salavati na namazu.

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Dexx1
Posts: 354
Joined: 30/12/2013 21:02

#51 Re: salavati na namazu.

Post by Dexx1 »

Smrcak15 wrote: Da cujem definiciju sta znaci jezicki rijec "Nasibi" znam ja dobro da to Shije nas SUnije zovu tako, nego hocu da postave sta znaci jezicki to, ja znam, ali hocu da vidim kako to onaj gore definise sto je spomenuo tu rijec.
Već zna, a pita :P

Vidi, postoji par forumaša ovdje koji se stalno sukobljavaju sa muslimanima, prozivaju ih da su 'vaki-'naki, da je njihova vjera zapravo neka lažna dogma itd. Smatraju da je izvorno učenje kod Porodice Poslanika, Ehli-bejta a.s. i da je to učenje kasnije zagubljeno. A svi učenjaci, muhadisi, fakihi.. pa i prevodioci Kur'ana su bad-guys koji stoje nasuprot ehli-bejtskom islamu. Dakle, smatraju ih nasibijama ili nekom vrstom nasibija.

Ti reče da znaš šta su nasibije, tako da.. :wink:

Ti forumaši zasigurno nisu šiije, jer i današnji šiizam smatraju dogmom.
Puno puta sam pokušavao da iz jednog od njih, preciznije iz @zagorteneja, izvučem kakvo je to izvorno učenje, da nam kaže svima, da nas prosvijetli, ponudi nam alternativu, da nam literaturu, uputi nas na ispravnu ulemu.. ali bezuspješno, jer je ignorisao pitanja ili bi bacao šuplje. A to je, jer vjerovatno ni on sam ne zna.

Dakle, njima smeta kad god se govori o islamu, medjutim kad progovore otvoreni neprijatelji islama oni se slažu, thumb up - uju, stavljaju smajliće itd.
Tek skoro, na drugoj temi jedan od tih forumaša je izrazio neslaganje sa jednim od otvorenih neprijatelja i negatora islama, u ovom slučaju @prenosnika reinkarniranog u liku @dadinja i to je bilo pozitivno iznenadjenje, eno i @arzuhal nije mogao da vjeruje :-D

Medjutim to je to sad za sad, jer dok se @prenosnik otvoreno ismijava sa časnim Ehli bejtom ti forumaši koji navodno vole i slijede Ehli bejt ćute i ne progovaraju. Nema ih nigdje, ni da se jave a kamo da li se suprostave i slično :sad:

Eto, opisah ukratko situaciju za onog ko se tek sad uključio :-D
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#52 Re: salavati na namazu.

Post by Smrcak15 »

Dexx1 wrote:
Smrcak15 wrote: Da cujem definiciju sta znaci jezicki rijec "Nasibi" znam ja dobro da to Shije nas SUnije zovu tako, nego hocu da postave sta znaci jezicki to, ja znam, ali hocu da vidim kako to onaj gore definise sto je spomenuo tu rijec.
Već zna, a pita :P

Vidi, postoji par forumaša ovdje koji se stalno sukobljavaju sa muslimanima, prozivaju ih da su 'vaki-'naki, da je njihova vjera zapravo neka lažna dogma itd. Smatraju da je izvorno učenje kod Porodice Poslanika, Ehli-bejta a.s. i da je to učenje kasnije zagubljeno. A svi učenjaci, muhadisi, fakihi.. pa i prevodioci Kur'ana su bad-guys koji stoje nasuprot ehli-bejtskom islamu. Dakle, smatraju ih nasibijama ili nekom vrstom nasibija.

Ti reče da znaš šta su nasibije, tako da.. :wink:

Ti forumaši zasigurno nisu šiije, jer i današnji šiizam smatraju dogmom.
Puno puta sam pokušavao da iz jednog od njih, preciznije iz @zagorteneja, izvučem kakvo je to izvorno učenje, da nam kaže svima, da nas prosvijetli, ponudi nam alternativu, da nam literaturu, uputi nas na ispravnu ulemu.. ali bezuspješno, jer je ignorisao pitanja ili bi bacao šuplje. A to je, jer vjerovatno ni on sam ne zna.

Dakle, njima smeta kad god se govori o islamu, medjutim kad progovore otvoreni neprijatelji islama oni se slažu, thumb up - uju, stavljaju smajliće itd.
Tek skoro, na drugoj temi jedan od tih forumaša je izrazio neslaganje sa jednim od otvorenih neprijatelja i negatora islama, u ovom slučaju @prenosnika reinkarniranog u liku @dadinja i to je bilo pozitivno iznenadjenje, eno i @arzuhal nije mogao da vjeruje :-D

Medjutim to je to sad za sad, jer dok se @prenosnik otvoreno ismijava sa časnim Ehli bejtom ti forumaši koji navodno vole i slijede Ehli bejt ćute i ne progovaraju. Nema ih nigdje, ni da se jave a kamo da li se suprostave i slično :sad:

Eto, opisah ukratko situaciju za onog ko se tek sad uključio :-D
Smatraju da je izvorno učenje kod Porodice Poslanika, Ehli-bejta a.s. i da je to učenje kasnije zagubljeno. A svi učenjaci, muhadisi, fakihi.. pa i prevodioci Kur'ana su bad-guys koji stoje nasuprot ehli-bejtskom islamu. Dakle, smatraju ih nasibijama ili nekom vrstom nasibija.
to su vjerovanja bez pokrica, cak sta vise protive se samom Kur'anu, Allah kaze cuvat cu Kur'an oni kazu ne, lazes , zagubljeno je.
A svi učenjaci, muhadisi, fakihi.. pa i prevodioci Kur'ana su bad-guys
ovo ko lov na vjestice u srednjem vijeku, znaci njihovi imami u shiizmu su na stepenu skoro bozanstva, ocit shirk, a ovi koji upozoravanju na ove su bad guys :lol:
koji stoje nasuprot ehli-bejtskom islamu.
a kakav je to ehli bejtski islam?
Dexx1
Posts: 354
Joined: 30/12/2013 21:02

#53 Re: salavati na namazu.

Post by Dexx1 »

Smrcak15 wrote: a kakav je to ehli bejtski islam?
Dobro pitanje :-D ali neće da nam kažu, ljubomorno čuvaju za sebe :P
User avatar
Towelie
Posts: 7487
Joined: 03/05/2013 19:29

#54 Re: salavati na namazu.

Post by Towelie »

Smrcak15 wrote:
Towelie wrote:
Ibn Tejmijje. :D
nije tacno, idemo dalje

Da cujem definiciju sta znaci jezicki rijec "Nasibi" znam ja dobro da to Shije nas SUnije zovu tako, nego hocu da postave sta znaci jezicki to, ja znam, ali hocu da vidim kako to onaj gore definise sto je spomenuo tu rijec.
Ti ne znas sta znaci nasibija, ali sigurno znas da Ibn Tejmijje to nije. :lol:
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#55 Re: salavati na namazu.

Post by Smrcak15 »

Towelie wrote:
Smrcak15 wrote:
Towelie wrote:
Ibn Tejmijje. :D
nije tacno, idemo dalje

Da cujem definiciju sta znaci jezicki rijec "Nasibi" znam ja dobro da to Shije nas SUnije zovu tako, nego hocu da postave sta znaci jezicki to, ja znam, ali hocu da vidim kako to onaj gore definise sto je spomenuo tu rijec.
Ti ne znas sta znaci nasibija, ali sigurno znas da Ibn Tejmijje to nije. :lol:
Znam itekako sta znaci nasibija i ko taj termin koristi. Pa tako mogu da kazem da to nije bio ibn tejmije
User avatar
Towelie
Posts: 7487
Joined: 03/05/2013 19:29

#56 Re: salavati na namazu.

Post by Towelie »

Znam itekako sta znaci nasibija i ko taj termin koristi. Pa tako mogu da kazem da to nije bio ibn tejmije
Njegova poznata knjiga Minhadzu-sunne kaze drugacije.
Dexx1
Posts: 354
Joined: 30/12/2013 21:02

#57 Re: salavati na namazu.

Post by Dexx1 »

Towelie wrote:
Znam itekako sta znaci nasibija i ko taj termin koristi. Pa tako mogu da kazem da to nije bio ibn tejmije
Njegova poznata knjiga Minhadzu-sunne kaze drugacije.
Jesi l pročitao tu knjigu?
Post Reply