SA-X u akciji - Umrla majka 8 djece

Forum za humanitarne akcije.
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#26

Post by Lace »

ma to je varijanta posebnog starateljstva (jedan soc. radnik je posebni staratelj)...privremeno dok se otac nekako ne snadje...nema ni u institucijama mjesta...a mozda se djeca privremeno smjeste u drugu porodicu
papak_eliminator
Posts: 941
Joined: 06/01/2005 20:39
Location: Sarajevo-x
Contact:

#27

Post by papak_eliminator »

Vingo wrote:
senada wrote:Nisam mogla cekati, pa sam odmah nazvala da vidim sta se moze uciniti sa djecom.Socijalni radnici ce obaviti razgovor sa ocem, procijeniti je li otac sposoban izdrzavati, skolovati i starati se o djeci.Pod uvjetom da djelatnici socijalne sluzbe procijene nemogucnost daljnjeg boravka djece sa ocem, i uz eventualnu saglasnost sa ocem, djecu ce smjestiti u dom za nezbrinutu djecu, gdje ce im biti omoguceno daljnje skolovanje i pokrivanje ostalih elementarnih potreba.
U ovom slucaju svaka akcija izvan zakona, zakonski moze biti tretirana kao protuzakonita.
Dobila sam obecanje da ukoliko se pravovremeno-vec sutra ne poduzmu zakonite aktivnosti prvenstveno od strane opstine Bugojno, da ce se rukovodstvo jedne sarajevske skole uz saradnju sa opstinom odmah angazovati za pruzanje prve pomoci djeci.
Krasno. Gdje li su do sad bili?
na pauzi za rucak... nego, naslov promijenjen, kacim NE PROPUSTI i eto.
Vingo
Posts: 3912
Joined: 11/03/2003 00:00

#28

Post by Vingo »

znam.... :(
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#29

Post by mIRCerka »

Lace wrote:ma to je varijanta posebnog starateljstva (jedan soc. radnik je posebni staratelj)...privremeno dok se otac nekako ne snadje...nema ni u institucijama mjesta...a mozda se djeca privremeno smjeste u drugu porodicu
al dok ljudi konacno pocnu raditi svoj posao, mi bismo mogli lagano, u par dana, sve zavrsiti...
i pomoci Roleksu, Klintonu, Taibu (Bog nek mi prosti, oplakah zbog Klintona) i ostaloj djeci...
NOVINARI GDJE STE SADA DA ODETE VIDJETI TU DJECU da znamo sta nam treba....
idic
Posts: 865
Joined: 04/06/2002 00:00
Location: Sarajevo

#30

Post by idic »

Znam da zvuči surova, ali nekada je djeci bolje u domu za nezbrinutu djecu nego sa roditeljima alkoholičarima, narkomanima itd.
Tamo bar imaju njegu i sigurnost, obavezno pohađaju školu, a roditelja ima takvih da bi im ja zakonom zabranila da imaju djecu. :(
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#31

Post by mIRCerka »

idic wrote:Znam da zvuči surova, ali nekada je djeci bolje u domu za nezbrinutu djecu nego sa roditeljima alkoholičarima, narkomanima itd.
Tamo bar imaju njegu i sigurnost, obavezno pohađaju školu, a roditelja ima takvih da bi im ja zakonom zabranila da imaju djecu. :(
idic, nemoj me pgoreshno shvatiti, ali nemojte ove chatati i diskutovati sta bi kome bolje bilo...
djeca ce, ko i dedo iz zepe, prije preselit na onaj svijet nego sto mi ista uradimo...
ostavicemo SOCIJALNA pitanja kad predizborna kampanja krene, hocemo li mi ovo pokrenuti ili cemo raditi individualno da znamo?
idic
Posts: 865
Joined: 04/06/2002 00:00
Location: Sarajevo

#32

Post by idic »

Po meni je najbolje da se organizuje jedno mjesto gdje se mogu donijeti stvari ili novac, pa da se to organizovano odnese.
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#33

Post by Prenj »

Cemu trece lice jednine, zar se niko nece ponuditi i reci CEKACU VAS JA OVDJE TAD I TAD, NACI CU JOS PREVOZA AKO BUDE VISE STVARI..... :roll:
Uvijek se nesto TREBA uraditi, a nikad da se kaze ko je taj NEKO...
edu
Posts: 7895
Joined: 30/11/2004 15:25

#34

Post by edu »

tako je..evo prenj se nudi...
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#35

Post by mIRCerka »

edu wrote:tako je..evo prenj se nudi...
ne zajebavaj...nece on preko mora organizovat ovo u sa....

eno vidi Didu iz Zepe...i njegovu temu...
palamood lelemood...

Da li ste za to da ukljucimo skolu koja je vec radila na programu pomoci djeci Roma?
edu
Posts: 7895
Joined: 30/11/2004 15:25

#36

Post by edu »

izvinjavam se..ja kont'o da je covjek ovdje..!

evo da se ja ponudim..poslije 17:00..taxi usluge free!
Vingo
Posts: 3912
Joined: 11/03/2003 00:00

#37

Post by Vingo »

Hm pasce tema k za u......nakon kritika...
papak_eliminator
Posts: 941
Joined: 06/01/2005 20:39
Location: Sarajevo-x
Contact:

#38

Post by papak_eliminator »

tema pasti nece...
nije prozor :D
vase je da se dogovorite, a ciscenje teme ostavi meni.
kad se dogovorite, ja zakljucam, pometem i gotovo.
User avatar
Pooll
Posts: 4980
Joined: 01/08/2003 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#39

Post by Pooll »

Bla, bla... hocemo uraditi nesto konkretno???? Brzo i ekspeditivno???
Imamo iskustva... Tema je svjeza, nisu jos svi vidjeli ali ja se nadam da cemo uspjeti uraditi nesto!

Kako da se organizujemo?

Sto kaze mirci alamood lelemood...
klif
Posts: 1309
Joined: 28/12/2005 12:58

#40

Post by klif »

Kako ili kome da posaljem lovu iz inostranstva?
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#41

Post by danas »

klif wrote:Kako ili kome da posaljem lovu iz inostranstva?
gdje si?
evo ja se taman spremam da doturim mirci... pa ako smo svi u istoj drzavi, da saljemo samo jednom a mi cemo se ovamo raskusurati...
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#42

Post by pape »

:roll: Situacija, kao ova gore opisana, me uvijek stavlja .... u dilemu, ... sta da uradim. :-?
Zelim da u granicama svojih mogucnosti pomognem stradalniku, ... u ovom slucaju .... djecici, i to cu i uraditi.
Sa druge strane gledano .... strasno me nerviraju osobe koje su tu nevinu djecu dovele u ovu situaciju, ... u ovom slucaju njihov otac Rifet. Njegovoj zeni je bilo samo 30 godina, a rodila mu je osmoro djece. Nemojte mi zamjeriti sto "glasno razmisljam" o ovome.
Sta ce se nakon nase pomoci promjeniti u toj porodici? Gotovo nista.
Rifet ce ubrzo naci novu suprugu koja ce mu nastaviti radjati i ..... gotova prica.
Mislim da bi najsretnije rjesenje za svu tu djecicu bilo prihvat u neku od ustanova za brigu o djeci. Tamo ce ih Rifet fino moci posjecivati, a djeca ce imati krov nad glavom, odjecu, obucu, redovnu ishranu i mogucnost skolovanja i sto je najbitnije ... nekoga ko ce brinuti o njima.
U ovom slucaju otac ove djece nije sposoban da se stara i brine se za tu djecu. Da je sposoban i odgovoran nebi u tako losem materijalnom stanju, bez kuce i osnovnih izvora prihoda imao osmoro djece.
User avatar
Ivy
Posts: 1689
Joined: 08/02/2004 00:00
Location: Sarajevo, BiH
Contact:

#43

Post by Ivy »

edu wrote:izvinjavam se..ja kont'o da je covjek ovdje..!

evo da se ja ponudim..poslije 17:00..taxi usluge free!
Znala sam ja da krv nije voda :D Mashenka ja stojim na raspolaganju, pa kako god! Kad je dernek nek i hala gori :D
User avatar
daduli_sa
Posts: 2039
Joined: 02/04/2005 23:16
Location: Sarajevo

#44

Post by daduli_sa »

mIRCerka wrote:
Lace wrote:ma to je varijanta posebnog starateljstva (jedan soc. radnik je posebni staratelj)...privremeno dok se otac nekako ne snadje...nema ni u institucijama mjesta...a mozda se djeca privremeno smjeste u drugu porodicu
al dok ljudi konacno pocnu raditi svoj posao, mi bismo mogli lagano, u par dana, sve zavrsiti...
i pomoci Roleksu, Klintonu, Taibu (Bog nek mi prosti, oplakah zbog Klintona) i ostaloj djeci...
NOVINARI GDJE STE SADA DA ODETE VIDJETI TU DJECU da znamo sta nam treba....
Imali smo ja mislim negdje novinarku medju nama... podrzala nas je kod prosle akcije, i materijlno i profesionalno! Moram pogledati kako je bio nick pa cu je ukljucuti...
Inace, @mirci, znas broj, javni se kad mognes, mailom ili kako vec... ja sam ZA!

I hajmo ovaj put bez okolisanja, milion i jedne ideje - KONKRETNO! Po meni, prvo ljudima obezbjediti najosnovnije - hranu i ta vrata na kuci!
User avatar
bpsang
Posts: 10258
Joined: 10/07/2005 21:03
Location: AK,

#45

Post by bpsang »

mIRCerka wrote:1. ja sam STROGO protiv davanja love, pa me zovite nacistom ako treba
2. Lako nam je organizovat za odjecu i higijenske potrepstine
3. Ako ima vas koji radite u skolama, mogli biste vidjeti sa upravom skole da li mozete preko skole organizovati sta, jer NAS NA FORUMU ima vrlo malo i ne mozemo pokriti sve
4. VI KOJI radite u bolnicama (gdje si BELMA. kad trebas) , ima li ikakvog nacina da se Herkul preuzme pod strucni nadzor?
*****************************
manite se srceparajucih govora, ne razvlacite ko jufku svaki post :D
NE DA POTPISUJEM NEGO PODEBLJAVAM
User avatar
bpsang
Posts: 10258
Joined: 10/07/2005 21:03
Location: AK,

#46

Post by bpsang »

Jebes vladu, i pored te vlade i ja sam GLADAN,MANITE SE VLADE I POLITIKE AKO BOGA ZNATE,
PREZIVJETI JE BITNO,AKO BUDETE CEKALI NA VLADU ,POKREPACE DJECA OD GLADI !
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#47

Post by mr__bosnjak »

Kao prvo izjavljujem zalost ocu, djeci i ostaloj familiji i prijateljima i sazeljavam rahmet Dzenani.

Eh ovako, ja nemogu da se ovdje postavljam kao neki "leader" kao sto sam na akciji o dedi koja i dalje traje. Halalite mi, i nadam se da ce i ova jadna djeca halalit ali ja to nemogu. Ali da znate da cu podzat sve kolko god mogu.
1. Evo mnogi su spremili vec u skolama donacije, hocel neko njih kupit i slat djeci?
2. Kazete necemo para, okej onda kuda se salje roba?
3. Ko ce je primit i poslat djeci?
4. Trebal jos sta?
Evo malo "startinglines" da pomognu akciji. Ako mislite da mogu na bilo koji nacin pomoc javite mi a ja cu ako mogu uradit. A naravno i ostajem na temi.
User avatar
bpsang
Posts: 10258
Joined: 10/07/2005 21:03
Location: AK,

#48

Post by bpsang »

mr__bosnjak wrote:Kao prvo izjavljujem zalost ocu, djeci i ostaloj familiji i prijateljima i sazeljavam rahmet Dzenani.

Eh ovako, ja nemogu da se ovdje postavljam kao neki "leader" kao sto sam na akciji o dedi koja i dalje traje. Halalite mi, i nadam se da ce i ova jadna djeca halalit ali ja to nemogu. Ali da znate da cu podzat sve kolko god mogu.
1. Evo mnogi su spremili vec u skolama donacije, hocel neko njih kupit i slat djeci?
2. Kazete necemo para, okej onda kuda se salje roba?
3. Ko ce je primit i poslat djeci?
4. Trebal jos sta?
Evo malo "startinglines" da pomognu akciji. Ako mislite da mogu na bilo koji nacin pomoc javite mi a ja cu ako mogu uradit. A naravno i ostajem na temi.
2. Kazete necemo para, okej onda kuda se salje roba?--nekom provjerenom forumasu na kucnu adresu.
3. Ko ce je primit i poslat djeci?--opet neko od provjerenih forumasa
4. Trebal jos sta?--treba da znamo ko gdje i na koji nacin salje robu iz inozemstva, u proslim akcijama forumasi su putem,autobusa koji redovno saobracaju sa Sarajevom slali robu preko vozaca autobusa , najejednostavniji i najlaksi vid slanja

Pozdrav za mr_bosnjak-a
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#49

Post by danas »

ma ja saljem lovu mirci, ali bih zamolila da se za te novce kupe pelene i hapica i hrana... njoj prepustam... tj., nju opterecujem ovim obavezama... :-)

PS ako se sastavi nas nekoliko iz USA, saljemo jednu ali vecu novcanu posiljku. vozdra_123 je vec na listi, vidjecemo ima li jos koga iz komsiluka... :)
mr__bosnjak
Posts: 2890
Joined: 01/06/2005 12:52
Location: Svedska

#50

Post by mr__bosnjak »

Pozdrav i za 100_KM. Nego, onda hajmo tog forumasa izabrat, nek on ili ona kaze svoju adresu i nek svi iz BiH tamo posalju, istovremeno moze neko odavde provjerit preko kojih autobusa se moze slat i onda mozemo mi odavde sa njima to poslat.
Post Reply