Sabina Cudic

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
User avatar
Thorgerson
Posts: 8532
Joined: 15/04/2015 11:26

#201 Re: Sabina Cudic

Post by Thorgerson »

cyprus wrote: 22/11/2019 00:05 Ja ne mogu da vjerujem da neko dovodi u pitanje da li je ovo trebalo objaviti :-) :-)
Prijatelju ovo je sve orkestrirano. Nije nista slucajno.

Cilj je samo jedan - Da se pokaze za ubuduce, da nije bas pametno objavljivati ovakve i slicne informacije. Ne bi me cudilo da osveta bude jos surovija.


A za ove sto baljezgaju o politickim poenima, u koliko intervjua, medijskih nastupa, emisija je bila Sabina nakon objave fotografija? Da cujem?
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50414
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#202 Re: Sabina Cudic

Post by Bloo »

Škobo Habu wrote: 23/11/2019 10:29
Bloo wrote: 23/11/2019 10:19

Sumnjam da bi Belma željela biti konzulica.
Ne govorim o njenim ambicijama, već o percepciji društva.

Neko svjesno odabere marginu zbog vlastite slobode, a neko postane konformista.
Ne braneći Martinu, simpatično je da se (a i treba) digla buka oko toga što ona ne posjeduje bilo kakvu diplomu koja je preduslov za obavljanje ovakve funkcije. JEr bitno je zadovoljiti formu. A to što nam ambasadori, konzuli, predsjednici i ini "pasivno" govore jezike, potkradaju ambasade, zastupaju interese druge države, troše novce na ćufte u kajmaku godinama - je sve do sada bilo ok. Ili ćemo prečešljati i sve ostale konzule i ambasadore? Ako da, ko će to uraditi? Oni koji su ih postavili.

Kao što rekoh. It takes two to tango.
A to što ćemo svi skupa progledati Martini kroz prste izvešće nas na zelenu granu?

Agonija se samo produžava. Zato i ne kontam ovakav vid razmišljanja poput tvoga.
Stvarno voliš reinterpretirati.
Možda opet da pročitaš. :)
Ne navijam za Martinu. Treba doći neko ko zadovoljava sve uslove na to mjesto.
Međutim, da li će ovaj događaj značiti i početak vladavine prava - češljanje svih konzulskih i ambasadorskih pozicija?
Škobo Habu
Posts: 9015
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#203 Re: Sabina Cudic

Post by Škobo Habu »

emric wrote: 23/11/2019 10:28
Škorpione je otkrio Fond za humanitarno pravo, a Bukovica nije nikakvo otkriće, to je "otkrila" FTV.

Ljudi koji imaju dostojantvo, principe i nezavisnost - imaju alat da rade.
Oni koji samo glume da to imaju - imaju alat za izgovore. Oni glume žrtve.
"Dani" su prvi došli do materijala i objavili ga. Istina je da je to od Kandićke stiglo.
U Bukovicu su prvo bili Eldin i Belma, a zatim FTV.
Martina Mlinarević ima SVE, a tvoje boljke na temu Sarajeva i ljudi koji se ne slažu sa UZP-om su tvoj problem.
Tema je o Sabini, tako da je ne začatavamo.

To što za tebe Martina moralna vertikala, to mene ne obavezuje.
Last edited by Škobo Habu on 23/11/2019 10:37, edited 1 time in total.
Škobo Habu
Posts: 9015
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#204 Re: Sabina Cudic

Post by Škobo Habu »

Bloo wrote: 23/11/2019 10:33
Stvarno voliš reinterpretirati.
Možda opet da pročitaš. :)
Ne navijam za Martinu. Treba doći neko ko zadovoljava sve uslove na to mjesto.
Međutim, da li će ovaj događaj značiti i početak vladavine prava - češljanje svih konzulskih i ambasadorskih pozicija?
Paradoks je u tome što na to mjesto dolazi osoba koja cijelo desetljeće upire prstom u "uhljebe", da bi na kraju to postala i sama.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50414
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#205 Re: Sabina Cudic

Post by Bloo »

Škobo Habu wrote: 23/11/2019 10:36
Bloo wrote: 23/11/2019 10:33
Stvarno voliš reinterpretirati.
Možda opet da pročitaš. :)
Ne navijam za Martinu. Treba doći neko ko zadovoljava sve uslove na to mjesto.
Međutim, da li će ovaj događaj značiti i početak vladavine prava - češljanje svih konzulskih i ambasadorskih pozicija?
Paradoks je u tome što na to mijesto dolazi osoba koja cijelo desetljeće upire prstom u "uhljebe", da bi na kraju to postala i sama.
Da, to je pogrešno. I neće se desiti nadam se.
I kad se od nje napravi primjer, da li ćemo nastaviti dalje?

Kontaš u kojem smjeru ide ova konverzacija?
Škobo Habu
Posts: 9015
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#206 Re: Sabina Cudic

Post by Škobo Habu »

Bloo wrote: 23/11/2019 10:37
Da, to je pogrešno. I neće se desiti nadam se.
I kad se od nje napravi primjer, da li ćemo nastaviti dalje?

Kontaš u kojem smjeru ide ova konverzacija?
To nije pitanje da li će sve ostati isto ili ne, već da sama degradira vlastiti image koji je gradila svih ovih godina. Razumiješ?

Nakon što pređeš tu granicu gubiš ktredibilitet po bilo kom osnovu, jer si se svao na politikanske interese.

Razumijem njene razloge, a ne razumijem da dopustiš sebi jedan ovakav gaf, a znaš da te HDZ čeka na ziceru.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50414
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#207 Re: Sabina Cudic

Post by Bloo »

Građani Mostara protestovali su ispred deponije i ovog četvrtak, posebno razočarani informacijama da bi Federalno ministarstvo okoliša i turizma moglo izdati deponiji novu okolinsku dozvolu. Građani su najavili nove blokade.
Plastičan primjer za piu.
Pomor ribe u NEretvi.
Imamo li zakone? Imamo. Mehanizme? Imamo? Želimo da se provode? Hmmm neki da, neki ne. Vlast - ne, privatna kompanija - ne, zaposleni u kompaniji - ne (da, sad ide argument ljudi se boje za svoj posao - i tu je caka! kada lična korist nadvladava svijest o općem dobru dobijemo Bosnu).
Šaka građana - da.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50414
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#208 Re: Sabina Cudic

Post by Bloo »

Škobo Habu wrote: 23/11/2019 10:41
Bloo wrote: 23/11/2019 10:37
Da, to je pogrešno. I neće se desiti nadam se.
I kad se od nje napravi primjer, da li ćemo nastaviti dalje?

Kontaš u kojem smjeru ide ova konverzacija?
To nije pitanje da li će sve ostati isto ili ne, već da sama degradira vlastiti image koji je gradila svih ovih godina. Razumiješ?

Nakon što pređeš tu granicu gubiš ktredibilitet po bilo kom osnovu, jer si se svao na politikanske interese.

Razumijem njene razloge, a ne razumijem da dopustiš sebi jedan ovakav gaf, a znaš da te HDZ čeka na ziceru.
Očito ovo lično shvaćaš. MArtina ti bila draga i sada ti pala u očima?
Da, izgubit će kredibilitet. Bad for her. Za nas gore ako bude imenovana.
Da, to je pitanje! Ako od MArtine učinimo primjer, zašto ne onda na tom primjeru krenuti graditi osnovu za bolje sutra? Prečešljati ambasadore i konzule....
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#209 Re: Sabina Cudic

Post by putokaz1 »

Dobro je kolega rekao NS deceniju govori protiv uhljeba da bi na kraju i ona uhljebovala
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#210 Re: Sabina Cudic

Post by Kikibombona »

bunk wrote: 23/11/2019 10:12 Zakoni su sasvim dovoljni.
Zakon za svaki segment zivota od buke u stanu ili kuci na ulici ,bacanju smeca papira ili opuska,setanja psa,susenju vesa na balkonu...
Do placanja poreza..
A to sve imamo u uredjenim drustvima,treba dobra volja politike da to usvoji(prepise).
A onda primjena i sankcionisanje.
Strogo,po dzepu.
Za 20 godina bi imali drustvo na nivou Skandinavije u smislu ponasanja jer nista ne motivise kao udarac u najbolnije mjesto(dzep).
Nemilosrdno i bez izuzetaka.
Ako budemo jos 20 godina glasali za SDA to cemo imati. :thumbup:

U proteklih 30 godina oni su spremali zakone, u narednih 20 ide implementacija. :thumbup:
Škobo Habu
Posts: 9015
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#211 Re: Sabina Cudic

Post by Škobo Habu »

Bloo wrote: 23/11/2019 10:44
Očito ovo lično shvaćaš. MArtina ti bila draga i sada ti pala u očima?
Da, izgubit će kredibilitet. Bad for her. Za nas gore ako bude imenovana.
Da, to je pitanje! Ako od MArtine učinimo primjer, zašto ne onda na tom primjeru krenuti graditi osnovu za bolje sutra? Prečešljati ambasadore i konzule....
Eto, baš se vodim emocijama. :-)

Ne, vodim se razumom.

Na čemu god ti insistirala - onda će početi od nje. Šta je dobila time? Samo negativan publicitet.

I još nešto - prije dvije godine sam bio jedan od rijetkih, a možda i jedini koji je Martinu branio od ovih Željinih i Bakirovih junoša po forumu, jer joj nisu mogli halaliti ono što je pisala po Poskoku i Indexu.

Nakon dvije godine svjedočim da je ti isti brane. Znači da sam na pravoj strani.

Toliko o padanju u mojim očima.
User avatar
piupiu
Posts: 16623
Joined: 05/01/2008 05:08

#212 Re: Sabina Cudic

Post by piupiu »

Bloo wrote: 23/11/2019 10:42
Građani Mostara protestovali su ispred deponije i ovog četvrtak, posebno razočarani informacijama da bi Federalno ministarstvo okoliša i turizma moglo izdati deponiji novu okolinsku dozvolu. Građani su najavili nove blokade.
Plastičan primjer za piu.
Pomor ribe u NEretvi.
Imamo li zakone? Imamo. Mehanizme? Imamo? Želimo da se provode? Hmmm neki da, neki ne. Vlast - ne, privatna kompanija - ne, zaposleni u kompaniji - ne (da, sad ide argument ljudi se boje za svoj posao - i tu je caka! kada lična korist nadvladava svijest o općem dobru dobijemo Bosnu).
Šaka građana - da.
Razmišljala sam o tome. Čemu služi ova anarhija, jer zakoni postoje. To je posebna tema.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50414
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#213 Re: Sabina Cudic

Post by Bloo »

piupiu wrote: 23/11/2019 10:49
Bloo wrote: 23/11/2019 10:42
Građani Mostara protestovali su ispred deponije i ovog četvrtak, posebno razočarani informacijama da bi Federalno ministarstvo okoliša i turizma moglo izdati deponiji novu okolinsku dozvolu. Građani su najavili nove blokade.
Plastičan primjer za piu.
Pomor ribe u NEretvi.
Imamo li zakone? Imamo. Mehanizme? Imamo? Želimo da se provode? Hmmm neki da, neki ne. Vlast - ne, privatna kompanija - ne, zaposleni u kompaniji - ne (da, sad ide argument ljudi se boje za svoj posao - i tu je caka! kada lična korist nadvladava svijest o općem dobru dobijemo Bosnu).
Šaka građana - da.
Razmišljala sam o tome. Čemu služi ova anarhija, jer zakoni postoje. To je posebna tema.
Sad bih ja postala sliku RAF-a, al će me dječak opet naružiti da sam premlada. :mrgreen:
User avatar
malakh
Posts: 7162
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#214 Re: Sabina Cudic

Post by malakh »

sabina mora tuzilastvu otkriti tko joj je i kada poslao slike i video i mislim da ce se tu klupko odmotati i kazniti svi koji su djecu i vezali i snimali.
User avatar
piupiu
Posts: 16623
Joined: 05/01/2008 05:08

#215 Re: Sabina Cudic

Post by piupiu »

Bloo wrote: 23/11/2019 10:14
Razumijem, ali kao i obično razmišljam o realnoj implementaciji.
Udariš po džepu svima. To se meni čini da je problem. Imamo mehanizme kontrole ali se primjenjuju selektivno. Ja ne mogu parkirati ispred Vječne vatre, glavonjin sin može. Nasilje u porodici - kako preodgojiti policajca da bude na strani žrtve, a ne na strani nasilnika i bezbroj primjera.
Zato i pitah, kako šaka ljudi (NS u ovom slučaju kao primjer), sve i da postane "prava zakonodavna vlast" može utjecati na to? Razgranatu hobotnicu...Kako mijenjati svijest ljudi kada je i sam sistem truo. Sistem koji i treba to da provodi. Možemo usvojiti svašta nešto, ali je implementacija istog problem. Džabe nam silni protokoli o javnim nabavkama, e - nabavke, kurci palci kada većina teži da profitira.
It takes two to tango.
Ne znam. Da tražimo da okupacijske sile dodju s vojskom i izmarišu nas? Ovdje nema ko da izmariše, svi su u sistemu.
Gdje su nam danas partizanke?
Na Instagramu.
Škobo Habu
Posts: 9015
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#216 Re: Sabina Cudic

Post by Škobo Habu »

piupiu wrote: 23/11/2019 11:02
Gdje su nam danas partizanke?
Na Instagramu.
Anarho-feminizam.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50414
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#217 Re: Sabina Cudic

Post by Bloo »

Partizanke danas ne bi imale sanse kraj ovoliko krhkih muskih ega.
User avatar
piupiu
Posts: 16623
Joined: 05/01/2008 05:08

#218 Re: Sabina Cudic

Post by piupiu »

Škobo Habu wrote: 23/11/2019 10:14 Bingo. Samo što kod nas pojedinac ne vrijedi sam već kao dio neke veće grupacije ili mase.

Daću ti jedan primjer: Belma Bećirbašić. Fulbrajtov stipendista, dobitnik Amnesty nagrade, dugogodišnja novinarka koja je, između svaga, otkrila i "Škorpione", i Gluhu Bukovicu, govori više jezika - neovisna istraživačica na margini društva, jer se nije željala nikome priklanjati.
Ukratko, ima dostojanstvo i drži do principa.

Sa druge strane, imamo Martinu Mlinarević, koju protežiraju za konzula u Pragu, iako ne ispunjava ni minimum uslova iz konkursa za konzula.
K tom se godinama predstavljala kao profesor engleskog jezika. I, eto, za sarajevskocentrični moralni kod Martina je od krucijalne važnosti, dok bolji od nje, koji su daleko od bilo kakvih talova, nemaju nikakve šanse.

Zato i jesmo tu gdje jesmo.
Moram ti nešto reći, nemoj se uvrijediti. Znaš na šta me ovo podsjeća? Na onog borca što se Čoviću neki dan nagovorio da su on i Krišto uhljebili svoju djecu, a njegovu nisu. Svaki put kad se kod nas neko digne, digne se jer je neko drugi dobio poziciju ili pare, a ne zbog samog principa.

Nemam komentar o Martininom uhljebljenju. To je ta klanovska solidarnost, na kojoj se temelji naša korupcija. Komšić, magistar populizma, čini dobra djela i šalje dimne signale. Možda su je imenovali da natrljaju ovim tamo nos, jer se bola s Čovićem dok se nije razboljela.
emric
Posts: 1211
Joined: 21/03/2018 18:03

#219 Re: Sabina Cudic

Post by emric »

Škobo Habu wrote: 23/11/2019 10:34To što za tebe Martina moralna vertikala, to mene ne obavezuje.
To što je za tebe Čović moralna vertikala mene zgražava. Ali tvoj izbor.

Tema je Sabina, a o njoj se slabo šta ima reći. Plitkoća.
Last edited by emric on 23/11/2019 11:35, edited 1 time in total.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#220 Re: Sabina Cudic

Post by bunk »

Kikibombona wrote: 23/11/2019 10:47
bunk wrote: 23/11/2019 10:12 Zakoni su sasvim dovoljni.
Zakon za svaki segment zivota od buke u stanu ili kuci na ulici ,bacanju smeca papira ili opuska,setanja psa,susenju vesa na balkonu...
Do placanja poreza..
A to sve imamo u uredjenim drustvima,treba dobra volja politike da to usvoji(prepise).
A onda primjena i sankcionisanje.
Strogo,po dzepu.
Za 20 godina bi imali drustvo na nivou Skandinavije u smislu ponasanja jer nista ne motivise kao udarac u najbolnije mjesto(dzep).
Nemilosrdno i bez izuzetaka.
Ako budemo jos 20 godina glasali za SDA to cemo imati. :thumbup:

U proteklih 30 godina oni su spremali zakone, u narednih 20 ide implementacija. :thumbup:
Netko ce morati,a taj ce biti onaj koji bude imao najvise podrske od glasaca ili u nekim slucajevima oni koji uspiju izalhemisati ruke :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
walter kurtz
Posts: 5917
Joined: 07/11/2014 08:27
Location: Nung river

#221 Re: Sabina Cudic

Post by walter kurtz »

Sabina je top p...a :zoka:
User avatar
pici
Posts: 43564
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#222 Re: Sabina Cudic

Post by pici »

walter kurtz wrote: 23/11/2019 12:31 Sabina je top p...a :zoka:
Image
:thumbup:
Škobo Habu
Posts: 9015
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#223 Re: Sabina Cudic

Post by Škobo Habu »

emric wrote: 23/11/2019 11:35
To što je za tebe Čović moralna vertikala mene zgražava. Ali tvoj izbor.
Zamjenila si me sa nekim. :roll:
Tema je Sabina, a o njoj se slabo šta ima reći. Plitkoća.
Šta se treba komentarisati?

Što je ispolitizovala cio slučaj ili što je skrenula pažnju na nehumane uvjete u Pazariću?
Škobo Habu
Posts: 9015
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#224 Re: Sabina Cudic

Post by Škobo Habu »

piupiu wrote: 23/11/2019 11:16
Moram ti nešto reći, nemoj se uvrijediti. Znaš na šta me ovo podsjeća? Na onog borca što se Čoviću neki dan nagovorio da su on i Krišto uhljebili svoju djecu, a njegovu nisu. Svaki put kad se kod nas neko digne, digne se jer je neko drugi dobio poziciju ili pare, a ne zbog samog principa.

Nemam komentar o Martininom uhljebljenju. To je ta klanovska solidarnost, na kojoj se temelji naša korupcija. Komšić, magistar populizma, čini dobra djela i šalje dimne signale. Možda su je imenovali da natrljaju ovim tamo nos, jer se bola s Čovićem dok se nije razboljela.

Nisam uvrijeđen. :)

Paralela ti ne stoji. Taj borac se borio za k'o fol nešto, pa je onako reagovao sa punim pravom.

Moja opservacija se išla u pravcu da u ovom društvu caruju lažni kumiri kojima se ne treba klanjati.
Ovdje samo čistu savjest mogu sačuvati oni koji se ne priklanjaju ni jednoj opciji.

Meni dovoljno što si zaključila da je Komšić magistar populizma.
To je narcis tipa Lagumdžije. Svako jutro kada se pogleda u ogledalo, nasmješi se i kaže: "Jučer sam opet spasio ovu državu".
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#225 Re: Sabina Cudic

Post by Guadalajara »

Bloo wrote: 23/11/2019 11:07 Partizanke danas ne bi imale sanse kraj ovoliko krhkih muskih ega.
:-D
Locked