saloni bijele tehnike

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...
Post Reply
van Basten

saloni bijele tehnike

Post by van Basten » 25/03/2009 14:32

eh, znam da je sličnih tema već bilo na forumu, na kraju se uvijek svodilo sve na pljuvanje po prodavnicama čiji su se aparati kvarili. Mene interesuje jedan drugi, pozitivan aspekt kupovine - dakle, gdje se u Sarajevu i bližoj okolini može kupiti dobra tehnika, gdje ste vi kupovali a da ste zadovoljni kvalitetom proizvoda, da vas aparat služi godinama kako treba, da se ne kvari, da se eventualni kvarovi brzo i efikasno popravljaju. I to pitam za svu tehniku (iako je u naslovu bijela) - od pegle do fržidera, klime i sl... ?
p.s. nadam se da tema neće ostati bez odgovora, obzirom da tražim pozitivne kritike :D

holowey

Re: saloni bijele tehnike

Post by holowey » 25/03/2009 14:43

van Basten wrote:eh, znam da je sličnih tema već bilo na forumu, na kraju se uvijek svodilo sve na pljuvanje po prodavnicama čiji su se aparati kvarili. Mene interesuje jedan drugi, pozitivan aspekt kupovine - dakle, gdje se u Sarajevu i bližoj okolini može kupiti dobra tehnika, gdje ste vi kupovali a da ste zadovoljni kvalitetom proizvoda, da vas aparat služi godinama kako treba, da se ne kvari, da se eventualni kvarovi brzo i efikasno popravljaju. I to pitam za svu tehniku (iako je u naslovu bijela) - od pegle do fržidera, klime i sl... ?
p.s. nadam se da tema neće ostati bez odgovora, obzirom da tražim pozitivne kritike :D

kupovina: stanic... kod njih sam uzeo skoro svu bijelu i smedju tehniku... ekstra ljubazni, usluzni, daju fin popust na gotovinu...
instaliranje: aspera

jedino na ove dvije firme nemam nikakvih primjedbi... kod ostalih sam uvijek imao manje ili vece neugodnosti:

robot - nekvalitetna roba ili roba sa greskom, usluga nula
beko - nemaju svoje instalere
fis - ponasaju se kao da mi poklanjaju robu pa ocekuju da im ljubim ruke
unipromet - prodavci nemaju pojma sta prodaju

van Basten

Post by van Basten » 26/03/2009 15:20

da, i bojao sam se da će temu brzo prekriti prašina... izgleda da su mjesta gdje smo zadovoljni kvalitetom tehnike vrlo rijetka... :roll:
I ja imam pozitivna uiskustva sa Stanićem, LG tv kupio kod njih, od usluge, do (da kucnem u drvo) kvalitete rada tv-a.
Roditelji kupili Samsung tv u mobilmediji, isto nemaju primjedbi.
Za Beko aparate sam čuo od dosta raje da su zadovoljni, konkretno za mašinu za suše i dijelove za kuhanje (ploča, rerna, šporet). Nisam znao da nemaju svojih instalere, doduše do klime nisam još dobacio pa mi nije ni trebalo :D

tam_ela

Post by tam_ela » 26/03/2009 15:30

kupila sam u Merkuru frizider i zamrzivac i vise nego zadovoljna uslugom. Sve su unijeli u stan, raspakovali, provjerili da nema ostecenja i prikljucili.

gurabija78

Post by gurabija78 » 26/03/2009 15:31

eurosplet u skenderiji, zadovoljan sto se tice cijena i dostave.... zanussi i electrolux, jeftinije 30-40% nego u tehnomarketu koji je 20 m iza coska.... a do servisa jos, fala bogu, nije doslo, nadam se i da nece....

kinu

Post by kinu » 26/03/2009 15:47

hm... pošto sam u tim vodama, jedan savjet sve što ima servis, gledati prvenstveno na lokaciju servisa, sva tehnika sad se uglavnom pravi u kini tako da marka , sony, amiga, zanussi ......bosch.... malo znači ( sve je većinom product of chaina PRC ) bitna je usluga samog prodavca ( dostava itd... ) ali bitan je i servis , ako je npr. servis za TV ili usisivač u Mostaru ili ne znam gdje koliko ćete čekati na popravak.... :(

holowey

Post by holowey » 26/03/2009 16:29

ne znam da li je kod svih prodavaca takav slucaj, ali mislim da bas eurosplet uslovljava vazenje garancije na uredjaj (klima, ugradbena rerna, masina za sudje, etc) instaliranjem od strane ovlastenog servisa...

Dendrlix

Post by Dendrlix » 26/03/2009 18:34

Ja uzeh spore' u Beku i zadovoljan sam. Dosli sutradan, unijeli ga i prikopcali. Imaju gomilu nekakvih popusta, te za novovjencane parove, te za kes, pa za tek rodjenu bebu itd... Tv i klimu sam uzeo u Mobil mediji i njih isto mogu pohvaliti. Ljubazno osoblje koje zna sta prodaje.

Cutie

Post by Cutie » 20/07/2009 19:36

može li mi neko dati broj Stanic servisa. Ne mogu da nadjem na njihovoj stranici, a treba mi :-)

holowey

Post by holowey » 21/07/2009 08:45

Cutie wrote:može li mi neko dati broj Stanic servisa. Ne mogu da nadjem na njihovoj stranici, a treba mi :-)

033 776 515

Ana Maria

Post by Ana Maria » 12/11/2015 13:06

Gdje kupiti dobru usku ves masinu?

Post Reply