Sajt za humanitarnu organizaciju

Forum za humanitarne akcije.
Post Reply
Nefs-i Mulhima
Posts: 605
Joined: 07/01/2013 23:18

#1 Re: Sajt za humanitarnu organizaciju

Post by Nefs-i Mulhima »

Zbog ovakvih koji koriste wordpress na svakom cosku i naplacuju to (usput obaraju cijenu na trzistu), nije ni cudno sto nam je bosna i hercegovina bogata "kvalitetnim" sajtovima....

Vecinom se posudi tema, doradi i jos naplati....

Inace, php, html, css i zapocnite pravi posao, manite se dzidza wp, joomla, etc...
Nefs-i Mulhima
Posts: 605
Joined: 07/01/2013 23:18

#2 Re: Sajt za humanitarnu organizaciju

Post by Nefs-i Mulhima »

Bystand wrote:WP je odlična platforma ukoliko se koristi ispravno :)
Za privatne blogove da, za ozbilje sranice ni u snu...
Zechina wrote:CMS i Wordpress smo izabrali iz razloga sto se lako upravlja sa njima. Za 10-15 dana uz osnovno znanje moze da se savlada i netrebate da placate nikom da bi izmenili na svom sajtu. Ako bi radili na klasican nacin, obicni ljudi ne bi imali pojma da upravljaju sa njim. Uz to, gotov template mozete da nadete za bilo kakav nacin izrade. WP tema se radi u fotosopu uz dodatak Divine Elemente, a ne u css i html-u. Poz
Tvoj css...
http://www.izradaprezentativnihwebsajto ... ?ver=3.9.2

Koji je klasican nacin? :mrgreen:
casanova123
Posts: 1495
Joined: 04/04/2011 22:16

#3 Re: Sajt za humanitarnu organizaciju

Post by casanova123 »

Momci, svaka vama cast sto ste se pokrenuli i nesto radite, ali hajde povecajte tu svoju cijenu barem na 400KM po sajtu.. Nije bitno kakav ispadne.. Pa nece se raditi webdev za 7KM/h.. Bas ma zanima kako cete da objasnite nekome da mora jos da se plati hosting, domena, wp tema.. Bolje da dignete cijenu na 500-700KM i kupite temu da valja, i potrudite se malo vise oko stranice nego ovako.. Pozz..
jahh
Posts: 1501
Joined: 20/08/2010 12:41

#4 Re: Sajt za humanitarnu organizaciju

Post by jahh »

Ako ce biti ovakav ko vaš, trebate plaćati drugima da koriste ovo.
User avatar
damskot
Posts: 642
Joined: 28/12/2011 14:44
Location: Narod Zn0 !

#5 Re: Sajt za humanitarnu organizaciju

Post by damskot »

Samo naprijed momci dobro ste skontali sa ovim tako cete doci do klijenata i radom se usavrsiti . Mada se slazem sa pricom oko CMS-a evo jedna mala prica iz mog zivota .

Nekad davno poceo Flash website biti IN i ja skontam haj da ucim AS (action script ) kao Adobe Flex ce biti nesto . U istom vremenu kolega svaki dan dodje na posao i kaze uzo 300km uzeo 500 km za noc praveci flash web . Meni ko krivo kontam kako on to tako brzo skonta i nauci . Pogledam ja njegove stranice one sve iste kontam beli ista koda samo mijenja izgled . Nakog godinu dana dok sam ja skontao AS kako treba Flash "isfurao" a kolega mi pokaza kako je te pare uzimao . Bio nakav soft Create Flash site ubacis samo text i par slike expord web site i to je to . Momak je uzo + - 50.000 km Dok sam ja ucio AS od kojeg haman nikad vise nista nisam imao .

Znaci momci radite onako kako mozete zaraditi a ne da inpresionirate tamo neke forumashe .U Bih nema ljudi koji zele da plate za custom made CMS . I jos jednom pametna ideja to za humanitarne . Mada u BiH humanitarna je biznis . Ovo priliku treba da pruzite lokalnom mesaru itd po meni vise zasluzuje od ovih " kvazi " humanitaraca.

Sretno ..
Vaduz
Posts: 188
Joined: 01/05/2014 11:52

#6 Re: Sajt za humanitarnu organizaciju

Post by Vaduz »

jahh wrote:Ako ce biti ovakav ko vaš, trebate plaćati drugima da koriste ovo.
što se ne ponudiš pa napraviš bolji??

Svaka čast samo naprijed, što više ovakvih projekata prije ćemo izaći iz ove zatucanosti koja vlada svuda.
Vaduz
Posts: 188
Joined: 01/05/2014 11:52

#7 Re: Sajt za humanitarnu organizaciju

Post by Vaduz »

Zechina wrote:Hvla vam svima na savetima, mada nama nije cilj da od ovoga pravimo pare, vec smo odbili nekoliko poslova jer imamo svoje obaveze. Kao sto rekoste: "lokalnom mesaru"... upravo smo i okrenuti prema ljudima koji nemaju novac za komercijalne sajtove. Greska nam je sto je i Bystand sugeriso, da za ovaj sajt koristimo nasu temu. Opet sa drge strane su GNU licenca i open sours softvare su i namenjeni za ovakve stvari.
Pravite pare gdje god možete bez obzira na humanitarni karakter, jer kada nešto radiš za vitamine gledaš da to bude što bolje, na taj se način usavršavaš dobijaš ideje i sl.
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#8 Re: Sajt za humanitarnu organizaciju

Post by Dozer »

Meni se svidja ovo ovako - kronos.ba. Naletih prije neki dan i svidje mi se radi jednostavnosti i preglednosti, a sve je tu. U cemu je ovo radjeno? Joomla?
Nefs-i Mulhima
Posts: 605
Joined: 07/01/2013 23:18

#9 Re: Sajt za humanitarnu organizaciju

Post by Nefs-i Mulhima »

Dozer wrote:Meni se svidja ovo ovako - kronos.ba. Naletih prije neki dan i svidje mi se radi jednostavnosti i preglednosti, a sve je tu. U cemu je ovo radjeno? Joomla?
Jap, joomla

http://kronos.ba/administrator/

Template u Artisteer-u.


Evo bacih oko, listing automobila je u obicnom formatu -clanak... Zabrinjavajuce :mrgreen:
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#10 Re: Sajt za humanitarnu organizaciju

Post by Dozer »

Sta bi ti znacilo da je taj listing u "obicnom formatu".... I sta clanak... ne kontam
Post Reply