Sajam automobila BG

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
ElRe
Posts: 10791
Joined: 12/12/2011 11:28

#1 Sajam automobila BG

Post by ElRe »

Posjetio sam ovogodisnji sajam automobila u BG. Generalno, ima sta da se vidi. Mercedes je napravio odlican posao sa S Coupe i GTom, mada su izlozili kompletnu gamu vozila od Smarta do GL klase. GT i S Coupe su remek djela dizajna, uzivo izgledaju jos bolje. Automobili su otkljucani, moze da se pogleda enterijer. Tu je bio i Maybach S Classe.
FCA je takodje imao odlicnu predstavu sa 500X, Cherokee, Renegade modelima. Na 500X sam ocekivao bolje materijale enterijera, ali nisu uspjeli da iz srednjeg dijela izbace tvrdu plastiku ni u najskupljoj verziji. Ponuda prostrora je solidna, nivo Nissana Juke.
Jaguar (XF, XJ, F Type) i Land Rover (Range Rover, Discovery), Infinity, BMW, Mini, su bili zakljucani ali pohvale za izlozene top modele.

Novi Hyundai i20 je fenomenalan automobil u klasi i mogu reci da u poredjenju Mazda2, Polo, Corsa, Fabia odskace ponudom prostora i enterijerom. Trenutno nema turbo benzinske motore u ponudi, ali Hyundai je sa i20 napravio odlican posao.
U poredjenju Pasata, novog Mondea, Mazde 6 i 508 FL, prednost dajem Pasatu i Mazdi 6. Mondeo mi se nije svidio, centralna konzola je nekako na silu odradjena, kao da su morali da integrisu multimedijalni sistem posto-poto.
Toyota je izlozila sve modele osim LCa, Honda, Kia, Renault, Hyundai kompletnu gamu. Novi Espace uzivo je impozantan, enterijer potpuna novost u Renault svijetu.
Audi, osim novog TTa nema svjezih modela pa mi nije bio interesantan. Ali su uz Subaru i Mitsubishi imali najbolje hostesa.
Na sajmu je prisutan i bugarsko-kineski Great Wall Motors.
User avatar
sparky
Posts: 1909
Joined: 23/01/2004 00:00
Location: Obronak Trebevica
Contact:

#2 Re: Sajam automobila BG

Post by sparky »

Jos koja slika i izvjestaj bi bio bolji nego kod vecine portala :)
User avatar
Optimist
Posts: 13628
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#3 Re: Sajam automobila BG

Post by Optimist »

Ja razmisljam da odem iduci vikend ako ne budem imao previse obaveza, sto zbog sajma, sto zbog toga da malo dupe vidi puta. Znaci tvoj savjet je da se ode jer se ima sta vidjeti.
User avatar
Truba
Posts: 81616
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#4 Re: Sajam automobila BG

Post by Truba »

sta je opel ponudio jos?
kakva je corsa???
User avatar
ElRe
Posts: 10791
Joined: 12/12/2011 11:28

#5 Re: Sajam automobila BG

Post by ElRe »

Opel je imao Zafiru, Corsu, Insigniu, Astru, Adama na standu. Corsa je OK, ali u odnosu na novu Mazdu 2, i20, Clia nekako mi je deja vu.

Lijeva ili desna pozadina :)

Image
User avatar
ElRe
Posts: 10791
Joined: 12/12/2011 11:28

#6 Re: Sajam automobila BG

Post by ElRe »

Optimist wrote:Ja razmisljam da odem iduci vikend ako ne budem imao previse obaveza, sto zbog sajma, sto zbog toga da malo dupe vidi puta. Znaci tvoj savjet je da se ode jer se ima sta vidjeti.
Da, ako imas vremena otidji. Mercedesu svaka cast za predstavljanje, a tu su jos i Alfa 4C, Jaguar, Land Rover, X6, X5M, Mini...
User avatar
Nabucco
Posts: 1336
Joined: 13/06/2012 19:45

#7 Re: Sajam automobila BG

Post by Nabucco »

Do kada ce trajati sajam ?
Placa li se ulaz , ima li parking blizu ? :D
User avatar
sparky
Posts: 1909
Joined: 23/01/2004 00:00
Location: Obronak Trebevica
Contact:

#8 Re: Sajam automobila BG

Post by sparky »

ElRe wrote:
Lijeva ili desna pozadina :)

Image

Posto bordo ne volim ni na fesu, onda desna, definitivno. :)
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#9 Re: Sajam automobila BG

Post by johntra »

hebo auta, daj fotki hostesa...uvijek zna betona biti... :D
User avatar
ElRe
Posts: 10791
Joined: 12/12/2011 11:28

#10 Re: Sajam automobila BG

Post by ElRe »

Nabucco wrote:Do kada ce trajati sajam ?
Placa li se ulaz , ima li parking blizu ? :D
Do 29. marta. Ulaz je 300 dinara, parking 100 dinara/satu u krugu BG sajmista. 1euro = cca 120 dinara
SSemir
Posts: 4565
Joined: 26/02/2009 08:42

#11 Re: Sajam automobila BG

Post by SSemir »

Optimist wrote:Ja razmisljam da odem iduci vikend ako ne budem imao previse obaveza, sto zbog sajma, sto zbog toga da malo dupe vidi puta. Znaci tvoj savjet je da se ode jer se ima sta vidjeti.
i ja sma razmisljao da odem sljedeci vikend, ionako odavno nisam u beogradu bio.
mene zanima jel svi izlagaci i svi modeli budu do zadnjeg dana sajma?
User avatar
ElRe
Posts: 10791
Joined: 12/12/2011 11:28

#12 Re: Sajam automobila BG

Post by ElRe »

Da, sve je isto od prvog do zadnjeg dana.
Citros Buenos
Posts: 203
Joined: 11/01/2015 15:19

#13 Re: Sajam automobila BG

Post by Citros Buenos »

Gledao sam na TV danas reportažu, stvarno bi se isplatilo otiči, nije BG daleko. Taman jednodnevni izlet.
User avatar
Optimist
Posts: 13628
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#14 Re: Sajam automobila BG

Post by Optimist »

Citros Buenos wrote:Gledao sam na TV danas reportažu, stvarno bi se isplatilo otiči, nije BG daleko. Taman jednodnevni izlet.
Velik je BG za izlet na jedan dan. Dok obletis sajam, dok splavove, dok centar... Da se vec iskoristi prilika kad se doslo. :-D
Citros Buenos
Posts: 203
Joined: 11/01/2015 15:19

#15 Re: Sajam automobila BG

Post by Citros Buenos »

Optimist wrote:
Citros Buenos wrote:Gledao sam na TV danas reportažu, stvarno bi se isplatilo otiči, nije BG daleko. Taman jednodnevni izlet.
Velik je BG za izlet na jedan dan. Dok obletis sajam, dok splavove, dok centar... Da se vec iskoristi prilika kad se doslo. :-D
Ako čemo koristiri baš sve prilike onda je i sedmica malo :-)
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#16 Re: Sajam automobila BG

Post by sema911s »

Optimist wrote:
Citros Buenos wrote:Gledao sam na TV danas reportažu, stvarno bi se isplatilo otiči, nije BG daleko. Taman jednodnevni izlet.
Velik je BG za izlet na jedan dan. Dok obletis sajam, dok splavove, dok centar... Da se vec iskoristi prilika kad se doslo. :-D

Ako ces splavove obilazit planiraj mjesec dana
Org
Posts: 624
Joined: 04/09/2011 14:09

#17 Re: Sajam automobila BG

Post by Org »

Joj sajam u BG. Bio sam prije 10ak godina. Imam par slika auta i nekih 100injak slika hostesa. Tamo su najbolje hostese na svijetu.
Citros Buenos
Posts: 203
Joined: 11/01/2015 15:19

#18 Re: Sajam automobila BG

Post by Citros Buenos »

sema911s wrote:
Optimist wrote:
Velik je BG za izlet na jedan dan. Dok obletis sajam, dok splavove, dok centar... Da se vec iskoristi prilika kad se doslo. :-D

Ako ces splavove obilazit planiraj mjesec dana
:thumbup:
User avatar
Optimist
Posts: 13628
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#19 Re: Sajam automobila BG

Post by Optimist »

Razumijete kakvi smo. Da nam je svega pomalo. :)
User avatar
sparky
Posts: 1909
Joined: 23/01/2004 00:00
Location: Obronak Trebevica
Contact:

#20 Re: Sajam automobila BG

Post by sparky »

IcedFlame
Posts: 1238
Joined: 06/11/2003 00:00
Location: Sarajevo

#21 Re: Sajam automobila BG

Post by IcedFlame »

Oj sunce ti, vise od pola ovih cura je unakazila sminka :shock:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#22 Re: Sajam automobila BG

Post by supercali »

pa skoro da je prva slika i najbolja i da je uzalud gledati dalje mada ima jos par njih za moj ukus extra
plavka kod pezoa onda cini mi se citroenka jedna i jos jednu koju nisam skonto za koga radi
saabsa
Posts: 1853
Joined: 07/10/2009 01:17

#23 Re: Sajam automobila BG

Post by saabsa »

Najbolji standovi Opela , Fiata i Peugeota i ako ne znam koja su auta izlagali :D
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#24 Re: Sajam automobila BG

Post by 530i »

ElRe wrote: Mondeo mi se nije svidio, centralna konzola je nekako na silu odradjena, kao da su morali da integrisu multimedijalni sistem posto-poto.
Mondeo provala, pa kakvo je ono mjesto za lijevu nogu :lol: Ja nosim br. 46 i sigurno ima većih nogu od moje i zapinjao sam između one ručice za otvaranje haube (ako se ne varam) i papučice kvačila. Ozbiljan propust. Osim toga, ništa nešto novo, da čovjeka impresionira...

i20 me također nije nešto dojmio, ali barem nema više toliko tanak volan kao i30. Civic najnoviji svemirski izgleda, ali opet mi je Corrola bolja unutra. Od ostalih auta pozitivna ocjena za Vitaru, Espace i Kadjar. 500X mi je dobar, kugla mjenjača baš fino sjeda u ruku i unutra je lijepo odražen. Kontam da je ona sjajna plastika stilistički detalj... BMW 2 onako....bezveze, ipak bi to trebao biti BMW, ali nije. Mitshubishi hostese najbolje, zaljubio sam se u onu pored ASX-a :-D :lol:

Najveća zamjerka - djeca od 3-4-5 godina koja sjedaju u auta, pipkaju, hodaju...smetaju. Treba uvesti 15+ godina i zdravo.
probook
Posts: 4591
Joined: 13/10/2013 22:38

#25 Re: Sajam automobila BG

Post by probook »

Da imam barem 40 000 KM na raspolaganju isao bih na sajam :D Ovako ici i gledati nesto sto nema sanse da mogu kupiti ne pada mi na pamet
Post Reply