Sa Gradacca,bijele kule

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
Post Reply
User avatar
avicena
Posts: 2316
Joined: 08/07/2005 00:19

#251 Re: Sa Gradacca,bijele kule

Post by avicena »

niiip wrote:

Pozdrav sa Table :-D
Jel' to ovdje negdje? :mrgreen: Mnogo toga može stati u jedan kadar u tom Gradačcu.

Image
niiip
Posts: 73
Joined: 09/02/2009 11:25
Location: Gradacac

#252 Re: Sa Gradacca,bijele kule

Post by niiip »

Eh to je nasha Tabla !

Uhvatio si lijep prizor ... iako to i nije tako teshko u Gradaccu :P
herbert mekfjuger
Posts: 462
Joined: 11/11/2010 16:12

#253 Re: Sa Gradacca,bijele kule

Post by herbert mekfjuger »

Samo trebate ispravit ovaj krivi toranj i biće sve uredu :D :bih:
niiip
Posts: 73
Joined: 09/02/2009 11:25
Location: Gradacac

#254 Re: Sa Gradacca,bijele kule

Post by niiip »

Vjerovatno su kontali biti ce atrakcija, kao u Italiji :mrgreen: :bih:
User avatar
mujkance
Posts: 22
Joined: 25/03/2011 00:57

#255 Re: Sa Gradacca,bijele kule

Post by mujkance »

Moj Gradačac, moj zavičaj, najmiliji grad. :) :bih:
srećkica :)
Posts: 47
Joined: 07/07/2011 12:10

#256 Re: Sa Gradacca,bijele kule

Post by srećkica :) »

Prelijep grad :bih: :thumbup:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#257 Re: Sa Gradacca,bijele kule

Post by spreca »

Sramota me je reci da u gradachcu nisam nikad bio i ako mi je to sasvim blizu,ali akobogda ljetos kad dodjem prva destinacija koju posjetiti ce biti Gradacac :-D
Zmajevic
Posts: 7
Joined: 18/01/2012 21:59

#258 Re: Sa Gradacca,bijele kule

Post by Zmajevic »

Evo malo o Gradaccu sta se sve izgradilio ili je u toku izgradnju u 2011. godini:

HIPODROM VUKOVIC
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image


UREĐENJE GRADSKOG PARKA
Image
Image
Image
Image
Image

IDEJNO RJESENJE KULTURNOG CENTRA U GRADACCU,koji se treba zapoceti raditi 2012 godine
Image
Image
Image
Image

IZGRADNJA STADIONA "BANJA ILIDZA" U GRADACCU
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

SANIRANJE BRANE JEZERA VIDARA
Image
Image
Image
Image

RESTAURACIJA DŽAMIJE HUSEJNIJE U GRADAČCU
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

FOTO: Industijska zona II - opravdan projekat za nova radna mjesta

Industrijska zona II u Gradačcu uskoro bi u potpunosti mogla biti spremna za domaće i strane investitore. Nakon što je na inicijativu Udruženja privrednika općine Gradačac urađena projektna dokumentacija za uspostavu saobraćajnica, kanalizacije, regulacije rijeke za Industrijsku zonu, koja se proteže na površini od 42,7 hektara zemljišta, krenulo se sa gradnjom fabrika.


Zahvaljujući ulaganjima sa viših nivoa vlasti, Općine Gradačac te investicijama uspješnih gradačačkih privrednika Industrijska zona II ovih dana poprima novi izgleda, upravo onakav kakvim je predstavljan građanima na javnim prezentacijama.


Nedavno je u ovoj zoni sagrađena tvornica fine obrade metala za autoindustriju – TMD Group, koja je ovih dana počela sa proizvodnjom. Također, prema našim saznanjima, ovih dana se radi na pripremi zemljišnog prostora za gradnju nove fabrike, a riječ je o poznatoj njemačkoj tvornici za proizvodnju mliječnih proizvoda „ZOTT“, čija će poslovnica biti smještena upravo u ovoj zoni. Pored toga, radi se na popločavanju riječnog korita rijeke Gradašnice te pripremi na asfaltiranju pristupnog puta u navedenoj zoni.


Prema planskoj dokumentaciji, industrijska zona će biti podijeljena na četiri glavna sektora i to: metaloprerađivački, prehrambeni, građevinski i zanatski.
Image
Image
Image
Image
Image

Dukat otvorio u Gradačcu savremeno skladište
Image
Zаhvаljujući investiciji vrijednoj 800.000 KM, Dukаt je u Grаdаčcu otvorio nаjsаvremeniji sklаdišni prostor u domаćoj mliječnoj industriji

Sklаdišni prostor, kаpаcitetа 2.365 pаletnih mjestа, pustili su u rаd аmbаsаdori Frаncuske i Hrvаtske u BiH Rolаnd Žil i Tonči Stаničić te člаn Uprаve Dukаtа Tjeri Zuršer.

"Ovа investicijа je od izuzetnog znаčаjа kаko zа Dukаt, tаko i zа nаše potrošаče širom BiH. Rаdi se o visokom regаlnom sklаdištu, jedinstvenom nа području BiH, koje je projektovаno i izvedeno premа EU stаndаrdimа i direktno je povezаno s proizvodnjom", rekаo je direktor mljekаre Dukаt Jozef Dominik Goić.

Osim što je rukovanje finalnim proizvodima svedeno na minimum, te je onemogućena deformacija proizvoda prilikom njihova skladištenja, ovo je visoko regalno skladište i nužan preduvjet za provođenje izvoznih operacija Dukat mljekare na tržištima Evropske unije.

„Imajući u vidu skori ulazak susjedne Hrvatske u sastav Europske unije, te sagledavajući Hrvatsku kao jedno od najvećih izvoznih tržišta, kako Dukat mljekare tako i domaće mljekarske industrije, Dukat mljekara intenzivno se prilagođava strogim zahtjevima Europske unije.

Tako Dukat mljekara već danas zadovoljava postavljene EU standarde, a izvoznički broj očekujemo tokom 2012. godine“, zaključio je Goić.

OTVOREN BAZEN U BANJI ILIDZI GRADACAC
Image
Image
Image
Image
Image

Nastavak radova na planinarskom domu

Uprkos teškim meteorološkim uslovima i niskim temperaturama , nastavljaju se radovi na gradnji i dogradnji Planinarskog doma PSD Gradina na prostoru naselja Jasenica , općina Gradačac , gdje se vrše građevinski radovi na dogradnji kotlovnice i vešeraja te ostali radovi na uređenju doma …

Obilazeći objekat Planinarskog doma Jasenica, kod Gradačca , u vlasništvu PSD Gradina Gradačac, o kome već naš WEB portal http://www.psdgradina.org dobija pozitivne dojmove od strane posjetioca sajta , zatekli smo predsjednika UO PSD Gradina dr. Muhameda Novalića koji je nazočio radovima na proširenju Planinarskog doma tj. dogradnji objekta kotlovnice i vešeraja za potrebe posjetioca i gostiju u našem domu. Ovom prilikom je od strane dr. Novalića napomenuto kako se i po ovako teškim vremenskim uslovima nastoji odraditi što više jer se osjeća potreba za toplifikacijom čitavog objekta , s obzirom da kapacitet instaliranog etažnog grijanja , prikopčanog na kamin u dnevnom boravku , nije dostatan za grijanje čitavog doma već samo prostora velike sale i prve male etaže u okviru doma,a već smo domaćini ili organizatori većih manifestacija , koji podrazumijevaju i veći broj gostiju za šta je potrebno obezbijediti i grijanje u ove hladne zimske dane .

Radovi na građevinskoj dogradnji su u toku i dio atmosfere se može pogledati u priloženoj foto galeriji koja slijedi.

Dr. Novalić je napomenuo da je izvršeno i kompletiranje soba i apartmana u okviru Planinarskog doma sa neophodnim namještajem, prvenstveno ležajevima i potrebnom pratećom infrastrukturom uz to , te da je trenutno raspoloživi kapacitet planinarskog doma 40 ležajeva koji su spremni za prijem planinara i ostalih gostiju PSD Gradina.

Na kraju smo od gospodina Novalića saznali da se ovih dana priprema i uređenje okoliša oko samog doma kojom prilikom će se kompletna raspoloživa površina , negdje oko 12 dunuma zemljišta , pokriti tj . posaditi sa preko 200 sadnica raznog drveća, uključujući sadnice hrasta , bukve , lipe , graba i breze , čime će i onako prelijepi planinarski dom , već sada prepoznat u okruženju kao jedan od najljepših i najmodernijih , biti dodatno uljepšan te će zasjati u punom sjaju.

Naš portal , kao informativno glasilo Planinarskog sportskog društva Gradina Gradačac , će i dalje pratiti sve aktivnosti oko proširenja , uređenja i opremanja Planinarskog doma Jasenica kod Gradačca , u čemu ogroman doprinos daju članovi Upravnog odbora PSD na čelu sa neumornim dr. Muhamedom Novalićem , te ostali članovi društva koji su svojim materijalnim doprinosima i radom uspjeli ovaj dom napraviti i učiniti ga dostojnim za prijem gostiju svih nivoa.
Image
Image
Image
silver testelone
Posts: 365
Joined: 25/01/2012 13:38

#259 Re: Sa Gradacca,bijele kule

Post by silver testelone »

Sve pohvale za Gradačac, inače meni vrlo drago mjesto i često sam tu, osjećam se ko na svome :D

Jedno pitanje za one koji su više upućeni u ovo... oduvijek me zanimao razlog zašto su napravljena jezera u Gradačcu Vidara i Hazna? možda je pitanje glupo, ali stvarno nigdje nisam našao taj podatak, samo piše kad je napravljeno, a nigdje zašto :D
User avatar
avicena
Posts: 2316
Joined: 08/07/2005 00:19

#261 Re: Sa Gradacca,bijele kule

Post by avicena »

User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#262 Re: Sa Gradacca,bijele kule

Post by vjesticanametli »

pa sto napravi krug ...........sto ne provoza do gradine da malo kucu vidim :-D
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#263 Re: Sa Gradacca,bijele kule

Post by zelenashica »

vjesticanametli wrote:pa sto napravi krug ...........sto ne provoza do gradine da malo kucu vidim :-D
Zar si ti moja zamljakinja :shock:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#264 Re: Sa Gradacca,bijele kule

Post by vjesticanametli »

:mrgreen:
User avatar
Zovem se Zelena
Posts: 3461
Joined: 23/09/2010 13:17

#265 Re: Sa Gradacca,bijele kule

Post by Zovem se Zelena »

Wow, svaka čast! Ja zadnji put bila tamo 2001. Za 10ak godina dosta toga se izgradilo! Hipodrom :thumbup: prelijep!
niiip
Posts: 73
Joined: 09/02/2009 11:25
Location: Gradacac

#266 Re: Sa Gradacca,bijele kule

Post by niiip »

@vjesticanametli ... tabla ( svirac ) ;)

ja sam dole od sviracke dz. prema gradini a ti si vjerovatno od bolnice to jest raskrsca prema gradini - kod one radnje gdje je se biber pakovo :D ili grijesim ?
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#267 Re: Sa Gradacca,bijele kule

Post by vjesticanametli »

jesam jesam blizuuuuuuuuuuuuuuuu :-D :D
Korisničkoime
Posts: 4828
Joined: 18/11/2010 00:26

#268 Re: Sa Gradacca,bijele kule

Post by Korisničkoime »

silver testelone wrote:Sve pohvale za Gradačac, inače meni vrlo drago mjesto i često sam tu, osjećam se ko na svome :D

Jedno pitanje za one koji su više upućeni u ovo... oduvijek me zanimao razlog zašto su napravljena jezera u Gradačcu Vidara i Hazna? možda je pitanje glupo, ali stvarno nigdje nisam našao taj podatak, samo piše kad je napravljeno, a nigdje zašto :D
Koliko ja znam Vidara je rezervoar vode tako mi prijatelj reče eh sad ne znam je li pitke ili možda za potrebe industrije jer znam da je voda općenito problem. Pored toga dok nije bilo brane na Vidari i Hazni a time i vještačke akumulacije znalo se dešavati kod jakih padavina da dođe do poplava skoro pa do centra grada. Brana je riješila taj problem te zapravo i stvorila vještačka jezera.
silver testelone
Posts: 365
Joined: 25/01/2012 13:38

#269 Re: Sa Gradacca,bijele kule

Post by silver testelone »

Korisničkoime wrote:
silver testelone wrote:Sve pohvale za Gradačac, inače meni vrlo drago mjesto i često sam tu, osjećam se ko na svome :D

Jedno pitanje za one koji su više upućeni u ovo... oduvijek me zanimao razlog zašto su napravljena jezera u Gradačcu Vidara i Hazna? možda je pitanje glupo, ali stvarno nigdje nisam našao taj podatak, samo piše kad je napravljeno, a nigdje zašto :D
Koliko ja znam Vidara je rezervoar vode tako mi prijatelj reče eh sad ne znam je li pitke ili možda za potrebe industrije jer znam da je voda općenito problem. Pored toga dok nije bilo brane na Vidari i Hazni a time i vještačke akumulacije znalo se dešavati kod jakih padavina da dođe do poplava skoro pa do centra grada. Brana je riješila taj problem te zapravo i stvorila vještačka jezera.
Hvala ;)
User avatar
Ivo Lola
Posts: 820
Joined: 18/04/2009 19:59

#270 Re: Sa Gradacca,bijele kule

Post by Ivo Lola »

jel neko bio na ovom hipodromu, kakve se sve usluge pruzaju
zanima me jahanje za pocetnike, koja je cijena, kako ide to...
User avatar
Atena
Posts: 137
Joined: 15/09/2012 14:35

#271 Re: Sa Gradacca,bijele kule

Post by Atena »

herbert mekfjuger wrote:Samo trebate ispravit ovaj krivi toranj i biće sve uredu :D :bih:
ispravit ćemo onda i mi svoj kada talijani isprave toranj i pizi :thumbup:
Zmajevic
Posts: 7
Joined: 18/01/2012 21:59

#272 Re: Sa Gradacca,bijele kule

Post by Zmajevic »

TURISTICKA RAZGLEDNICA GRADACCA!
http://www.youtube.com/watch?v=oRkfrUMNL8U
Zmajevic
Posts: 7
Joined: 18/01/2012 21:59

#273 Re: Sa Gradacca,bijele kule

Post by Zmajevic »

VIDEO REPORTAZA O GRADACCU!
Zmajevic
Posts: 7
Joined: 18/01/2012 21:59

#274 Re: Sa Gradacca,bijele kule

Post by Zmajevic »

SUMMER BEACH FEST 1 -2013

Summer Beach Fest I – 2013“ jedan je od rijetkih „Event“-a na području Bosne i Hercegovine, koji će trajati punih 3 dana!

Nezaboravan Summer Beach Fest I – 2013, počinje 09.08.2013., u 10:00h, i traje sve do sitnih noćnih sati 11.08.2013!

Neka od imena koja će se pobrinuti da „Summer Beach Fest I – 2013“ bude nezaboravan događaj na ovome području su: DJ Marko Nastić, DJ Dejan Miličević, DJ Siniša Lukić, DJ Mladen Tomić, DJ Nebs Jack, DJ Tijana T., DJ Worda, DJ Nosy Kid, DJ Abduselam, DJ Ronald, DJ Miss Sunshine, DJ Miss Slave, DJ Dado, DJ Lady Dee, DJ Miloš Stankić, DJ Miss Mayra, uz ostale!

Image

Mimo odlične glazbe, vrhunske tehnike (300 KW Meyer Milo Sound-a & 200 KW Martin Light Sound-a), tu su također i razni animatori/ice koji će dodatno obogatiti dnevni i noćni program kupanja u eko - termalnom jezeru Vuković, pivske i koktel punktove!

Nakon cjelodnevnog iscrpnog, ali fenomenalnog provoda, počinje kampiranje u Kamp Naselju Vuković, u sklopu Turističkog Resort-a & Hipodroma Vuković****! Dobar provod se nastavlja i sutra dan, uz „Foam“ & „Cocktail“ Party, SBF Ladies, te cjelodnevni „Light Music Program“, pa sve do sitnih noćnih sati, dok se u potpunosti ne isplešete, i odlično zabavite, te budete spremni za čvrst san u „Magic Wood“ šumi.

Uz kampiranje (kamp prikolice i/ili šatori) gostima je na raspolaganju glavni roštilj u Grill Zoni, jednako kao i mini grill-ovi za najam, ukoliko dolazite s društvom koje tradicionalno voli biti „sam svoj majistor“ uz hladno Ožujsko ili Becks pivo.

Za ozbiljne hedoniste, tu je i Restoran Picolo, a za one koji vole privatnost – Coffee & Cocktail Bar Amnesia, hosted by Hana Hadžiavdagić & Special Edition Cocktails!

Posjetiteljima su također na raspolaganju i: „Brener House“ Villa/Odmorišna Kuća, „Vuković House“ Villa / Odmorišna Kuća, te sportsko-rekreativne aktivnosti (jahanje, jogging, biciklizam, i naravno 24 sata kupanje)!

„ Summer Beach Fest I – 2013“ turneja limuzinom i s „SBF Ladies“ (Gradačac – Brčko – Tuzla – Zenica – Doboj – Srajevo – Banja Luka) je počela 01.07.2013., te su onim najbržima uručene pozivnice, a za one koji nisu stigli, biti će prilike, jer se „Tour Show“ nastavlja do 08.08.2013.!

Photosession za „Summer Beach Fest I – 2013“ uz VIP posjete i karte, predstaviti će najljepša lica „Summer Beach Fest-a I, 2013“ Gđa. Hana Hadžiavdagić, Gđica Tina Katanić, i Gđica Aleksandra Grdić!

Sponzori i Partneri: Red Bull, Absolute Vodka, Zagrebačka pivovara d.o.o., Coca-Cola, Općina Gradačac, Konjički Klub Vuković Team, BDC Televizija, Nova Oprema d.o.o. itd.

Sve dodatne informacije možete pronaći na našoj web stranici http://www.hipodrom.ba i/ili na našoj FB stranici: https://www.facebook.com/suljo.vukovic.12


CIJENA KARTE ZA SVA TRI DANA, S KAMPIRANJEM I KUPANJEM U EKO-TERMALNOM JEZERU: 10,00 KM / 5,11 EUR (u pretprodaji)

Pretprodajna mjesta:

TURISTIČKI RESORT & HIPODROM VUKOVIĆ - Ledenice Donje bb - 76 250 Gradačac - Kontakt telefon: 00 387 35 232 184
CAFFE MLIN - Titova bb - 76 250 Gradačac - Kontakt telefon: 00 387 61 998 541
BDC TELEVIZIJA - GRADSKI BAZENI - 76 100 Brčko - Kontakt telefon: 00 387 62 328 824 / 00 387 49 500 530
CD SHOP MIDO - Korzo bb - 75 000 Tuzla - Kontakt telefon: 00 387 61 191 321
CAFFE SLASTIČARNA VATRA - Ferhadija 4 - 71 000 Sarajevo - Kontakt telefon: 00 387 33 222 244 / Grbavička 6 - 71 000 Sarajevo - Kontakt telefon: 00 387 33 811 100
NIVEA BAR - Radićeva 4B - 71 000 Sarajevo
BAGHDAD CAFE - Bazardžani 6 - 71 000 Sarajevo
PIRATES PUB - Kundurdžiluk 6 - 71 000 Sarajevo
MR BLACK & MR. BROWN - Hotel Bosna- 78 000 Banja Luka - Kontakt telefon: 00 387 65 163 260
MARBEL (BORIK) - 78 000 Banja Luka - Kontakt telefon: 00 387 65 163 260
BAŠTA KOD JUGE - Splavovi - 11 070 Beograd - Kontakt telefon: 00 381 66 222 152
KLUB RIVER - Splavovi - 11 070 Beograd - Kontakt telefon: 00 381 66 222 152
KLUB CINEMA - Splavovi - 11 070 Beograd - Kontakt telefon: 00 381 66 222 152
KLUB BLAYWATCH - Splavovi - 11 070 Beograd - Kontakt telefon: 00 381 66 222 152
TEATRO BAR - 11 070 Beograd - Kontakt telefon: 00 381 11 477 771
KLUB RESTORAN AMSTERDAM - 11 070 Beograd - Kontakt telefon: 00 381 11 31 94 971
POSH FANTASY BAR - Teslina 7 - 10 000 Zagreb
User avatar
Zlocin&Kazna
Posts: 626
Joined: 10/02/2009 15:44

#275 Re: Sa Gradacca,bijele kule

Post by Zlocin&Kazna »

Da malo osvježim ovu temu...

Post Reply