Samohrane majke

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Juiceman
Posts: 73
Joined: 09/02/2006 15:08

#1 Samohrane majke

Post by Juiceman »

Veza (brak) sa samohranom majkom? Pro et contra?
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#2

Post by Lace »

a sta ti mislis o tome?...ako volis tu zenu onda ti ne treba njeno dijete biti problem... osim ako je veliko i pokazuje otvoreno neprijateljstvo prema tebi...da li da bi zastitilo majku ili te ne moze vidjeti na mjestu svog oca...tada razgovarate...bar probate


a opet ja sam zensko...nisam majka...sta ja znam :-?
User avatar
kriticarka_nikova
Posts: 2669
Joined: 04/02/2006 23:30

#3

Post by kriticarka_nikova »

Pa ja mislim da djete ne treba biti problem za vezu...samo mi je cudno sto trazis tudja misljenja.To znaci da su ti drugi tuvili u glavu kako to nije dobro.....
Ako je volis prihvatit ces i djete.
Ako je zelis ,djete nije prepreka....
Ja sam samohrana djevojka :D malo sale....nisam samohrana majka,ali ako budem bila bilo bi mi drago da neko prihvati moje djete.....
Mada sanjam o sretnom braku kao i svako zensko :roll: :sad:
Juiceman
Posts: 73
Joined: 09/02/2006 15:08

#4

Post by Juiceman »

Prijateljica je samohrana majka, pa ima nekih problema. Ko dečki bi se zabavljali sa njom, naime vrlo je atraktivna, ali kada im kaže za djete to je povlačenje na cijelom frontu.

Kao to je komplikovano, pa ja bi morao da mu budem tata.

Žene drugačije gledaju na to, naravno ako voli nju voliće i dijete

Ali nažalost muški to drugačije vide :(
User avatar
kriticarka_nikova
Posts: 2669
Joined: 04/02/2006 23:30

#5

Post by kriticarka_nikova »

Pa tvoju prijateljicu samo zele sexualno iskoristiti jer je atraktivna.Kad dodje PRAVI on ce prihvatiti sve njeno kao i nju.Dotle neka ga ceka i neka slobodno svakom kaze da ima djete....
Kako je to tuzno...sto bi se mi zenske razlikovale od muskaraca :sad:
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#6

Post by Lace »

onda nalijece...na pogresne muskarce...avanturiste...koji su tu ako mogu sta opaliti a nisu tu na bilo koji pomen neke ozbilje (zena koja ima dijete uglavnom zeli imati normalnu vezu i nema puno vremena za kojekakve zajebante)...znaci izleti, ljetovanja nekad ukljucuju i dijete ...sto nekom muskarcu koji jos uvijek nije spreman za to...ne odgovara :-?
User avatar
Kurt_Kombajn
Posts: 686
Joined: 13/08/2004 07:55

#7

Post by Kurt_Kombajn »

ja bih se volio jednoj samohranoj privaliti...pa da hrani i mene :D
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#8

Post by Lace »

ocit primjer zajebanta :D
User avatar
Kurt_Kombajn
Posts: 686
Joined: 13/08/2004 07:55

#9

Post by Kurt_Kombajn »

oglas: muskarac, stasit i glasit :D...doduse malo polijen...trazi SAMOHRANU SUPRUGU... sto duzi odnos dolazi u obzir, cak i pozeljan :D
User avatar
kriticarka_nikova
Posts: 2669
Joined: 04/02/2006 23:30

#10

Post by kriticarka_nikova »

Lace wrote:onda nalijece...na pogresne muskarce...avanturiste...koji su tu ako mogu sta opaliti a nisu tu na bilo koji pomen neke ozbilje (zena koja ima dijete uglavnom zeli imati normalnu vezu i nema puno vremena za kojekakve zajebante)...znaci izleti, ljetovanja nekad ukljucuju i dijete ...sto nekom muskarcu koji jos uvijek nije spreman za to...ne odgovara :-?
Jeste tako je ali inace je tuzno sto muskarci uvijek pomisle da zene sa njima hoce brak ako ponude vezu....boze kako smo MI jadne....nejake....ne zasticene.....sad se rastuzih .... :(
Juiceman
Posts: 73
Joined: 09/02/2006 15:08

#11

Post by Juiceman »

Vrlo frustrirajuće ali ima razlike.
Kada će žensko napadati samohranog oca samo da ga odvuće u krevet...hm..nešto ne bih rekao...može se desiti ali ipak žene su tu malo pažljivije

Teorija je jedno ali praksa drugo.
User avatar
kriticarka_nikova
Posts: 2669
Joined: 04/02/2006 23:30

#12

Post by kriticarka_nikova »

Ja ipak mislim da je rijec o tvom problemu Juiceman,ali ne moras to da priznas :-D
Svima muskarcima svijeta jedna poruka:ljubav nema prepreka ni granica.......
vozdrica! :-)
rumenko
Posts: 1482
Joined: 24/07/2002 00:00

#13

Post by rumenko »

mene je toga strah...nekako...moze biti super...al' suhveli je to nekako...ne znam...
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#14

Post by Lace »

Juiceman wrote:Vrlo frustrirajuće ali ima razlike.
Kada će žensko napadati samohranog oca samo da ga odvuće u krevet...hm..nešto ne bih rekao...može se desiti ali ipak žene su tu malo pažljivije

Teorija je jedno ali praksa drugo.
samohrani ocevi su mi..hm privlacni...muskarac koji vjerovatno zna s djecom i brinuti se o kuci...savrseno :D
Juiceman
Posts: 73
Joined: 09/02/2006 15:08

#15

Post by Juiceman »

eh da je bogdom moj problem al nije :-)
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#16 Re: Samohrane majke

Post by Truba »

Juiceman wrote:Veza (brak) sa samohranom majkom? Pro et contra?

žensko dijete da
muško dijete ne


:oops:
neko iz mase
Posts: 2018
Joined: 29/12/2004 21:18

#17

Post by neko iz mase »

Mac sa dvije ostrice. Sa jedne strane samohrana majka trazi osobu da joj pomogne u zivotu, sto znaci da bi imali sretnu vezu ili brak, sa druge strane je vec iskusila razvod, i jos jedan joj nece puno znaciti :D
Sto se tice djeteta, ako volis tu osobu, volis onda i njeno dijete ili to nije prava ljubav
User avatar
flora.sa
Posts: 3954
Joined: 07/05/2005 23:44
Location: sarajevo-x.com

#18

Post by flora.sa »

"problem" (naravno da nije problem, ali su okolnosti pod kojima se odvija veza totalno drugaciji) veze sa samohranom/im majkom/ocem je sto:morate prihvatiti cinjenicu da im je dijete na prvom mjestu, tj. da ce oni imati vremena za vas, tek kada podmire sve obaveze koje se ticu djeteta... javlja se problem sa izlaskom bilo gdje, jer prvo mora da organizira ko ce joj/mu pricuvati dijete...previse obaveza oko djeteta ostavlja premalo vremena za vezu...
dijete vas mora prihvatiti, jer ako vas ne prihvati dijete, onda je to veliki problem...

primjer iz ziovta: dijete ide u skolu, majka/otac radi...nakon skole, posla, majka/otac je duzna/an da napravi ili pribavi :D rucak za dijete, da mu pomogne oko zadace, zatim da ga izvede malo vani, ili da ga odvede na hor, gimnastiku, fudbal, ili neke druge aktivnosti, onda ga spremiti za krevet, pospremiti po kuci, tada i on/ona ide u krevet, jer je mrtav umoran/na, pa ujutro spremanje za skolu, pa posao, i tako svaki dan...vikend, nekako opet provode sa djetetom, tu moze upasti i covjek/zena sa kojim ima vezu, ukoliko on/ona zeli da provede virjeme sa njima oboma, ili eventualno ukoliko je dijete kod drugog roditelja, majka/otac ce imati vremena u poptunosti se posvetiti ljubavnoj vezi...

njima je u principu zaista tesko odrzavati vezu, ali ja sam uvijek stajalista da:ako postoji ljubav, sve se moze prevazici... :-)

@neko iz mase:majka trazi osobu da joj pomogne u zivotu...

ne bih rekla da samohrane majke traze nekoga da im pomogne u zivotu, oni su manje vise navikle na svoj tempo zivota (znam ih dosta), i rijetko se odlucuju na drasticne promjene, posebno na brak...
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#19

Post by anais_nin »

Juiceman wrote:Prijateljica je samohrana majka, pa ima nekih problema. Ko dečki bi se zabavljali sa njom, naime vrlo je atraktivna, ali kada im kaže za djete to je povlačenje na cijelom frontu.

Kao to je komplikovano, pa ja bi morao da mu budem tata.

Žene drugačije gledaju na to, naravno ako voli nju voliće i dijete

Ali nažalost muški to drugačije vide :(
eh....fora je u tome sto je to "tudje" dijete :roll: jadno....moj drug je imao vezu, i na kraju se ozenio sa samohranom majkom...u procesu je usvojio njenu kcerkicu...i dan danas ona je za njega "njegova kcerka"...znaci nisu svi momci takvi.....samo treba ustrajati....takvima kojima smeta njeno dijete, da nije dijeteta, smetalo bi nesto drugo... :roll:
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#20

Post by anais_nin »

Lace wrote:
Juiceman wrote:Vrlo frustrirajuće ali ima razlike.
Kada će žensko napadati samohranog oca samo da ga odvuće u krevet...hm..nešto ne bih rekao...može se desiti ali ipak žene su tu malo pažljivije

Teorija je jedno ali praksa drugo.
samohrani ocevi su mi..hm privlacni...muskarac koji vjerovatno zna s djecom i brinuti se o kuci...savrseno :D
nema ih bas toliko na trzistu :D zene puno spremnije na tu kombinaciju...posebno kad je u pitanju udovac :D za mene bilo interesantno iskustvo...
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#21

Post by horns&drums »

Ama vezu uopce nije tesko odrzavati, naravno za svaku uspjesnu vezu je potrebna ljubav. A ona sve pobjedjuje.

Pa zar i u braku nije isti problem tipa "ko ce pricuvati djecu". Dakle nema veze sa samohranim majkama/ocevima nego sa djecom samom.

Naravno da vas dijete mora prihvatiti, no tu dolazi do izrazaja uloga samohrane majke/oca. Jer zbog djeteta ce biti oprezniji/la pri odabiru partnera, gdje se dovodi u malo nezahvalan polozaj jer odluka vise nije 100% njena/njegova.


No kada se dvoje zavole, dijete to osjeti, rodila ga /napravio ga on ili ona. A to je najbitnije, bioliogija je jedno, dusa i srce su drugo
Juiceman
Posts: 73
Joined: 09/02/2006 15:08

#22

Post by Juiceman »

Istina, amor omnia vincit ali...danas su ljudi tako komotni.
Mene je strah te komocije...što bi kad ne moram, ima i slobodnih i takva razmišljanja.
A da ne govorim o odazivu okoline nama velikog glavnog grada: vidi ga, majke ti, takav frajer pa mogao je naći slobodnu curu, a ne raspuštenicu i još sa paketom.....i to je izletilo iz usta jednog eminetnog sarajevskog ljekara :x

Žalostan primjer ali istinit, i gdje su sad teorije trebalo bi, ne bi trebalo, kad u praksi ovog našeg malograđanstva sve pada u vodu.

Zar smo zaista tako daleko od nekih modernih pogleda?
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9841
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#23

Post by Bosanac sa dna kace »

Juiceman wrote:Istina, amor omnia vincit ali...danas su ljudi tako komotni.
Mene je strah te komocije...što bi kad ne moram, ima i slobodnih i takva razmišljanja.
A da ne govorim o odazivu okoline nama velikog glavnog grada: vidi ga, majke ti, takav frajer pa mogao je naći slobodnu curu, a ne raspuštenicu i još sa paketom.....i to je izletilo iz usta jednog eminetnog sarajevskog ljekara :x

Žalostan primjer ali istinit, i gdje su sad teorije trebalo bi, ne bi trebalo, kad u praksi ovog našeg malograđanstva sve pada u vodu.

Zar smo zaista tako daleko od nekih modernih pogleda?
A zamisli to isto uradit u nekom nasem provincijskom gradicu? Mislim da bi ga kamenovali!
User avatar
sana_t
Posts: 245
Joined: 25/03/2003 00:00
Location: The seminar on time travel will be held three days ago - Sarajevo

#24

Post by sana_t »

e tek sam naletila na ovu temu (novi kolacic) ali moram reci da decki nestaju brzinom svjetolosti kada im kazem da sam samohrana majka (e termin je pravo bezze).
ding-dong
Posts: 548
Joined: 21/08/2004 01:05

#25 Re: Samohrane majke

Post by ding-dong »

Juiceman wrote:Veza (brak) sa samohranom majkom? Pro et contra?
uzimam i nju i dijete. :)

sta me briga sta ko prica.... 8)
Post Reply