Safet Susic - Pape, selektor BiH

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
krokodil
Posts: 97
Joined: 19/06/2009 18:37

#51 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by krokodil »

Safet Sušić je najveći igrač kojeg je ova država imala, igrač koji ima karizmu koju je stekao isključivo svojim radom i odnosom na terenu i van njega, svoj autoritet nije nikada sticao po novinskim stupcima, kafanam ili sličnim okupljalištima "mladih", ako igrač koji je bio najbolji igrač Jugoslavije, najveći u BiH svih vremena, legenda francuske lige nije autoritet i nema harizmu ja ga jebem....

Da ne dužim vrijeme će pokazati je li bio dobar uzbor ili ne ali samo mi jedna stvar nije jasna:

PA KAKVI SMO LJUDI PROKKLETI JEBO NAS OTAC PA DA SVAKOME KO DODJE PODMEĆEMO NOGU I BLATIMO GA !!!! zATO NAM DRAGI BOG I NE DA DA ODEMO BILO GDJE
User avatar
jazz001
Posts: 90
Joined: 11/08/2008 15:13

#52 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by jazz001 »

2. Da se ne lažemo, Pape je veoma loš trener, odnosno trener iza kojeg ne stoji nikakav rezultat. To će rezultirati time da neće imati trenereski autoritet, jer kako ćeš vjerovati čovjeku (koliko god velik igrač bio) koji nikad ništa nije značajno trenirao i čiji su klubovi redovno tavorili na dnu ljestvice turske lige (pa čak i u drugoj turskoj ligi). Također, mislim da nema potrebnu karizmu kao Sergej (koji je onako prilično živac) da preko autokratskog stava nametne (ako ništa) disciplinu u ekipi. Kao rezultat već vidim da ga niko neće bendati ni 2%, odnosno redovno će dolaziti do pojave da će svako raditi šta hoće na terenu (netrčanje, crveni kartoni i sl), a Pape se neće nešto naročito sekirati.

******* C E N Z U R I S A N O ********

Politici i brojanju krvnih zrnaca nema mjesta na ovom podforumu.
User avatar
LSD
Posts: 27293
Joined: 24/07/2007 08:26

#53 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by LSD »

krokodil wrote:Safet Sušić je najveći igrač kojeg je ova država imala, igrač koji ima karizmu koju je stekao isključivo svojim radom i odnosom na terenu i van njega, svoj autoritet nije nikada sticao po novinskim stupcima, kafanam ili sličnim okupljalištima "mladih", ako igrač koji je bio najbolji igrač Jugoslavije, najveći u BiH svih vremena, legenda francuske lige nije autoritet i nema harizmu ja ga jebem....

Da ne dužim vrijeme će pokazati je li bio dobar uzbor ili ne ali samo mi jedna stvar nije jasna:

PA KAKVI SMO LJUDI PROKKLETI JEBO NAS OTAC PA DA SVAKOME KO DODJE PODMEĆEMO NOGU I BLATIMO GA !!!! zATO NAM DRAGI BOG I NE DA DA ODEMO BILO GDJE
Upravo tako :thumbup: :thumbup: proklet i pogan narod,nema drugog objašnjenja.
Ne slažem se sa mišljenjem da je najveci igrac kojeg je ova država imala (jest jedan od najvecih definitivno),ali sa poentom ovog posta se apsolutno slažem...to smo mi - pogan narod koji prvo pljuje po najvrijednijim.
Sušić , gospodin covjek koji se nikad nije isticao ni eksponirao,niti je koga prozivao,ofirao,mahaša glumio...ne znam ko o njemu ima šta loše reci...i opet mu nađu mane...pa nema drugog objašnjenja nego Bjeda od naroda...nažalost,tako je :(
krokodil
Posts: 97
Joined: 19/06/2009 18:37

#54 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by krokodil »

Sigurni budite da je najveći sigurno, ali nema to veze sa ovim to sam napisao radi konstatacije da nema harizme... Ne treba pljuvati odmah po njemu i Ćiro je molio Hibića i Konjića da ne igraju za BiH pa smo ga malo nakon toga na ramenima nosali, a za Sušića odmah smo našli reći kako nikad nije rekao ovo ili ono za reprezentaciju. Svjedoci smo posljednjih dana toga kako se lobira za samog sebe, kako god bilo PAPE je izabran i sada ono što mu treba je podrška a ne pljuvačina a da nije zakoračio u BiH. Ali to isto govori o onome što sa, gore napisao.
krokodil
Posts: 97
Joined: 19/06/2009 18:37

#55 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by krokodil »

Jako je ružno što o ovome pišemo ovdje jer znam da ni on lično ne voli o tome pričati. Otac mu je Ljubo Barbarez Pravoslavac, majka Zlata djevojački Košarić je dijete mješanog braka oca Bošnjaka i majke Hrvatice... Pa eto ti ga smjesti gdje želiš on je kako za sebe kaže čovjek prije svega ;) pa budi ti i dalje pametan dobro je to
User avatar
DiplomataSaSela
Posts: 1044
Joined: 20/10/2004 23:51

#56 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by DiplomataSaSela »

Treba ga podrzati i zeliti mu srecu zbog reprezentacije i nas koji je volimo....nadam se da cemo proc bolje nego sto su prosli AlHilal,Konyaspor,Rizaspor,Ankaraspor i ostali sporovi koje je trenirao...

...i mali copy/paste...
"Do sada mi je više puta nuđen ovaj posao, a sada sam odlučio da ga prihvatim jer imamo izvanredan tim koji će mi biti čast da vodim", rekao je Sušić.
User avatar
LSD
Posts: 27293
Joined: 24/07/2007 08:26

#57 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by LSD »

DiplomataSaSela wrote:Treba ga podrzati i zeliti mu srecu zbog reprezentacije i nas koji je volimo....nadam se da cemo proc bolje nego sto su prosli AlHilal,Konyaspor,Rizaspor,Ankaraspor i ostali sporovi koje je trenirao...

...i mali copy/paste...
"Do sada mi je više puta nuđen ovaj posao, a sada sam odlučio da ga prihvatim jer imamo izvanredan tim koji će mi biti čast da vodim", rekao je Sušić.
Svaka mu cast,što je pošten pa kaže šta misli...a ne prica "Eto ja došao da pomognem Bosni" ili "Ima da yebemo svima majku redom"...ovako je pošteno receno od Sušića i svaka mu cast na tome...nema šuplje price barem.
Alfa_Ze
Posts: 1284
Joined: 04/05/2006 15:09

#58 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by Alfa_Ze »

Dajte ljudi da pricamo o Papetu SELEKTORU. Onaj Pape igrac, je zavrsio svoju karijeru jos 1992.godine.Bio neko ZA ili PROTIV, ali sluzbeno Safet Susic je selektor nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine.Ja sam licno bio za Barbareza, ali to je sada sve iza nas.Dajte da vidimo sta sutra, kako na Euro 2012. ?? :bih: :bih:
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#59 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by cyprus »

Papetu želim svu sreću ovog svijeta na našem kormilu. :thumbup: :thumbup: Nisam presretan što je za ovaj trenerski angažman presudna bila njegova igračka karijera, a ne trenerski rezultati, ali i dalje držim da je bio bolja opcija od Barbareza koji nema nikakvog trenerskog iskustva, ali nadam se da će on upast kao Papetov pomoćnik :) .

Ali definitivno, komentari ovog tipa:
Alfa_Ze wrote:Plasman na EURO 2012. je USPJEH, sve ostalo je NEUSPJEH. Kratko i jasno. :bih: :bih:
neće donijet ništa dobro. Prvo zato što su osnovani na nerealnim temeljima i što prkose zakonima logike (3. šešir, a za očekivat 1. ili 2. mjesto :? ), drugo što se spominju evo već i prije izvlačenja (ko zna kakva će nam biti grupa), treća što se njima stvara nepotreban pritisak na selektoru i igračima, a među navijačima stvara atmosfera ponovne histerije ako ne ostvarimo ono što u principu nikad nismo ni ostvarili. Čini mi se da su se igrači već jednom žalili zbog ovoga, tj. kada je onomad Pašalić izjavio na Hayatu da je sve osim plasmana na EP 2008 neuspjeh. :-)
Last edited by cyprus on 29/12/2009 20:41, edited 1 time in total.
User avatar
vee-jay
Posts: 8745
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#60 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by vee-jay »

krokodil wrote:Tri magične riječi Safet Sušić Pape

http://www.youtube.com/watch?v=3DAh7fMSFfE

poslušati obavezno
i pogledati :wink:

:thumbup: :thumbup: :thumbup:
BaileyS
Posts: 1036
Joined: 02/07/2008 00:29

#61 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by BaileyS »

Prva izjava za domace medije ne obecava :D

Nadam se da ce izabrati dobrog lokalnog pomocnika jer je ocigledno da ce mu trebati. Uglavnom, kaze trazio je da mu pripreme dvije kasete sa zadnjih utakmica koje smo odigrali, onda ce obici neke od igraca i mozda pogledati koju utakmicu. Na pitanje razmislja li o novim igracima, kaze da je cuo za pojedine, npr. ovog malog iz Svicarske koji igra u Grasshopersu (vjerovatno misli na 17 godisnjeg Seferovica :shock: ) te nekog malog iz Svedske, vjerovatno misleci na stopera Malma, Sudica. S kim god da je pricao o eventualnim novim igracima nadam se da je ovo zadnji put da ga konsultuje.

Odmah da se ogradim i kazem da ne smatram da je Pape bas toliki levat, moje misljenje je da je jednostavno bio totalno nepripremljen za ovaj intervju. Vjerovatno mu ni kontakti sa medijima nisu jaca strana. Srecom ima dovoljno vremena do marta i prve utakmice pa se nadam da ce se bolje upoznati sa situacijom. Barba je bio puno konkretniji na ovim pitanjima (provest cu najvise vremena u avionu isl) ali to ne znaci da bi bio uspjesniji selektor.
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#62 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by karanana »

pa dobro i da su doveli capella, siguran sam da ni on ne bi znao nabrojat 5 igraca a da ne govorim o potencijalnim novim igracima reprezentacije. nek sjedne i nek uci.
devil bandit
Posts: 1
Joined: 22/12/2009 18:01

#63 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by devil bandit »

Da je Safet pametan pa da pita Sergeja da mu bude desna ruka. Covjece, tako bi sebe zabetonirao za stolicu i bio kralj. Mislim da ce tako nesto i biti. Safet i Sergej!!!!!!
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#64 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by karanana »

devil bandit wrote:Da je Safet pametan pa da pita Sergeja da mu bude desna ruka. Covjece, tako bi sebe zabetonirao za stolicu i bio kralj. Mislim da ce tako nesto i biti. Safet i Sergej!!!!!!
sumnjam. evo sad kaze da nece u savezu dizati revoluciju sto se tice pomocnika. kaze ako savez smatra da su cirini pomocnici dobro radili da on nema problema da oni ostanu i sa njim.
Alfa_Ze
Posts: 1284
Joined: 04/05/2006 15:09

#65 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by Alfa_Ze »

cyprus wrote:Papetu želim svu sreću ovog svijeta na našem kormilu. :thumbup: :thumbup: Nisam presretan što je za ovaj trenerski angažman presudna bila njegova igračka karijera, a ne trenerski rezultati, ali i dalje držim da je bio bolja opcija od Barbareza koji nema nikakvog trenerskog iskustva, ali nadam se da će on upast kao Papetov pomoćnik :) .

Ali definitivno, komentari ovog tipa:
Alfa_Ze wrote:Plasman na EURO 2012. je USPJEH, sve ostalo je NEUSPJEH. Kratko i jasno. :bih: :bih:
neće donijet ništa dobro. Prvo zato što su osnovani na nerealnim temeljima i što prkose zakonima logike (3. šešir, a za očekivat 1. ili 2. mjesto :? ), drugo što se spominju evo već i prije izvlačenja (ko zna kakva će nam biti grupa), treća što se njima stvara nepotreban pritisak na selektoru i igračima, a među navijačima stvara atmosfera ponovne histerije ako ne ostvarimo ono što u principu nikad nismo ni ostvarili. Čini mi se da su se igrači već jednom žalili zbog ovoga, tj. kada je onomad Pašalić izjavio na Hayatu da je sve osim plasmana na EP 2008 neuspjeh. :-)
Pa ako smo doveli selektora da budemo " NA KORAK DO VELIKOG TAKMICENJA", mogli smo onda staviti i Baku Sliskovica, a ne ovog potezati iz Francuske.
Cak smo tri puta bili na "korak do velikog takmicenja'' i to dva puta sa Bakom i zadnji puta sa Blazevicem. Ako je Pape potego iz Pariza da bi malo "prodrmao'' svoju trenesku karijeru ( GODINU i PO bez ANGAZMANA ), bolje onda da nije ni dolazio. Mostar i Baka su bili blizi !!
elSaik
Posts: 11899
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#66 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by elSaik »

Neka ispravi ono u čemu je Ćiro griješio i nek' ne radi ništa drugo. :)

Nek' mu je sa srećom, ali ja bih i dalje Sergeja na tom mjestu.
User avatar
zlaataan
Posts: 892
Joined: 31/05/2009 22:19
Location: Macondo

#67 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by zlaataan »

Sretno Pape! :)
amarpitar
Posts: 166
Joined: 26/05/2006 12:12

#68 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by amarpitar »

Bojim se samo da ne potrosimo jos jednu sjajnu generaciju i dvije godine uzalud. Susic je veceras izjavio da ce od saveza traziti prvo kasete, da vidi s kojim igracima to raspolaze!? Jer jedino je gledao utakmice sa Portugalom!? A potom slijede posjete kapitenu i ostalim reprezentativcima.

Iako sam se Barbi, kralju bosanskome jos potajno nadao, i konacnom uvodjenju evropskih standarda u nasu reprezentaciju, kraju treninga po hotelima, kafancenjima pred utakmice i ostalim zafrkancijama, nema druge nego da kazem: Nek je s hajrom Pape, nemoj nas razocarati! Inace bi se tvoje sjajne igracke partije brzo mogle zaboraviti!
mikogoago
Posts: 1182
Joined: 31/10/2009 17:33

#69 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by mikogoago »

Pape je jedna mirna,skromna i stalozena osoba.Pratio sam njegovu cijelu igracku karijeru i kasnije trenersku.O tom covjeku se uvjek pisalo sve najpozitivnije,a nikada nije bio predmet ili saucesnik kakve ujdurme.Susta suprotnost svome bratu Seadu koji je bio prava lopina i mangup.Tu vam lezi i dio odgovora kako ce se Pape nositi sa ovim mafijasima.
Ovdje mnogi njegovu skromnost i nesklonost medijima karakterisu kao neznanje i neupucenost.Ljudi saberite se malo to je covjek koji je svoj zivot posvetio fudbalu i koji zivi za fudbal.To je njegova filozofija zivota FUDBAL. Budite sigurni da zna mnogo vise od sviju nas na forumu o fudbalu i igracima. Ja bi sada Vas nesto pitao:Zasto svi ocekujete da on mora znati ime svakoga igraca ili nade potencijalne?
Halooo on je Pape.jedan od najboljih fudbalera koji je ikada igrao,sami vrh.Po meni je veca sramota da niko od tih nasih zvjezica ne zna dovoljno o njemu i nije vidjelo neki njegov snimak.Ipak je on sami fudbalski vrh.
Jedino me raduje sto sada necemo imati problema sa rezervama jer ako nema dovoljno na klupi da ih igra-tu je Pape da uskoci(pa makar pola sata da nas sve razgali).
Sto se tice njegovog autoriteta ne treba sumnjati jer njegovi treninzi nece biti rastezanja po parkovima i hotelima,tu ce nasi zmajevi imati prilike da vide ko je i kakav je majstor Pape,a vjerujem da ce tim i zadobiti njihovo postovanje i povjerenje.
Treba pustiti covjeka da radi u miru i pozeliti mu/nam srecu,a ne biti nestrpljivi i nervozni psi i ujedati.
Zato opustite se i podrzimo ga jer je on to zasluzio! :) SRETNO PAPE :)
Alfa Kentaur
Posts: 382
Joined: 20/09/2009 08:56

#70 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by Alfa Kentaur »

Safet Susic :thumbup: :bih:
sarlo
Posts: 1350
Joined: 31/07/2006 21:57

#71 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by sarlo »

Mislim da bi najbolji selektor nase reprezentacije bio Dusko Bajevic, mozda Mesa Bazdarevic.
Glasao sam naravno za Sergeja Barbareza i opet bih i uvijek cu. Patriotski i emotivno.
Safet Susic je veliki sportista. Jedan od najvecih. Posebno mi se dopada njegov fer plej, nikad nije napravio incident. Veliki fudbaler, znao je sa loptom gotovo sve o njoj. On je sada selektor i mi moramo biti uz njega i treba da ga podrzimo.
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#72 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by Murat Sabanovic »

dajte,dosta je vise price koja bi nam trenerska opcija bila najbolja !!! susic je tu,i treba ga podrzati !!!
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45278
Joined: 29/12/2005 01:20

#73 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by jeza u ledja »

Uaa Susic!
Dajte Barbareza!

:D
braco1
Posts: 32
Joined: 17/05/2009 09:34

#74 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by braco1 »

novom selektoru PAPETU zelim od srca puno uspjeha,
mada sam se potajno nadao da ce se ovi papci iz saveza
ipak odluciti za najbolju mogucu opciju u ovom trenutku tj,
SERGEJA BARBAREZA.
vrijeme ce pokazati ko je bio u pravu,samo se bojim da ne budu
jos jedne propale kvalifikacije,razocarenje i izgubljeno vrijeme,kao i da se
ne napravi rasulo posle toga jer u repki ima toliko mladih,perspektivnih i
talentovanih igraca.
User avatar
fosil
Posts: 2478
Joined: 14/12/2006 03:46
Location: dje me naka nostalgija vuce...

#75 Re: Safet Susic - Pape, selektor BiH

Post by fosil »

Sretno Pape, sad ce napokon Dzeko i Skoro u napadu igrati. :D
Locked