Sa-Du

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
ibizza
Has thanked: 1 time

Sa-Du

Post by ibizza » 20/05/2011 16:53

Pozz :)
Planiram ici do Dubrovnika naredni mjesec,pa me zanima,koliko ima kilometara do Dubrovnika,koliko vremena treba i najvaznije,dali mogu sa autom od starog poreko granice ili moram imati medjunarodnu punomoc?

hvalla :) :thumbup:

ins

Re: Sa-Du

Post by ins » 20/05/2011 16:59

Oko 260 km. Ako si neiskusan, racunaj na neka 41/2-5 sati lagane voznje, sa pauzama.

Oko ostalog ne brini nista, vec uzivaj. Ne treba ti ni punomoc, vec samo saobracajna+zeleni karton, vozacka dozvola + licna karta.

Mozes na Mostar-Capljina-Metkovic-Neum ili na Mostar-Buna-Stolac-Trebinje-Dubrovnik

ibizza

Post by ibizza » 20/05/2011 17:05

ins wrote:Oko 260 km. Ako si neiskusan, racunaj na neka 41/2-5 sati lagane voznje, sa pauzama.

Oko ostalog ne brini nista, vec uzivaj. Ne treba ti ni punomoc, vec samo saobracajna+zeleni karton, vozacka dozvola + licna karta.

Mozes na Mostar-Capljina-Metkovic-Neum ili na Mostar-Buna-Stolac-Trebinje-Dubrovnik

Hvala ti puno! :-D :thumbup:

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 20/05/2011 21:02

ibizza wrote:
ins wrote:Oko 260 km. Ako si neiskusan, racunaj na neka 41/2-5 sati lagane voznje, sa pauzama.

I ne vozi brže od života,....

ibizza

Post by ibizza » 20/05/2011 21:07

PipiDugaDevetka wrote:
ibizza wrote:

I ne vozi brže od života,....

Za 7 godina nisam ogrebao auto,a nisam ni kaznu platio(hvala Bogu)...pa ti vidi :D :thumbup:

teAMICA

Post by teAMICA » 20/05/2011 21:12

Idi preko Trebinja, manje su guzve. I ne nosi mladog sira, janjetine i sl., sve poceli otimat a i kaznu ces platit :D

ibizza

Post by ibizza » 30/05/2011 23:36

Ljudi,upravo mki sad govore da mi treba punomoc,da bi presao granicu sa autom od starog... :?
Jeli to fkt istina?Koga da nazovem,da mi kaze tacnu informaciju?

_tulumba_

Post by _tulumba_ » 30/05/2011 23:51

ibizza wrote:Ljudi,upravo mki sad govore da mi treba punomoc,da bi presao granicu sa autom od starog... :?

Ja sam par puta prelazio granicu (BiH-Hr) dok sam vozio ocevo auto, bez ikakvih problema iako sam imao punomoc koju im nisam pokazivao ali imao ju spremnu u slucaju da zatraze. Pretpostavljam da nisu iz razloga sto u saobracajnoj, kao vlasnik automobila je moj otac i naravno nosimo isto prezime pa nisu nista smarali. I meni su rekli da moras imati punomoć iako mi prakticno nije trebala. U sustini, logicno je da ti treba al' znam jos par slucajeva, da ljudima uopce ni saobracajnu ne pogledaju, a punomoc i ne traze. Jbga kockanje je ako krenes na put bez punomoci.

ibizza

Post by ibizza » 31/05/2011 00:03

_tulumba_ wrote:
ibizza wrote:Ljudi,upravo mki sad govore da mi treba punomoc,da bi presao granicu sa autom od starog... :?

Ja sam par puta prelazio granicu (BiH-Hr) dok sam vozio ocevo auto, bez ikakvih problema iako sam imao punomoc koju im nisam pokazivao ali imao ju spremnu u slucaju da zatraze. Pretpostavljam da nisu iz razloga sto u saobracajnoj, kao vlasnik automobila je moj otac i naravno nosimo isto prezime pa nisu nista smarali. I meni su rekli da moras imati punomoć iako mi prakticno nije trebala. U sustini, logicno je da ti treba al' znam jos par slucajeva, da ljudima uopce ni saobracajnu ne pogledaju, a punomoc i ne traze. Jbga kockanje je ako krenes na put bez punomoci.

aham...hvala ti na odgovoru...a koliko kosta punmoc(medjunarodna? )gdje se dobija,dali znas?

_tulumba_

Post by _tulumba_ » 31/05/2011 00:16

BIHAMK-ova punomoc kosta mislim oko 30-35 KM i ona je medjunarodna u pravom smislu rjeci. Koliko znam a i samo joj ime govori, mozes bilo gdje i bilo kuda bez problema s tom. Ja sam svoju vadio u Opcini i ona ne kosta mislim vise od 15 KM (posto sam tad putovao samo u HR). I znam da i s tom sam prolazio bez problema u HR (iako nije izdata u BIHAMK-u) ali napominjem samo u HR.
Za negdje drugo, definitivno BIHAMK.

ibizza

Post by ibizza » 31/05/2011 01:32

_tulumba_ wrote:BIHAMK-ova punomoc kosta mislim oko 30-35 KM i ona je medjunarodna u pravom smislu rjeci. Koliko znam a i samo joj ime govori, mozes bilo gdje i bilo kuda bez problema s tom. Ja sam svoju vadio u Opcini i ona ne kosta mislim vise od 15 KM (posto sam tad putovao samo u HR). I znam da i s tom sam prolazio bez problema u HR (iako nije izdata u BIHAMK-u) ali napominjem samo u HR.
Za negdje drugo, definitivno BIHAMK.

Onda cu i ja tu izvaditi u Opstini...Idem samo do Dubrovnika i nazad...hvala jos jednom :thumbup:

melody

Post by melody » 31/05/2011 10:12

ma nisi lud valjda da za Hrvatsku vadiš međunarodnu punomoć - notorna glupost.Hrvataska je država sa kojom imamo reciprocitete u priznavanju dokumenata tako da nije potrebna nikakva nadovjera i sl.
Odeš u općinu i popuniš obični obrazac punomoći, tipa: "da u moje ime i za moj račun može upravljati mojim vozilom marke ___, reg. broj: ___, broj šasije: ____ unutar BiH i u inostranstvu..." otprilike tako nešto. Tvoj otac ovjeri potpis u općini ili kod notara (preporučujem notara jer su naši graničara pogrešno ubjeđeni da je nešto vrijednije ako je od notara) Cijena ti je i u općini i kod notara 4 KM.
Ja sam sa takvom obišla Srbiju i Crnu Goru.

Post Reply