Sajam knjige 18.-23.04.

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#26

Post by van Basten »

Znam da to piše, al neko iskustvo mi govori da ne vjerujem svemu što piše :roll:
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#27

Post by mIRCerka »

van Basten wrote:Znam da to piše, al neko iskustvo mi govori da ne vjerujem svemu što piše :roll:
ma u pravu si ti, sadrzaj pod mishku i uporediti...

ako bude isto kao prosle godine, ja cu opet kupiti sarenu lazu...i mirisne stapice...
davor81
Posts: 16
Joined: 22/01/2007 17:59

#28 Re: Sajam knjige 18.-23.04.

Post by davor81 »

Pearl wrote:
Hierarchia wrote:
van Basten wrote:Eto ga... približava se sajam i ove godine... pa da ovdje dijelimo utiske sa istoga... ja ga planiram posjetiti bar 2 puta, već imam u glavi desetak naslova koje ću potražiti, a opet možda nešto i "neplanirano" uleti, a i budžet je spreman za to...
Mislim da je Sajam knjige prilika da se kupi sve ono što se tokom godine činilo preskupim.
Mislim na nepotrebna podizanja cijena knjige, koje će se tokom Sajma sniziti (nekad čak i drastično), pa je svima u međuvremenu jasno da ljubitelji knjiga samo čekaju ovu priliku da kupe ono što im je zapelo za oko, a što sebi nisu mogli kupiti.
Nisam još otišla, ali ću ga sigurno posjetiti. Bez obzira na česte organizacijske propuste, nezainteresiranost izlagača (vidi pod: ostali sajmovi knjiga u regionu), i šta sve još nisam čula kao zamjerke sajmovima knjige u Sarajevu, ovo je ipak odlična prilika da ono malo čitača nađe što traži.
Nelo, zaista treba para - ali nekome ko voli knjige, mnogo više para treba da kupuje knjige u knjižarama. Često su ovi sajmovi jedina prilika da mnogi kupe i pročitaju knjigu.
izdavac Laguna ima dosta lose prevode, ali nigdje drugo se ne moze pruziti prilika da se kupi npr 5 knjiga za 40 ili 45 KM, a sve novi naslovi...

ako neko vidi Kite Runner od Khaleda Hosseinija, kod nas preveden kao "Lovac na zmajeve" please please javite mi stand i cijenu... po mogucnosti na engleskom jeziku.. prosli put je bilo kad lagune, ali se prodalo..
buybookovo izdanje od 30Km je ipak malo preskupo...
ja evo danas kupio lagunino izdanje... 9 KM...
forza milan
Posts: 373
Joined: 12/07/2006 16:02

#29

Post by forza milan »

Rania wrote:Bila sam na sajmu jucer, a evo sad se opet spremam :) :) :)

Meni se sajam svidja, ima dosta izlagaca i veliki broj knjiga koje bih voljela imati u svojoj kucnoj biblioteci ali naravno nece moci..

Kupila sam 2 knjige jucer.

Dzevdet-beg i njegovi sinovi, prvi roman Orhana Pamuka i
U Afganistan Bog dolazi jos samo plakati, Siba Shakib

Kupila sam i neke duhovne muzike, kao i DVD-ova

moze se svasta naci
haj molim te ako ti nije tesko da mi das par podataka o toj pamukovoj knjizi
zanima me ko je izdavac, prevodilac i kolika je cijena

hvala unaprijed
User avatar
black
Posts: 17169
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#30

Post by black »

muka mi je od orhana pamuka, svetog grala, den brauna itd...na jednom standu par knjiga gledam kostaju 30km a odmah preko puta te iste po 11km ....inace mi ovogodisnji sajam i nije nesto..mrshava 3 ... :D
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#31

Post by Pearl »

black wrote:muka mi je od orhana pamuka, svetog grala, den brauna itd...na jednom standu par knjiga gledam kostaju 30km a odmah preko puta te iste po 11km ....inace mi ovogodisnji sajam i nije nesto..mrshava 3 ... :D
bezze.. sve knjige kao i ranije...

jedino sto sam ovaj put mogla kupiti Lovca na zmajeve jer su svi dosli opremljeni pa nije nestao drugi dan:):)

dan brown, haremske princeze, i naravno pamuk na apsolutno svakom standu.. na par standova sam vidjela komplete knjiga (mozda nisam dovoljno detaljno gledala) - cijena prava sitnica - 40, 50 KM po knjizi... :shock:
User avatar
black
Posts: 17169
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#32

Post by black »

Pearl wrote: bezze.. sve knjige kao i ranije...

jedino sto sam ovaj put mogla kupiti Lovca na zmajeve jer su svi dosli opremljeni pa nije nestao drugi dan:):)

dan brown, haremske princeze, i naravno pamuk na apsolutno svakom standu.. na par standova sam vidjela komplete knjiga (mozda nisam dovoljno detaljno gledala) - cijena prava sitnica - 40, 50 KM po knjizi... :shock:
ako ti je zlo od pamuka, kako ti se ovo svidja... :oops: :D
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#33

Post by Bumbar »

smrc...blago vama...bar ste otisli vidjeti sta ima...ja nisam nikako stigla :roll:
User avatar
LiquidSilk
Posts: 67
Joined: 10/08/2004 13:08
Location: Rajvosa

#34

Post by LiquidSilk »

Napokon sam ove godine na sajmu uspjela naci dobar rjecnik japanskog jezika, i to je otprilike to. Malo je razocaravajuce sto na svim standovima drze neke pomalo 'glupe' knjige, tipa D. Brown i sl, a ono sto stvarno valja, nema :sad:
I bas mi je bezveze sto jos uvijek na nasem tzistu ne postoje audioknjige, vec duze vrijeme trazim neke naslove, ali nista... Valjda ce na iducem biti bolje...Inace uletila sam prvi dan sajma u nekakvu guzvu, mislila sam da cu se onesvijestiti :-) :-) ...Bilo je 1 000 000 ljudi valjda :-D
A sad ce u maju onaj kod ekonomije....valja nam se oporaviti od ovoga :oops:
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#35

Post by van Basten »

Ja sam jučer napravio masakr u svom novčaniku... slažem se sa vašim recenzijama donekle... ubiše sa Brownom, Pamukom, Coelhom ... izgleda kao da ako izdavač nema po 3-4 knjige nabrojanih autora ne može ni dobiti štand. Al zato, kad se malo zaroni dublje... svašta se može pronaći, mislim da je izbor pristojan (ne više od toga slažem se).
Za sve ljubitelje Gričke vještice koje vidjeh na ovom forumu - na jednom zagrebačkom štandu (školska knjiga?) ima komplet 7 knjiga 280KM.
Audio naslova ima... ima štand biblioteke za slijepa i slabovidna lica, tu sam vidio neke cd-e i sl... koliki im je izbor nisam zagledao.
Dvije male zamjerke koje jučer uočih :
1. pošto sam hodao preko 4h logično je bilo da ću ogladniti... ali nigdje ne vidjeh ništa za pojesti. Dobro, ne moraju se sada tu ćevapi peći i sl, ali bar da ima kakvih sendviča negdje, pa podgrijati i eto.
2. bosanska posla - dok svi izdavači daju popuste (ove godine čak i hrvatski pofino), naši za sajam dižu cijene. Tako na štandu gdje nađoh nove Priče od Džamonje ista knjiga košta 25KM :shock: , iako je u slobodnoj prodaji 20KM. Naravno, da je nisam ni kupio, a na pitanje kako to da je knjiga na sajmu skuplja nego van njega neljubazna djevojka me pogleda kao da sam joj šta opsovao
drug_komesar
Posts: 113
Joined: 04/04/2007 18:51

#36

Post by drug_komesar »

bio sam u cetvrtak i petak i uzeo 13 knjiga...
:D
DUREX
Posts: 516
Joined: 10/05/2006 07:34
Location: Sarajevo - Centar

#37

Post by DUREX »

E da sam mladji, pa da spodbijem koju knjigu i onako, nonshalantno, napustim objekat... kao sto se to prije dalo raditi. :D

Nemoralno je suditi nekoga za kradju knjiga!

Al' ne ide... ostarilo se, pa ne mogu da se blamiram... :D
drug_komesar
Posts: 113
Joined: 04/04/2007 18:51

#38

Post by drug_komesar »

DUREX wrote:E da sam mladji, pa da spodbijem koju knjigu i onako, nonshalantno, napustim objekat... kao sto se to prije dalo raditi. :D

Nemoralno je suditi nekoga za kradju knjiga!

Al' ne ide... ostarilo se, pa ne mogu da se blamiram... :D
ja sam bio sa rajom sa faxa
pa mi bilo ofirno
ne znaju me ljudi sa tog aspekta
:-)
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#39

Post by Skyfox »

To je i meni palo na pamet na kraju... Otisao sam samo da malo razgledam eventualno jdnu knjigu uzmem a zavrsio sam sa 6 i na kraju vidim od S Kinga jednu koju sam trazio al potrosio sve...
_sa_
Posts: 1048
Joined: 11/02/2007 14:57

#40

Post by _sa_ »

truba.
sajam isti k'o i prosle godine, na svakom standu iste knjige
User avatar
Orhanowski
Posts: 1132
Joined: 29/08/2006 22:20

#41

Post by Orhanowski »

InfraRedRidinghood wrote:Jel' iko vidio Raymonda Carvera i kod koga?
Jesam ja, dvije ili tri knjige. Izdavac je VBZ . Stand se nalazi odmah desno od ulaza. Cijena 25km po komadu.
crashNburn
Posts: 5
Joined: 18/08/2006 01:00

#42

Post by crashNburn »

je li i u ponedjeljak otvoren sajam :P
Deb's
Posts: 145
Joined: 04/06/2005 23:42
Location: Sarajevo

#43

Post by Deb's »

crashNburn wrote:je li i u ponedjeljak otvoren sajam :P
I mene zanima, i od koliko - do koliko vremenski,hvala!
Deb's
Posts: 145
Joined: 04/06/2005 23:42
Location: Sarajevo

#44

Post by Deb's »

InfraRedRidinghood wrote:
Deb's wrote:
crashNburn wrote:je li i u ponedjeljak otvoren sajam :P
I mene zanima, i od koliko - do koliko vremenski,hvala!
Pa, imate u naslovu teme, ebem mu miša, 18.-23.04.! Od 10 do 19 sati, ali pošto je zadnji dan, vjerovatno će ranije završiti :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)
Vremenski sam mislio na satnicu u toku dana, a to ne piše ni u naslovu ni u prvom postu, svejedno hvala!
User avatar
black
Posts: 17169
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#45

Post by black »

Deb's wrote:
InfraRedRidinghood wrote:
Deb's wrote: I mene zanima, i od koliko - do koliko vremenski,hvala!
Pa, imate u naslovu teme, ebem mu miša, 18.-23.04.! Od 10 do 19 sati, ali pošto je zadnji dan, vjerovatno će ranije završiti :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)
Vremenski sam mislio na satnicu u toku dana, a to ne piše ni u naslovu ni u prvom postu, svejedno hvala!
izvoli imas raspored za svaki dan

http://www.skenderija.ba/index.php?vrsta=sajam&no=19
User avatar
Faust
Posts: 1162
Joined: 20/10/2005 23:38
Location: Ni pakao ni raj

#46

Post by Faust »

Konačno sam svojoj biblioteci dodao dvije knjige koje sam dugo, dugo tražio:
Primo Levi: Zar je to čovjek
Czeslaw Milosz: Zarobljeni um
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#47

Post by Pearl »

black wrote:
Pearl wrote: bezze.. sve knjige kao i ranije...

jedino sto sam ovaj put mogla kupiti Lovca na zmajeve jer su svi dosli opremljeni pa nije nestao drugi dan:):)

dan brown, haremske princeze, i naravno pamuk na apsolutno svakom standu.. na par standova sam vidjela komplete knjiga (mozda nisam dovoljno detaljno gledala) - cijena prava sitnica - 40, 50 KM po knjizi... :shock:
ako ti je zlo od pamuka, kako ti se ovo svidja... :oops: :D
nije mi zlo od pamuka kao pisca nego od pretrpanosti sajma knjigama istog ... na svakom standu njegove 4 iste knjige... i jos od istog izdavaca...
User avatar
Faust
Posts: 1162
Joined: 20/10/2005 23:38
Location: Ni pakao ni raj

#48

Post by Faust »

InfraRedRidinghood wrote:
Faust wrote:Konačno sam svojoj biblioteci dodao dvije knjige koje sam dugo, dugo tražio:
Primo Levi: Zar je to čovjek
Czeslaw Milosz: Zarobljeni um
Ko ima Levija? Ja sam čitala sve, ali nemam ni jednu :( :( :(
Nemam skener... :) :)
User avatar
Faust
Posts: 1162
Joined: 20/10/2005 23:38
Location: Ni pakao ni raj

#49

Post by Faust »

Faust wrote:
InfraRedRidinghood wrote:
Faust wrote:Konačno sam svojoj biblioteci dodao dvije knjige koje sam dugo, dugo tražio:
Primo Levi: Zar je to čovjek
Czeslaw Milosz: Zarobljeni um
Ko ima Levija? Ja sam čitala sve, ali nemam ni jednu :( :( :(
Nemam skener... :) :)
Paidea je izdala, samo na banjalučkom štandu našao. I posljednja dva primjerka smo kupili, prijatelj i ja. Posljednja dva izložena, ne znam je li bilo u šteku još...
User avatar
Faust
Posts: 1162
Joined: 20/10/2005 23:38
Location: Ni pakao ni raj

#50

Post by Faust »

InfraRedRidinghood wrote:
Faust wrote:
Faust wrote: Nemam skener... :) :)
Paidea je izdala, samo na banjalučkom štandu našao. I posljednja dva primjerka smo kupili, prijatelj i ja. Posljednja dva izložena, ne znam je li bilo u šteku još...
Kmeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :( :( :( :( :( :(
Mogla bi kopirati... :-D :-D
Post Reply