Sa Gradacca,bijele kule

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
Post Reply
User avatar
nebojeplavo
Posts: 5958
Joined: 29/09/2005 12:40
Location: na sedmom nebu :D

#226

Post by nebojeplavo »

Otvoren Sajam šljive u Gradačcu
Gradačac, 29.08.2007 - Fena
Premijer Federacije BiH Nedžad Branković danas je u Gradačcu otvorio 34. međunarodni sajam poljoprivrede i prehrambene industrije - Sajam šljive. Na ovoj najstarijoj sajamskoj manifestaciji u BiH na 6 000 četvornih metara zatvorenog i 8.000 otvorenog sajamskog prostora svoje proizvode prezentira 280 izlagača iz BiH i susjednih zemalja te Italije, Austrije, Slovenije, Makedonije i Njemačke. Zahvalivši domaćinu na nastavljanju sajamske tradicije, premijer Branković prezentirao je želje i planove vlade Federacije BiH. »Mi želimo Gradačac preko Tuzle spojiti sa Sarajevom normalnom evropskom cestom. Mi želimo da naša neobrađena polja budu polja s kojih ćemo ubirati žitarice i odakle ćemo imati svoju hranu, a da to ne budu polja na kojima raste ambrozija, gdje se razmnožavaju miševi i zmije. Mi hoćemo da jedemo svoje voće i da pijemo svoje sokove. U svemu tome Vladi Federacije BiH trebat će dosta pomoći svih njezinih građana«, kazao je premijer Branković. Tokom sajamske manifestacije, koja traje idućih pet dana, bit će dodijeljene sajamske medalje za kvalitet proizvoda, proglašeni najbolji poljoprivredni proizvođači voća i povrće, a upriličit će se i nekoliko stručnih savjetovanja i susreti poljoprivrednika i predstavnika vlasti.
User avatar
Hantraga
Posts: 3358
Joined: 19/10/2006 18:13
Location: Sent Lujis

#227

Post by Hantraga »

Bio sam u Gradaccu pretprosle hefte...Gledo utakmicu Zvijezda - Gosk...

Posto sam gradacacki zet, priznajem pod pritiskom, da je fina carsija... :D
cerimusa
Posts: 19
Joined: 18/01/2008 08:36

#228

Post by cerimusa »

/&/&%%$$ wrote:zna li ko onako iz prve ruke ispricati sagu o oklopnom vozu i specijalcima iz srbije

kada se povaljase po izlasku... medusobno

i nasta jos jedan srpski ep..ojjjjjj :zzzz:
Izvoli:

"U drugoj polusatnoj "Gradačačkoj hronici" što je redovno emitovana iz studija LTS, a pripremali je novinari susjedne televizije, predstavljena je čuvena "Sedmica" 107. MHVO brigade. Herojski Gradačac Zmaja od Bosne Husejn-bega Gradaščevića bio je i ostao neosvojiva tvr�ava za četni�ku bratiju i zločinca Karadžića koji je samo u montaži filmskog materijala svoje podle propagande s Pala popio kahvu, a nikad zakoračio nije u ovaj bosanski gradić, nit otvorio njegove kapije, zahvaljujući hrabrim zmajevićima al i gazijama Tuzlansko-podrijnjskog kantona i njegovog Drugog korpusa. Sedmicu je predstavljao komandant Bajro Muminović, naočit i otresit momak. "Išli smo gdje je najteže i uvijek u proboj ili vraćanje izgubljenih teritorija. Za to smo se specijalizirali i četnici znaju kad smo mi u napadu. Onda bjež, al uvijek bude kasno. Na Gradačcu su sve isprobali, i kasetne bombe i krmače, tukli su iz avijacije, samo je falila još atomska bomba. Kada nisu uspjeli pripremili su oklopni voz 22. oktobra 1992. godine. Cilj im je bio da u�u u industrijsku zonu i da s le�a djeluju od Požarika pa do Vide. Nismo ni znali šta je to, dodaje borac H. K. al smo osjetili da se nešto strašno sprema. Na položaju je bila i II četa Sedmog bataljona i ja sa njima. Imao sam RPG a drugi PAT-e i PAM-ve. Oklopna kompozicija se kretala polahko naprijed, a jedna lokomotiva bila je naprijed, druga pozadi. Pustili smo ga još pet stotina metara onda zapucali. Ja iz RPG a drugi iz svog raspoloživog oružja. Grmilo je na sve strane. Pucali su i četnici iz voza. Od ispajenih granata voz je skliznuo sa šina i lokomotiva je stala. Jedan vagon se otkačio i pobjegao sa lokomotivom nazad. Nastala je neopisiva gužva i pucnjava. Četnici su izlijetali u pancirima i ginili su. Mnogi su uspjeli i pobjeći. Oko 80 smo pobili, a ono što smo zaplijenili bilo je dovoljno da Gradačac odbranimo. Tri dana smo traktorima izvlačili oružje i municiju. Bili su to Krajšnici iz Prijedora, Sanskog Mosta i Omarske koji su se usudili ući me�u nas. Da su ostvarili svoje namjere Gradačac bi pao, ali to se nije moglo dogoditi dokle god je bio i poslednji naš borac."


http://www.Gradacac.eu
User avatar
pici
Posts: 43531
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#229

Post by pici »

Pozdrav Gradačanima a posebno Gradačankama :D iz Šehera,bio sam u Gradačcu predivan Bosanski grad.
cerimusa
Posts: 19
Joined: 18/01/2008 08:36

#230

Post by cerimusa »

Šeher Sarajeva je li :-D

Hvala!
User avatar
nebojeplavo
Posts: 5958
Joined: 29/09/2005 12:40
Location: na sedmom nebu :D

#231

Post by nebojeplavo »

Ja danas putujem u Gradacac :D :) ufff kad se sutra prosetam, valjda necu opet donijeti ruzno vrijeme :roll: :D
marschall
Posts: 386
Joined: 19/04/2007 12:21

#232

Post by marschall »

nebojeplavo wrote:Ja danas putujem u Gradacac :D :) ufff kad se sutra prosetam, valjda necu opet donijeti ruzno vrijeme :roll: :D
sretan put i oboji im nebo u plavo!
volim taj grad
User avatar
nebojeplavo
Posts: 5958
Joined: 29/09/2005 12:40
Location: na sedmom nebu :D

#233

Post by nebojeplavo »

marschall wrote:
nebojeplavo wrote:Ja danas putujem u Gradacac :D :) ufff kad se sutra prosetam, valjda necu opet donijeti ruzno vrijeme :roll: :D
sretan put i oboji im nebo u plavo!
volim taj grad
hvala :D svaki put me optuze da im donesem ruzno vrijeme :roll: :D
marschall
Posts: 386
Joined: 19/04/2007 12:21

#234

Post by marschall »

nebojeplavo wrote:
marschall wrote:
nebojeplavo wrote:Ja danas putujem u Gradacac :D :) ufff kad se sutra prosetam, valjda necu opet donijeti ruzno vrijeme :roll: :D
sretan put i oboji im nebo u plavo!
volim taj grad
hvala :D svaki put me optuze da im donesem ruzno vrijeme :roll: :D
mozda nije uvjek do tebe
niiip
Posts: 73
Joined: 09/02/2009 11:25
Location: Gradacac

#235 Re: Sa Gradacca,bijele kule

Post by niiip »

Gradacac pored Pochitelja za mene najljepsi grad , jest da sam Gradacacan :wink:

Pozdrav sa Table :-D
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#236 Re: Sa Gradacca,bijele kule

Post by vjesticanametli »

jel se to sankas :mrgreen:
niiip
Posts: 73
Joined: 09/02/2009 11:25
Location: Gradacac

#237 Re: Sa Gradacca,bijele kule

Post by niiip »

Ma joj cak bi se i sanko samo da sam trenutno u Gradaccu , ali nishta studij zove :(
anto1982
Posts: 13
Joined: 24/02/2009 17:39

#238 Re: Sa Gradacca,bijele kule

Post by anto1982 »

Pozdrav raja !

Mogu samo pohvaliti Gradacac kao prelijepi grad , nigdje se necu osjecati kao ovdje :D

Svi smo mi zmajevi Bosne , i zajedno smo ga branili sa nasim bracima muslimanima !
User avatar
Bolt
Posts: 68
Joined: 27/02/2009 10:26
Location: P.M

#239 Re: Sa Gradacca,bijele kule

Post by Bolt »

Ma Gradačac je extra gradić. Lijep i uredjen, na finoj lokaciji. A bogami i bogat, vidi se da ljudi rade. Ljudi su isto super, fini i susretljivi...znam po belaju koji sam im'o prošlo ljeto! :-)
User avatar
oktobar07
Posts: 142
Joined: 17/10/2007 15:57

#240 Re: Sa Gradacca,bijele kule

Post by oktobar07 »

ja diskusije majko moja.
zivimo u 2009! :?
User avatar
Zlocin&Kazna
Posts: 626
Joined: 10/02/2009 15:44

#241 Re: Sa Gradacca,bijele kule

Post by Zlocin&Kazna »

Jel neko moze staviti red voznje za liniju Gradačac - Tuzla. Ja bih malo dosao u obilazak Gradacca, al pošto iz TZ mislim autobusom, ne znam kad ima bus u povratku. Nasao sam neki red voznje na opcinskoj stranici Gradačca, al pise da je zadnji bus iz Gradačca za TZ vec u 15.30, sto je prerano za jedan turisticki obilazak ovog lijepog grada... Pozzdrav!!
User avatar
janje_
Posts: 2223
Joined: 05/04/2007 14:05

#242 Re: Sa Gradacca,bijele kule

Post by janje_ »

Zlocin&Kazna wrote:Jel neko moze staviti red voznje za liniju Gradačac - Tuzla. Ja bih malo dosao u obilazak Gradacca, al pošto iz TZ mislim autobusom, ne znam kad ima bus u povratku. Nasao sam neki red voznje na opcinskoj stranici Gradačca, al pise da je zadnji bus iz Gradačca za TZ vec u 15.30, sto je prerano za jedan turisticki obilazak ovog lijepog grada... Pozzdrav!!

moglo bi biti da i nema poslije..
ima linija gradacac sarajevo preko tuzle, ali ne znam kad taj ide..

a ako zaglavis, prebaci se nekako do srebrenika, a iz srebrenika onda imas svakih pola sata za tz.. zadnji je u 21:05..
User avatar
Zlocin&Kazna
Posts: 626
Joined: 10/02/2009 15:44

#243 Re: Sa Gradacca,bijele kule

Post by Zlocin&Kazna »

janje_ wrote:
Zlocin&Kazna wrote:Jel neko moze staviti red voznje za liniju Gradačac - Tuzla. Ja bih malo dosao u obilazak Gradacca, al pošto iz TZ mislim autobusom, ne znam kad ima bus u povratku. Nasao sam neki red voznje na opcinskoj stranici Gradačca, al pise da je zadnji bus iz Gradačca za TZ vec u 15.30, sto je prerano za jedan turisticki obilazak ovog lijepog grada... Pozzdrav!!

moglo bi biti da i nema poslije..
ima linija gradacac sarajevo preko tuzle, ali ne znam kad taj ide..

a ako zaglavis, prebaci se nekako do srebrenika, a iz srebrenika onda imas svakih pola sata za tz.. zadnji je u 21:05..
Hvala na savjetu, Janje_ :thumbup:
User avatar
Zlocin&Kazna
Posts: 626
Joined: 10/02/2009 15:44

#244 Re: Sa Gradacca,bijele kule

Post by Zlocin&Kazna »

Image
chupa993
Posts: 1
Joined: 03/01/2010 14:46

#245 Re: Sa Gradacca,bijele kule

Post by chupa993 »

ljudi,trebam pomoc!
naime,imam par dana da skontam kako da dodjem do gradacca,a da prodjem sto jeftinije,sta cete,skolarcima je dzeparac veoma mali...
trebam pomoc da skontam kako je najbolje da iz visokog dodjem do gradacca a da se vratim kuci do 22h...xD
je li zna iko ima li autobus i u koliko je tacno od tuzle do gradacca ali pod uslovom da je poslije 15 do 12h---???pls!
User avatar
Zlocin&Kazna
Posts: 626
Joined: 10/02/2009 15:44

#246 Re: Sa Gradacca,bijele kule

Post by Zlocin&Kazna »

chupa993 wrote:ljudi,trebam pomoc!
naime,imam par dana da skontam kako da dodjem do gradacca,a da prodjem sto jeftinije,sta cete,skolarcima je dzeparac veoma mali...
trebam pomoc da skontam kako je najbolje da iz visokog dodjem do gradacca a da se vratim kuci do 22h...xD
je li zna iko ima li autobus i u koliko je tacno od tuzle do gradacca ali pod uslovom da je poslije 15 do 12h---???pls!
Polasci iz Tuzle: http://www.transturist.ba/dom_prom.html
Polasci iz Gradačca: Image
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#247 Re: Sa Gradacca,bijele kule

Post by zelenashica »

Eh kako su ljetni raspusti nekad znali bili lijepi......bude lijepe uspomene :-D

Image
User avatar
Ares 1921
Posts: 132
Joined: 19/12/2009 16:37
Location: Sarajevo

#248 Re: Sa Gradacca,bijele kule

Post by Ares 1921 »

bosanski_jesenjin
Posts: 10
Joined: 09/01/2010 21:56

#249 Re: Sa Gradacca,bijele kule

Post by bosanski_jesenjin »

Svi oni koji žele mogu dnevno od 6 do 18 sati slušati RADIO Gradačac putem portala wwww.gradacac-x.com

Inače, ovaj portal donosi sve novosti iz grada te sve informacije, dakle sve što je potrebno za ovaj mali ali jako lijepi gradić.
am_staff
Posts: 18
Joined: 22/07/2010 00:51

#250 Re: Sa Gradacca,bijele kule

Post by am_staff »

kakav je nocni zivot u gradaccu,mozete napisati par lokala gdje bi se moglo otici a da bude fino,neko disko ili tako nes.Pozdrav
Post Reply