Sam svoj majstor

Post Reply
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#676 Re: Sam svoj majstor

Post by Nisrin »

Hakiz wrote:Da, u tom slučaju je jeftinije promijeniti vrata. Ako kvalitet vrata nije presudan, to ne bi bila loša ideja, viđao sam jeftina vrata po cijenama između 50 i 100 KM.

I napomena, ako kupiš mašine, one ti ostaju i za neke buduće poslove koje ćeš trebati ili željeti da uradiš.

Samo da javim, majstor skinuo MALO boju, onim brusnim papirom..sve fino pripremio okolo, popravio ostecenja, rupe i stavljao temeljnu pa uljanu...nije lose ispalo, tj NIJE SAVRSENO, ali je jedno 100x ljepse nego je bilo...:D
Ja cu definitivno sama ogradu od balkona, sa moje unutrasnje strane, gdje ima kod nas da se kupi neka 3u1 boja? Penny? Fis? To mi je usput...

I da, boja je smrdila dobrih 4-5 dana, iako je prozor stalno otvoren bio i poslije OK...Ipak, smatram da je bolja investicija mijenjati staro za novo, ali ono kad si tu privremeno, who cares :run:
shandrprcSA
Posts: 9797
Joined: 23/02/2013 08:16

#677 Re: Sam svoj majstor

Post by shandrprcSA »

kupih na autopijaci od ciganke za 15KM :D promjenjeni lezajevi, cetkice par nagrizenih zica cca 15KM :D

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image


radi ko singerica :D
Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#678 Re: Sam svoj majstor

Post by Hadzi Lojo »

N em moze si ni bosch ni de walt porediti sa iskrinim kvalitetom .
Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#679 Re: Sam svoj majstor

Post by Hadzi Lojo »

Makita je bila nesto dok se u Japanu proizvodili, sad ove iz Kine isto sranje ko bosch ili blekendekker
Hakiz
Posts: 40552
Joined: 30/07/2015 20:01

#680 Re: Sam svoj majstor

Post by Hakiz »

Nisrin wrote:
Hakiz wrote:Da, u tom slučaju je jeftinije promijeniti vrata. Ako kvalitet vrata nije presudan, to ne bi bila loša ideja, viđao sam jeftina vrata po cijenama između 50 i 100 KM.

I napomena, ako kupiš mašine, one ti ostaju i za neke buduće poslove koje ćeš trebati ili željeti da uradiš.

Samo da javim, majstor skinuo MALO boju, onim brusnim papirom..sve fino pripremio okolo, popravio ostecenja, rupe i stavljao temeljnu pa uljanu...nije lose ispalo, tj NIJE SAVRSENO, ali je jedno 100x ljepse nego je bilo...:D
Ja cu definitivno sama ogradu od balkona, sa moje unutrasnje strane, gdje ima kod nas da se kupi neka 3u1 boja? Penny? Fis? To mi je usput...

I da, boja je smrdila dobrih 4-5 dana, iako je prozor stalno otvoren bio i poslije OK...Ipak, smatram da je bolja investicija mijenjati staro za novo, ali ono kad si tu privremeno, who cares :run:
Naravno da lijepo izgleda kada je stavljena nova boja :)

Ja bih prije u Penny. Puno bolji je izbor, a meni je sa ljudima u Penny Nedžarići iz nekog razloga ugodnije i lakše komunicirati nego sa onima iz Penny Velešići. Za Blažuj i Vogošću ne znam jer nisma bio tamo.

Ja preferiram OBI, jesu za neke svari baš skupi, ali ako ne moram nešto na brzinu kupiti pa nemam vremena ići u OBI, tamo volim prvo pogledati. Ako tamo nema, onda Penny pa FIS. S tim što sam u FIS-u nalazio neke stvari koje ini OBI ni Penny nemaju.
Hakiz
Posts: 40552
Joined: 30/07/2015 20:01

#681 Re: Sam svoj majstor

Post by Hakiz »

Hadzi Lojo wrote:Makita je bila nesto dok se u Japanu proizvodili, sad ove iz Kine isto sranje ko bosch ili blekendekker
A dobro, kupiš Hilti i miran si.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#682 Re: Sam svoj majstor

Post by Ommadawn »

Ja nabavio Bosch. Kontam poznata marka, ne moze da ne valja.
Kurac od masine.
Ganjao Hilti, skupe ko djavo a nije da ce mi sluziti profesionalno tako da odustanem.
Nabavim Makitu, polovnu, nije se gotovo nikako koristila. Pravo dobra masina!

Prije dvadeset i kusur godina, moj stari kupi nekakvu jeftinu busilicu, pise na njoj "Made in Bulgaria" - ja ga zajebavao na mrtvo ime.
Ta je masina prosla dzehenem i radila bez problema godinama ali jednom je nesto busio i spalio joj motor.
Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#683 Re: Sam svoj majstor

Post by Hadzi Lojo »

Sve sto Kinezi preuzmu je sranje, ako im je i oruzje tako onda ih se niko ne treba plasiti osim sto ih ima puno.
Hakiz
Posts: 40552
Joined: 30/07/2015 20:01

#684 Re: Sam svoj majstor

Post by Hakiz »

Nije baš, ali neka ti bude.
Hakiz
Posts: 40552
Joined: 30/07/2015 20:01

#685 Re: Sam svoj majstor

Post by Hakiz »

Ommadawn wrote:Ja nabavio Bosch. Kontam poznata marka, ne moze da ne valja.
Kurac od masine.
Plavi ili zeleni?
shandrprcSA
Posts: 9797
Joined: 23/02/2013 08:16

#686 Re: Sam svoj majstor

Post by shandrprcSA »

Ommadawn wrote:Ja nabavio Bosch. Kontam poznata marka, ne moze da ne valja.
Kurac od masine.
Ganjao Hilti, skupe ko djavo a nije da ce mi sluziti profesionalno tako da odustanem.
Nabavim Makitu, polovnu, nije se gotovo nikako koristila. Pravo dobra masina!

Prije dvadeset i kusur godina, moj stari kupi nekakvu jeftinu busilicu, pise na njoj "Made in Bulgaria" - ja ga zajebavao na mrtvo ime.
Ta je masina prosla dzehenem i radila bez problema godinama ali jednom je nesto busio i spalio joj motor.
Image
dao mi kolega, nesto ga zezala :D ocistio i sredio kontakte uzeo dvije zamjenske baterije i od tada joj dusu uzimam :izet: jest da je malo poteska :D ali mi to ne smeta :D

na autopijaci vecina koja prodaje alat se ponasaju kao da si usao u radnju, cijene za vecinu stvari su im skuplje nego da istu uzmes :D novu sa 2 god garancije :D samo se nasmijem i produzim :D
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#687 Re: Sam svoj majstor

Post by Ommadawn »

Hakiz wrote:
Ommadawn wrote:Ja nabavio Bosch. Kontam poznata marka, ne moze da ne valja.
Kurac od masine.
Plavi ili zeleni?
Zeleni
Hakiz
Posts: 40552
Joined: 30/07/2015 20:01

#688 Re: Sam svoj majstor

Post by Hakiz »

Ne znam, osim ako nije u pitanju neki loš primjerak koji im se provukao, dakle ako ti zeleni Bosch ne valja, onda ti ne preostaje drugo nego nivo (i cijene) Hiltija i sličnih. Makita je tu kao zeleni Bosch, DeWalt pa...

Pogledaj Hikoki.
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#689 Re: Sam svoj majstor

Post by pirmin »

Za po kuci mi je zeleni Bosch sasvim OK.
Na poslu Millwaukee. Nisam vjerovao da ce zamjeniti Makitu al se prevarih.
Hakiz
Posts: 40552
Joined: 30/07/2015 20:01

#690 Re: Sam svoj majstor

Post by Hakiz »

pirmin wrote:Za po kuci mi je zeleni Bosch sasvim OK.
Na poslu Millwaukee. Nisam vjerovao da ce zamjeniti Makitu al se prevarih.
Majstor kojeg sam gledao kako postavlja radijatore buši zid sa CMI čekićem. A CMI je jeftina OBI marka (LUX je skuplja OBI marka, kvalitetom malo ispod B&D i Einhell, možda isti kao Einhell). Zeleni Bosch je vrhinski proizvod za CMI.

Ali ljude nije briga, čekić od 1.500 W košta 150 KM, kada se pokvari ili čak i kada mu dođe vrijeme za podmazivanje, samo ga baci i kupi novi. Isplatio se do tada 100 puta i zaradio majstoru novac da kupi 100 takvih. A Bosch od 1.500 W košta 500 KM.

Tako da ako nije u pitanju alat koji je stvarno smeće (koji ne može uraditi šta treba ili bušilica koja sa borerom od 4mm pravi rupu od 8 mm jer joj glava leti lijevo - desno) pa ga nećeš kupiti koliko god da ej jeftin, ili nije u pitanju vrsta posla koja zahtijeva vrhunsku preciznost i dugotrajan rad pa se mora platiti mašina koja ima funkcije amortizovanja, ergonomske ručke, rad bez prašine itd, dakle alat koji moraš platiti skupo htio - ne htio jer ti posao ili zdravlje i život od njega zavise, onda su ovi amaterski alati, LUX, B&D, Einhell sasvi dobri, zeleni Bosch baš dobar, a sve bolje od toga ispada vrhunsko ili čak i previše. Kupiš recimo Einhell, ako ti je za hobi biće dovoljan, a ako ti zaradi za Makitu, kupiš Makitu. Pa kada ti Makita zaradi za Hilti, kupiš Hilti. A onda postaneš majstor-šminker pa počneš kupovati šminkerske alate da se foliraš u raji, recimo Festool.
User avatar
arman1
Posts: 5346
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#691 Re: Sam svoj majstor

Post by arman1 »

Hakiz wrote:
pirmin wrote:Za po kuci mi je zeleni Bosch sasvim OK.
Na poslu Millwaukee. Nisam vjerovao da ce zamjeniti Makitu al se prevarih.
Majstor kojeg sam gledao kako postavlja radijatore buši zid sa CMI čekićem. A CMI je jeftina OBI marka (LUX je skuplja OBI marka, kvalitetom malo ispod B&D i Einhell, možda isti kao Einhell). Zeleni Bosch je vrhinski proizvod za CMI.

Ali ljude nije briga, čekić od 1.500 W košta 150 KM, kada se pokvari ili čak i kada mu dođe vrijeme za podmazivanje, samo ga baci i kupi novi. Isplatio se do tada 100 puta i zaradio majstoru novac da kupi 100 takvih. A Bosch od 1.500 W košta 500 KM.

Tako da ako nije u pitanju alat koji je stvarno smeće (koji ne može uraditi šta treba ili bušilica koja sa borerom od 4mm pravi rupu od 8 mm jer joj glava leti lijevo - desno) pa ga nećeš kupiti koliko god da ej jeftin, ili nije u pitanju vrsta posla koja zahtijeva vrhunsku preciznost i dugotrajan rad pa se mora platiti mašina koja ima funkcije amortizovanja, ergonomske ručke, rad bez prašine itd, dakle alat koji moraš platiti skupo htio - ne htio jer ti posao ili zdravlje i život od njega zavise, onda su ovi amaterski alati, LUX, B&D, Einhell sasvi dobri, zeleni Bosch baš dobar, a sve bolje od toga ispada vrhunsko ili čak i previše. Kupiš recimo Einhell, ako ti je za hobi biće dovoljan, a ako ti zaradi za Makitu, kupiš Makitu. Pa kada ti Makita zaradi za Hilti, kupiš Hilti. A onda postaneš majstor-šminker pa počneš kupovati šminkerske alate da se foliraš u raji, recimo Festool.
Korektno napisano.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#692 Re: Sam svoj majstor

Post by Maraschino »

.
User avatar
eltroxin
Posts: 2060
Joined: 30/08/2009 23:35

#693 Re: Sam svoj majstor

Post by eltroxin »

Hakiz wrote:
pirmin wrote:Za po kuci mi je zeleni Bosch sasvim OK.
Na poslu Millwaukee. Nisam vjerovao da ce zamjeniti Makitu al se prevarih.
Majstor kojeg sam gledao kako postavlja radijatore buši zid sa CMI čekićem. A CMI je jeftina OBI marka (LUX je skuplja OBI marka, kvalitetom malo ispod B&D i Einhell, možda isti kao Einhell). Zeleni Bosch je vrhinski proizvod za CMI.

Ali ljude nije briga, čekić od 1.500 W košta 150 KM, kada se pokvari ili čak i kada mu dođe vrijeme za podmazivanje, samo ga baci i kupi novi. Isplatio se do tada 100 puta i zaradio majstoru novac da kupi 100 takvih. A Bosch od 1.500 W košta 500 KM.

Tako da ako nije u pitanju alat koji je stvarno smeće (koji ne može uraditi šta treba ili bušilica koja sa borerom od 4mm pravi rupu od 8 mm jer joj glava leti lijevo - desno) pa ga nećeš kupiti koliko god da ej jeftin, ili nije u pitanju vrsta posla koja zahtijeva vrhunsku preciznost i dugotrajan rad pa se mora platiti mašina koja ima funkcije amortizovanja, ergonomske ručke, rad bez prašine itd, dakle alat koji moraš platiti skupo htio - ne htio jer ti posao ili zdravlje i život od njega zavise, onda su ovi amaterski alati, LUX, B&D, Einhell sasvi dobri, zeleni Bosch baš dobar, a sve bolje od toga ispada vrhunsko ili čak i previše. Kupiš recimo Einhell, ako ti je za hobi biće dovoljan, a ako ti zaradi za Makitu, kupiš Makitu. Pa kada ti Makita zaradi za Hilti, kupiš Hilti. A onda postaneš majstor-šminker pa počneš kupovati šminkerske alate da se foliraš u raji, recimo Festool.
:thumbup: ja bih jos samo dodao da treba obratiti paznju i kvalitetne borere.
A Festool, sanjam ga ponekad :D , mada je bolji za stolarske radove a Hilti ako sta treba probusiti i srusiti.
User avatar
eltroxin
Posts: 2060
Joined: 30/08/2009 23:35

#694 Re: Sam svoj majstor

Post by eltroxin »

irconbih wrote:Zidari, jedno pitanje. Prijedlog za neki oku fin, jefin i lagan za raditi nacin uredjivanja zida. Povrsina je nekih 100 kvadrata.
Kakav ti je sada zid? Hoces li sam raditi?
shandrprcSA
Posts: 9797
Joined: 23/02/2013 08:16

#695 Re: Sam svoj majstor

Post by shandrprcSA »

eltroxin wrote: :thumbup: ja bih jos samo dodao da treba obratiti paznju i kvalitetne borere.
A Festool, sanjam ga ponekad :D , mada je bolji za stolarske radove a Hilti ako sta treba probusiti i srusiti.
https://proficentar.ba/shop/brand/ruko
150KM
irconbih
Posts: 462
Joined: 28/04/2008 19:25
Location: Ilidža

#696 Re: Sam svoj majstor

Post by irconbih »

eltroxin wrote:Kakav ti je sada zid? Hoces li sam raditi?
Zid je trenutno "cist", tj. nema ništa na njemu, a inače je betonski. Na pojedinim dijelovima je ispucao, ali to je zanemarivo. Da, mislio sam se sam okušati.
Hakiz
Posts: 40552
Joined: 30/07/2015 20:01

#697 Re: Sam svoj majstor

Post by Hakiz »

eltroxin wrote: ja bih jos samo dodao da treba obratiti paznju i kvalitetne borere.
Upravo tako.

Kvalitetni boreri i oštrice će i sa slabijim alatom uraditi ili olakšati posao, a sa dobrim alatom rad pretvoriti u zadovoljstvo.
User avatar
corolla02
Posts: 10389
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#698 Re: Sam svoj majstor

Post by corolla02 »

moja za kucne potrebe
Image

najjaca strana baterija; pola dana intezivnog rada nikakav problem; malo je poteska ali to vjerovatno govori da je dobrog kvaliteta :mrgreen:
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#699 Re: Sam svoj majstor

Post by mali Ninja »

corolla02 wrote:moja za kucne potrebe
Image

najjaca strana baterija; pola dana intezivnog rada nikakav problem; malo je poteska ali to vjerovatno govori da je dobrog kvaliteta :mrgreen:
Ne vidim potrebu za pola dana intenzivnog rada u hobi kucnoj varijanti, za novac da kupite ovu mozete kupitu jos dosta hobi alata :)
User avatar
dzeko1
Posts: 812
Joined: 18/09/2012 13:55

#700 Re: Sam svoj majstor

Post by dzeko1 »

Uzeo danas nosac za TV, uzmem busilicu da montiram, kad ono u pola zida pogodim instalaciju, znaci nije bilo ni uticnica pod pravim uglom, ono kako treba, vec je valjda struja provedena u koso, pogodim je busilicom, i iskoci osigurac, sva sreca. Vratim osigurac i ne radi uticnica koja je najbliza rupi koju sam poceo busiti, izgleda da sam presjekao kabl. Da li je opasno da to tako ostavim, jer sam trenutno u obavezama za raskopavanje citavog zida?
Post Reply