

Hakiz wrote: 10/03/2024 14:35 Čovjek koji je upao u taj krug zarmišljanja odbit će sve racionalne argumente.

Doprije mjesec je najvažnija osoba u mom životu bila u toj fazi. Čak je i prije 2 mjeseca pokušala otići. Srećom, kako smo njena najblja prijateljca i ja znali kako da je "natjeramo" da potraži pomoć, znali smo kako da joj ideju o pomoći "usadimo", danas je to druga osoba, puna života. Nije trebalo mnogo. Da, još to nije gotova priča, treba oprez i uvijek je moguć recidiv, ali stvari izgledaju mnogo sretnije nego do prije samo nekoliko dana.

Naravno, nisu svi u istoj situaciji. Ni ona nije vjerovala da joj profesionalci i lijekovi mogu pomoći. Sada zna da mogu.

Čak i ako mislite da vam pomoći nema, hajde barem za ljubav bližnjih, ili iz interesa da skinete s vrata one koji vas na pomoć nagovaraju, potražite pomoć. A onda je sve moguće.
:thumbup:

Nadam se da će sve biti o.k i dalje.
Iskreno mi je drago da se neko izvuče pa makar ga i ne znao.
Da vam Bog da zdravlja i snage
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#423 Re: Samoubistvo

Post by Benq »

Tema u sekciji "zabava" - "umjetnost zivljenja" :roll:
User avatar
crnivrag
Posts: 12929
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#424 Re: Samoubistvo

Post by crnivrag »

anex wrote: 10/03/2024 14:50 @crnivrag da ti ovako otvoreno kažem...ne jedi govna...

Kakvo samoubistvo? Ne budalesaj!

PS: jel zna iko gdje ovaj živi, adresa? Da mu pošaljem nekog na vrata...
Hajde ti mene banuj živ bio i riješit ćeš problem.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3651
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#425 Re: Samoubistvo

Post by anex »

Necu te banovat, drag si mi kao forumaš a i nema razloga da te banujem...pogotovo je to sad pogrešno uraditi jer onda te ostavljamo u tvojim mislima koje su trenutno malo sletile sa šina...ali vratit ćeš se ti u kolosjek... :thumbup:
Post Reply