Samo za 30+ forumase

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#3476 Re: Samo za 30+ forumase

Post by plain vanilla »

Bome sam i ja mlada, ne sjećam se parfema :mrgreen:
User avatar
dragma
Posts: 3620
Joined: 19/02/2014 16:24
Location: Ja nisam odavle

#3477 Re: Samo za 30+ forumase

Post by dragma »

Banksy?
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#3478 Re: Samo za 30+ forumase

Post by high_volume »

plain vanilla wrote:Bome sam i ja mlada, ne sjećam se parfema :mrgreen:
80-tih bio u prodaji i jako popularan među djevojkama u Jugoslaviji, KRKA ga proizvodila po Yardley-ovoj licenci
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#3479 Re: Samo za 30+ forumase

Post by high_volume »

U Sarajevu, nekad su bili postavljeni ulični vatrogasni hidranti. Čini mi se da je jedan bio na M. Dvoru, negdje ispred današnjeg "Mlinara", pa kod Narodne banke, bio jedan i kod Katedrale, ispred Hamam bara. Bilo ih je poprilično tada, bili su sivi i tamni

Image
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#3480 Re: Samo za 30+ forumase

Post by plain vanilla »

high_volume wrote:U Sarajevu, nekad su bili postavljeni ulični vatrogasni hidranti. Čini mi se da je jedan bio na M. Dvoru, negdje ispred današnjeg "Mlinara", pa kod Narodne banke, bio jedan i kod Katedrale, ispred Hamam bara. Bilo ih je poprilično tada, bili su sivi i tamni

Image
Dok je bilo vode :mrgreen:
Ove hidrante sam vidjela samo u filmovima, kod nas je tad bila redukcija vode, kakvi hidranti
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#3481 Re: Samo za 30+ forumase

Post by dezurni_ucenik »

high_volume wrote:U Sarajevu, nekad su bili postavljeni ulični vatrogasni hidranti. Čini mi se da je jedan bio na M. Dvoru, negdje ispred današnjeg "Mlinara", pa kod Narodne banke, bio jedan i kod Katedrale, ispred Hamam bara. Bilo ih je poprilično tada, bili su sivi i tamni

Image

jel bilo ko u AmeriKi, djeca ga razvale i onda se prskaju vodom :D
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#3482 Re: Samo za 30+ forumase

Post by plain vanilla »

Image
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#3483 Re: Samo za 30+ forumase

Post by strucnjakdemagog »

Image

:D
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#3484 Re: Samo za 30+ forumase

Post by muha_sa »

User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#3485 Re: Samo za 30+ forumase

Post by Connaisseur Karlin »

muha_sa wrote:
muha_sa, kako se zove gradiic, doslocno su ga prepolovili novom granicom nakon prekdianja nesporazuma juge i italije, nesto poput presicjecanja Berlina za 24 sata :D
User avatar
triton
Posts: 523
Joined: 09/08/2006 13:42

#3486 Re: Samo za 30+ forumase

Post by triton »

strucnjakdemagog wrote:Image

:D
benji zax i mali princ :D
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#3487 Re: Samo za 30+ forumase

Post by plain vanilla »

Image
User avatar
stachu
Posts: 4038
Joined: 15/08/2006 10:20
Location: 43.8563° N, 18.4131° E
Contact:

#3488 Re: Samo za 30+ forumase

Post by stachu »

Connaisseur Karlin wrote:
muha_sa wrote:
muha_sa, kako se zove gradiic, doslocno su ga prepolovili novom granicom nakon prekdianja nesporazuma juge i italije, nesto poput presicjecanja Berlina za 24 sata :D
Mislim da je to Nova Gorica u pitanju, sa italijanske strane je "Gorizia", sa slovenacke "Nova Gorica".
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#3489 Re: Samo za 30+ forumase

Post by spreca »

plain vanilla wrote:Image
m0ze ovo i za 50-60+ :mrgreen:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#3490 Re: Samo za 30+ forumase

Post by spreca »

stachu wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
muha_sa wrote:
muha_sa, kako se zove gradiic, doslocno su ga prepolovili novom granicom nakon prekdianja nesporazuma juge i italije, nesto poput presicjecanja Berlina za 24 sata :D
Mislim da je to Nova Gorica u pitanju, sa italijanske strane je "Gorizia", sa slovenacke "Nova Gorica".
Da Nova Gorica...ali nije popola ....Gorizia je cjela u Italiji a Nova Gorica je prakticno novi grad dijeli ih zeljeznicka stanica kao granica
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#3491 Re: Samo za 30+ forumase

Post by Lajavikrelac »

Evo je Nova Gorica prije tri godine :)

Image
Granični kamen postavljen 1947...samo neko je prepravio Slovenija :roll:

Image
Moja malenkost između dvije države i grada :mrgreen:

Image
Nekadašnja granična stanica i carinarnica sa italijanske strane granice :)
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#3492 Re: Samo za 30+ forumase

Post by Connaisseur Karlin »

stachu wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
muha_sa wrote:
muha_sa, kako se zove gradiic, doslocno su ga prepolovili novom granicom nakon prekdianja nesporazuma juge i italije, nesto poput presicjecanja Berlina za 24 sata :D
Mislim da je to Nova Gorica u pitanju, sa italijanske strane je "Gorizia", sa slovenacke "Nova Gorica".
hvala :-D
User avatar
ma_zdra'o
Posts: 247
Joined: 09/08/2009 03:40

#3493 Re: Samo za 30+ forumase

Post by ma_zdra'o »






:-D
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#3494 Re: Samo za 30+ forumase

Post by Point. »

Zna li ko malo podrobnije situaciju oko Trsta? Jugoslavija okupirala, pa vratili nazad Italiji? Zašto su okupirali in the first place?
User avatar
Dozer
Posts: 28398
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#3495 Re: Samo za 30+ forumase

Post by Dozer »

Hebete li vi ista ba...
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#3496 Re: Samo za 30+ forumase

Post by julisiz es grant »

Point. wrote:Zna li ko malo podrobnije situaciju oko Trsta? Jugoslavija okupirala, pa vratili nazad Italiji? Zašto su okupirali in the first place?
Jer su smatrali da imaju pravo na cijelo tzv. Austrijsko primorje, koje je nekada pripadalo Austro-Ugarskoj, a činili su ga Istra, njeno zaleđe, Trst i Slovenačko primorje, a koje je dodijeljeno nakon WW1 Italiji kao nagrada za njenu promjenu strane u tom ratu. I bili su ga partizani okupirali, ali su pod pritiskom zapadnih sila morali da se povuku (kao i iz dijela Austrije, tj. Koruške).
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#3497 Re: Samo za 30+ forumase

Post by plain vanilla »

Moj prvi dan škole... te davne 1983. godine

Ja nemam fotografiju samog sebe kako sa torbom na leđima stojim taj prvi dan, 1. razreda osnovne škole, ispred škole. Nemam, jer jebiga, to je tad bilo normalno da krećeš u školu... a i da ga jebeš, nisam siguran da su moji imali fotoaparat. Nismo imali telefon, to znam.
Naravno, pamtim svoj prvi dan škole... gdje ne bi krutejebo, kad je drugarica (tad smo tako zvali učiteljicu) imala brkove ko Vuk Karadžić led te mili jebo. Ne znaš jesil doša na vojnu vježbu il u školu.
Prvi dan škole me vodila mati... drugi dan joj već dopizdilo pa me utrapila maloj od susjede koja je išla u osmi pa me ona vodila... treći dan zame nitko pita nije. A ćaća, ćaća mjesec dana nije zna da idem u školu. On kad je materi reka "Oćel mali ikad uškolu?", ja sam već iša u peti.
Trebam li vam pričati o odgojnim mjerama u školi. Ako nešto ujebeš, vuklo bi te za kosu iznad uha, di najviše boli. Da sam bar tad bio ćelav, al nisam. Ja se požalio ćaći da me drugarica "Karadžić" vuče za kosu iznad uva... ćaća mi reka "Nije to ništa, mene štapom tuklo po prstima". Jebo ti školstvo, što više ideš unatrag, metode kažnjavanja sve gore... didu mi, bit će, sa 2 konja htjeli raščepit.
Samo što sam krenuo u školu, 29.11. Dan Republike... primanje u pionire... imali zakletvu... pa vježbali non stop ko drugstore... a sa 6ipo godina, izreći iz zakletve "Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija"... pa majka te jebala, sajens fikšn, nikako to u komadu izgovorit. Još nas pola nije znalo reći R, ko Jaran iz "Noćne more" pokojnog Željka Malnara... "Fedejativne Jepublike". Kad smo se primili u pionire, mi mislili, sad ćemo dobit puške... od pušaka ništa... mi razočarani, ni 7 godina napunili.
U školi bila kuhinja. Nije bilo "Mense neda jesti"... ama naredbom vrhovne komande mora si oblizat tanjur. Ti jedeš, ova ko kobac kruži i gleda jel kome što u tanjuru ostalo.
Fizička kultura (danas tjelesni)... trči oko škole... i udri jebenog graničara. Pa majku ti jebem... graničara sam se tolko naigra da više nisam znao jesam li u školi il na karauli.
Kad bi išli kući nakon škole, po nikog nisu dolazili roditelji, sa autom... Bogu fala... jer mogli smo baciti torbe i pola sata udrit nogomet... pa ajd kući. Doduše bio jedan... dolazili roditelji autom po njega... nitko ga nije volio.

Danas gledam... izađe mali iz auta... ispred škole... mati stala, namješta frizuru... zauzela pozu... zagrlila dijete... udara selfi... mali jednako preplašen ka i ja 83će... i skužim... djeca su uvijek ista, uvijek... samo smo mi... mi smo otišli u kurac... ako me razumijete
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#3498 Re: Samo za 30+ forumase

Post by vryzas »

:lol: :lol: :thumbup: :thumbup:
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#3499 Re: Samo za 30+ forumase

Post by Euphoria »

:pisnula:
User avatar
Haris.ba
Posts: 24845
Joined: 08/09/2005 20:08

#3500 Re: Samo za 30+ forumase

Post by Haris.ba »

Nešta razmišljam - tukla me mualima u mektebu štapom po prstima. Stid me bilo reći roditeljima, jer "ne bi me tukla bez razloga". Nekako mi drago što mi dijete neće to danas doživjeti.

A učiteljica u prvom razredu šamarala. Mislim da se mali upišao kako ga je odalamila.
Post Reply