SAMOHRANE MAJKE

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
natascha
Posts: 259
Joined: 11/04/2011 22:45

#1 SAMOHRANE MAJKE

Post by natascha »

Jednom sam negdje bila našla ovu temu, ali nema šanse da je ponovo nađem, pa pokrenuh kao ispočetka.
Da li muškarcima smeta da s upuste u vezu za razvedenom ženom koja ima dijete iz prvog braka?? Da li ih muškarci izbjegavaju.....?
User avatar
gentoo
Posts: 3288
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#2 Re: SAMOHRANE MAJKE

Post by gentoo »

Samo ako dijete do 10 godina :mrgreen:
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#3 Re: SAMOHRANE MAJKE

Post by burek_in_space »

Smeta, vecinom.
Izbjegavaju, vecinom.

Radi vecine ispashta ona manjina kojoj to ne smeta, i koja ne zheli da izbjegava te zhene.
natascha
Posts: 259
Joined: 11/04/2011 22:45

#4 Re: SAMOHRANE MAJKE

Post by natascha »

I meni se čini da su oni koji ne izbjegavaju manjina! A stvarno ZAŠTO? I čuj ako je dijete do 10 godina!! Zar nije bolje ako je dijete starije od 10 godina, pa još malo i ono postane samostalno i ne predstavlja apsolutno nikakvu prepreku za vezu!!! Baš je tužno, ako je to tako, mislim da izbjegavaju samohrane majke! A sve koje poznajem su zaista uspješne, samostalne i apsolutno im ništa ne fali, a ono......UH
User avatar
gentoo
Posts: 3288
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#5 Re: SAMOHRANE MAJKE

Post by gentoo »

Pa ako dijete ima 18 to znaci da mama ima bar 40.. S takvima ne ulazis u vezu iz drugih razloga.. ne zato sto je samohrana majka :P
natascha
Posts: 259
Joined: 11/04/2011 22:45

#6 Re: SAMOHRANE MAJKE

Post by natascha »

Nisam se dobro izrazila. ne mislim na to da dijete bude totalno samostalno, nego ono, ne mora ona letati oko njega, čuvati ga, ovo, ono kao da mu je npr 7-8 godina. jednostavno, da žena ima svoj život, izlasci i sve i da je dijete ne koči......
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#7 Re: SAMOHRANE MAJKE

Post by burek_in_space »

Majku dijete uvijek "kochi".
Uvijek ce prije mushkarca, novog u njenom zhivotu, staviti dobrobit djeteta.
Jebena je to stvar, zabavljanje sa nekim ko nije otac tog djeteta.
blufonka
Posts: 184
Joined: 25/06/2009 13:25

#8 Re: SAMOHRANE MAJKE

Post by blufonka »

Jedanput sam pitala svog muza da li bi ikada bio sa zenom koja vec ima dijete iz predhodnog braka ili veze i odmah je rekao NE! Nije imao nikakvog konketnog razloga bar ne pravog argumenta, ali jednostavno kako sam kaze ,muskarci to izbjegavaju ukoliko mogu pod svaku cijenu!
natascha
Posts: 259
Joined: 11/04/2011 22:45

#9 Re: SAMOHRANE MAJKE

Post by natascha »

E žalosno, zaista!!! I one su sad osuđene da do kraja života budu same, jer je malo onih kojima to ne smeta. iskreno, meni je to primitivno. U zadnje vrijeme se često potrefilo da je neko nešto pričao na ovu temu, zato sam je i postavila, da baš vidim kakvo narod mišljenje ima o tome i voljela bih da ima više komentara na ovu temu
User avatar
slobodni armirach
Posts: 5588
Joined: 22/06/2010 17:17
Location: Administrativni Centar Kantona 4

#10 Re: SAMOHRANE MAJKE

Post by slobodni armirach »

nemora znacit da ce bit osudjena do kraja zivota, nesto ti prerano donosis zakljucke :D :D

u vecini slucajeva, dijete pripadne majci, i naravno da ima vise samohranih majki od samohranih otaca :D , zato j takva i ponuda na trzistu

cemu takvo razocarenje ima i onih razvedenih muzjaka :-D
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#11 Re: SAMOHRANE MAJKE

Post by JThomas »

ja znam silne muškarce i žene koji su se razveli, al' među njima na prste jedne ruke one koji se nisu opet vjenčali. a i za njih ima još vremena.

znači nemojte patetike, nađe krpa zakrpu i nije kraj života koliko god se u datom trenutku činilo da jeste...
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45496
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#12 Re: SAMOHRANE MAJKE

Post by Chmoljo »

JThomas wrote:ja znam silne muškarce i žene koji su se razveli, al' među njima na prste jedne ruke one koji se nisu opet vjenčali. a i za njih ima još vremena.

znači nemojte patetike, nađe krpa zakrpu i nije kraj života koliko god se u datom trenutku činilo da jeste...
burek_in_space wrote:Smeta, vecinom.
Izbjegavaju, vecinom.

Radi vecine ispashta ona manjina kojoj to ne smeta, i koja ne zheli da izbjegava te zhene.
tako nekako...

ima ih divnih :) :D :oops:
amko76
Posts: 1144
Joined: 17/06/2010 15:38

#13 Re: SAMOHRANE MAJKE

Post by amko76 »

Aha, svaki muškarac sanja da bude otac tuđem djetetu. Get real.
Ovo je odgovor, ako pitaš za neku ozbiljnu vezu i sl.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45496
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#14 Re: SAMOHRANE MAJKE

Post by Chmoljo »

:-)
User avatar
brko autoritet
Posts: 28
Joined: 24/11/2011 19:47

#15 Re: SAMOHRANE MAJKE

Post by brko autoritet »

MILF-ove lajkam kako god ;) Ima jedna mama u mom ulazu i ima dvoje , prepisao bih obojicu kao svoje koliko je mama dobra ;) ;)
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#16 Re: SAMOHRANE MAJKE

Post by Troll_Happens »

natascha wrote:Jednom sam negdje bila našla ovu temu, ali nema šanse da je ponovo nađem, pa pokrenuh kao ispočetka.
Da li muškarcima smeta da s upuste u vezu za razvedenom ženom koja ima dijete iz prvog braka?? Da li ih muškarci izbjegavaju.....?
citat sa prosle theme od jednog covjeka

"Znao sam jednog druga stalno je trazio zenu ali su ga uvijek zapadale razvdene sa malom djecom. Nikad se nije htio upustati u to uvijek je govorio zar ja da odgajam tudje kopile, zena je kriva bla bla i slicne price. Sta mislite o toj logici mislim meni bi bilo svedno nije ono krivo ali takvih ljudi i razmisljanja spasi me od takvih :? ;-) "
_Sarajka
Posts: 729
Joined: 13/05/2011 22:31

#17 Re: SAMOHRANE MAJKE

Post by _Sarajka »

Vlastito dijete je sigurno velika odgovornost i obaveza.Treba biti nesebična osoba, pa svoj dio života posvetiti odgajanju tuđeg djeteta.Uvijek bi se u tom slučaju postavljalo i pitanje da li ja to radim kako treba, nanosim li emotivnu štetu tom djetetu, imali tu dovoljno ljubavi prema njemu, što kad dođu moja vlastita djeca sa partnerom i sl.
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#18 Re: SAMOHRANE MAJKE

Post by pirmin »

Moja zadnja veza je sa "zenom-zmajem" kako ih se u nekim krugovima naziva.
Prema tim zenama u velikoj vecini imam izuzetno visoko misljenje.

Pored gotovo savrseno skladnog odnosa i harmonije nisam uspio preci preko nekih barijera koje
su se poput bedema pojavili u odredjenim situacijama. Lako je moguce da sam egoista ali sam tip
osobe koja se predaje sav i isto to ocekuje od partnera.To je u njenom slucaju bilo nemoguce jer
su djeca uvijek na prvom mjestu a da budem iskren, isto bih se i ja postavio da je situacija obrnuta
tako da mi nije na pamet padalo da verbalno ili ponasanjem postavljam neke ultimatume do kojih
bi kad-tad u toku evoluiranja veze moralo doci.

Ono sto sa sigurnoscu znam je da nema pravila.
Znam neke koji su presli preko tih prepreka i danas zive u skladnim zajednicama a ima ih isto tako
dovoljno i onih koji su jednostavno zakazali.
Cijenim da je u takvim slucajevima idealna varijanta samohrana majka+samohrani otac, nesto kao
patchwork family. Ovo se isto nikako ne smije uzimati kao pravilo vec cisto onako, neka moja
pretpostavka koja je proizisla iz zivotnog iskustva.
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#19 Re: SAMOHRANE MAJKE

Post by Not My Idea »

burek_in_space wrote:Majku dijete uvijek "kochi".
Uvijek ce prije mushkarca, novog u njenom zhivotu, staviti dobrobit djeteta.
Jebena je to stvar, zabavljanje sa nekim ko nije otac tog djeteta.
boldirano-zar to i nije normalno? na kraju krajeva, majka ce stavit dobrobit svog djeteta ispred svakog u zivotu, bio to prvi muz/otac djeteta, peti il sesnaesti...

slazem se da ja zajebano ali zasto je tema fokusirana na majke? sta je s ocevima koji imaju dijete, da li bi zene izlazile s njim, upustale se u vezi etc?

Balkanu moj...
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45496
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#20 Re: SAMOHRANE MAJKE

Post by Chmoljo »

Not My Idea wrote:
boldirano-zar to i nije normalno? na kraju krajeva, majka ce stavit dobrobit svog djeteta ispred svakog u zivotu, bio to prvi muz/otac djeteta, peti il sesnaesti...

slazem se da ja zajebano ali zasto je tema fokusirana na majke? sta je s ocevima koji imaju dijete, da li bi zene izlazile s njim, upustale se u vezi etc?

Balkanu moj...
ne budi drama queen. na koliko samohranih majki dolazi samohranih očeva?
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#21 Re: SAMOHRANE MAJKE

Post by Ma.Le.Na »

..samohrana majka..samohrani otac..kakogod... sa ljudima kojima imaju djecu treba biti oprezan...bar zbog te djece..
djeca se lako vezu..i ako veza pukne dijete bude povrijedjeno

ja ne bih mogla biti s nekim ko ima dijete..
bar mi je takvo sada misljenje
prevelika je to odgovornost...a ja ne volim zabusavat
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45496
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#22 Re: SAMOHRANE MAJKE

Post by Chmoljo »

bude. ali dijete bude povrijeđeno i kad mama/tata imaju nekoga ko nije tata/mama :)
_Sarajka
Posts: 729
Joined: 13/05/2011 22:31

#23 Re: SAMOHRANE MAJKE

Post by _Sarajka »

Not My Idea wrote:
burek_in_space wrote:Majku dijete uvijek "kochi".
Uvijek ce prije mushkarca, novog u njenom zhivotu, staviti dobrobit djeteta.
Jebena je to stvar, zabavljanje sa nekim ko nije otac tog djeteta.
boldirano-zar to i nije normalno? na kraju krajeva, majka ce stavit dobrobit svog djeteta ispred svakog u zivotu, bio to prvi muz/otac djeteta, peti il sesnaesti...

slazem se da ja zajebano ali zasto je tema fokusirana na majke? sta je s ocevima koji imaju dijete, da li bi zene izlazile s njim, upustale se u vezi etc?

Balkanu moj...
U pravu si ti za postavljeno pitanje.Iskreno, ako bi osjetila da nanosim neku emocionalnu štetu partnerovom djetetu iz prvog braka ili veze, pošteno bi se povukla.Odnosno nadam se da bi imala dovoljno razuma za tu akciju.Dijete ispred svega.
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#24 Re: SAMOHRANE MAJKE

Post by Not My Idea »

Chmoljo wrote:
Not My Idea wrote:
boldirano-zar to i nije normalno? na kraju krajeva, majka ce stavit dobrobit svog djeteta ispred svakog u zivotu, bio to prvi muz/otac djeteta, peti il sesnaesti...

slazem se da ja zajebano ali zasto je tema fokusirana na majke? sta je s ocevima koji imaju dijete, da li bi zene izlazile s njim, upustale se u vezi etc?

Balkanu moj...
ne budi drama queen. na koliko samohranih majki dolazi samohranih očeva?
u kojem dijelu sam bila drama queen? ne mora to bit samohrani otac, dovoljno je da bude razveden covjek koji ima dijete/djecu.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45496
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#25 Re: SAMOHRANE MAJKE

Post by Chmoljo »

zbog pozivanja na Balkan. :roll:

i samohrani roditelj i roditelj koji ima dijete, po meni su nebo i zemlja.
Post Reply