Sa-x liga, komentari

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
van Basten
Posts: 7515
Joined: 21/09/2006 02:59

#14926 Re: Sa-x liga, komentari

Post by van Basten »

Mozda rijetko pogodim, ali kad pogodim to frca...
Milan - Atalanta 0:3 :izet:
User avatar
abondanzieri
Posts: 2851
Joined: 14/10/2007 18:06

#14927 Re: Sa-x liga, komentari

Post by abondanzieri »

Pogodak sezone,svaka čast :thumbup:
User avatar
Hantraga
Posts: 3358
Joined: 19/10/2006 18:13
Location: Sent Lujis

#14928 Re: Sa-x liga, komentari

Post by Hantraga »

abondanzieri wrote: 23/01/2021 10:40 Biće da sam se malo zeznuo što sam stavio utakmice FA kupa,jer su mogući produžeci.Uglavnom ako ko bude prognozirao rezultat istih,prognoza se odnosi na regularno vrijeme
Nije problem da se stavljaju utakmice Kupa. Upravo kako si rekao, mi koristimo rezultat nakon regularnog vremena...
User avatar
Hantraga
Posts: 3358
Joined: 19/10/2006 18:13
Location: Sent Lujis

#14929 Re: Sa-x liga, komentari

Post by Hantraga »

Sa-X Liga 12. Kolo
perfect_guy - riko-ga 2:1
van Basten - Bazinga 5:1
avetinja - abondanzieri 1:1
Amidza_Idriz* - Ajatolah_*
Hantraga - phillie 1:1
cyprus* - shalla 0:2
Raigor Stonehoof - Logovan 2:4
*nije stavio prognoze

Code: Select all

Poz |      Tim        |Uta|Pog|Bod
---------------------------------
01. | avetinja         |12|20| 28
02. | Hantraga         |12|18| 24
03. | phillie          |12|15| 20
04. | van Basten       |12|13| 20
05. | riko-ga          |12|18| 19
06. | Logovan          |12|18| 19
07. | perfect_guy      |12|13| 18
08. | Ajatolah_        | 9|13| 17
09. | Raigor Stonehoof |12|11| 17
10. | shalla           |12|13| 16
11. | Bazinga1234      |12|19| 15
12. | abondanzieri     |10|10| 15
13. | Amidza_Idriz     | 3| 1| 0
14. | cyprus           | 0| 0| 0
User avatar
Hantraga
Posts: 3358
Joined: 19/10/2006 18:13
Location: Sent Lujis

#14930 Re: Sa-x liga, komentari

Post by Hantraga »

Iduce kolo je Polusezona..Dakle pozivam clanove odbora da glasaju da li su da se napravi revizija ili ne.

Revizija:
Iskljucuju se Cyprus i Amidza i svi rezultati postignuti sa ovim parovima se brisu.
Drugi dio sezone, pravi se novi raspored bez ove dvojice.

Protiv Revizije;
Nastavljamo kao i dosad. Ko pogodi protiv ove dvojice dobije 3 boda , ko nepogodi dobija bod (zasluzeno sto se pojavio :D )
Ostavlja se mogucnost ovoj dvojici da se pojave bilo kad i da pocnu da igraju.

Moj glas je ZA Reviziju, da cuje ostale clanove UO!
User avatar
perfect_guy
Posts: 6502
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#14931 Re: Sa-x liga, komentari

Post by perfect_guy »

za.
Bazinga1234
Posts: 7571
Joined: 17/07/2017 15:20
Location: Mostar

#14932 Re: Sa-x liga, komentari

Post by Bazinga1234 »

van Basten - Bazinga 5:1
Jebote... :lol:
@van Basten :thumbup:
User avatar
shalla
Posts: 9312
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#14933 Re: Sa-x liga, komentari

Post by shalla »

Ne znam jesam li u Odboru, ako jesam, ZA
User avatar
van Basten
Posts: 7515
Joined: 21/09/2006 02:59

#14934 Re: Sa-x liga, komentari

Post by van Basten »

Za.


Bazinga1234 wrote: 25/01/2021 08:26
van Basten - Bazinga 5:1
Jebote... :lol:
@van Basten :thumbup:
Vala sam pogadjao ko sto nikad nisam...
User avatar
abondanzieri
Posts: 2851
Joined: 14/10/2007 18:06

#14935 Re: Sa-x liga, komentari

Post by abondanzieri »

van Basten wrote: 25/01/2021 09:26 Za.


Bazinga1234 wrote: 25/01/2021 08:26
van Basten - Bazinga 5:1
Jebote... :lol:
@van Basten :thumbup:
Vala sam pogadjao ko sto nikad nisam...
Pitam se gdje bi ti bio kraj da češće postavljam ponudu :-D :lol:
User avatar
Hantraga
Posts: 3358
Joined: 19/10/2006 18:13
Location: Sent Lujis

#14936 Re: Sa-x liga, komentari

Post by Hantraga »

shalla wrote: 25/01/2021 08:48 Ne znam jesam li u Odboru, ako jesam, ZA
Zaboravio sam i ja ko je u odboru ali vidim 4 ZA, meni dosta da krenem u remont... :lol:
User avatar
Hantraga
Posts: 3358
Joined: 19/10/2006 18:13
Location: Sent Lujis

#14937 Re: Sa-x liga, komentari

Post by Hantraga »

Revizija Parova za drugi dio sezone je zavrsena.
Otidjite na Stranu 386, tema Sa-X Liga Utakmice i provjerite svoje parove od 14 Kola pa na dalje.

Molim vas provjerite da ste drugi dio sezone domacini ako ste bili gosti u paru iz prvog djela sezone.
Reklamacije ne primam kad pocne 14.Kolo....

Revizija Tabele ce biti uradjena poslije ovog Kola.
User avatar
van Basten
Posts: 7515
Joined: 21/09/2006 02:59

#14938 Re: Sa-x liga, komentari

Post by van Basten »

Ponuda?
Pato? :D
User avatar
Hantraga
Posts: 3358
Joined: 19/10/2006 18:13
Location: Sent Lujis

#14939 Re: Sa-x liga, komentari

Post by Hantraga »

van Basten wrote: 29/01/2021 22:00 Ponuda?
Pato? :D
Izgleda nema ko da stavi od ovih sto igraju u gostima! Pa gdje ste sunce vam kalajisano....
User avatar
abondanzieri
Posts: 2851
Joined: 14/10/2007 18:06

#14940 Re: Sa-x liga, komentari

Post by abondanzieri »

Izvinjavam se,zaglavio na planini :D
Mogla bi se recimo i sad postaviti ponuda kada bi svi bili tu u narednih sat-dva da odigraju,ali mislim da je to teško izvodivo...
User avatar
van Basten
Posts: 7515
Joined: 21/09/2006 02:59

#14941 Re: Sa-x liga, komentari

Post by van Basten »

ja sam postavio ponudu iako sam domaćin. Vidim da su se gosti ulijenili, a pošto svakako igram protiv Amidže čiji rezultat će mi se izbrisati svakako, to sam onda rčunao kao da sam slobodan. AKo neko smatra da nisam trebao nek kaže da izbrišem ponudu (i nek postavi svoju ako je gost :D ), al kontam već nam je jedan vikend propao čekajući
User avatar
abondanzieri
Posts: 2851
Joined: 14/10/2007 18:06

#14942 Re: Sa-x liga, komentari

Post by abondanzieri »

Sve pohvale za instituciju naše lige,vrhunsko rezonovanje kako smo i navikli za sve ove godine :thumbup:
User avatar
Hantraga
Posts: 3358
Joined: 19/10/2006 18:13
Location: Sent Lujis

#14943 Re: Sa-x liga, komentari

Post by Hantraga »

van Basten wrote: 04/02/2021 09:27 ja sam postavio ponudu iako sam domaćin. Vidim da su se gosti ulijenili, a pošto svakako igram protiv Amidže čiji rezultat će mi se izbrisati svakako, to sam onda rčunao kao da sam slobodan. AKo neko smatra da nisam trebao nek kaže da izbrišem ponudu (i nek postavi svoju ako je gost :D ), al kontam već nam je jedan vikend propao čekajući
Dobri si to skonto, nisam ni obratio paznju da igras protiv amidze...
User avatar
Hantraga
Posts: 3358
Joined: 19/10/2006 18:13
Location: Sent Lujis

#14944 Re: Sa-x liga, komentari

Post by Hantraga »

Hantraga wrote: 06/02/2021 00:02
van Basten wrote: 04/02/2021 09:27 ja sam postavio ponudu iako sam domaćin. Vidim da su se gosti ulijenili, a pošto svakako igram protiv Amidže čiji rezultat će mi se izbrisati svakako, to sam onda rčunao kao da sam slobodan. AKo neko smatra da nisam trebao nek kaže da izbrišem ponudu (i nek postavi svoju ako je gost :D ), al kontam već nam je jedan vikend propao čekajući
Dobri si to skonto, nisam ni obratio paznju da igras protiv amidze...Sve je po Pe pe eSu...
User avatar
avetinja
Posts: 31420
Joined: 19/07/2014 13:31

#14945 Re: Sa-x liga, komentari

Post by avetinja »

Hantraga wrote: 27/01/2021 07:04 Revizija Parova za drugi dio sezone je zavrsena.
Otidjite na Stranu 386, tema Sa-X Liga Utakmice i provjerite svoje parove od 14 Kola pa na dalje.

Molim vas provjerite da ste drugi dio sezone domacini ako ste bili gosti u paru iz prvog djela sezone.
Reklamacije ne primam kad pocne 14.Kolo....

Revizija Tabele ce biti uradjena poslije ovog Kola.
Na osnovu čega je urađena revizija parova? Vidim da novi raspored ne prati stari, tj. sa kime sam trebao igrati revanš prvog kola igram ga nekada kasnije, a nisu ni Bergerove tablice u pitanju. Samo pitam, jer mi je čudan miks.
User avatar
Hantraga
Posts: 3358
Joined: 19/10/2006 18:13
Location: Sent Lujis

#14946 Re: Sa-x liga, komentari

Post by Hantraga »

avetinja wrote: 06/02/2021 13:48
Hantraga wrote: 27/01/2021 07:04 Revizija Parova za drugi dio sezone je zavrsena.
Otidjite na Stranu 386, tema Sa-X Liga Utakmice i provjerite svoje parove od 14 Kola pa na dalje.

Molim vas provjerite da ste drugi dio sezone domacini ako ste bili gosti u paru iz prvog djela sezone.
Reklamacije ne primam kad pocne 14.Kolo....

Revizija Tabele ce biti uradjena poslije ovog Kola.
Na osnovu čega je urađena revizija parova? Vidim da novi raspored ne prati stari, tj. sa kime sam trebao igrati revanš prvog kola igram ga nekada kasnije, a nisu ni Bergerove tablice u pitanju. Samo pitam, jer mi je čudan miks.
Revizija je uradjena na osnovu toga sto se dva clana nisu pojavljivali cjelu sezonu, i samim tim zaradjeni bodovi protiv njih nisu fer...Jel se ostavlja mogucnost da oni igraju kad hoce i manipulisu kad ce igrati ili nece...

Orginalni parovi su uradjeni po Borgerovoj tablici za 14 sudionika. Revizija je napravljena po Bergerovoj tablici za 12 sudionika.
Dakle i dalje ces igrati sa istih 11 takmicara, sa kojima si igrao prvi dio sezone, samo sto se to nece desiti u kolima koji su bili u prvom djelu sezone. Recimo ja i ti cemo igrati sad u zadnjem kolu, ali poslije revizije to nece biti mozda zadnje kolo.
Ja sam jedino skrenuo paznju da svako provjeri da li sam dobro postavio da si domacin ako si bio gost u prvoj polovini sezone. Recimo, igaro si 11 utakmica u prvoj polovini sezone, i bio si domacin 5 puta a 6 puta gost. Ja sam koliko sam mogao pratio da sad u ovoj drugoj polovini sve te utakmice sto si 5 puta bio domaci, sada budes gost, a ove sto si bio 6 puta gost sad budes domaci..
Znaci ti si gost protiv mene u prvoj polovini, a sad trebas da budes domacin u drugoj polovini.
U kom kolu igramo je bas nebitno, samo je bitno da se ispostuje ako si bio gost u prvoj polovini da budes domacin u drugoj.
User avatar
avetinja
Posts: 31420
Joined: 19/07/2014 13:31

#14947 Re: Sa-x liga, komentari

Post by avetinja »

Hantraga wrote: 06/02/2021 15:49 Revizija je uradjena na osnovu toga sto se dva clana nisu pojavljivali cjelu sezonu, i samim tim zaradjeni bodovi protiv njih nisu fer...Jel se ostavlja mogucnost da oni igraju kad hoce i manipulisu kad ce igrati ili nece...

Orginalni parovi su uradjeni po Borgerovoj tablici za 14 sudionika. Revizija je napravljena po Bergerovoj tablici za 12 sudionika.
Dakle i dalje ces igrati sa istih 11 takmicara, sa kojima si igrao prvi dio sezone, samo sto se to nece desiti u kolima koji su bili u prvom djelu sezone. Recimo ja i ti cemo igrati sad u zadnjem kolu, ali poslije revizije to nece biti mozda zadnje kolo.
Ja sam jedino skrenuo paznju da svako provjeri da li sam dobro postavio da si domacin ako si bio gost u prvoj polovini sezone. Recimo, igaro si 11 utakmica u prvoj polovini sezone, i bio si domacin 5 puta a 6 puta gost. Ja sam koliko sam mogao pratio da sad u ovoj drugoj polovini sve te utakmice sto si 5 puta bio domaci, sada budes gost, a ove sto si bio 6 puta gost sad budes domaci..
Znaci ti si gost protiv mene u prvoj polovini, a sad trebas da budes domacin u drugoj polovini.
U kom kolu igramo je bas nebitno, samo je bitno da se ispostuje ako si bio gost u prvoj polovini da budes domacin u drugoj.
Ovaj prvi dio znam, to je u redu.

Sve je u redu sa domaćim i gostujućim rasporedom. Moje pitanje se odnosilo na sami raspored. Po kojoj tabeli 14. kolo igram sa shallom u gostima umjesto sa raigorom u gostima? OK, Bergove tablice, ali koja tabela je u pitanju? Malo je bezveze ovako istumbati bez reda. Kontam da je pravedno izbaciti njih dvojicu zbog ne igranja, ali ako se već furamo na pravu, realnu ligu, onda je malo haotično. Igrali se play-off ove sezone? Bile su priče da se en igra pa na igraju se ipak igra?
User avatar
Hantraga
Posts: 3358
Joined: 19/10/2006 18:13
Location: Sent Lujis

#14948 Re: Sa-x liga, komentari

Post by Hantraga »

avetinja wrote: 06/02/2021 16:10
Hantraga wrote: 06/02/2021 15:49 Revizija je uradjena na osnovu toga sto se dva clana nisu pojavljivali cjelu sezonu, i samim tim zaradjeni bodovi protiv njih nisu fer...Jel se ostavlja mogucnost da oni igraju kad hoce i manipulisu kad ce igrati ili nece...

Orginalni parovi su uradjeni po Borgerovoj tablici za 14 sudionika. Revizija je napravljena po Bergerovoj tablici za 12 sudionika.
Dakle i dalje ces igrati sa istih 11 takmicara, sa kojima si igrao prvi dio sezone, samo sto se to nece desiti u kolima koji su bili u prvom djelu sezone. Recimo ja i ti cemo igrati sad u zadnjem kolu, ali poslije revizije to nece biti mozda zadnje kolo.
Ja sam jedino skrenuo paznju da svako provjeri da li sam dobro postavio da si domacin ako si bio gost u prvoj polovini sezone. Recimo, igaro si 11 utakmica u prvoj polovini sezone, i bio si domacin 5 puta a 6 puta gost. Ja sam koliko sam mogao pratio da sad u ovoj drugoj polovini sve te utakmice sto si 5 puta bio domaci, sada budes gost, a ove sto si bio 6 puta gost sad budes domaci..
Znaci ti si gost protiv mene u prvoj polovini, a sad trebas da budes domacin u drugoj polovini.
U kom kolu igramo je bas nebitno, samo je bitno da se ispostuje ako si bio gost u prvoj polovini da budes domacin u drugoj.
Ovaj prvi dio znam, to je u redu.

Sve je u redu sa domaćim i gostujućim rasporedom. Moje pitanje se odnosilo na sami raspored. Po kojoj tabeli 14. kolo igram sa shallom u gostima umjesto sa raigorom u gostima? OK, Bergove tablice, ali koja tabela je u pitanju? Malo je bezveze ovako istumbati bez reda. Kontam da je pravedno izbaciti njih dvojicu zbog ne igranja, ali ako se već furamo na pravu, realnu ligu, onda je malo haotično. Igrali se play-off ove sezone? Bile su priče da se en igra pa na igraju se ipak igra?
Pa ako si upoznat sa Bergerovim algoritmom onda bi treba da razumijes da je nemoguce imati isti raspored da prati 14 igraca dvokruzni i 12 igraca jednokruzni. Jedina opcija da se zadrzi isti raspored u drugom krugu je da dvojica takmicara koja igraju protiv izbacenih takmicara pauziraju. To je nekako bezveze da cak dvojica ne igraju da bi se zadrzao isti raspored.

Netreba da se brines za rezervisani hotelski smjestaj koji sad moras da promjenis za drugi dio sezone. Sa-X Liga je urgirala da svi hoteli i sve rezervacije napravljene u drugom djelu sezone mogu da se kredituju za drugi dan.

Neigramo Play off, nemamo vremena. Regularni dio sezone treba da zavrsimo u maju, dakle nemoguce je da se igra play off. To smo vec potvrdili jel smo proslu sezonu morali da zavrsimo u ovoj zbog covida. Jos jedan razlog revizije rasporeda da se ustedi na dva kola prije da zavrsimo. Da smo zadrzali isti raspored i dva igraca pauzirala, postajala je mogucnost da udjemo u juni, kad dosta liga je vec zavrsilo takmicenje. Tako da smo sa revizijom ustedili na dvije sedmice da zavrsimo prije.
Last edited by Hantraga on 06/02/2021 16:42, edited 1 time in total.
User avatar
Hantraga
Posts: 3358
Joined: 19/10/2006 18:13
Location: Sent Lujis

#14949 Re: Sa-x liga, komentari

Post by Hantraga »

....
User avatar
avetinja
Posts: 31420
Joined: 19/07/2014 13:31

#14950 Re: Sa-x liga, komentari

Post by avetinja »

Hantraga wrote: 06/02/2021 16:42 Pa ako si upoznat sa Bergerovim algoritmom onda bi treba da razumijes da je nemoguce imati isti raspored da prati 14 igraca dvokruzni i 12 igraca jednokruzni. Jedina opcija da se zadrzi isti raspored u drugom krugu je da dvojica takmicara koja igraju protiv izbacenih takmicara pauziraju. To je nekako bezveze da cak dvojica ne igraju da bi se zadrzao isti raspored.

Netreba da se brines za rezervisani hotelski smjestaj koji sad moras da promjenis za drugi dio sezone. Sa-X Liga je urgirala da svi hoteli i sve rezervacije napravljene u drugom djelu sezone mogu da se kredituju za drugi dan.

Neigramo Play off, nemamo vremena. Regularni dio sezone treba da zavrsimo u maju, dakle nemoguce je da se igra play off. To smo vec potvrdili jel smo proslu sezonu morali da zavrsimo u ovoj zbog covida. Jos jedan razlog revizije rasporeda da se ustedi na dva kola prije da zavrsimo. Da smo zadrzali isti raspored i dva igraca pauzirala, postajala je mogucnost da udjemo u juni, kad dosta liga je vec zavrsilo takmicenje. Tako da smo sa revizijom ustedili na dvije sedmice da zavrsimo prije.
Razumijem Bergerov sistem tablica, a prema kojoj tablici su se pravili prvobitni parovi?

Ako se ne igra play-off, onda tek nije pravedno ovo tumbanje rasporeda.
Post Reply