Sam svoj majstor

Post Reply
Hakiz
Posts: 39925
Joined: 30/07/2015 20:01

#1101 Re: Sam svoj majstor

Post by Hakiz »

Rothmans wrote: 07/06/2021 14:42
shandrprcSA wrote: 07/06/2021 09:08
Rothmans wrote: 07/06/2021 07:47 Koje tiplove koristiti za pricvrscivanje plasticne stropne karnize duzine 2,5 m

beton ili rigips?

beton

https://bolago-m.rs/fischer-univerzalni-tipl-duopower

rigips
https://www.fischer.ba/hr-ba/products/i ... ine/duotec
Velicina ?
Zavisi koliko će biti teško sa zavjesama. Mislim da bi 4 tipla od 8 mm (šarafi od 6) bila dovoljna. I da, fisher je zakon. Ja sam imao probleme sa jednom karnišom. Nije bila teška, ali podloga (plafon) u koju se uvrtao šaraf je bila očajna. Patio se dok nisam probao fisher. Od tada, samo fisher. Ovi duo su super jer ako je čvst materijal, ponašaju se kao obični tipl koji se širi. Ako je rupa nepravilna itd, tipl se gužva i tako popunjava rupu. To gužvanje je riješilo moj problem sa karnišom. Ja sam koristio 6 mm šaraf, za tipl treba borer 8. Imaš kupiti pakovanje u kojem dođu 2 ili 4 ta tipla sa šarafima. Nije ni skupo, naročito ako riješe problematično postavljanje.

I u našem OBI je bilo ovo, to bi trebalo dovoljno: https://www.obi.de/duebel/fischer-duopo ... /p/7909203
User avatar
Rothmans
Posts: 2848
Joined: 21/11/2019 21:32

#1102 Re: Sam svoj majstor

Post by Rothmans »

Hakiz wrote: 07/06/2021 15:45
Rothmans wrote: 07/06/2021 14:42
Velicina ?
Zavisi koliko će biti teško sa zavjesama. Mislim da bi 4 tipla od 8 mm (šarafi od 6) bila dovoljna. I da, fisher je zakon. Ja sam imao probleme sa jednom karnišom. Nije bila teška, ali podloga (plafon) u koju se uvrtao šaraf je bila očajna. Patio se dok nisam probao fisher. Od tada, samo fisher. Ovi duo su super jer ako je čvst materijal, ponašaju se kao obični tipl koji se širi. Ako je rupa nepravilna itd, tipl se gužva i tako popunjava rupu. To gužvanje je riješilo moj problem sa karnišom. Ja sam koristio 6 mm šaraf, za tipl treba borer 8. Imaš kupiti pakovanje u kojem dođu 2 ili 4 ta tipla sa šarafima. Nije ni skupo, naročito ako riješe problematično postavljanje.

I u našem OBI je bilo ovo, to bi trebalo dovoljno: https://www.obi.de/duebel/fischer-duopo ... /p/7909203
Nisam nasao ove . Dade mi onaj radnik 4 sestice sa vijcima i sajbama , pa cu vidit kad zena dodje :mrgreen:
Hakiz
Posts: 39925
Joined: 30/07/2015 20:01

#1103 Re: Sam svoj majstor

Post by Hakiz »

Rothmans wrote: 07/06/2021 18:39
Hakiz wrote: 07/06/2021 15:45
Rothmans wrote: 07/06/2021 14:42

Velicina ?
Zavisi koliko će biti teško sa zavjesama. Mislim da bi 4 tipla od 8 mm (šarafi od 6) bila dovoljna. I da, fisher je zakon. Ja sam imao probleme sa jednom karnišom. Nije bila teška, ali podloga (plafon) u koju se uvrtao šaraf je bila očajna. Patio se dok nisam probao fisher. Od tada, samo fisher. Ovi duo su super jer ako je čvst materijal, ponašaju se kao obični tipl koji se širi. Ako je rupa nepravilna itd, tipl se gužva i tako popunjava rupu. To gužvanje je riješilo moj problem sa karnišom. Ja sam koristio 6 mm šaraf, za tipl treba borer 8. Imaš kupiti pakovanje u kojem dođu 2 ili 4 ta tipla sa šarafima. Nije ni skupo, naročito ako riješe problematično postavljanje.

I u našem OBI je bilo ovo, to bi trebalo dovoljno: https://www.obi.de/duebel/fischer-duopo ... /p/7909203
Nisam nasao ove . Dade mi onaj radnik 4 sestice sa vijcima i sajbama , pa cu vidit kad zena dodje :mrgreen:
Ima u Schachermayer :)

AKo nema, može se naručiti kod njih. Cijena, o tome neću :D
Hakiz
Posts: 39925
Joined: 30/07/2015 20:01

#1104 Re: Sam svoj majstor

Post by Hakiz »

NEgo, ima li kod nas negdje kupiti test na olovo, nešto slično ovome:

Image

I gdje je najpovoljnije kupiti hemijeski skidač boje? Ne terpentin, nego onaj univerzalni za sve boje i površine, što se kistom namaže na površinu, sačeka da boja nabubri i odvoji se pa se četkom očetka.

Nešto ovakvo: https://pennyshop.ba/shop/proizvod/cosm ... 0ml/000371

Ovaj sprej je OK, ali ako ima u kanisterima, bocama itd.
shandrprcSA
Posts: 9789
Joined: 23/02/2013 08:16

#1105 Re: Sam svoj majstor

Post by shandrprcSA »

Rothmans wrote: 07/06/2021 18:39 Nisam nasao ove . Dade mi onaj radnik 4 sestice sa vijcima i sajbama , pa cu vidit kad zena dodje :mrgreen:
U Peniju nema sta nema od fishera
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3534
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#1106 Re: Sam svoj majstor

Post by JavierBosnia »

Pozdrav, imao bih kuci 2 posla, ofarbati drvena vrata koja su farbana prosle godine, ali se da primjetiti da su malo pozutila, te farbanje radijatora gusanog koji je isto tako poprilicno zut i ima nekih naslaga sto se noktom gule sa povrsine.

Odlucio sam se prvi put probati uzeti Caparolove boje, mislim da necu pogrijesiti, pa me zanima treba li mi prajmer ili je dovoljno samo ismirglati povrsinu i farbati.

Za radijator sam mislio zicana cetka, smirgla i na aku busilicu oni nastavci ako to nije previse grubo. Od pjeskarenja sam odustao, skinut cu radijator i sam to malo srediti, preveliki je da ga nosam negdje i vracam.
Mislio sam uzeti i duplicolor sprej za radijatore za ona tesko dostupna mjesta sredim njim.
Prijedlozi, misljenja?
pemanapemani
Posts: 5347
Joined: 09/09/2008 15:12

#1107 Re: Sam svoj majstor

Post by pemanapemani »

Kakve su boje na vodenoj bazi za vanjsku upotrebu, tačnije, metalnu ogradu?
Mogu li koristiti običnu temeljnu brzosušivu boju, pa preko nje boju na vodenoj bazi?

Koristio sam ih za farbanje unutrašnje stolarije i oduševio se. Nema zračenja prostorija deset dana, alat se lako pere, manje podložne prljanju i lako se održavaju.
Hakiz
Posts: 39925
Joined: 30/07/2015 20:01

#1108 Re: Sam svoj majstor

Post by Hakiz »

JavierBosnia wrote: 11/06/2021 00:53 Pozdrav, imao bih kuci 2 posla, ofarbati drvena vrata koja su farbana prosle godine, ali se da primjetiti da su malo pozutila, te farbanje radijatora gusanog koji je isto tako poprilicno zut i ima nekih naslaga sto se noktom gule sa povrsine.

Odlucio sam se prvi put probati uzeti Caparolove boje, mislim da necu pogrijesiti, pa me zanima treba li mi prajmer ili je dovoljno samo ismirglati povrsinu i farbati.

Za radijator sam mislio zicana cetka, smirgla i na aku busilicu oni nastavci ako to nije previse grubo. Od pjeskarenja sam odustao, skinut cu radijator i sam to malo srediti, preveliki je da ga nosam negdje i vracam.
Mislio sam uzeti i duplicolor sprej za radijatore za ona tesko dostupna mjesta sredim njim.
Prijedlozi, misljenja?
Možeš samo ošmirglati staru boju, i to ne moraš potpuno skidati, samo skinuti malo da "ugrubiš" da se nova boja bolje primi, pa prefarbati novom. Na radijatoru možeš i ne skidati staru, direktno novi emajl na staru boju. Većina ljudi tako radi, pogotovo u zgradama gdje za skidanje radijatora treba zvati toplane, ispuštati vodu iz sistema itd.

Ali, vremenom će se to pokazati. Ako imaš vremena i mogućnosti, bolje ti je komplet, znači skidati svu boju, primer pa boja.

Ja bih prvo nekim hemijskim skidačem skidao staru boju pa onda ono šta ostane četkom ili šmirglom. Prvo, brže je. Drugo, manje prašine od šmirglanja. Treće, vezano uz drugo, ako je neka od boja stara, olovna, zdravije je tako. Ili fenom skidao boju, a ne četkom na bušilici i šmirglanjem.

Primjer: https://www.youtube.com/watch?v=MB6ig5n_oEs
Hakiz
Posts: 39925
Joined: 30/07/2015 20:01

#1109 Re: Sam svoj majstor

Post by Hakiz »

pemanapemani wrote: 11/06/2021 12:35 Kakve su boje na vodenoj bazi za vanjsku upotrebu, tačnije, metalnu ogradu?
Mogu li koristiti običnu temeljnu brzosušivu boju, pa preko nje boju na vodenoj bazi?

Koristio sam ih za farbanje unutrašnje stolarije i oduševio se. Nema zračenja prostorija deset dana, alat se lako pere, manje podložne prljanju i lako se održavaju.
Pogledaj boje, na uputstvu piše da li se može koristiti sa bojom/primerom koji nisu na vodenoj bazi.

NA primjer: https://www.komochem.ba/metal/komolux-aqua/

https://www.komochem.ba/wp-content/uplo ... ressed.pdf

https://www.komochem.ba/wp-content/uplo ... %A0IVI.pdf

Iz ovih linkova se vidi da barem ovaj emajl koji je na vodenoj bazi može ići na temeljni premaz koji nije na vodenoj bazi.
Last edited by Hakiz on 11/06/2021 14:01, edited 1 time in total.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3534
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#1110 Re: Sam svoj majstor

Post by JavierBosnia »

Hakiz wrote: 11/06/2021 13:44
Ja bih prvo nekim hemijskim skidačem skidao staru boju pa onda ono šta ostane četkom ili šmirglom.
Vidis i ja sam ozbiljno razmisljao o tom odstranjivacu boja, paint remover. Ali kako sam skontao kada se skida to je poprilicno ljepljivo, a posto to nije ravna povrsina, cime ja da skidam to sa radijatora?
Cetkom, ljepit ce se i samo ce se zameljati. Jedino da stavim gumene rukavice i da to rukama kidam pa odlazem negdje.
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#1111 Re: Sam svoj majstor

Post by Guadalajara »

Gdje naći aceton industrijski 99.x %?

Manja količina.
Hakiz
Posts: 39925
Joined: 30/07/2015 20:01

#1112 Re: Sam svoj majstor

Post by Hakiz »

JavierBosnia wrote: 11/06/2021 13:52
Hakiz wrote: 11/06/2021 13:44
Ja bih prvo nekim hemijskim skidačem skidao staru boju pa onda ono šta ostane četkom ili šmirglom.
Vidis i ja sam ozbiljno razmisljao o tom odstranjivacu boja, paint remover. Ali kako sam skontao kada se skida to je poprilicno ljepljivo, a posto to nije ravna povrsina, cime ja da skidam to sa radijatora?
Cetkom, ljepit ce se i samo ce se zameljati. Jedino da stavim gumene rukavice i da to rukama kidam pa odlazem negdje.
Upravo tako. Premažeš, kada hemikalija djeluje skidaš lopaticom, strugačem, žičanom/plastičnom četkom, četkicom za zube itd, a ono šta ostane onda skidaš šmirglom itd. Boju koju skidaš lopaticom i četkom bacaš u neku kantu, kesu.

Kada završiš čistiš površinu, odmašćivač itd. I obavezno ruavice.

Ako ti je to problem, slobodno šmirgl papir u ruke pa satima šmirglaj. Samo, ako ti je radijator premazan starom olovnom bojom, moraćeš dati 100 KM za dobru masku, ni ove klix FFP3 nisu dobra zaštita.

Ali, ako je veliki problem skidanje stare boje, prođi radijator šmirglom, ne da skidaš staru boju skroz nego samo ošmirglaj površinski, krpom i/ili ako imaš kompresovani vazduh (kanister za čišćenje kompjuterskih tastatura itd) skini prašinu od šmirglanja i premaži novim emajlom. Kao što sam rekao, tako uglavnom rade ljudi u zgradama, njima je problem skidati radijator zbog potrebe da se zovu toplane, ispušta voda itd, pa se samo malo ošmirgla, čak ni to masa ljudi ne radi, radijator samo prebriše i direkto nova boja stavlja na staru. To će ti osvježiti radijator, samo ćeš poslije nekog relativno kratkog vremena, ne smijem ti reći poslije koliko, godinu, dvije ko zna, morati opet to raditi jer će i nova boja početi da se mijenja i stara početi da probija ispod nove. Ako to odradiš "komplet" duže će trajati prije nego što zatreba opet ga farbati. Naravno, kada skidaš boju komplet bolje se vidi ima li hrđe i treba li rješavati hrđu.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3534
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#1113 Re: Sam svoj majstor

Post by JavierBosnia »

Hakiz wrote: 11/06/2021 14:21

Ako ti je to problem, slobodno šmirgl papir u ruke pa satima šmirglaj. Samo, ako ti je radijator premazan starom olovnom bojom, moraćeš dati 100 KM za dobru masku, ni ove klix FFP3 nisu dobra zaštita.
Vidis, na to nisam mislio, a i jake su to hemikalije i ne znam sta se sve ispod krije, a u stanu malom gdje trebam spavati taj dan i nije to mozda najpametnije.
Tako da cu malo smirgla, malo cetka i bit ce dovoljno.
Sad imam dvije dileme, prva vidio sam na dnu rebara da ima ponegdje hrdje, smijem li ja to cetkati da ostruzem, da ga ne probijem mada ne bi trebalo?

A druga to za toplane i ispustanje vode, prijatelj koji se bavi time mi rece da ce on zavrsiti lako nekako jer nije sezona grijanja. Pa ako se ispostavi da nije tako, koja je procedura, za koliko oni izlaze na teren i koliko naplacuju to? Jer imam nekog posla i na zidu iza radijatora pa sam mislio to srediti odjednom sve
Hakiz
Posts: 39925
Joined: 30/07/2015 20:01

#1114 Re: Sam svoj majstor

Post by Hakiz »

JavierBosnia wrote: 11/06/2021 14:31
Hakiz wrote: 11/06/2021 14:21

Ako ti je to problem, slobodno šmirgl papir u ruke pa satima šmirglaj. Samo, ako ti je radijator premazan starom olovnom bojom, moraćeš dati 100 KM za dobru masku, ni ove klix FFP3 nisu dobra zaštita.
Vidis, na to nisam mislio, a i jake su to hemikalije i ne znam sta se sve ispod krije, a u stanu malom gdje trebam spavati taj dan i nije to mozda najpametnije.
Tako da cu malo smirgla, malo cetka i bit ce dovoljno.
Sad imam dvije dileme, prva vidio sam na dnu rebara da ima ponegdje hrdje, smijem li ja to cetkati da ostruzem, da ga ne probijem mada ne bi trebalo?

A druga to za toplane i ispustanje vode, prijatelj koji se bavi time mi rece da ce on zavrsiti lako nekako jer nije sezona grijanja. Pa ako se ispostavi da nije tako, koja je procedura, za koliko oni izlaze na teren i koliko naplacuju to? Jer imam nekog posla i na zidu iza radijatora pa sam mislio to srediti odjednom sve
To za ispuštanje vode ide i preko upravitelja i preko toplana. Ne znam gdje si, ali u Sarajevu je, kako mi se čini, promijenjeno nedavno, znam ljude koji su prije 2-3 godine ispuštali vodu da mijenjaju radijator i nisu plaćali, a da su nedavno neki platili i to puno, ako se ne varam 100 ili 200 KM da se ispusti voda. Valjda je to prije išlo preko upravitelja kao rad na zajedničnim dijelovima zgrade, a sada ide kao privatna usluga koju plaćaš.

To ćeš se morati raspitati kod svog predstanvika upravitelja i u toplanama, da ti ja ne dajem neprovjerene informacije.

Za hrđu nisam ni ja siguran, i ja imam sličan problem, moraću i ja pitati nekoga ko to stvarno zna. Kontam možda samo premaz za zaustavljanje hrđanja i sprečavanje širenja. I mene je strah tu hrđu mehanički (šmirglanjem i slično) skidati da ne probijem u radijator. Kako su kod mene još oni lijevani, kod njih nema varenja i popravljanja, morao bih kupiti novi.

Stvar je u tome da se otkrije da li je hrđa samo površinska ili je iznutra, iz radijatora. Mislim da ako je iznutra i pojavila se na površini da bi radijator već procurio, pa sam skoro siguran da je površinska koju bi trebalo lako riješiti.

Samo da znaš, skidanje radijatora i nije laka stvar, nije to samo odvrnuti dva šarafa. A ako već skidaš radijatore, preporučio bih ti da staviš ventile na obje cijevi koje idu u radijator. Neke kvalitetne ventile, recimo Kovina. Tako ćeš, ako ikada bude trebalo ponovo raditi na radijatorima, skidati ih, mijenjati itd, moći to uraditi bez zvanja toplana da ispuste vodu. Nije jeftino, Kovina ventili koštaju 20-25 KM po ventilu, plus majstor (ili alat ako ćeš sam) koji treba da siječe cijevi, narezuje navoje za ventile i montira ih, ali ako ikada u budućnosti zatreba raditi nešto na radijatoru to će te poštedjeti i potrebe za toplanama i ispuštanjem vode i vremena, živaca itd.
Hakiz
Posts: 39925
Joined: 30/07/2015 20:01

#1115 Re: Sam svoj majstor

Post by Hakiz »

JavierBosnia wrote: 11/06/2021 14:31
Hakiz wrote: 11/06/2021 14:21

Ako ti je to problem, slobodno šmirgl papir u ruke pa satima šmirglaj. Samo, ako ti je radijator premazan starom olovnom bojom, moraćeš dati 100 KM za dobru masku, ni ove klix FFP3 nisu dobra zaštita.
Vidis, na to nisam mislio, a i jake su to hemikalije i ne znam sta se sve ispod krije, a u stanu malom gdje trebam spavati taj dan i nije to mozda najpametnije.
Tako da cu malo smirgla, malo cetka i bit ce dovoljno.
Sad imam dvije dileme, prva vidio sam na dnu rebara da ima ponegdje hrdje, smijem li ja to cetkati da ostruzem, da ga ne probijem mada ne bi trebalo?

A druga to za toplane i ispustanje vode, prijatelj koji se bavi time mi rece da ce on zavrsiti lako nekako jer nije sezona grijanja. Pa ako se ispostavi da nije tako, koja je procedura, za koliko oni izlaze na teren i koliko naplacuju to? Jer imam nekog posla i na zidu iza radijatora pa sam mislio to srediti odjednom sve
Gore ti je ako šmirglaš i olovna je boja, ostaće ti prašina od šmirglanja u prostoriji i udisaćeš otrovnu prašinu. Čak i ako malo izračiš, pašće prašina na pod i boravkom u prostoriji će se dizati i ti ćeš je udisati. Probaj usisivač, nekako staviti crijevo usisivača nekliko centmetara najviše udaljeno od mjesta šmirglanja. Samo, ne može obični kućni usisivač, prašina od šmirglanja će začepiti filtere brzo, treba ti onaj radionički usisivač. I kada usisavaš sobu posliej šmrglanja, prvo radioničkom pa onda možeš kućnim.

Mislim na usisivač ovog tipa:

Image
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#1116 Re: Sam svoj majstor

Post by Guadalajara »

Može kupiti najlon za krečenje...onaj od 20m2

Samo neka ga fino polijepi sa strana zida :D
Hakiz
Posts: 39925
Joined: 30/07/2015 20:01

#1117 Re: Sam svoj majstor

Post by Hakiz »

Hm. Možda.

Stvar je u tome da ta prašina pada i po zidovima, plafonu pa poslije pada na pod, pada po namještaju itd. Treba je se rješavati u toku šmirglanja, to je najbolje.

Šmirgl u jednu ruku, crijevo usisivača u drugu i udri :lol:
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#1118 Re: Sam svoj majstor

Post by Guadalajara »

Kompresor u ruke i neka sve ispuše.
Hakiz
Posts: 39925
Joined: 30/07/2015 20:01

#1119 Re: Sam svoj majstor

Post by Hakiz »

Kompresorom skineš prašinu sa mjesta šmirglanja, ali je ne skloniš iz prostorije u kojoj šmirglaš.
Bobi
Forum administrator
Posts: 31997
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#1120 Re: Sam svoj majstor

Post by Bobi »

Image
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3534
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#1121 Re: Sam svoj majstor

Post by JavierBosnia »

Hakiz wrote: 11/06/2021 15:55 Hm. Možda.

Stvar je u tome da ta prašina pada i po zidovima, plafonu pa poslije pada na pod, pada po namještaju itd. Treba je se rješavati u toku šmirglanja, to je najbolje.

Šmirgl u jednu ruku, crijevo usisivača u drugu i udri :lol:
Kreci se svakako, radovi ce da budu nekoliko dana, namjestaj ce se zastititi, ostalo prati tako da mi nije to problem, svakako ce toga biti :D

@Bobi Helios mi je odlican bio, njega sam do sada koristio, ali eto i Caparol da probam on je 20ak KM, kazu da je dosta dobar i da ne zuti
Bobi
Forum administrator
Posts: 31997
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#1122 Re: Sam svoj majstor

Post by Bobi »

JavierBosnia wrote: 11/06/2021 16:17
Hakiz wrote: 11/06/2021 15:55 Hm. Možda.

Stvar je u tome da ta prašina pada i po zidovima, plafonu pa poslije pada na pod, pada po namještaju itd. Treba je se rješavati u toku šmirglanja, to je najbolje.

Šmirgl u jednu ruku, crijevo usisivača u drugu i udri :lol:
Kreci se svakako, radovi ce da budu nekoliko dana, namjestaj ce se zastititi, ostalo prati tako da mi nije to problem, svakako ce toga biti :D

@Bobi Helios mi je odlican bio, njega sam do sada koristio, ali eto i Caparol da probam on je 20ak KM, kazu da je dosta dobar i da ne zuti
Jel taj isto na bazi vode, ovaj je oko 10 KM ? Malo tukne sat vremena, uljni dva tri dana, nitro nisam ni pomišljao :lol: .
Hakiz
Posts: 39925
Joined: 30/07/2015 20:01

#1123 Re: Sam svoj majstor

Post by Hakiz »

Ja najviše volim na bazi boje iz dva razloga:

1. Zbog udisanja (smrada itd).

2. Lakše mi je čistiti alat. I dok četke i nekako, sprej za farbanje je lakše čistiti pod česmom sa toplom vodom nego ga natapati u terpentinu itd.

Kod mene je onaj električni Wagner, neki jeftini, pa je stvarno puno lakše diznu itd oprati pod mlazom tople vode.

https://www.wagner-group.com/de/heimwer ... ayer-w-95/

Za moje potrebe je dovoljan, samo je bučan, to mu je najveća mana.
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#1124 Re: Sam svoj majstor

Post by Guadalajara »

Samo nek nije po zidovima.
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#1125 Re: Sam svoj majstor

Post by Guadalajara »

Nedavno sam vrata od garaže farbao... nitro boja...bijela... :mrgreen:
Post Reply