Sa kakvim muskarcem nikada ne biste mogle biti?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#426 Re: Sa kakvim muskarcem nikada ne biste mogle biti?

Post by dobar osjecaj »

almir90 wrote: Ovo si ti napisala neki dan na onoj temi muškarci pitaju žene. Jesi li baš sigurna da nisi to što tvrdiš?
U sve sto o svojim iskustvima i stajalistima tvrdim da. U vezi svih nickova te osobe ne. Hvala za interes za moje postove i moja razmisljanja.
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#427 Re: Sa kakvim muskarcem nikada ne biste mogle biti?

Post by almir90 »

dobar osjecaj wrote: U sve sto o svojim iskustvima i stajalistima tvrdim da. U vezi svih nickova te osobe ne. Hvala za interes za moje postove i moja razmisljanja.
Haman si ti ograničena a teško ti priznati. Ja nemam problema priznati da sam ograničen po nekim pitanjima, da imam predrasude prema nekim ljudima, da imam mišljenje o nekome na osnovu ponašanja, tj. da sam površan. A bilo bi fino da se hvalim svojim širokim pogledima koje nemam.

Najgore je biti nesvjestan svojih uskih pogleda i razmišljanja.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#428 Re: Sa kakvim muskarcem nikada ne biste mogle biti?

Post by dobar osjecaj »

almir90 wrote:
dobar osjecaj wrote: U sve sto o svojim iskustvima i stajalistima tvrdim da. U vezi svih nickova te osobe ne. Hvala za interes za moje postove i moja razmisljanja.
Haman si ti ograničena a teško ti priznati. Ja nemam problema priznati da sam ograničen po nekim pitanjima, da imam predrasude prema nekim ljudima, da imam mišljenje o nekome na osnovu ponašanja, tj. da sam površan. A bilo bi fino da se hvalim svojim širokim pogledima koje nemam.

Najgore je biti ne svjestan svojih uskih pogleda i razmišljanja.
Sve je to jako lijepo. Samo polako.
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#429 Re: Sa kakvim muskarcem nikada ne biste mogle biti?

Post by adda_sa »

sa onima koji puse, kockaju se, isl poroci ...
koji ne pazi na higijenu...
koji je uvijek ulickan i namazan i udesen, i treba mu vise vremena da se spremi nego meni. koji kaze : ne diraj mi kosu, namjestio sam gelom sve :lol:
onim nabildanim jalijasima, sa debelim lancem oko vrata, vjecito u teretani i u trenerci ....
onaj koji je jednog misljenja samnom, a drugog pred narodom....
onim koji je bahat, neobazriv prema drugima, neodgovoran, egoista, bez smisla za humor, skrtica ....
onim koji ti smulja odgovor, presuti, laze i muti, ne ispunjava obecanja i ne postuje dogovore ....

ali bolje da cutim.. kad god sam rekla nikad - bas me to zatrefilo :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#430 Re: Sa kakvim muskarcem nikada ne biste mogle biti?

Post by moonca »

-e ..gotovo ti je sad..sve si ih nabojala.. :lol:
User avatar
Xavier1
Posts: 4043
Joined: 08/07/2018 03:38

#431 Re: Sa kakvim muskarcem nikada ne biste mogle biti?

Post by Xavier1 »

Boemica wrote:
Xavier1 wrote:

Nije tacno. Najbolje se slazu parovi kod kojih muskarac ima vise od zene.
Pa iskreno, niti bih mu zavirivala u platne liste i bankovne račune, niti bih dala da on zaviruje u moje.
Ali po poslu koji radi može se zaključiti da li smo tu negdje što se tiče primanja, ili je razlika velika.

A baš je bitno jel' njemu plata 10 maraka veća od moje, il je moja 10 maraka veća od njegove :D
Pa po poslu kojim se bavi znas otprilike. Prihvatljivo je i da je priblizna, ali idealno je da on ima vise. Tada su obe strane najsretnije.

Drugacije razmisljamo. Evo ja bih bez problema bio sa djevojkom koja ima zavrsenu samo srednju skolu ako mi se svidi. Dok vecina djevojaka sa fakultetom u startu otpisuje momke bez istog.
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#432 Re: Sa kakvim muskarcem nikada ne biste mogle biti?

Post by Euphoria »

Osobine koje ne volim su laž, sebičnost, indolentnost, nedostatak ambicije ili inicijative, izostanak rada na sebi, izvana i iznutra, kratak fitilj i loše ophođenje prema drugima.
Zizi505
Posts: 9251
Joined: 25/04/2011 14:06

#433 Re: Sa kakvim muskarcem nikada ne biste mogle biti?

Post by Zizi505 »

Ja za sve što sam nekada rekla ne bih nikada, to me je brzo dočekalo. Tako da mi je izgleda bolje da šutim :mrgreen:

P.s. većina ovoga što su žene navele :thumbup:
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#434 Re: Sa kakvim muskarcem nikada ne biste mogle biti?

Post by Boemica »

HAVANA wrote:
Boemica wrote:
Xavier1 wrote:

Nije tacno. Najbolje se slazu parovi kod kojih muskarac ima vise od zene.
Pa iskreno, niti bih mu zavirivala u platne liste i bankovne račune, niti bih dala da on zaviruje u moje.
Ali po poslu koji radi može se zaključiti da li smo tu negdje što se tiče primanja, ili je razlika velika.

A baš je bitno jel' njemu plata 10 maraka veća od moje, il je moja 10 maraka veća od njegove :D
Nema tu moje tvoje.To je nase.Kuso med il govna kasikom,kusaj iz jedne contre.A najbolje kad pocnes i bez contre,da ni nju nemate.A zajedno je stvorite.Tako je mene zivot naucio.Mozda i grijesim,haj znaj. :roll: Oko mene sto imam uspjesnih brakova,a imam ih mnogo,sve su takve price.

Shvatila sam da se misli na preduslove za neku vezu, a ne za zajednički život ili brak.
U mojoj kući je uvijek bilo, a i sad je, sve zajedničko, mi djeca imamo svoje, ali pomažemo roditeljima, dok je njihovo zajedničko.

A neću ja na početku neke veze reći: e slušaj, sve je tvoje moje, nit bogami dam da je moje njegovo.
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#435 Re: Sa kakvim muskarcem nikada ne biste mogle biti?

Post by Boemica »

Xavier1 wrote:
Boemica wrote:
Xavier1 wrote:

Nije tacno. Najbolje se slazu parovi kod kojih muskarac ima vise od zene.
Pa iskreno, niti bih mu zavirivala u platne liste i bankovne račune, niti bih dala da on zaviruje u moje.
Ali po poslu koji radi može se zaključiti da li smo tu negdje što se tiče primanja, ili je razlika velika.

A baš je bitno jel' njemu plata 10 maraka veća od moje, il je moja 10 maraka veća od njegove :D
Pa po poslu kojim se bavi znas otprilike. Prihvatljivo je i da je priblizna, ali idealno je da on ima vise. Tada su obe strane najsretnije.

Drugacije razmisljamo. Evo ja bih bez problema bio sa djevojkom koja ima zavrsenu samo srednju skolu ako mi se svidi. Dok vecina djevojaka sa fakultetom u startu otpisuje momke bez istog.
Pa da, znam po poslu koji radi otprilike, i znam otprilike kakva su mu primanja u odnosu na moja. Ako dolazi do velike razlike, tu je već problem, zato što on možda će htjeti nekad otići negdje na odmor a ja sebi ne mogu to priuštiti, a ne pada mi na pamet da mi ga on plaća, i tako te neugodne situacije. To kad ima znatno veću platu od moje.

Znatno manju teško da može imati. :lol:

Ne znam kakve veze ima fakultet sa novcem, sve ovo ljudi koje znam da imaju baš para, ono da se sjebeš kol'ko para imaju, nemaju dana fakulteta, tako da ...
User avatar
Xavier1
Posts: 4043
Joined: 08/07/2018 03:38

#436 Re: Sa kakvim muskarcem nikada ne biste mogle biti?

Post by Xavier1 »

Eno sad problem da ti on plati putovanje. :D
Nek sam cuo da ima i takvih cura. :lol:
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#437 Re: Sa kakvim muskarcem nikada ne biste mogle biti?

Post by Boemica »

Xavier1 wrote:Eno sad problem da ti on plati putovanje. :D
Nek sam cuo da ima i takvih cura. :lol:
Naravno da je problem. Može se prihvatiti poklon, ali se osjećam loše ako dobijem neki jako skup poklon, a znam da mi ostali troškovi ne dozvoljavaju da potrošim jednako na nekoga.

Evo i dan - danas imam grižu savjesti zbog jednog poklona koji nisam imala prilike uzvratiti.
User avatar
Xavier1
Posts: 4043
Joined: 08/07/2018 03:38

#438 Re: Sa kakvim muskarcem nikada ne biste mogle biti?

Post by Xavier1 »

Boemica wrote:
Xavier1 wrote:Eno sad problem da ti on plati putovanje. :D
Nek sam cuo da ima i takvih cura. :lol:
Naravno da je problem. Može se prihvatiti poklon, ali se osjećam loše ako dobijem neki jako skup poklon, a znam da mi ostali troškovi ne dozvoljavaju da potrošim jednako na nekoga.

Evo i dan - danas imam grižu savjesti zbog jednog poklona koji nisam imala prilike uzvratiti.
Kod poklona se cijena ne gleda. Bitno je da je od srca.
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#439 Re: Sa kakvim muskarcem nikada ne biste mogle biti?

Post by Boemica »

Xavier1 wrote:
Boemica wrote:
Xavier1 wrote:Eno sad problem da ti on plati putovanje. :D
Nek sam cuo da ima i takvih cura. :lol:
Naravno da je problem. Može se prihvatiti poklon, ali se osjećam loše ako dobijem neki jako skup poklon, a znam da mi ostali troškovi ne dozvoljavaju da potrošim jednako na nekoga.

Evo i dan - danas imam grižu savjesti zbog jednog poklona koji nisam imala prilike uzvratiti.
Kod poklona se cijena ne gleda. Bitno je da je od srca.
Onda mi je bolje od srca pokloniti čokoladu, nego telefon.
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#440 Re: Sa kakvim muskarcem nikada ne biste mogle biti?

Post by adda_sa »

moonca wrote:-e ..gotovo ti je sad..sve si ih nabojala.. :lol:
ma nije moguce da svi spadaju u neku od ovih kategorija :D odbijam da povjerujem
zaboravila sam na one koji su vjecito zivcani, nervozni, ljuti.. koji izlude kada se upali crveno na semaforu, pa tersaju oko ohabanog asfalta itd pa prosire kukanje na politiku, i stanje u drzavi i tak.. ovi koji takvom depresivnom pricom pokvare atmosferu cijelom stolu ... (imam rodjaka ovakvog) :roll:
User avatar
Xavier1
Posts: 4043
Joined: 08/07/2018 03:38

#441 Re: Sa kakvim muskarcem nikada ne biste mogle biti?

Post by Xavier1 »

adda_sa wrote:
moonca wrote:-e ..gotovo ti je sad..sve si ih nabojala.. :lol:
ma nije moguce da svi spadaju u neku od ovih kategorija :D odbijam da povjerujem
zaboravila sam na one koji su vjecito zivcani, nervozni, ljuti.. koji izlude kada se upali crveno na semaforu, pa tersaju oko ohabanog asfalta itd pa prosire kukanje na politiku, i stanje u drzavi i tak.. ovi koji takvom depresivnom pricom pokvare atmosferu cijelom stolu ... (imam rodjaka ovakvog) :roll:
Hajde Bgt. Imas i ti sigurno mnogo mana. Uostalom sama rece da se lijepis za budale. :zoka:
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#442 Re: Sa kakvim muskarcem nikada ne biste mogle biti?

Post by adda_sa »

Xavier1 wrote:
adda_sa wrote:
moonca wrote:-e ..gotovo ti je sad..sve si ih nabojala.. :lol:
ma nije moguce da svi spadaju u neku od ovih kategorija :D odbijam da povjerujem
zaboravila sam na one koji su vjecito zivcani, nervozni, ljuti.. koji izlude kada se upali crveno na semaforu, pa tersaju oko ohabanog asfalta itd pa prosire kukanje na politiku, i stanje u drzavi i tak.. ovi koji takvom depresivnom pricom pokvare atmosferu cijelom stolu ... (imam rodjaka ovakvog) :roll:
Hajde Bgt. Imas i ti sigurno mnogo mana. Uostalom sama rece da se lijepis za budale. :zoka:
pa sigurno da imam. ne znam dali mnogo ili malo..
kad rekoh da se lijepim za budale!?
User avatar
Xavier1
Posts: 4043
Joined: 08/07/2018 03:38

#443 Re: Sa kakvim muskarcem nikada ne biste mogle biti?

Post by Xavier1 »

Evo.
adda_sa wrote:sa onima koji puse, kockaju se, isl poroci ...
koji ne pazi na higijenu...
koji je uvijek ulickan i namazan i udesen, i treba mu vise vremena da se spremi nego meni. koji kaze : ne diraj mi kosu, namjestio sam gelom sve :lol:
onim nabildanim jalijasima, sa debelim lancem oko vrata, vjecito u teretani i u trenerci ....
onaj koji je jednog misljenja samnom, a drugog pred narodom....
onim koji je bahat, neobazriv prema drugima, neodgovoran, egoista, bez smisla za humor, skrtica ....
onim koji ti smulja odgovor, presuti, laze i muti, ne ispunjava obecanja i ne postuje dogovore ....

ali bolje da cutim.. kad god sam rekla nikad - bas me to zatrefilo :D
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#444 Re: Sa kakvim muskarcem nikada ne biste mogle biti?

Post by adda_sa »

od svih navedenih stvari, jedino me jednom zatrefio pusac, i to bas kad nakon sto sam rekla da mi je to bas gadno...
zato rekoh bolje ne pricati nista, da se covjek ne jinxa
tema je skim ne biste mogle biti, a ne 'za kakve ste se sve budale nekad bile zakacile'
User avatar
Xavier1
Posts: 4043
Joined: 08/07/2018 03:38

#445 Re: Sa kakvim muskarcem nikada ne biste mogle biti?

Post by Xavier1 »

adda_sa wrote:od svih navedenih stvari, jedino me jednom zatrefio pusac, i to bas kad nakon sto sam rekla da mi je to bas gadno...
zato rekoh bolje ne pricati nista, da se covjek ne jinxa
tema je skim ne biste mogle biti, a ne 'za kakve ste se sve budale nekad bile zakacile'
Pa po strukturi recenice reklo bi se da je bilo vise njih. Ali hajde, vi zene svakako mijenjate misljenje kako vam odgovara. :zoka:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#446 Re: Sa kakvim muskarcem nikada ne biste mogle biti?

Post by triconja »

HAVANA wrote:
Boemica wrote:
Xavier1 wrote:

Nije tacno. Najbolje se slazu parovi kod kojih muskarac ima vise od zene.
Pa iskreno, niti bih mu zavirivala u platne liste i bankovne račune, niti bih dala da on zaviruje u moje.
Ali po poslu koji radi može se zaključiti da li smo tu negdje što se tiče primanja, ili je razlika velika.

A baš je bitno jel' njemu plata 10 maraka veća od moje, il je moja 10 maraka veća od njegove :D
Nema tu moje tvoje.To je nase.Kuso med il govna kasikom,kusaj iz jedne contre.A najbolje kad pocnes i bez contre,da ni nju nemate.A zajedno je stvorite.Tako je mene zivot naucio.Mozda i grijesim,haj znaj. :roll: Oko mene sto imam uspjesnih brakova,a imam ih mnogo,sve su takve price.
Cuj nase. Nije ni cudo sto se ljudi slabo zene/udaju, nije niko budala.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18643
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#447 Re: Sa kakvim muskarcem nikada ne biste mogle biti?

Post by SmokingMan »

Mora tu biti zajedničkog budžeta,ili ste u braku ili niste.Brak je svakako dijelom utemeljen na inividualnim ali i zajedničkim interesima.. :D
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#448 Re: Sa kakvim muskarcem nikada ne biste mogle biti?

Post by HAVANA »

triconja wrote:
HAVANA wrote:
Boemica wrote:
Pa iskreno, niti bih mu zavirivala u platne liste i bankovne račune, niti bih dala da on zaviruje u moje.
Ali po poslu koji radi može se zaključiti da li smo tu negdje što se tiče primanja, ili je razlika velika.

A baš je bitno jel' njemu plata 10 maraka veća od moje, il je moja 10 maraka veća od njegove :D
Nema tu moje tvoje.To je nase.Kuso med il govna kasikom,kusaj iz jedne contre.A najbolje kad pocnes i bez contre,da ni nju nemate.A zajedno je stvorite.Tako je mene zivot naucio.Mozda i grijesim,haj znaj. :roll: Oko mene sto imam uspjesnih brakova,a imam ih mnogo,sve su takve price.
Cuj nase. Nije ni cudo sto se ljudi slabo zene/udaju, nije niko budala.
Jesmo mi i mnogi drugi sa 20,30,40... godina braka...
chombe trajla be
Posts: 245
Joined: 22/09/2015 19:53

#449 Re: Sa kakvim muskarcem nikada ne biste mogle biti?

Post by chombe trajla be »

A najbolje kad pocnes i bez contre,da ni nju nemate.A zajedno je stvorite.Tako je mene zivot naucio.Mozda i grijesim,haj znaj. :roll: Oko mene sto imam uspjesnih brakova,a imam ih mnogo,sve su takve price.
Ovo je najtačnije od svega, i ovakve osobe i treba birati kao životne saputnike. Zato ja kad krenem na prvi sastanak, auto lijepo ostavim u garaži, i dođem sa autobusom, malo oznojen. Većina muških se u početku predstavlja tako što počnu pričati da imaju kule i vile, a ja sve kontra. I ona koja i nije za mene više mi se i ne javi! :) Šta mi vrijedi sad da imam najnovije auto (auto uzimam kao glupi primjer), kad će me takva ostaviti čim naiđe neko sa još novijim modelom.
Znaaaa Havana, čontra je mjerilo svih mjerila! A nije ni Čombe toliko glup :D
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18168
Joined: 11/02/2013 11:32

#450 Re: Sa kakvim muskarcem nikada ne biste mogle biti?

Post by Ramzess Veliki »

chombe trajla be wrote:
A najbolje kad pocnes i bez contre,da ni nju nemate.A zajedno je stvorite.Tako je mene zivot naucio.Mozda i grijesim,haj znaj. :roll: Oko mene sto imam uspjesnih brakova,a imam ih mnogo,sve su takve price.
Ovo je najtačnije od svega, i ovakve osobe i treba birati kao životne saputnike. Zato ja kad krenem na prvi sastanak, auto lijepo ostavim u garaži, i dođem sa autobusom, malo oznojen. Većina muških se u početku predstavlja tako što počnu pričati da imaju kule i vile, a ja sve kontra. I ona koja i nije za mene više mi se i ne javi! :) Šta mi vrijedi sad da imam najnovije auto (auto uzimam kao glupi primjer), kad će me takva ostaviti čim naiđe neko sa još novijim modelom.
Znaaaa Havana, čontra je mjerilo svih mjerila! A nije ni Čombe toliko glup :D
Ovaj post treba prebaciti na temu Kako naci zenu vrijednu braka. :thumbup: Bravo Chombe. :thumbup:
Post Reply