Ryanair - Banja Luka

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#1 Ryanair - Banja Luka

Post by shake69 »

Dobro dosli u Banja Luku, ako jos niko nije otvorio temu. Neka se malo sada zamisli i Wizz Air a i ostali low cost s cijenama i ukupnom politikom. Nista bez konkurencije. Znacajan dan za avio saobracaj u Bosni i Hercegovini. :bih:
Nego, procitao negdje da svaki veci prirucni prtljag kod Ryanair od 35/20/20 cm od sada se placa. Vjerovatno ce to vaziti i za operacije prema Banja Luci i to nece bas biti zgodno za sve potencijalne putnike. Cini mi se da je Wizz Air nesto malo povoljniji s tim centimentrima.
Otkinut ce Banja Luka fin procenat putnika Tuzli jer je Krajisnika puno po Skandinaviji i sjevernoj Evropi koji su koristili MAT, ali sve je to trziste.
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#2 Re: Ryanair - Banja Luka

Post by muminovic »

Jako smo trziste za konkurencije u avio-prevozu.

Jedva ovi trenutni rade.
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#3 Re: Ryanair - Banja Luka

Post by shake69 »

muminovic wrote:Jako smo trziste za konkurencije u avio-prevozu.

Jedva ovi trenutni rade.
Ciljao sam na low cost kojih je sada prakticno tri s operacijama u BiH te da nasi ljudi koji recimo gravitiraju Banjaluci mogu nekad kalkulisati s Tuzlom ako je jeftinije kad sve izracunaju a tu je i rucni prtljag posebno kad je porodicno putovanje u pitanju.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#4 Re: Ryanair - Banja Luka

Post by Nadzorna_ploca »

Tamam da se ne guzvamo po Dubravama. :thumbup:
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#5 Re: Ryanair - Banja Luka

Post by pirmin »

Jos da uvedu Bec, pa da se zahvalim. :thumbup:
Kako me je samo smorio onaj put i cekanje na granicama.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#6 Re: Ryanair - Banja Luka

Post by insomnia78 »

I Pariz majku im jeben
User avatar
Edin H.
Posts: 46983
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#7 Re: Ryanair - Banja Luka

Post by Edin H. »

pirmin wrote:Jos da uvedu Bec, pa da se zahvalim. :thumbup:
Kako me je samo smorio onaj put i cekanje na granicama.
Imate Lufthansu i Austria Airlines za metropolu, kao sto rece Adzem, a vi opet letite za Zagreb, Beograd, Dubrovnik, Split, pa neka vas onda i peglaju na granicama. :oops:
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#8 Re: Ryanair - Banja Luka

Post by shake69 »

Procitao sam neki dan kako ce Ryanair avionima na letovima za Banja Luku pilotirati Srbi iz Laktashenkove gubernije i Srbije koji vec imaju puno iskustva u toj kompaniji. Piloti odusevljeni u izjavi za neku web stranicu/portal na engleskom, ne sjecam se je li od samog Ryanaira, ''sto ce letjeti za RS'', kako kazu.
Ironija je da su putnici najvecim dijelom protjerani Bosnjaci iz Bosanske Krajine rasuti po sjevernoj Evropi, ali eto. :-?
Volio bih cuti nekoga ko je letio za Banja Luku ovih dana na tim linijama, sta kazu u obracanju putnicima. Ne bi me cudilo da takvi piloti/stewardi namjerno izbjegnu reci pri slijetanju ''Dobro dosli u Banja Luku i Bosnu i Hercegovinu'' kao sto su to pokazali i u izjavi za taj portal na engleskom jeziku.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#9 Re: Ryanair - Banja Luka

Post by bingov buraz »

Ima državna zastava na aerodromu to mogu potvrditi,do nje i entiteta.Na skretanju za aerodrom su prije par dana postavili King size trobojku.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#10 Re: Ryanair - Banja Luka

Post by un1ted »

shake69 wrote:Dobro dosli u Banja Luku, ako jos niko nije otvorio temu. Neka se malo sada zamisli i Wizz Air a i ostali low cost s cijenama i ukupnom politikom. Nista bez konkurencije. Znacajan dan za avio saobracaj u Bosni i Hercegovini. :bih:
Nego, procitao negdje da svaki veci prirucni prtljag kod Ryanair od 35/20/20 cm od sada se placa. Vjerovatno ce to vaziti i za operacije prema Banja Luci i to nece bas biti zgodno za sve potencijalne putnike. Cini mi se da je Wizz Air nesto malo povoljniji s tim centimentrima.
Otkinut ce Banja Luka fin procenat putnika Tuzli jer je Krajisnika puno po Skandinaviji i sjevernoj Evropi koji su koristili MAT, ali sve je to trziste.

ryanair-leti-iz-banjaluke-t150078.html
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#11 Re: Ryanair - Banja Luka

Post by Bodkin »

shake69 wrote:Dobro dosli u Banja Luku, ako jos niko nije otvorio temu. Neka se malo sada zamisli i Wizz Air a i ostali low cost s cijenama i ukupnom politikom. Nista bez konkurencije. Znacajan dan za avio saobracaj u Bosni i Hercegovini. :bih:
Nego, procitao negdje da svaki veci prirucni prtljag kod Ryanair od 35/20/20 cm od sada se placa. Vjerovatno ce to vaziti i za operacije prema Banja Luci i to nece bas biti zgodno za sve potencijalne putnike. Cini mi se da je Wizz Air nesto malo povoljniji s tim centimentrima.
Otkinut ce Banja Luka fin procenat putnika Tuzli jer je Krajisnika puno po Skandinaviji i sjevernoj Evropi koji su koristili MAT, ali sve je to trziste.
Wizz je isto poceo naplacivati za normalni rucni prtljag. U italiji su cak i oborili ovu odluku
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#12 Re: Ryanair - Banja Luka

Post by shake69 »

Bodkin wrote:
shake69 wrote:Dobro dosli u Banja Luku, ako jos niko nije otvorio temu. Neka se malo sada zamisli i Wizz Air a i ostali low cost s cijenama i ukupnom politikom. Nista bez konkurencije. Znacajan dan za avio saobracaj u Bosni i Hercegovini. :bih:
Nego, procitao negdje da svaki veci prirucni prtljag kod Ryanair od 35/20/20 cm od sada se placa. Vjerovatno ce to vaziti i za operacije prema Banja Luci i to nece bas biti zgodno za sve potencijalne putnike. Cini mi se da je Wizz Air nesto malo povoljniji s tim centimentrima.
Otkinut ce Banja Luka fin procenat putnika Tuzli jer je Krajisnika puno po Skandinaviji i sjevernoj Evropi koji su koristili MAT, ali sve je to trziste.
Wizz je isto poceo naplacivati za normalni rucni prtljag. U italiji su cak i oborili ovu odluku
Mes'cini da da kod Wizz-a torba moze biti od 40/30/20 cm gratis a vece se placaju. Nije velika razlika ali ipak jeste.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#13 Re: Ryanair - Banja Luka

Post by Bodkin »

shake69 wrote:
Bodkin wrote:
shake69 wrote:Dobro dosli u Banja Luku, ako jos niko nije otvorio temu. Neka se malo sada zamisli i Wizz Air a i ostali low cost s cijenama i ukupnom politikom. Nista bez konkurencije. Znacajan dan za avio saobracaj u Bosni i Hercegovini. :bih:
Nego, procitao negdje da svaki veci prirucni prtljag kod Ryanair od 35/20/20 cm od sada se placa. Vjerovatno ce to vaziti i za operacije prema Banja Luci i to nece bas biti zgodno za sve potencijalne putnike. Cini mi se da je Wizz Air nesto malo povoljniji s tim centimentrima.
Otkinut ce Banja Luka fin procenat putnika Tuzli jer je Krajisnika puno po Skandinaviji i sjevernoj Evropi koji su koristili MAT, ali sve je to trziste.
Wizz je isto poceo naplacivati za normalni rucni prtljag. U italiji su cak i oborili ovu odluku
Mes'cini da da kod Wizz-a torba moze biti od 40/30/20 cm gratis a vece se placaju. Nije velika razlika ali ipak jeste.
U principu si u pravu ali svi ovi kofercici su uglavnom po dimenzijama da mogu proci kao rucni prtljag tako da te na isto dodje. Moras doplatiti mada ako padne u italiji, moze se desiti da im ne prodje ni u drugim zemljama. Smetljari
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#14 Re: Ryanair - Banja Luka

Post by shake69 »

Ako im prezivi Brisel (Charleroi) dukat cu staviti na Zeljkino celo a ostalo ima sanse za razvoj i nove linije.

http://flyingbosnian.blogspot.com/2018/ ... n.html?m=1
lajkujMe
Posts: 12234
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#15 Re: Ryanair - Banja Luka

Post by lajkujMe »

Pitanjce, ova doplata od 12€ za dva handbaga u avion, sta im to znaci :| mislim koliki handbag i kolika kilaza je u pitanju.
Njihovo objasnjenje mi i nike bas jasno ima ona druga opcija od 16€ meni se cini i tu pise tacno kako.
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#16 Re: Ryanair - Banja Luka

Post by shake69 »

lajkujMe wrote:Pitanjce, ova doplata od 12€ za dva handbaga u avion, sta im to znaci :| mislim koliki handbag i kolika kilaza je u pitanju.
Njihovo objasnjenje mi i nike bas jasno ima ona druga opcija od 16€ meni se cini i tu pise tacno kako.
Koliko znam prvi je besplatan, ali ona mala torba 40/25/20 a druga je, dimenzija 55/40/20, do 10 kg s tom doplatom, ako nisi uzeo priority.
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#17 Re: Ryanair - Banja Luka

Post by shake69 »

Image

Gdje je cErilica, nece ovo dobro proci u Banskim dvorima. :?
User avatar
Edin H.
Posts: 46983
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#18 Re: Ryanair - Banja Luka

Post by Edin H. »

Iznenadjen sam da Dodik nije naredio Michael O'Leary-ju da iscrta zastavu entiteta na repu aviona? :shock:
lajkujMe
Posts: 12234
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#19 Re: Ryanair - Banja Luka

Post by lajkujMe »

Letim u Januaru do Svedensi, pitanje ima li magle i koliki je problem s njom?
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#20 Re: Ryanair - Banja Luka

Post by Bodkin »

lajkujMe wrote:Letim u Januaru do Svedensi, pitanje ima li magle i koliki je problem s njom?
Prije par dana avion nije sletio ni u tuzlu ni u sa j poslali ga za bl
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#21 Re: Ryanair - Banja Luka

Post by Maraschino »

Bodkin wrote:
lajkujMe wrote:Letim u Januaru do Svedensi, pitanje ima li magle i koliki je problem s njom?
Prije par dana avion nije sletio ni u tuzlu ni u sa j poslali ga za bl
Prije par dana nije mogao ni u B.Luku sletjeti nego u Zagreb.
Vise sile.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#22 Re: Ryanair - Banja Luka

Post by Nivelacija »

Letim prvi put u januaru sa BNX, mislim da ce on uzeti 50% putnika iz srednje Bosne koji danas idu na niskotarifni TZL.
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#23 Re: Ryanair - Banja Luka

Post by shake69 »

Nivelacija wrote:Letim prvi put u januaru sa BNX, mislim da ce on uzeti 50% putnika iz srednje Bosne koji danas idu na niskotarifni TZL.
Da bi ikoliko ugrozili Tuzlu moraju imati bar 15 konkurentnih linija za drzave Evrope gdje leti Wizz!
Madjari ipak puno bolje stoje zbog pozicije MAT u samoj BiH a i komsiluka iz Srbije i manjim dijelomCro koji se vec navikao na ove linije! Neka konkurencije. Sad ce dobro razmisliti o cijenama.
Mene cudi zasto se krije o novom ugovoru MAT s Wizz jer je u novembru istekao stari!!
Post Reply