Samoca?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#151 Re: Samoca?

Post by Zejnep »

Connaisseur Karlin wrote:
Zejnep wrote:
Connaisseur Karlin wrote: Zasto ne pokusas otici malo u svijet, probati nesto novo ?
Cuj nje :facepalm:
on se ne osjeca dobro u sredini u kojoj zivi, zato je logicna solucija promjeniti sredinu, zar ne
Jest, jastaje, kako se prije nije niko toga sjetio. Pa ja, spakuje se i ode. :eh:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#152 Re: Samoca?

Post by Connaisseur Karlin »

Zejnep wrote:
Jimmy McNulty wrote:Prije par dana mi je bio rođendan, osim mame i tate niko baš niko drugi mi nije čestitao. Da se razumijemo apsolutno ne patim od toga i da želim da mi svako čestita upalio bih tu opciju na Fejsbuku, ali eto to je samo još jedan pokazatelj koliko sam usamljen a i koliko sam generalno bitan ljudima.

Iskreno da nemam matere i oca sa kojima hvala Bogu imam fin odnos na svašta bih pomislio. Tačno ne znam kako sam zapao u ovu agoniju koja traje već dugo vremena, a kako vrijeme prolazi sve manje volje imam da se borim i trudim.
O pa ti si skorpion :mrgreen:
Pomalo mracan. Pomalo dramatican. Pomalo autodestruktivan.Sto prije prihvatis te svoje osobine zivot ce ti biti ljepsi. Ni slucajno ne zelim biti gruba. Naprotiv. Zelim da znas da nisi jedini takav na ovoj planeti.
Zajnep, koja sam ja astro zivotinja :D
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#153 Re: Samoca?

Post by Connaisseur Karlin »

Zejnep wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
Zejnep wrote: Cuj nje :facepalm:
on se ne osjeca dobro u sredini u kojoj zivi, zato je logicna solucija promjeniti sredinu, zar ne
Jest, jastaje, kako se prije nije niko toga sjetio. Pa ja, spakuje se i ode. :eh:
pa ponekad osobe nemaju mogucnosti laganog odlaska
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#154 Re: Samoca?

Post by Zejnep »

Connaisseur Karlin wrote:
Zejnep wrote:
Jimmy McNulty wrote:Prije par dana mi je bio rođendan, osim mame i tate niko baš niko drugi mi nije čestitao. Da se razumijemo apsolutno ne patim od toga i da želim da mi svako čestita upalio bih tu opciju na Fejsbuku, ali eto to je samo još jedan pokazatelj koliko sam usamljen a i koliko sam generalno bitan ljudima.

Iskreno da nemam matere i oca sa kojima hvala Bogu imam fin odnos na svašta bih pomislio. Tačno ne znam kako sam zapao u ovu agoniju koja traje već dugo vremena, a kako vrijeme prolazi sve manje volje imam da se borim i trudim.
O pa ti si skorpion :mrgreen:
Pomalo mracan. Pomalo dramatican. Pomalo autodestruktivan.Sto prije prihvatis te svoje osobine zivot ce ti biti ljepsi. Ni slucajno ne zelim biti gruba. Naprotiv. Zelim da znas da nisi jedini takav na ovoj planeti.
Zajnep, koja sam ja astro zivotinja :D
Otkud ja znam. :mrgreen:
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#155 Re: Samoca?

Post by Zejnep »

Connaisseur Karlin wrote:
pa ponekad osobe nemaju mogucnosti laganog odlaska
Ma daj? :shock:

Ti si gigant, u horoskopu :mrgreen:
User avatar
apsidejzi
Posts: 8258
Joined: 25/05/2013 23:49

#156 Re: Samoca?

Post by apsidejzi »

pirmin wrote:
PipiDugaDevetka wrote:Internet je surogat druženja. Čini mi se da sve više i više ima surogata za sve. Najduhovitiji forumski likovi su, ustvari, najtužniji u RL.
Pozdrav Pipi gdje god da si!
Pipi te gleda s neba

14-08-2013-g-umro-je-nas-pipi-t114939.html
User avatar
apsidejzi
Posts: 8258
Joined: 25/05/2013 23:49

#157 Re: Samoca?

Post by apsidejzi »

Jimmy McNulty wrote:Prije par dana mi je bio rođendan, osim mame i tate niko baš niko drugi mi nije čestitao. Da se razumijemo apsolutno ne patim od toga i da želim da mi svako čestita upalio bih tu opciju na Fejsbuku, ali eto to je samo još jedan pokazatelj koliko sam usamljen a i koliko sam generalno bitan ljudima.

Iskreno da nemam matere i oca sa kojima hvala Bogu imam fin odnos na svašta bih pomislio. Tačno ne znam kako sam zapao u ovu agoniju koja traje već dugo vremena, a kako vrijeme prolazi sve manje volje imam da se borim i trudim.
Imas razlicitih oblika samoce. Evo ja na primjer, osjecam se usamljeno kao muskarac. Oko mene ima sigurno 16 zenskih osoba s kojima sam blizak (zena, dvije curice, nekih rodica, mama, sestra, prijateljica i sl). Pun mi je klinac vise zenske energije. Fali mi neki jaran s kim bih otisao na kafu, pivu... onako da izadjemo i uradimo neku ludu stvar. Eh sad, kako sam dosao u ovu poziciju... jbg, ostavio svoje jarane svojevremeno (bio papucar teski), kasnije dosao pameti i uveo red u kucu ali u medjuvremenu nestalo jarana. Neko se ozenio, neko odselio, neko otisao svojim poslom, neki se pokazali da mi nikada nisu ni bili jarani, ja se odselio i tako... Uglavnom, musko drustvo nestalo. Sad aktivno trazim nekog jarana s kim mogu izac negdje i sutit citavo vrijeme a da se tako ispricamo.

Problem: nalazim se u jebenoj svedskoj gdje su ljudi toliko usamljeni da ne smiju da se otvore nekome. Ja iz nekog razloga privlacim samo zenske osobe. Ne mislim seksualno jer ima zenu i nemam potrebu da svrljam sa strane, ali generalno nekako lakse ide sa zenama. Ja razumijem sve njihove nesigurnosti i onda one dolaze po savjete :-) Helem, muskarci ovdje su zeljni drustva ali imaju strasnu socijalnu fobiju i onda svi glume macho muskarce i ko fol nedostupne kako bi se zastitili. Stite sebe da ne bi bili povrijedjeni. Ako se malo opuste i oslobode "neko ce im se smijati" i misliti da su levati. Neki dan otisli na beach volleyball i u jednom trenutku jedan Björn (medvjed u prevodu) nije stigao loptu i covjek nesto opsova. Bas ono izbaci energiju iz sebe. Meni bilo cool al on se poce izvinjavati ostalima ukljucujuci i mene. E jebiga drug. Znaci, muskarci u mom okruzenju su feminizirani muskarci i to mi strasno smeta.

Jutros kontam, odoh na grupni trening mozda tamo nekog upoznam a usput se umorim iaktiviram gene koji proizvode pozitivne hormone. 20 se prijavilo na trening. Vala cu poceti pricati s nekim pa vidjeti da sjednemo nakon treninga na kafu. Dosao tamo, 19 zena i ja. :lol: :run: Isfurao se ono pravo...

Mislim, znam da ovo nije na istom nivou samoce kao u tebe, ali hocu da ti kazem da moras preciznije definisati sta zelis. Kakav tip jarana/jaranica zelis i onda pokusavas na raznim mjestima i na razne nacine. Nekad ce uspjeti. Za mene je ovo kao prodaja. Nazoves 100 brojeva i znas da ce te 80 odbiti na prvu. 15 ce te kulturno saslusati i odbiti a onih 5 bi mozda mogli kupiti. To je statistika bez obzira koliko si dobar prodavac. Isto ti je i sa curama, isto ti je i sa jaranima. Jednostavno, pokusas ponovo i cekas priliku, ali kada dobijes priliku zgrabis je. Ne filozofiras.

Ja sam sreo dosta samih cura (jbg kad su mi samo one drustvo) koje cekaju muskarca, i kad on dodje onda se one pocnu igrati pubertetske igre ko koga kontrolise i ko koga zafrkava. Ko da je zivot meksicka serija. Nemoj filozofirat. Uradi sta je u tvojoj moci, izlazi se drugim ljudima i nadoce osoba koja ce biti na istim talasnim duzinama.
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#158 Re: Samoca?

Post by Jimmy McNulty »

apsidejzi wrote: ...
U jbt, strašan post. Hvala na napisanom :thumbup:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#159 Re: Samoca?

Post by Maraschino »

Samocu ne bih pozelio nikome ali ima osoba koje zele tako da zive.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#160 Re: Samoca?

Post by moonca »

apsidejzi wrote:
Jimmy McNulty wrote:Prije par dana mi je bio rođendan, osim mame i tate niko baš niko drugi mi nije čestitao. Da se razumijemo apsolutno ne patim od toga i da želim da mi svako čestita upalio bih tu opciju na Fejsbuku, ali eto to je samo još jedan pokazatelj koliko sam usamljen a i koliko sam generalno bitan ljudima.

Iskreno da nemam matere i oca sa kojima hvala Bogu imam fin odnos na svašta bih pomislio. Tačno ne znam kako sam zapao u ovu agoniju koja traje već dugo vremena, a kako vrijeme prolazi sve manje volje imam da se borim i trudim.
Imas razlicitih oblika samoce. Evo ja na primjer, osjecam se usamljeno kao muskarac. Oko mene ima sigurno 16 zenskih osoba s kojima sam blizak (zena, dvije curice, nekih rodica, mama, sestra, prijateljica i sl). Pun mi je klinac vise zenske energije. Fali mi neki jaran s kim bih otisao na kafu, pivu... onako da izadjemo i uradimo neku ludu stvar. Eh sad, kako sam dosao u ovu poziciju... jbg, ostavio svoje jarane svojevremeno (bio papucar teski), kasnije dosao pameti i uveo red u kucu ali u medjuvremenu nestalo jarana. Neko se ozenio, neko odselio, neko otisao svojim poslom, neki se pokazali da mi nikada nisu ni bili jarani, ja se odselio i tako... Uglavnom, musko drustvo nestalo. Sad aktivno trazim nekog jarana s kim mogu izac negdje i sutit citavo vrijeme a da se tako ispricamo.

Problem: nalazim se u jebenoj svedskoj gdje su ljudi toliko usamljeni da ne smiju da se otvore nekome. Ja iz nekog razloga privlacim samo zenske osobe. Ne mislim seksualno jer ima zenu i nemam potrebu da svrljam sa strane, ali generalno nekako lakse ide sa zenama. Ja razumijem sve njihove nesigurnosti i onda one dolaze po savjete :-) Helem, muskarci ovdje su zeljni drustva ali imaju strasnu socijalnu fobiju i onda svi glume macho muskarce i ko fol nedostupne kako bi se zastitili. Stite sebe da ne bi bili povrijedjeni. Ako se malo opuste i oslobode "neko ce im se smijati" i misliti da su levati. Neki dan otisli na beach volleyball i u jednom trenutku jedan Björn (medvjed u prevodu) nije stigao loptu i covjek nesto opsova. Bas ono izbaci energiju iz sebe. Meni bilo cool al on se poce izvinjavati ostalima ukljucujuci i mene. E jebiga drug. Znaci, muskarci u mom okruzenju su feminizirani muskarci i to mi strasno smeta.

Jutros kontam, odoh na grupni trening mozda tamo nekog upoznam a usput se umorim iaktiviram gene koji proizvode pozitivne hormone. 20 se prijavilo na trening. Vala cu poceti pricati s nekim pa vidjeti da sjednemo nakon treninga na kafu. Dosao tamo, 19 zena i ja. :lol: :run: Isfurao se ono pravo...
E, moja ti --kako bi ti neki zavidjeli. :D

Ja vidjam muska drustva na kafi- rucku. Mislim da je to dobro. Dugo sam imala grupu od 3 jevreja da bi nakon godinu dana ih bilo 10. Sastajali su se jednom sedmicno. E, onda se jednom od njih zena razboljela- nije htjeo da je ostavlja kuci samu pa je i ona dolazila ali je bila za posebnim stolom. Da bi joj se iz solidarnosti pridruzila jos jedna supruga.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8258
Joined: 25/05/2013 23:49

#161 Re: Samoca?

Post by apsidejzi »

moonca wrote:
apsidejzi wrote:
Jimmy McNulty wrote:Prije par dana mi je bio rođendan, osim mame i tate niko baš niko drugi mi nije čestitao. Da se razumijemo apsolutno ne patim od toga i da želim da mi svako čestita upalio bih tu opciju na Fejsbuku, ali eto to je samo još jedan pokazatelj koliko sam usamljen a i koliko sam generalno bitan ljudima.

Iskreno da nemam matere i oca sa kojima hvala Bogu imam fin odnos na svašta bih pomislio. Tačno ne znam kako sam zapao u ovu agoniju koja traje već dugo vremena, a kako vrijeme prolazi sve manje volje imam da se borim i trudim.
Imas razlicitih oblika samoce. Evo ja na primjer, osjecam se usamljeno kao muskarac. Oko mene ima sigurno 16 zenskih osoba s kojima sam blizak (zena, dvije curice, nekih rodica, mama, sestra, prijateljica i sl). Pun mi je klinac vise zenske energije. Fali mi neki jaran s kim bih otisao na kafu, pivu... onako da izadjemo i uradimo neku ludu stvar. Eh sad, kako sam dosao u ovu poziciju... jbg, ostavio svoje jarane svojevremeno (bio papucar teski), kasnije dosao pameti i uveo red u kucu ali u medjuvremenu nestalo jarana. Neko se ozenio, neko odselio, neko otisao svojim poslom, neki se pokazali da mi nikada nisu ni bili jarani, ja se odselio i tako... Uglavnom, musko drustvo nestalo. Sad aktivno trazim nekog jarana s kim mogu izac negdje i sutit citavo vrijeme a da se tako ispricamo.

Problem: nalazim se u jebenoj svedskoj gdje su ljudi toliko usamljeni da ne smiju da se otvore nekome. Ja iz nekog razloga privlacim samo zenske osobe. Ne mislim seksualno jer ima zenu i nemam potrebu da svrljam sa strane, ali generalno nekako lakse ide sa zenama. Ja razumijem sve njihove nesigurnosti i onda one dolaze po savjete :-) Helem, muskarci ovdje su zeljni drustva ali imaju strasnu socijalnu fobiju i onda svi glume macho muskarce i ko fol nedostupne kako bi se zastitili. Stite sebe da ne bi bili povrijedjeni. Ako se malo opuste i oslobode "neko ce im se smijati" i misliti da su levati. Neki dan otisli na beach volleyball i u jednom trenutku jedan Björn (medvjed u prevodu) nije stigao loptu i covjek nesto opsova. Bas ono izbaci energiju iz sebe. Meni bilo cool al on se poce izvinjavati ostalima ukljucujuci i mene. E jebiga drug. Znaci, muskarci u mom okruzenju su feminizirani muskarci i to mi strasno smeta.

Jutros kontam, odoh na grupni trening mozda tamo nekog upoznam a usput se umorim iaktiviram gene koji proizvode pozitivne hormone. 20 se prijavilo na trening. Vala cu poceti pricati s nekim pa vidjeti da sjednemo nakon treninga na kafu. Dosao tamo, 19 zena i ja. :lol: :run: Isfurao se ono pravo...
E, moja ti --kako bi ti neki zavidjeli. :D

Ja vidjam muska drustva na kafi- rucku. Mislim da je to dobro. Dugo sam imala grupu od 3 jevreja da bi nakon godinu dana ih bilo 10. Sastajali su se jednom sedmicno. E, onda se jednom od njih zena razboljela- nije htjeo da je ostavlja kuci samu pa je i ona dolazila ali je bila za posebnim stolom. Da bi joj se iz solidarnosti pridruzila jos jedna supruga.
E jbg. Sad sam poceo zvucati ko zena. Jos mi je i to trebalo :lol:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#162 Re: Samoca?

Post by Ramzess Veliki »

apsidejzi wrote: Jutros kontam, odoh na grupni trening mozda tamo nekog upoznam a usput se umorim iaktiviram gene koji proizvode pozitivne hormone. 20 se prijavilo na trening. Vala cu poceti pricati s nekim pa vidjeti da sjednemo nakon treninga na kafu. Dosao tamo, 19 zena i ja. :lol: :run: Isfurao se ono pravo...
Meni su zene bolje za kafanu. :D
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6767
Joined: 20/02/2013 14:14

#163 Re: Samoca?

Post by Cherry-Cherry »

Džimi, ako ne možeš ići kod psihologa (malo mjesto, nemaš zdravstveno isl) imaš onlajn psihologa. :-D
I pusti savjete tipa: vjeruj u sebe, misli pozitivno, izađi prošetaj i ostale nanine savjete. :)
User avatar
Optimus09
Posts: 3073
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#164 Re: Samoca?

Post by Optimus09 »

.
Last edited by Optimus09 on 20/08/2018 05:54, edited 1 time in total.
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6767
Joined: 20/02/2013 14:14

#165 Re: Samoca?

Post by Cherry-Cherry »

Zejnep wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
Zejnep wrote: Cuj nje :facepalm:
on se ne osjeca dobro u sredini u kojoj zivi, zato je logicna solucija promjeniti sredinu, zar ne
Jest, jastaje, kako se prije nije niko toga sjetio. Pa ja, spakuje se i ode. :eh:
:lol: :lol: :mrgreen: :thumbup:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#166 Re: Samoca?

Post by moonca »

Cherry-Cherry wrote:
Zejnep wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
on se ne osjeca dobro u sredini u kojoj zivi, zato je logicna solucija promjeniti sredinu, zar ne
Jest, jastaje, kako se prije nije niko toga sjetio. Pa ja, spakuje se i ode. :eh:
:lol: :lol: :mrgreen: :thumbup:
Ima smisla u svemu tome.
Npr . Portland i Vancouver su dva najdrepivnija grada a ujedna po meni=dva najljepsa -ali samo u septembru mjesecu.
Mislim da je i Sarajevo tu negdje.
Sivilo , turobno, nema vode, jos ako dodamo manjka novca -eto ga recept za ubiti se.


Ja sam upoznala dosta Njemaca sa pricom kako su zbog klime dosli na jug Amerike.
Ne Tvrdim da u toplim ,suncanim krajevima nema depresivnih osoba ali im sigurno klima pomaze da prebrode teske momente.
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6767
Joined: 20/02/2013 14:14

#167 Re: Samoca?

Post by Cherry-Cherry »

Fazon je u tome, da ne možeš tek tako spakovati stvari i otići. Ne možeš ni na odmor, a kamoli otići da žviš negdje...

Džimiju je problem, koliko vidimo, i do psihologa otići.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66138
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#168 Re: Samoca?

Post by _BataZiv_0809 »

Sta kae zenska u prvom postu: sto ne odes nedje.pa u drugom: nije lako tek tako otici :lol: :lol:
User avatar
graue_maus
Posts: 3576
Joined: 13/11/2011 15:01

#169 Re: Samoca?

Post by graue_maus »

Mislim da je najteža samoća kad si među svijetom a osjećaš se sam. To mi se dešavalo na početku kad sam došla u vani , Ne znaš jezik i način ponašanja ,osjećaš se nesigurno i bojiš se da te ne odbiju ili ismiju,
uvijekIInikadI
Posts: 1140
Joined: 10/11/2013 19:54

#170 Re: Samoca?

Post by uvijekIInikadI »

graue_maus wrote:Mislim da je najteža samoća kad si među svijetom a osjećaš se sam. To mi se dešavalo na početku kad sam došla u vani , Ne znaš jezik i način ponašanja ,osjećaš se nesigurno i bojiš se da te ne odbiju ili ismiju,
Ovo je opet nega druga vrsta samoce, drugacija je od ove samoce na koju se Jimy prituzuje. Sve sto nosi odlazak vani jeste ovo sto ti u nastavku opisujes, dakle sama sebe tjeras na bolje sutra i uspjeh a to sa sobom nosi breme tereta izmedju ostalog i samocu u bijelom svijetu. Rekao bih da je to neka vrsta vjestacke samoce dok za razliku od price na temi Jimmy ima neku prirodnu samocu (mozda je malo preteyka rijec 'bolest').
User avatar
SmokingMan
Posts: 18683
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#171 Re: Samoca?

Post by SmokingMan »

Džimi ako si u Sa slobodno zovi da se organizujemo jedan dan ili šetnja ili kafa,ljudi smo. :thumbup:
User avatar
medvjed23
Posts: 26815
Joined: 16/07/2010 13:49

#172 Re: Samoca?

Post by medvjed23 »

džimi, pakuj kofere i ganjaj papire

http://www.cbc.ca/news/health/u-k-minis ... -1.4491655
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#173 Re: Samoca?

Post by Jimmy McNulty »

Čitao sam jučer baš, zanimljivo. Baš me interesuje kako će na kraju izgledati ta strategija i plan.
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#174 Re: Samoca?

Post by Zejnep »

Jimmy McNulty wrote:Čitao sam jučer baš, zanimljivo. Baš me interesuje kako će na kraju izgledati ta strategija i plan.
Mrsko mi sve čitati. Šta kažu? Epidemija? :-)
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#175 Re: Samoca?

Post by Jimmy McNulty »

Zejnep wrote:
Jimmy McNulty wrote:Čitao sam jučer baš, zanimljivo. Baš me interesuje kako će na kraju izgledati ta strategija i plan.
Mrsko mi sve čitati. Šta kažu? Epidemija? :-)
Tako nesto.
9 miliona ljudi pati od samoce.
Od toga je 43% u uzrastu od 17 do 25 godina.
Post Reply