Sad mene zanima:) Prijateljstvo?

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#51

Post by danas »

dawn_upon_dawn wrote:@danas, pa zbog jednog sam razocaranje, u stvari dva, od kojih je jedno moje, i pokrenula temu :) necu li vidjeti da nije zapisano u nekoj od svetih knjiga da ti jaran moRe noz u ledja zabiti kad mu prahne :D
ih, pa mogla si mene pitat :D

moze...
rikardoreis
Posts: 1957
Joined: 03/08/2006 00:01
Location: ulica san martin, buenos aires

#52

Post by rikardoreis »

uvijek je bilo "prijatelja" i prijatelja...
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#53

Post by danas »

rikardoreis wrote:uvijek je bilo "prijatelja" i prijatelja...
svejedno...
ti nisi znao da ti prijatelj nije prijatelj nego da je "prijatelj" dok nije bilo prekasno... jer si ti njemu bio prijatelj, bez navodnika...
User avatar
Dirty Harry
Posts: 1238
Joined: 09/08/2003 00:00

#54

Post by Dirty Harry »

dawn_upon_dawn wrote:@danas, pa zbog jednog sam razocaranje, u stvari dva, od kojih je jedno moje, i pokrenula temu :) necu li vidjeti da nije zapisano u nekoj od svetih knjiga da ti jaran moRe noz u ledja zabiti kad mu prahne :D
Što prijatelj/ica može zabiti nož u leđa ... to ne može niko :-)

Al dobra stvar je što onda skontaš ko je prijatelj a ko "prijatelj". I tek kad se to desilo skontao sam ustvari koliko su mi važni ovi prvi ... i koliko ih trebam čuvati.
rikardoreis
Posts: 1957
Joined: 03/08/2006 00:01
Location: ulica san martin, buenos aires

#55

Post by rikardoreis »

danas wrote:
rikardoreis wrote:uvijek je bilo "prijatelja" i prijatelja...
svejedno...
ti nisi znao da ti prijatelj nije prijatelj nego da je "prijatelj" dok nije bilo prekasno... jer si ti njemu bio prijatelj, bez navodnika...
pa sta ces, moras rizikovati...nema tog koji nije dobio bar jednom noz u ledja...
"nista nije sigurno osim smrti i poreza" :D
User avatar
Dirty Harry
Posts: 1238
Joined: 09/08/2003 00:00

#56

Post by Dirty Harry »

:(

Skontao sam da se samo u rođenog brata i roditelje mogu 100% pouzdati, ima ih još nekoliko sa 90ak%, ostalo ... čovjek je čovjeku vuk (sve više vjerujem u ovo)
Post Reply